Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaza saygı istedi, dayak yedi !!! (1 Kullanıcı)

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Namaza saygı istedi, dayak yedi !!!
karmask.gif

Erdek'te namaz süresince çalgı aleti çalmamalarını isteyen baba ve oğlu dövüldü.

Dindarlara yönelik baskı toplumun her katmanında kendini gösterirken, son hadise Balıkesir’in Erdek ilçesine bağlı Doğanlar köyünde yaşandı.

Ailesiyle birlikte haftasonunu geçirmek için Erdek’e bağlı Doğanlar köyüne giden Kamil Kızılkaya ve oğlu Bilal Kızılkaya, camide namaz kılındığı sırada darbuka çalan kişiyi uyardıkları için dövüldüler.

Geçtiğimiz hafta sonunu ailesiyle birlikte geçirmek için Erdek’e gelen Kamil Kızılkaya, tatil için geldiği Doğanlar köyünde yaşadıklarını Vakit’e anlattı. “Senelerden beri bu köye tatil yapmaya geliyoruz. Camiye bitişik köy kahvehanesinde sürekli düğünler oluyor. Köyün yerlisi olmadıklarını bildiğimiz kişiler kahvehane önünde içki içerek eğleniyorlardı. Akşam ezanı okunduğu sırada çalgıya ara verdiler. Namaz sırasında ise darbuka çalan kişi sürekli darbukaya vuruyor, darbuka sesleri de namaz kılanları rahatsız ediyordu. Akşam namazını kılıp çıktığımda darbuka çalan kişiyi uyardım” diyen ve sonra olay yerinden ayrıldığını söyleyen Kamil Kızılkaya yaşadıklarını şöyle anlattı: “Yatsı ezanı okunurken de çalmaya ara verdiler. Namaz kıldığımız sırada darbuka sesleri aynı şekilde duyuluyordu. Namazı kılıp tekrar uyardığımda ismini sonradan öğrendiğim Hakan Güney arkamdan gelip ağzımı kapatarak beni yere düşürdüler. Yaklaşık 30 kişi bana ve oğluma vurarak vücudumuzda çeşitli yaralar oluşmasına sebep oldular. Bunlar köy halkından değillerdi” diye konuştu

Vakit

tolgabirol

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Kardeş

Selamunaleyküm Kardeş

Selamunaleyküm Kardeş

Memleketin nereleri yanıyor dikkat ediyormusun kardeş

tolgabirol

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm devam

Selamunaleyküm devam

Selamunaleyküm

bende geçenlerde bir kanalda izlemiştim haberlerde

yanılmıyorsam akdeniz bölgesinde bir yerde bir köyde sabah okunan ezandan rahatsız olanlar vardı röportaj yaptılar ama kimlerle biliyormusunuz.
köyde yaşayan alman ve ingiliz aileleri ile

malesefki arkadaşlar şu anda yaşadığımız ülkede işler hiç te iyi gitmiyor
özellikle memleketin sahil kesimleri yabancıların dolmasıyla geleneklerine göreneklerine aykırı bir biçimde yaşamaya başlamıştır.

karadeniz ruslar yüzünden yanıyor
marmara anlatma ma gerek yok biraz düşünseniz anlarsınız.
ege ve akdeniz in hali ortada gündüz yaşam yok ama gece her türlü sapkınlıklar boy gösteriyor.

benim rahmetli bir hocam vardı çok güzel söylerdi.
Allah yerin altında yatanarın hürmetine bizleri ayakta tutuyor derdi
mekanı cennet olsun nur içinde yatsın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt