Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZLI NİYAZLI ASKER ARANIYOR !!!(haber) (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
İlanla namazlı niyazlı asker arıyor

Adı son olarak Danıştay'ın kat sayı kararını kaldıran YÖK düzenlemesini iptal eden kararıyla gündeme gelen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), cunta faaliyetlerinde bulunan subayları korumasına karşılık dindar subay ve astsubayları sözde ‘irticai faaliyetlerde bulundukları' gerekçesiyle ordudan ihraç ederken, Hollanda'da geçtiğimiz ay gazetelerde yayınlanan bir ilan Batılı orduların dindar personele nasıl önem verdiğini ortaya koydu.

DİNDARLARA KARŞI ‘HOŞGÖRÜSÜZ'
Başörtülü kadınların ordu evleri ve askeri birliklere girmesini yasaklayan, dindar personeli ordudan uzaklaştıran buna karşılık zina yapan personelini terfi ettiren TSK, bu uygulamalarıyla halkın kendisine olan güvenini kaybederken, Hollanda ordusunun yayınladığı bir ilan, gelişmiş ülke ordularının halkın güvenini kazanmak için kutsallara nasıl önem verdiğini bir kez daha ortaya koydu.

KUTSALA SAYGI ORDUNUN GÖREVİ
Metro gazetesine ilan veren Hollanda Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay'ı, ordunun dindar personelin her türlü ihtiyacını karşıladığını ve ibadetlerini yerine getirebilmesi için her türlü imkanı sağladığına dair ifadelerin yer alması dikkat çekti. Modern bir odada namaz kılan ordu personelinin fotoğrafının ye aldığı ilanda kendi evlerinde (orduda) farklı dinlerden insanların bir arada yaşamasını sağladıklarını ve kutsal olana saygı göstermenin ordunun görevi olduğu belirtiliyor.

YARDIMCI OLMAK İÇİN İMAMLAR İSTİHDAM EDİLİYOR
Özellikle Müslümanları hedef alan ilanda, ordunun personelinin dini ihtiyaçlarını karşılamak için 24 saat aktif olduğu belirtilerek, “İnsanlarımız, sadece beraber ve birlikte çalışmaz, aynı zamanda birlikte yaşarlar” ifadeleri yer aldı. “Ne kadar farklı ve çeşitli olurlarsa olsunlar, dini inançları ve hayat felsefeleri ne kadar ayrı olursa olsun, onlar için din adamları ve (İbadetlerinde yardımcı olmak için) özel yardımcılar çalışır” denilen ilanda, yemekhanede helal yemek çıkarıldığı da kaydedildi.

DİNİ BAYRAMLARDA ORDUDA TÖRENLER
Ordunun, personelin dini bayramlarına ve özel günlerine büyük önem verdiği ifade edilen ilanda, “Burada istediğiniz her şeyi organize edebilirsiniz. Bayram kutlamaları, dini törenler yapabilirsiniz. Önemli olan tek şey saygıdır. Biz buna kalbimizle inanıyoruz çünkü biz kutsala saygı göstermenin ordunun bir görevi olduğunu düşünüyoruz” denildi.

TSK'NIN İŞİ YAŞ
Hollanda ordusunun yayınladığı bu ilan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dindar subay ve astsubaylara bakışı konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Batılı gelişmiş ülkeler ordu mensuplarının dini ihtiyaçlarını karşılamak için farklı dinlerden askerler için imamlar, rahipler ve hahamlar istihdam ederken, TSK her yıl düzenlenen YAŞ kararlarında gündeme gelen ‘irticai subay ve astsubay' konusuyla gündeme geliyor.

Mehmet Nedim Aslan/habervaktim.com

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Tsk cuntacılar sayesinde yeterince darbe aldı zaten..
Bugün biliyorum ki eşi asker oldugu icin kapanamayan bayanlarımız var..
Biliyorum ki annesi kapalı diye orduda değişik bakışlara maruz kalan askerlerimiz var..
Biliyoruz ki ordu da dine düşmanlar var.
Allah ıslah etsin inşallah..
Din devlet işlerini ayıralım derken milleti çöküşe sürüklediler..
Nerdesin Ey Osmanlı !

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. Çünkü şeytanın hilesi zayıftır. (Nisa 76)

Allah buyuruyor: "Ve hiç şüphesiz üstün gelecek olanlar bizim askerlerimizdir" (saffat 173)

Allah bizi tağutun askeri olmaktan korusun...

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim subaylarda aranan özellikler:

İçki içecek , namazla niyazla işi olmayacak

Hanımı acık sacık olacak

....

Vb.

ark60

Kayıtlı Kullanıcı
hadi canım sende! iftira etmiyor musun?

serkanhasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
kısmen doğru karın veya annen acık değilse subay evlerinde bulunamıyorsun bazı organizasyonlardan mahrum kalıyorsun e zaten bunların genelinde içkili ortam var görünen köy kılavuz misali

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Tagutun ordusunda askerlik yapmanın hukmu konusunu kardeşlere araştırmalarını öneririm...İnsanı islam dininden çıkarır..ayetlerle sabit, Allah raslunun siresini okuyan bilir...

Allah ın dinini yıkan bir orduda nasıl görev alınıb, şehit olunuyorsa şaşıyorum...Allah müslumanları korusun...

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
Tagutun ordusunda askerlik yapmanın hukmu konusunu kardeşlere araştırmalarını öneririm...İnsanı islam dininden çıkarır..ayetlerle sabit, Allah raslunun siresini okuyan bilir...

Allah ın dinini yıkan bir orduda nasıl görev alınıb, şehit olunuyorsa şaşıyorum...Allah müslumanları korusun...

Galiba azeri ordundan bahsediyorsunuz!

Hem, kimin şehid olup olmadığına siz karar verecek değilsiniz

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Galiba azeri ordundan bahsediyorsunuz!

Hem, kimin şehid olup olmadığına siz karar verecek değilsiniz

Azeri,Türkiye,abd vs arasında fark yok kardeşim.Ayetler azeri veya özel bir orduya inmedi tağutların ordusundan bahsediyor.Şimdi tağut nedir diye sormayacam çoğu insan one ya tavuk mu diyor da...

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
canakkale_namaz.jpg

iste Tağut dediğin T.c. Askerleri

Allahtan kork be

şehitlere dil uzatır olmuşşun

simdilerde Pkk ile savasıp sehit düsenlere de dil uzatma

Bizim askerlerimiz bu resimdekilerin torunları

Ordunun basına birkac dinsiz Allahsız var diye bütün orduyu elestirip sehit deilller gibi bir acıklama yapmışsın yazık sana.

bende seni protesto ediyorum Azerbaycan_li

Kaim

Yasaklı Kullanıcı

Açıkcası sen ne tip bir Teröristsin.

nerenin töröristisin.

iyice uyuz oldum sana

Sehitlere uzattıgın o dilini kokunden koparırız.

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
Azeri,Türkiye,abd vs arasında fark yok kardeşim.Ayetler azeri veya özel bir orduya inmedi tağutların ordusundan bahsediyor.Şimdi tağut nedir diye sormayacam çoğu insan one ya tavuk mu diyor da...

Merak etmeyiniz biz Tagutuda biliyoruz, Ehl-i fitnenin kim olduğunuda biliyoruz, Ehl-i sünnet inancını bulandırmak isteyen münafıklarıda biliyoruz

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
ben canakkale sehitlerine laf etmedim..haklarında bilgim yok...

o ki kaldı diger yazdıklarınıza Kuran ve sunnetten delilinizi getirin..ve munafik demişsiniz...:) buna ancak sizin gibi insanlar inanır siz once bir islama girin sonra başkasına munafık degin...siz daha Tevhidi bilmiyorsunuz...Allah ın kitabını olulere okumaktan başka ne gelir elinizden...

Kaim kardeş...kafa koparanlar netten aç izle afganistanda, irakta senin gibilerin kafasını koparıyor..sen ise monitor arkasından beni kafayı koparıyorsun....

Açın Kuran okuyun...Tevbe edin Allah ın dinine girin..Allah a ortak koşmayın

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
ben canakkale sehitlerine laf

...Tevbe edin Allah ın dinine girin..Allah a ortak koşmayın

Allaha ortak kostuğumuzu nerden cıkardın

bizler Müslümaniz Elhamdülilah.

iftira edip durma

Bu sitedeki diger insanlarda müslüman Has Müminlerdir.

Hiçbiri Allaha ortak kosmaz insallah.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Merak etmeyiniz biz Tagutuda biliyoruz, Ehl-i fitnenin kim olduğunuda biliyoruz, Ehl-i sünnet inancını bulandırmak isteyen münafıklarıda biliyoruz

Bu askerlik konusunda olsun tağut,şehit kimdir, kim Allah yolunda isimli bablar altında açılan konularda delillerimi sunarak mesajlarımı yazdım lakin site yönetimi ısrarla bu mesajlarımı kaldırmaktadır..Sanırım sitenin içeriği bu tür şeylerin açıklanmasını istemiyor..Neyse khayr olsun inşallah.Kardeşim benim tavsiyem sadece İlim elde etmenizdir...
Uluhiyet Tevhidi,Rububiyet tevhidi,İsim ve Sıfat tevhidini baştan bi okumanızı nasihat ediyorum.

Bu arada mücahidlere terörist diyenlerle aynı kafa yapısında olanlar malesef gene kinlerini kusuyor.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Kaim kardeş sakin olalım inşallah.Müslümanlar birbirlerine yumuşak davranması gerekir.Kırıcı sözler sarfmetmeyelim ki kalpler buğz etmesin...
Rabbim şeytanın aramızı açmasına fırsat verme onun boynuna bir halka geçir ve onu daralt..
Müminlerin kalbini yatıştır.

dorinx1

Kayıtlı Kullanıcı
ben canakkale sehitlerine laf etmedim..haklarında bilgim yok...

o ki kaldı diger yazdıklarınıza Kuran ve sunnetten delilinizi getirin..ve munafik demişsiniz...:) buna ancak sizin gibi insanlar inanır siz once bir islama girin sonra başkasına munafık degin...siz daha Tevhidi bilmiyorsunuz...Allah ın kitabını olulere okumaktan başka ne gelir elinizden...

Kaim kardeş...kafa koparanlar netten aç izle afganistanda, irakta senin gibilerin kafasını koparıyor..sen ise monitor arkasından beni kafayı koparıyorsun....

Açın Kuran okuyun...Tevbe edin Allah ın dinine girin..Allah a ortak koşmayın

daha çanakkale şehitleri hakkında bilgin yok önce google giriyosun çanakkale şehitleri yazıyosun orayı okuyosun kimler olduklarını görüyosun...

kardeşimize osmanlıda kalmışsın demişsin unutmayalımki istanbulu feth eden padişah ve askerleri cennetliktir diyen PEYGAMBERİMİZDİR.(s.a.v) ne mutlu o padişaha (FATİH SULTAN MEHMET ) demekki osmanlı ALLAHU TEALANIN kitabını biliyomuş orda kalmamız daha iyimiş

kardeşim bir ALLAHIN kitabı herkeze okunur demekki siz ölülerinize kuran okumuyor dua etmiyorsunuz tevhidi bilmiyor ALLAHA ortak koşmayın diyorsunuz siz yazdıklarınıza kur'an ve sünnetten delil getirirmisiniz mesela hangi arkadaşımız hangi sözüyle ALLAHA ortak koşmuş ???

siz bunları delillerle ispatlayın sonra buraya yazı yazın

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
daha çanakkale şehitleri hakkında bilgin yok önce google giriyosun çanakkale şehitleri yazıyosun orayı okuyosun kimler olduklarını görüyosun...

kardeşimize osmanlıda kalmışsın demişsin unutmayalımki istanbulu feth eden padişah ve askerleri cennetliktir diyen PEYGAMBERİMİZDİR.(s.a.v) ne mutlu o padişaha (FATİH SULTAN MEHMET ) demekki osmanlı ALLAHU TEALANIN kitabını biliyomuş orda kalmamız daha iyimiş

kardeşim bir ALLAHIN kitabı herkeze okunur demekki siz ölülerinize kuran okumuyor dua etmiyorsunuz tevhidi bilmiyor ALLAHA ortak koşmayın diyorsunuz siz yazdıklarınıza kur'an ve sünnetten delil getirirmisiniz mesela hangi arkadaşımız hangi sözüyle ALLAHA ortak koşmuş ???

siz bunları delillerle ispatlayın sonra buraya yazı yazın

çanakkale şehitleri inşallah şehitlerse onlara Allah ın vaad etdigne sevinirler...benim bilgim olmasa da olur..

ikincisi sen yalnış okumuşsun..ben osmanlı dönemindeki askerlerle şuan tagutun sistemlerini kuvvetlendiren askerleri kıyas etme anlamında ..sen hala kendini şeriatın hakim oldugu bir dönemde sanıyorsun manasında yazdım yalnış anlamışsınız..

üçüncüsü bir insan Allaha ortak koştuktan sonra, dinden onu çıkaracak amelleri işedikten sonra Kuranı ölüye okusa neolur okumazsa neolur..daha adam kendisi kurana iman edicek anayasasına degil ...sonra okuyacak oluye..ben sadece olulere inmedi anlaımnda yazdım...

ve sonda sen daha tagutun ordusunda asker olmanın hukmunu bilmiyorsun, zaten adam asker olsa bile haklsın ben de biliyorum yaptığım yalnlış..onların sistemini güclendiriyorum ve s ves bile demiyor...kafa kesiyor dil koparıyor monitorun arkasından ...sen bunun şirkini açıkla diyorsun..adam kendi orudsnu İslam orudusu goruyor demekki liderini de muminlerin emiri goruyor.demekki ulkeisni de darul islam goruyor...bu adama durupta şirk mi açıklayacam...neyse kardeşim...beni cevap yazmak zorunda bırakma bu konu hakkında...

eger senin ve sizin soledikleriniz hak ise..zaten belli olacak...boşuna tartışmayalım..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt