Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ VAKİTLERİNİN SIRRI.... (2 Kullanıcı)

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
seytan ve nefstendir kardesim.durmak yok.la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.zikrini çek sıkıntıyı giderir,günde 100 kere.

Kaan Erdem

Yönetici

vesveseye kapılmayın kardeşim.ALLAH celle celalühu izni ile başaracaksınız.

gül_40

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim senin icin eminim bütün müslüman kardeslerim dua ediyolardir birtek sana degil senin gibi olan bütün müslüman kardeslerimiz icin dua ediyolardir...:a21:sakin namazi birakiyim deme kardesim namaz dinin diregidir sakin birakma seytana inat daha fazla namazina saril birakma:a26:bende yeni basladim namaza herseyde huzuru mutlulugu aradim ama hicbirinde bulamadim sonra namaza basladim kardesim inanirmisn cok mutluyum:a21:RABBIM HERKESE NAMAZ KILMAYI NASIB ETSIN SELAMETLE KARDESIM ALLAHA EMANET OL UNUTMA SARIL NAMAZINA

DUALARDA BULUSMA DILEGIYLE:a21:

Kaan Erdem

Yönetici
Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım isteyiniz. Sabır ve namaz, yalnız Allah’tan korkan müminlerden başkalarına zor gelir.

[Bekara 45]

ALLAH razı olsun KAAN kardeşim.. ama bi sorum olucak..;

burda kalbi ve ruhu hasta olana ibadet güç gelir diyoya kusra bakmayın bana bazen güç geliyo benim kalbimin şifası nedir...?

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah c.c. yar ve yardımcımız olsun inşaAllah o duyguları malesef bende yaşıyorum bazen şeytan işde işini yapıp duruyor. Ama şeytana uymak yok kardeşim tamam mı? :)

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Vesvese Durumlarında İHLAS Suresini Okuyun Kardeşim......

........................

Kaan Erdem

Yönetici
Bir kimse, günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta hasıl olur. Eğer tevbe ederse, o leke silinir. Tevbe etmeyip tekrar günah işlerse, o leke büyür ve kalbin tamamını kaplar, kalb, kapkara olur.

[Harâiti]

Paslanan her şeyin bir cilası vardır. Kalbin cilası "Estağfirullah" demektir.

[Deylemi]

Su değdiği, [rutubette kaldığı] zaman demirin paslandığı gibi, kalbler de [günah yüzünden] paslanır.) Orada bulunanlar, (Kalblerin cilası nedir ya Resulallah) dediler. Peygamber efendimiz buyurdu ki: (Ölümü çok hatırlamak ve Kur'an-ı kerim okumaktır.

[Beyheki]

Nefse sükunet ve kalbe ferahlık veren şey, iyi iştir. Nefsi azdıran, kalbe heyecan veren iş günahtır.

[Beyheki, İ.Ahmed, Taberani]

Sual: Kalbin karardığı nasıl bilinir, temizlenmesi nasıl olur?

CEVAP

Haram yemek kalbi karartır, hasta eder. Zünnun-i Mısri hazretleri buyurdu ki: Kalbin kararmasının dört alameti vardır:
1- İbadetin tadını duymaz.
2- Allah korkusu hatırına gelmez.
3- Gördüklerinden ibret almaz.
4- Okuduklarını, öğrendiklerini anlayıp kavrayamaz.

Muhammed bin Fadl Belhi hazretleri de buyurdu ki: Kalbin kararmasına 4 şey sebep olur:
1- Öğrendiği ile amel etmemek.
2- Bilmeyerek yapmak.
3- Bilmediklerini öğrenmemek.
4- Başkasının öğrenmesine mani olmak.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kimse, günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta hasıl olur. Eğer tevbe ederse, o leke silinir. Tevbe etmeyip tekrar günah işlerse, o leke büyür ve kalbin tamamını kaplar, kalb, kapkara olur.

[Harâiti]

Paslanan her şeyin bir cilası vardır. Kalbin cilası "Estağfirullah" demektir.

[Deylemi]

Su değdiği, [rutubette kaldığı] zaman demirin paslandığı gibi, kalbler de [günah yüzünden] paslanır.) Orada bulunanlar, (Kalblerin cilası nedir ya Resulallah) dediler. Peygamber efendimiz buyurdu ki: (Ölümü çok hatırlamak ve Kur'an-ı kerim okumaktır.

[Beyheki]

Nefse sükunet ve kalbe ferahlık veren şey, iyi iştir. Nefsi azdıran, kalbe heyecan veren iş günahtır.

[Beyheki, İ.Ahmed, Taberani]

Sual: Kalbin karardığı nasıl bilinir, temizlenmesi nasıl olur?

CEVAP

Haram yemek kalbi karartır, hasta eder. Zünnun-i Mısri hazretleri buyurdu ki: Kalbin kararmasının dört alameti vardır:
1- İbadetin tadını duymaz.
2- Allah korkusu hatırına gelmez.
3- Gördüklerinden ibret almaz.
4- Okuduklarını, öğrendiklerini anlayıp kavrayamaz.

Muhammed bin Fadl Belhi hazretleri de buyurdu ki: Kalbin kararmasına 4 şey sebep olur:
1- Öğrendiği ile amel etmemek.
2- Bilmeyerek yapmak.
3- Bilmediklerini öğrenmemek.
4- Başkasının öğrenmesine mani olmak.

KAAN ABİ ELİNE SAĞLIK
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... OKUDUM ALLAH RAZI OLSUN

Kalp Temizliği İçin Herkes ESTAĞFİRULLAH Desin.....

Selametle Kalın
Hayırlı Akşamlar....

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
nazar ile sana baktığını düşünsene yaradanın, tekbir alıp "allahüekber" dediğinde...
yada secde anında sanki mekkedeymişsin gibi,sanki beytullahın eşiğine secde ediyormuş gibi hissset...

vesveselere yenik düşme kardeşim,şeytanın bir oyunu hissettiğin olumsuzluk...
dua ile ona sığınalım.
selametle...
rabbim yardımcın olsun

Kaan Erdem

Yönetici
Namaz tesbihatlarının anlamı

"Allahu Ekber" Anlamı:
Allah en büyüktür.

"Sübhane Rabbiyel Azim" Anlamı:
Ey büyük Rabb'ım! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"Semiallahulimen hamideh" Anlamı:
Allah kendisine hamd edenleri işitti.

"Rabbena leke'l-hamd" Anlamı:
Ey Rabbımız! Her çeşit hamd ancak sanadır.

"Sübhane Rabbiye'l-ala" Anlamı:
Ey Yüce Rabb'ım! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

"Esselamu aleykum ve rahmetullah" Anlamı:
Allah'ın selamı üzerinize olsun

"Allahümme ente's-selamu ve minke's-selam tebarek-te ya-zel celali vel ikram" Anlamı:
Allah’ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey Azamet ve Kerem sahibi Allah’ım! Senin şanın çok yücedir.

"Ala Resulina Muhammedin salavat" Anlamı:
Salat Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)'in üzerine olsun

"Subhanallahi ve’l-hamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim" Anlamı:
Allah eksik sıfatlardan beridir. Hamd Allah’adır. Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah’tan başkasında güç ve kudret yoktur.

"Subhanallah" Anlamı:
Allah noksan sıfatlardan münezzehtir.

"Elhamdülillah" Anlamı:
Hamd Allah’adır.

"Lailahe illallahu vahdehula şerikeleh lehül mülkü velehül hamdüala külli vehüve şey’in kadir" Anlamı:
Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah’tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir.

"Subhane Rabbiye’l-aliyyi’l-a’le’l-vehhab" Anlamı:
Çok bahşedenlerin en yücesi olanRabb’im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin.

"Amin" Anlamı:
(Duamın kabul olacağına) Ben inanıyor, güveniyorum.

Çok saol ALLAH razı olsun KAAN kardeşim sizler ne kadar iyi insanlarsınız bu siteyi çok sevdim böyle insanlar kaldımı dünyada...
sizi çok yordum hakkınızı helal edin bir sorum daha olucak..
Estağfirullah
Sübhanallah
Allahuekber
ve rukuda okudugumuz Sübhane rabbiyel azim
secdede; Sübhane rabbiyel ala
bu duaların anlamını söylermisiniz :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt