Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

namazdan kurtulmanın yolu... (2 Kullanıcı)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim rabbim kıldığımız namazları ve ibadetleri dergahı izzetinde eksiksiz ve noksansız olarak kabul eylesin amin
selamün aleyküm....

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim rabbim kıldığımız namazları ve ibadetleri dergahı izzetinde eksiksiz ve noksansız olarak kabul eylesin amin
selamün aleyküm....

Amin kardeşim samimi dualarınız için sizdende razı olsun inş. Gözlerinize sağlık.
Valeeykümselam...

batan güneş

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün ibadetlerine yerine getirmeye çalışan bir adam varmış.Orucunu tutar,zekatını verir,insanlara yardım elini uzatmaktan hiç geri kalmazmış.Yalnız bu adamın bir kusuru varmış:

Namaz kılmak ona çok ağır gelirmiş,üşenirmiş.Bir gün varmış gitmiş çok büyük bir hocanın yanına.

Demiş ki:

Hocam ne yap et beni şu namazdan kurtar.Namaz kılmamak için ne yapmam gerekse söyle yapayım.Yeter ki şu namazdan kurtulayım demiş.

Hoca:

Ya evlat ben hiçbir yerde ne duydum ne işittim bu namazdan kurtuluş yok,borcun kılacaksın demiş.

Adam yalvarmış bul hocam diye.Hoca müddet istemiş adam gitmiş.

Aradan haftalar geçmiş,adam gelmiş:

Buldun mu hocam demiş,kurtulacak mıyım?

Hoca: buldum evladım eğer şu 5 şarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul değilsin:

1: ÖLÜ İSEN

2: DELİ İSEN

3: ÇOCUK İSEN

4: HAYVAN İSEN

5: KAFİR İSEN tercih senin...

-Sabah namazını kılmıyanın:Yüzünde nur kalmaz
- öğle namazını kılmayanın: Rızkından bereketi kaldırılır
- Ikindi namazını kılmayanın: Vücudunda kuvvet olmaz
- Akşam namazını kılmayanın: Evladının hayrını göremez
- Yatsı namazını kılmayanın: Uykusunda rahat edemez

Dünyadaki cezası

ömrü kısalır
- Salihlerin (nur) simasını yüzünden siler
- Yaptığı hiç bir amele sevap vermez
- Duası Allah katına çıkmaz
- Dünyadaki bütün mahlukat ona buğuz eder
- Salihlerin duasından nasibini alamaz

ölür iken

- Zelil olarak ölür
- Aç olarak ölür
- Susamış olarak ölür (ne kadar içerse içsin susuzluğunu gideremez)

Kabirde

- Allah kabrini daraltır. (kaburgaları birbirine girer)
- Kabrinde ateş yanar
- Allah ona yılan musallat eder ki kiyamete kadar ona eşlik ederek (vurarak) kıyamete kadar azap eder

Kiyamette

- Allah ona yüzünün üzerinde sürünerek mulat eder ceheneme kadar
- Allah ona gazapla bakar ki yüzünün eti eriyip gider
- Allah onu en küçük günahlardan bile hesaba ceker, af etmez....

bunu okurken aklımda tek kişi vardı oda eşim ve inannın eşimin ölümünden daha cok bu durum canımı acıttı

batan güneş

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim eşinize namazı nasip etsin, bizleride daim etsin inş...

inanın bunu sizden dah acok isterdim ama hayatın bi süresi var ve eşim bu süreyi dolduralı yaklaşık bir bucuk seneyi gecti ve eşimin namaz kılmamasının tek sorumlusuda benim ailesi ona namazla ilgili hiç bişe öğretmediğini bilmiyordum ve yeni evlendiğimiz zaman namazdan önçe bana secdede ne dediğimi sorunca bende büyük bi şaşkınlıkla bilmiyomusun die verdiğim tepki yüzünden eşim utandı ve bi daha namaz kılmadı önce öğreneyim sonra kılarum dedi ama ömrü yetmedi rabbim affetsin

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
inanın bunu sizden dah acok isterdim ama hayatın bi süresi var ve eşim bu süreyi dolduralı yaklaşık bir bucuk seneyi gecti ve eşimin namaz kılmamasının tek sorumlusuda benim ailesi ona namazla ilgili hiç bişe öğretmediğini bilmiyordum ve yeni evlendiğimiz zaman namazdan önçe bana secdede ne dediğimi sorunca bende büyük bi şaşkınlıkla bilmiyomusun die verdiğim tepki yüzünden eşim utandı ve bi daha namaz kılmadı önce öğreneyim sonra kılarum dedi ama ömrü yetmedi rabbim affetsin

Amin kardeşim bilmiyordum, çok üzüldüm. Rabbim eşinize rahmetiyle muamele etsin. sizede sabır versin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt