Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazi biraktim! (3 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

mavci kardeşim. resmin çok güzelmiş, neden? büyügünü yollamadın kaydetdim masa üstüme. saolasın tavsiyelerin içinde
selam ve dua ile..

Mü'minler Kardeştir...
Dualarımız sizinle kardeşim...
:evet

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
namaza tekrar başlamanıza çok sevindim hayırlı olsun kardeşim

saolasin güzel kardeşim.demiştimya bunalimdayim diye, namazi biraktim sanki geçeçkmiş gibi ama dahada beter oldum. şimdi çok şükür namazima başladim, iyiyim rabbime çok şükür. Sikintilarla mücadele etmeye çalişiyorum. Ya sen nasilsin?
Selam ve dua ile...
Rabbime emanet ol...

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
saolasin güzel kardeşim.demiştimya bunalimdayim diye, namazi biraktim sanki geçeçkmiş gibi ama dahada beter oldum. şimdi çok şükür namazima başladim, iyiyim rabbime çok şükür. Sikintilarla mücadele etmeye çalişiyorum. Ya sen nasilsin?
Selam ve dua ile...
Rabbime emanet ol...

Selamün Aleyküm

Bende de sorunlar aynen devam ediyo ama şükür 3 aylara girdik bu mübarek 3 ayları bol bol ibadet ederek geçirmeyi düşünüyorum inşaAllah Allah c.c. büyüktür bize bi ışık, bi yol gösterir inşaAllah tek istediğim bu dünyda ve ahirette kızımla olmak onu benden alıcaklar korkusuyla yaşamak çok kötü Rabbim hepimiz yar ve yardımcısı olsun inşaAllah Bu mübarek 3 Aylar hayırlara vesile olur inşaAllah kardeşim

serseriozi

Kayıtlı Kullanıcı
Evet namazi biraktim. Biraktigim içinde pişmanim.
şeytana uydum, kendime, bulundugum ortama, kaderime isyan ettim namazi biraktim. Hep benmi, neden herşey beni buluyor, şu yalan dünyada bir gün yüzüm gülmeyecekmi? Kime güvendiysem,inandiysam sirtimdan vurdu. Benmi çok aptalim yada safim anlamadim. Gitti, sirf bu yüzden aglamaktan gözlerim agriyor. Ne hayattan zevk alabiliyorum, nede insanlara olan güvenim kaldi. Bir vakitler sikintilarim için rabbime siginmiştim.şimdi o sikintilar için rabbimden uzaklaşiyorum. Neyse arkadaşlar.
Ne yapmaliyim bana yardimci olun? Lütfen şu an berbatim.
Benim için ve bütün sikintida olan kardeşlerim için rabbime dua edin.
Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..
ELMAS

Merhaba Arkadaşım

aklını başına al Allah sevdiği insanlara sıkıntı verir

Sabırlı ol kaderine iman et başına gelene şükür et

Beterin beteri var unutma inan ki sıkıntın ne bilmiyorum ama hiç bir şey için değmez namazı bırakmak farkındamısın bilmiyorum ama Allaha şik koşmaktır namaza başlayıpta bırakmak bunu biliyomuydun

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. arkadaşlar nasılsınız?
hayırlı sabahlar, hayırlı işler.
selam ve dua ile rabbime emanet olun...

berat05

Yönetici
selamün aleyküm değerli kardeşim

tüm yazılanları okudum...üzüldüm..çok üzüldüm..sonra da sevindirdin beni.
"ehli sünnet " kardeşiminde yazdıkları çok güzeldi.Allah(c.c.) razı olsun ondan.

Kardeşim zaman zaman hepimiz sıkıntıların içine girer hiç çıkamayacakmış gibi hissederiz.Her sorunun sadece bizde olduğunu sanar nerdeyse isyana kalkacak kadar düşüncelere koyuluruz.

Ama Rabbim c.c. o kadar merhametliki biz ne kadar söylensekte bize sonunda bir ışık gösterir...yani affeder...kontrol eder bakalım biz şükür edecekmiyiz..ibadetlerimize devam edecekmiyiz....

kardeşim...sıkıntı ,dert biz insanlar için...her sıkıntımızda Namazımızı ve diğer ibadetlerimizi bırakırsak..Allah' a c.c. bağlılığımızı nasıl istaplayacağız..Bize en dost olanı en sıkıntılı zamanımızda bırakacakmıyız...Bize en merhametli olanı bırakacak mıyız..HAYIR... BİZLER GÜÇLÜYÜZ....sıkıntılar ve dertler Allah'ın c.c. izni ile geçecek...ama sabır gerek değil mi kardeşim...

Biraz göremememin birazda yoğunluğun ve geç kalmışlığım etkisi ile sana yazmak ve yazmamak arasında kaldım...ama yazmadan da edemedim..KUSURUMA BAKMA

NE DERDİMİZ OLUR SA OLSUN...İBADETLER BIRAKILMAMALI..

EN GÜZEL'E EMANET OL DEĞERLİ KARDEŞİM

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm değerli kardeşim

tüm yazılanları okudum...üzüldüm..çok üzüldüm..sonra da sevindirdin beni.
"ehli sünnet " kardeşiminde yazdıkları çok güzeldi.allah(c.c.) razı olsun ondan.

kardeşim zaman zaman hepimiz sıkıntıların içine girer hiç çıkamayacakmış gibi hissederiz.her sorunun sadece bizde olduğunu sanar nerdeyse isyana kalkacak kadar düşüncelere koyuluruz.

ama rabbim c.c. O kadar merhametliki biz ne kadar söylensekte bize sonunda bir ışık gösterir...yani affeder...kontrol eder bakalım biz şükür edecekmiyiz..ibadetlerimize devam edecekmiyiz....

kardeşim...sıkıntı ,dert biz insanlar için...her sıkıntımızda namazımızı ve diğer ibadetlerimizi bırakırsak..allah' a c.c. Bağlılığımızı nasıl istaplayacağız..bize en dost olanı en sıkıntılı zamanımızda bırakacakmıyız...bize en merhametli olanı bırakacak mıyız..hayir... Bizler güçlüyüz....sıkıntılar ve dertler allah'ın c.c. Izni ile geçecek...ama sabır gerek değil mi kardeşim...

biraz göremememin birazda yoğunluğun ve geç kalmışlığım etkisi ile sana yazmak ve yazmamak arasında kaldım...ama yazmadan da edemedim..kusuruma bakma

ne derdimiz olur sa olsun...ibadetler birakilmamali..

en güzel'e emanet ol değerli kardeşim

allah razi olsun kardeşim. Saolasin. Yazdiklarin için. çok haklisin en ufak şeyde pes ediyorum o sikintiyla mücadele, sabretmek varken kaçiyorum. Ama artik mücadele edecegim o sabrimida rabbim verir. Rabbime çok şükür ki yeniden başladim namazima çok şükür şimdi huzurluyum. Rabbim herkese yardim etsin. Bütün sikintilarimizi gidersin amin. Amin.
Güle rengini verene emanet ol kardeşim.
Hayirli günler.

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
{{{ çok sevindim }}}

{{{ çok sevindim }}}

çok sevindim inanin namaza başlamaniza,
kusura bakmayinda sikintidan namaz birakilmaz ki aksine namaz kilinca sikintiniz hafifler bunu yazsammi yazmasammi bilemedim kusura bakmayin ama inanin sevindim, sikintilarinizda sona erer inşallah siğinacak limanida tekrar bulduğunuza göre rabbim yardimciniz olacaktir size sikintilarinizda.
namaz kimseyi yari yolda koymaz inanin...
selametle kalin...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
çok sevindim inanin namaza başlamaniza,
kusura bakmayinda sikintidan namaz birakilmaz ki aksine namaz kilinca sikintiniz hafifler bunu yazsammi yazmasammi bilemedim kusura bakmayin ama inanin sevindim, sikintilarinizda sona erer inşallah siğinacak limanida tekrar bulduğunuza göre rabbim yardimciniz olacaktir size sikintilarinizda.
namaz kimseyi yari yolda koymaz inanin...
selametle kalin...

s.a. Kardeşim neden yazmamakla terettüt ettinki, istedigini yazabilirsin. Ben daha çok sevinirim, sizin ilgi göstermeniz. Nasihatte bulunmaniz beni daha çok memnum eder. Kardeşim herşey için rabbim razi olsun.
Selam ve dua ile.
Allaha c.c. Emanet ol.

gokhan-polat

Kayıtlı Kullanıcı
sayın degerlı kardeslerım bı sorum olcak bana cok vesveselr gelıyo bu yuzden cok rahatsız oluyorum. namaz kıldııgmda bı turlu durdurmak ıstedıgım vesveseyı daha da artıs gosterıyo benden bu yuzden cok cokca namazı bıle bırakmayı dusundum oysa seytanın amacı da buymus namazı bıraktırmak sapıttırmak sımdı bıraz azaldı az da olsa ama bana yardımcı olursanız cok sevınırım saolun sımdıden........aro sızden

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
...

...

sayın degerlı kardeslerım bı sorum olcak bana cok vesveselr gelıyo bu yuzden cok rahatsız oluyorum. namaz kıldııgmda bı turlu durdurmak ıstedıgım vesveseyı daha da artıs gosterıyo benden bu yuzden cok cokca namazı bıle bırakmayı dusundum oysa seytanın amacı da buymus namazı bıraktırmak sapıttırmak sımdı bıraz azaldı az da olsa ama bana yardımcı olursanız cok sevınırım saolun sımdıden........aro sızden

Bu vesveselere değer verme kardeşim...
Daha önce eklemiştim...
Aşağıyı bir okursanız...
:evet
Ey aziz kardeşim bil ki!

İnsan kalben ve fikren ilahi hakikatlere bakıp düşündüğü zaman, bilhassa namaz ve ibadet sırasında, gerek şeytan tarafından, gerek nefis tarafından pek fena, pis ve çirkin vesveseler, hatıralar, sinekler gibi kalbe, akla hücum ederler.
Bunların def’iyle uğraşan insan, o vesveselere mağlup olur.

Onları mağlub edip kaçırmanın çaresi;
Müdâfaayı terkedip, onlarla uğraşmamaktır..
Evet, arılar ile uğraşıldıkça, onlar hücumlarını arttırırlar..
Onlara karışılmadığı takdirde, insanı terkeder giderler..

Hem de bil ki;
O gibi vesveselerin,
Ne yüce hakikatlere ne de senin kalbinebir zararı yoktur..

Evet, pis bir menzilin deliklerinden semânın yıldızlarına, cennetin gül ve çiçeklerine bakılırsa, o deliklerdeki pislik, ne bakana ne de bakılana bulaşmaz. Ve kötü tesir etmez..

Çünkü;
O çirkin sözler senin kalbinin sözleri değil..
Çünkü senin kalbin ondan üzüntü duyuyor ve şikayetçidir..
Belki kalbe yakın olan (lümme-i şeytaniyeden) şeytan üssü’nden geliyor..

Mesela sen namazda, Kâbe karşısında, ilahi huzurda Kur’an ayetlerini tefekkür ederken, şu tedâi-yi efkâr- yani fikirlerin birbirini çağrıştırması-
Seni tutup en uzak, en boş ve en faydasız şeyleri düşünmeye sevkeder..

Şeytanın bundan maksadı şudur ki, insan umutsuzluğa düşsün ve;
“Eyvah! Kalbim ne kadar bozulmuş.. Artık benden adam olmaz” desin.
Böylelikle yapabildiğini de bıraksın ve onun oyuncağı olsun..

Senin başın da böyle şeytanî çağrışımlara mübtelâ ise;
Sakın telaş etme!..
Uyanışa geldiğin anda dön!
“Aman ne kusur ettim” deyip araştırma!
Meşgul olma!
Ta ki o zayıf münasebet, senin dikkatinle kuvvetlenmesin..

Bil ki;
Aynanın içindeki yılanın timsali ısırmaz,
Ateşin misali yakmaz,
Ve necasetin görünmesi aynayı pislendirmez..
Bu tür çağrışımlar genelde zararsızdır ve bile isteye olmadığı için mes’uliyet yoktur..

Nasıl ki, senin kalbinde bir şeytan üssü, bir de melek üssü vardır..
Nasıl ki, iyiler ile kötülerin bir meskende durmaları zarar vermez..
Öyle de bu tür çağrışımlar yoluyla, istemediğin pis hayaller gelip, nezih düşüncelerin içine girse, zarar vermez.

Ancak; kasden olursa ve de zarar zannıyla onunla çok meşgul olunursa o zaman zararlı dokunur..

Kaynak; Risale-i Nur
Tamamı, orjinali, vesveseden muzdaripler için çok güzel ve faydalıdır..Okumak isteyenlere;
SÖZLER_21.Sözün 2. makamı – Mesnevi-i Nuriye sayfa;96
( Kalbin beş yarasına beş merhemi tazammun eder)

Kaan Erdem

Yönetici
sayın kardeşim yazdıklarınıza yürekten üzüldüm.

Namaz kılmamak, imansızlıktan veya iman zayıflığından ileri gelir. İmanın kuvvetli olmasının alameti, dinimizin emirlerine severek, kolaylıkla uymaktır. Bedeni hasta olana bazı işleri yapmak güç geldiği gibi, kalbi ve ruhu hasta olana da ibadet etmek güç gelir.

ALLAH cc bu durumdan muhafaza buyursun.selam ve yürekten samimi dualarımla.

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kaza namazlarini ne zaman kilabilirim. Birde farzdan sonra kaza kilinmaz diye duydum o zaman ne zaman kilabilirim. Mesala ikindi namazi 4 rekat sünnet, sünnetten sonra kögle namazimin sünnetini kilsam daha sonrada 4 rekat ikindinin farzini kilsam olurmu?
Selam ve dua ile...

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
{{ devam et namaza }}

{{ devam et namaza }}

s.a kardeşim şeytanın başarılı olmasını istemiyorsan eğer devam et namaza ve namaz kılarken mümkün olduğu kadar cenneti, cehennemi, ahireti, kabeyi düşünmeye çalış başarılı olursun vesvesesiz namaz kılarsın ve namaza başlamadan önce 3 kez abdest aldıkta sonra kadir suresini oku, bunların faydası olacağını tahmin ediyorum tam hatırlamıyorum fakat takvim yaprağında okumuştum böyle yapınca namazı huşu içinde kılarmıssın inşallah faydalı olur. Selametle kalın inşallah...

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Kardeşim neden yazmamakla terettüt ettinki, istedigini yazabilirsin. Ben daha çok sevinirim, sizin ilgi göstermeniz. Nasihatte bulunmaniz beni daha çok memnum eder. Kardeşim herşey için rabbim razi olsun.
Selam ve dua ile.
Allaha c.c. Emanet ol.
a.s. kardeşim ALLAH {c.c} sizdende razı olsun...
selametle kalın...

Kaan Erdem

Yönetici
sayın kardeşim.konu ile ilgili verilecek cevap bellidir fakat sizin sadece burada yazılan ile yetinmenizi istemediğimizden size ''sorularlaislamiyet'' adresine girerek orada bir çok merak ettiğiniz sorulara kaynaklara dayalı cevaplar bulabileceğinizi söyleyebilirim.

konu hakkında fazla vakit keybetmeden müsait oldukça faydalanmanızı dua ve ümid ediyorum.selam ve yürekten samimi dualarımla selametle kalın kardeşim.

Arkadaşlar kaza namazlarini ne zaman kilabilirim. Birde farzdan sonra kaza kilinmaz diye duydum o zaman ne zaman kilabilirim. Mesala ikindi namazi 4 rekat sünnet, sünnetten sonra kögle namazimin sünnetini kilsam daha sonrada 4 rekat ikindinin farzini kilsam olurmu?
Selam ve dua ile...

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
B)Sevgili üzgün abla,bence yeniden namaza başlayabilirsin.Ama bu sefer şeytana kulak verme bence...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt