Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazi biraktim! (2 Kullanıcı)

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Evet namazi biraktim. Biraktigim içinde pişmanim.
şeytana uydum, kendime, bulundugum ortama, kaderime isyan ettim namazi biraktim. Hep benmi, neden herşey beni buluyor, şu yalan dünyada bir gün yüzüm gülmeyecekmi? Kime güvendiysem,inandiysam sirtimdan vurdu. Benmi çok aptalim yada safim anlamadim. Gitti, sirf bu yüzden aglamaktan gözlerim agriyor. Ne hayattan zevk alabiliyorum, nede insanlara olan güvenim kaldi. Bir vakitler sikintilarim için rabbime siginmiştim.şimdi o sikintilar için rabbimden uzaklaşiyorum. Neyse arkadaşlar.
Ne yapmaliyim bana yardimci olun? Lütfen şu an berbatim.
Benim için ve bütün sikintida olan kardeşlerim için rabbime dua edin.
Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..
ELMAS

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
bende üzüldüm şimdi
ama herkesin sıkıntıları var sadece senin değil
sırf sıkıntıdan namaz bırakılmaz kardeşim
ne dertleri olnalar var imanla sarılmşlar rablerine
bir an önce toparlan şeytanı sevindrme
rabbin senin tek gerçeğin
dualarımda olucaksın
slm ve dua ile.........

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
...Allah CC yar ve yardımcımız olsun...

...Allah CC yar ve yardımcımız olsun...

şeytana uydum, kendime, bulundugum ortama, kaderime isyan ettim namazi biraktim. Hep benmi, neden herşey beni buluyor, şu yalan dünyada bir gün yüzüm gülmeyecekmi? Kime güvendiysem,inandiysam sirtimdan vurdu. Benmi çok aptalim yada safim anlamadim. Gitti, sirf bu yüzden aglamaktan gözlerim agriyor. Ne hayattan zevk alabiliyorum, nede insanlara olan güvenim kaldi. Bir vakitler sikintilarim için rabbime siginmiştim.şimdi o sikintilar için rabbimden uzaklaşiyorum. Neyse arkadaşlar.
Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..

Selamünaleykum Kardeşim...
Herşey geçicidir...
Bunu Unutma...
Dualarımız sizinle...
:evet

Ey aziz kardeşim bil ki!

İnsan kalben ve fikren ilahi hakikatlere bakıp düşündüğü zaman, bilhassa namaz ve ibadet sırasında, gerek şeytan tarafından, gerek nefis tarafından pek fena, pis ve çirkin vesveseler, hatıralar, sinekler gibi kalbe, akla hücum ederler.
Bunların def’iyle uğraşan insan, o vesveselere mağlup olur.

Onları mağlub edip kaçırmanın çaresi;
Müdâfaayı terkedip, onlarla uğraşmamaktır..
Evet, arılar ile uğraşıldıkça, onlar hücumlarını arttırırlar..
Onlara karışılmadığı takdirde, insanı terkeder giderler..

Hem de bil ki;
O gibi vesveselerin,
Ne yüce hakikatlere ne de senin kalbinebir zararı yoktur..

Evet, pis bir menzilin deliklerinden semânın yıldızlarına, cennetin gül ve çiçeklerine bakılırsa, o deliklerdeki pislik, ne bakana ne de bakılana bulaşmaz. Ve kötü tesir etmez..

Çünkü;
O çirkin sözler senin kalbinin sözleri değil..
Çünkü senin kalbin ondan üzüntü duyuyor ve şikayetçidir..
Belki kalbe yakın olan (lümme-i şeytaniyeden) şeytan üssü’nden geliyor..

Mesela sen namazda, Kâbe karşısında, ilahi huzurda Kur’an ayetlerini tefekkür ederken, şu tedâi-yi efkâr- yani fikirlerin birbirini çağrıştırması-
Seni tutup en uzak, en boş ve en faydasız şeyleri düşünmeye sevkeder..

Şeytanın bundan maksadı şudur ki, insan umutsuzluğa düşsün ve;
“Eyvah! Kalbim ne kadar bozulmuş.. Artık benden adam olmaz” desin.
Böylelikle yapabildiğini de bıraksın ve onun oyuncağı olsun..

Senin başın da böyle şeytanî çağrışımlara mübtelâ ise;
Sakın telaş etme!..
Uyanışa geldiğin anda dön!
“Aman ne kusur ettim” deyip araştırma!
Meşgul olma!
Ta ki o zayıf münasebet, senin dikkatinle kuvvetlenmesin..

Bil ki;
Aynanın içindeki yılanın timsali ısırmaz,
Ateşin misali yakmaz,
Ve necasetin görünmesi aynayı pislendirmez..
Bu tür çağrışımlar genelde zararsızdır ve bile isteye olmadığı için mes’uliyet yoktur..

Nasıl ki, senin kalbinde bir şeytan üssü, bir de melek üssü vardır..
Nasıl ki, iyiler ile kötülerin bir meskende durmaları zarar vermez..
Öyle de bu tür çağrışımlar yoluyla, istemediğin pis hayaller gelip, nezih düşüncelerin içine girse, zarar vermez.

Ancak; kasden olursa ve de zarar zannıyla onunla çok meşgul olunursa o zaman zararlı dokunur..

Kaynak; Risale-i Nur
Tamamı, orjinali, vesveseden muzdaripler için çok güzel ve faydalıdır..Okumak isteyenlere;
SÖZLER_21.Sözün 2. makamı – Mesnevi-i Nuriye sayfa;96
( Kalbin beş yarasına beş merhemi tazammun eder)

muttaki35

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..

selamün aleyküm

Bir an önce tövbe et ve kaza namazlarını kıl kardeşim.ALLAH C.C. inşallah affeder.Bu hayatın bir sınav olduğunu unutma kardeşim.

Ben de sana dua ederim.

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Neden herşey beni buluyor. çok hassas bir insanim dayanamiyorum.
Inanirmisiniz, bu sikintilardan 10 kg verdim ve süreklide kilo veriyorum. Dayanamiyorum.
Rabbim hepinizden razi olsun. Saolun.

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
hayır seni bulmuyor ama sen kaptırmışsın kendini
bence toparlan artık yazık kardeşim lütfen hem kendini hem imanını kurtar........
üzme bizi....

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım
herkes kötü gunler yaşar
bu bır ımtıhandır
sabretmelı ve allah a daha cok yakınlaşmalı
ıbadete dort elle sarılamlı
ınan kı gecıyor ve gececektır de
bence hıç vakıt kaybetmeden yenıden başlayın namaza
gec dıye bırşey yok
hemen bugun başlayın

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım
herkes kötü gunler yaşar
bu bır ımtıhandır
sabretmelı ve allah a daha cok yakınlaşmalı
ıbadete dort elle sarılamlı
ınan kı gecıyor ve gececektır de
bence hıç vakıt kaybetmeden yenıden başlayın namaza
gec dıye bırşey yok
hemen bugun başlayın

katılıyorum imtihanda oldugunuzunu unutmayın dua ile...

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Neden herşey beni buluyor. çok hassas bir insanim dayanamiyorum.
Inanirmisiniz, bu sikintilardan 10 kg verdim ve süreklide kilo veriyorum. Dayanamiyorum.
Rabbim hepinizden razi olsun. Saolun.

Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..

Selamun Aleyküm Kardeşim;
Mesela hemen kalkıp güzelce abdestini alıp Allah rızası için namaz kılabilirsin.
Namazı bıraktım ne yapacağım demekle olmas kardeşim.Rabbim kimin namazını nasıl ve kaç rekat niyetine kabul edeceğini bile bilemeyiz.Onun için mümkün mertebe bunları söyleme.Hatanıda biliyorsun madem hemen başla işte.
"Rabbimin gazabından korktuğumuz gibi bir o kadarda merhametine sığınırız."
Dayanamıyorum demişsin ama sana neyin hayır neyin şer getireceğini de bilemessin.Sana şer gibi görünün bazı şeyler hayrınada olabilir.Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın.Huzur kapılarını hayırlısıyla tez zamanda açsın inşallah.
Selametle..

belgin

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm uzgun kardeşim Rabbim sıkıntılarını en kısa zamanda gidesin inşallah
sen sıkıntılarına çare ararken asıl çareden uzaklaşıyosun bence şimdi Allah'dan uzaklaşma değil daha da yakın olma zamanı neshilan ablanın dediği gibi toparlan ve bence neden ben diye de sormayı bırak çünkü herşey bizler için sabret ve bol bol dua et Allah'ın izniyle bu da geçer inşallah Allah'a emanet ol

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Namazı bıraktıysan şeytanın filmini seyretmeye başlamışsındır.

Bu filmde senin kendi kendini haklı çıkaracağın bir çok bölüm var.

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucu en büyük sinema arşivinin

şeytanın elindeki filmler olduğu kanıtlanmıştır.

ŞİMDİ ..HEMEN... ŞUAN ... O TELEVİZYONU KAPAT..

RABBİNE EL AÇIP TÖVBE İSTİĞFARDA BULUN..

ŞÜPHESİZ RABBİN GAFUR VE RAHİMDİR. AFFEDİCİ OLAN

AFFETMEYE TEK YETKİLİ OLANDIR.

HEM UNUTMA Kİ ; YOK ÖYLE KAFANA GÖRE TAKILMAK

YOK ÖYLE HER DİLEĞİN GERÇEKOLMASI

YOK ÖYLE SIKINTI CEKMEDEN DERTLERLE BOĞUŞMADAN

YOK ÖYLE KOLAYCA CENNET HAYATINI DÜNYADA YAŞAMAK..

YOK ÖYLE BEDAVA CENNETE GİTMEK...

HEMEN TÖVBE ET VE NAMAZINA BAŞLA...

ALLAH (C.C.) YARDIM İSTE

ALLAH KABUL ETSİN

oznuragan

Kayıtlı Kullanıcı
S.A

S.A

Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..[/Q

s.a değerli kardeşim.senin yaşadıklarını bende 2-3 ay kadar öncesinde yaşamıştım.18 yaşındayım ve üniv öğrencisiyim.liseyi bitirdikten sonra kapandım ve Rabbimin yoluna girmiştim.öss yi kazanınca okul ve arkadaş ortamı beni manevi zenginliklerden uzaklaştırdı namazı ve sonrasında tesettürü bıraktım.aradan 2 ay geçti ve anlatılmaz pişmanlıklar yaşamaya başladım.hep okuldan mezun olunca tekrar tesettüre girmeyi ve namazıma başlamayı düşünüyordum öyle kendimi tatmin ediyordum.bu düşünceler zihnimi çok meşgul ediyordu hep bir huzursuzluk vardı içimde.sebepsiz yere ağlamalar,aileyle tartışmalar,çevremle ilişkilerimin bozuluşu hepsi ard arda geliyordu.çok değerli bir hocamınAllahondnazı olsn)esile olmasıyla kendime geldim ve tesettüre girdim elhamdülillah namazıma başladım tekrar.herşeyde bir hayır olduğunu düşünüyorum ilk kapanışımda bu kadar aşkla çarpmıyordu kalbim ve namazlarım genelde kazaya kalırdı şimdi ise çok şükür Rabbime gereken önemi vermeye çalışıyorum.sana tavsiyem namazla ilgili çok çok güzel kitaplar var okumanı rica ediyorum isimlerinide verebilirim çünkü namazın önemini kavrayışımda onların çok etkisi oldu.aklıma her geldiğinde sana dua edeceğim inş.Rabbim inş bu sıkıntılardan kurtarır seni.Allah yardımcın olsun.diğer arkadaşlarda çok güzel şeyler yazmış onlardan da Allah razı olsun.şimdiden kandiliniz mübarek olsun.Allah a emanet olun.(bu arada okulu söylemeyi unuttum okulu bıraktım ve açıköğretimden devam edeceğim inş)

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim beni affetsin.
Hayirli sabahlar.
Selam ve dua ile..[/Q

s.a değerli kardeşim.senin yaşadıklarını bende 2-3 ay kadar öncesinde yaşamıştım.18 yaşındayım ve üniv öğrencisiyim.liseyi bitirdikten sonra kapandım ve Rabbimin yoluna girmiştim.öss yi kazanınca okul ve arkadaş ortamı beni manevi zenginliklerden uzaklaştırdı namazı ve sonrasında tesettürü bıraktım.aradan 2 ay geçti ve anlatılmaz pişmanlıklar yaşamaya başladım.hep okuldan mezun olunca tekrar tesettüre girmeyi ve namazıma başlamayı düşünüyordum öyle kendimi tatmin ediyordum.bu düşünceler zihnimi çok meşgul ediyordu hep bir huzursuzluk vardı içimde.sebepsiz yere ağlamalar,aileyle tartışmalar,çevremle ilişkilerimin bozuluşu hepsi ard arda geliyordu.çok değerli bir hocamınAllahondnazı olsn)esile olmasıyla kendime geldim ve tesettüre girdim elhamdülillah namazıma başladım tekrar.herşeyde bir hayır olduğunu düşünüyorum ilk kapanışımda bu kadar aşkla çarpmıyordu kalbim ve namazlarım genelde kazaya kalırdı şimdi ise çok şükür Rabbime gereken önemi vermeye çalışıyorum.sana tavsiyem namazla ilgili çok çok güzel kitaplar var okumanı rica ediyorum isimlerinide verebilirim çünkü namazın önemini kavrayışımda onların çok etkisi oldu.aklıma her geldiğinde sana dua edeceğim inş.Rabbim inş bu sıkıntılardan kurtarır seni.Allah yardımcın olsun.diğer arkadaşlarda çok güzel şeyler yazmış onlardan da Allah razı olsun.şimdiden kandiliniz mübarek olsun.Allah a emanet olun.(bu arada okulu söylemeyi unuttum okulu bıraktım ve açıköğretimden devam edeceğim inş)

A.S. KARDEŞİM. ÜZÜLDÜM SENİN YAŞADIKLARINADA.
RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN. HEPİMİZİN.
ÇOK ÇOK SAOLUN HEPİNİZDEN RABBİM RAZI OLSUN, TAVSİYELERİNİZDEN DOLAYI.
SELAM VE DUA İLE.
SENİNDE KANDİLİN MÜBAREK OLSUN.

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
namazı bıraktıysan şeytanın filmini seyretmeye başlamışsındır.

Bu filmde senin kendi kendini haklı çıkaracağın bir çok bölüm var.

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucu en büyük sinema arşivinin

şeytanın elindeki filmler olduğu kanıtlanmıştır.

şimdi ..hemen... şuan ... O televizyonu kapat..

Rabbine el açip tövbe istiğfarda bulun..

şüphesiz rabbin gafur ve rahimdir. Affedici olan

affetmeye tek yetkili olandir.

Hem unutma ki ; yok öyle kafana göre takilmak

yok öyle her dileğin gerçekolmasi

yok öyle sikinti cekmeden dertlerle boğuşmadan

yok öyle kolayca cennet hayatini dünyada yaşamak..

Yok öyle bedava cennete gitmek...

Hemen tövbe et ve namazina başla...

Allah (c.c.) yardim iste

allah kabul etsin

saolasin kardeşim.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
kardeşim Rabbim sıkıntılarınızı tez zamanda gidersin inşallah. Hepimiz sıkıntıdayız kardeşim. Bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu unutmayın.

“Ey İman edenler! Sabır ve namaz ile (Allah’tan) yardım isteyin! Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.” ( Bakara suresi 153)

Allah'a emanet olun güzel kardeşim.

nisa8454

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim sıkıntılarını en yakın zamanda gidersin inşallah

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
07079678.jpg

YARABBİ BİZİ BU DURUMA DÜŞEN KULLARIN EYLEME..NAMAZIMIZI HAKKIYLA EDA EDENLERDEN EYLE

vanora

Kayıtlı Kullanıcı
Biz imtihan dünyasinda yaşIyoruz allahü teala bizi yarattı bizi deniyor bizi her şeyle deniyor bana asimi olcaklar yoksa sıkıntılarıma katlanıp bu allahtan deyip sabır edip saprın karşılığı cennet vad ediyor sende sabır edeceksin namazını burakmayacaksin kılacaksın ve b1ütün sıkıntıların gidecek inşallah

vanora

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sabIr herşeyin ilacidIr sabIr allah katInda bir mertebedir allahIm yar ve yardImcIn olsun

zeytin84

Kayıtlı Kullanıcı
allahım namazlarımı kabul olanlardan huşu içinde kılınılanlardan eylesin AMİN AMİN AMİNNN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt