Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazsız kalanların cezası! (1 Kullanıcı)

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Tem 2009
Mesajlar
27
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
Enis-ül mecalis
(peygamberimiz (s.a.v.)diyor ki)
hz.peygamber(s.a.v.)birgün caminin avlusunda sahabilerle birlikte oturmuş sohbet ediyordu.bir ara ağlayarak bir genç çıka geldi.neden ağlıyorsun diye soran peygambere (s.a.v)ey allah'ın elçisi babam vefat etti. Kimse yıkamıyor.kefensiz ve gusülsüz öyle duruyor durumu arz etmeye geldim dedi.
Hz.peygamber (s.a.v.)hz.ebu bekir ile hz.ömer'e gidin bakın dedi.gittiler birde baktılar ki dehşet!mefta simsiyah bir domuza dönüşmüş.hemen peygambere (s.a.v.)kostular.peygamber(s.a.v.)hemen geldi.söylenenler doğruydu.allah'a(c.c.)insan kılığına bürümesi için yalvarıp yakardı.gerçekten cenaze eski haline döndü.cenaze namazını kıldırdı.'şimdi gidin mezara gömün' dedi.
Gittiler tam mezara koyarken adam yine domuz suretine döndü.
Bu defa sevgili peygamberimiz(s.a.v.)ogluna 'baban dünyada iken dince ne yasak işlemiştir? Diye sordu.gençte babam namazını kılmıyordu dedi. Bunun üzerine iki cihan güneşi peygamberimiz(s.a.v.)de ey arkadaşlarım bakınız bu adam namazını kılmadı domuz suretine büründü,bundan ibret alınız.işte namaz kılmayanları kıyamet günü allah (c.c.) domuz suretinde halk edecektir dedi..
behçet-ül envar
ebu bekir in halifeliği devrinde biri ölür.adamın cenaze namazın kılacakları sırada kefeni kıpırdamaya başlar.kefeni açıp bakarlar :'bir yılan adamın etini yemekte, kanını emmekle meşgul.öldürmek isterler.yılan la ilaha illallah,muhammeden resulüllah.'benim hiçbir kusurum ve suçum yok. Neden beni öldürmek istiyorsun.çünkü yüce allah(c.c.)bana bu kuluna kıyamete kadar işkence etmemi emretti. Suçları neler?diye sordularşöyle dedi:
-ezan okunurken duyupta mazeretsiz olarakcemaatle namaz kılmadı
malının zekatını vermedi, alimlerin sözne kulak asmadı.[sıze="6"]yüce mevlam sen bizden razı ol..amin.[/sıze]
 

nur nisa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 May 2009
Mesajlar
153
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
ALLAH razı olsum kardeşim çok ibret vericiydi gerçekten ürperdim okurken,rabbim namazsız ahirete göçmemize izin vermesin,rabbim affetsin,kul olarak vazifemizi hakkıyla yerine getirenlerden oluruz inşlh,ALLAH'A emanet ol kardeşim........
 

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Mar 2009
Mesajlar
1,966
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
43
Allah'ım cc. alnımızı secdeden ayırma...
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt