Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ VAKİTLERİNİN SIRRI.... (1 Kullanıcı)

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
tabiki de çekinme kardeşim.her insanın hakkı olduğu gibi senin de en doğal hakkın.yeter ki rabbim gösterişli olmaktan alıkoysun bizi.yoluna devam et kardeşim.hep destek tam destek.Allah a emanet ol.

ahsarmıznası

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm kardeşim;kendi fikirlerimi yazacağım bunu ister yap ister yapma karışmıyorum....Onlar bence Namaza değil sana tahammül edemiyorlar...Kendini sevdirememiş olabilirsin....ve senin Namaz kılmanda onların Nefislerini körüklüyor...benimde çalıştıgım yerde inancı cok zayıf hatta islama hakaret eden insanlar var...ve çok dindar bir Abim var bu abi birgün calıstıgımız bu resmi kurumun kolidorunda NAMAZ kılarken bu ATATURK resmını ters cevirmişti,inancı zayıf hatta islam düşmanı diyebileceğim zatlardan biri bunu gördü ve onun namazını bitirmesini bekledi.namaz bittiğinde ise abiye birsürü laf söyledi ve o abi bir daha orada namaz kılmadı,aradan 1 hafta gecmedi ben aynı yerde aynı şekilde namaza durdum ..yine resmi ters çevirerek...o kişi beni de o şekilde yakaladı...ve odasına gitti...namaz bittikten sonra ne yanıma geldi nede o konuyu sordu ...O ABİYLE BENİM ARAMDAKİ TERK FARK NEYDİ SENCE ?...söyleyeyim ben HERZAMAN O İNANCI ZAYIF KİŞİYLE VE DİYERLERİYLE ÇOK İYİ GEÇİNİRİM..kendimi sevdirir ve onu sevdiğimi ona yansıtırım ....bence orda namaz kılmayı bırak önce sosyal birlikteliğinizi kuvvetlendir....yazdıklarımı seni tanımadan yazıyorum,yanılıyorsam zaten demek istediğimi anlamış olacağına güveniyorum...selam ve duaile kal

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
S.A.KARDEŞİM.İSLAMİYET BİZE ÇOK GÜZEL İMKANLAR TANIMAKTA.DİĞER DİNLERE BAKTIĞIMIZDA İBADETLERİNİ SADECE KENDİ MESCİDLERİNDE YAPABİLMEKTELER.FAKAT İSLAMİYETTE TEMİZ PAK OLAN HER YERDE İBADET YAPILA BİLMEKTEDİR.NAMAZIMIZI İSTEDİĞİMİZ HER YERDE KILABİLMEKTEYİZ.FAKAT İBADETLERİMİZİ YAPAR İKEN GÖSTERİŞ VEYA NAMAZDAKİ İHLASI ZEDELEYİCİ ALANLARI TERCİH ETMEZ İSEK NAMAZIN SIHHATİ BAKIMINDAN DAHA GÜZEL OLUR.İNSAN NAMAZDA İKEN ALLAH'LA BİR RABITA BİR HUŞU HALİNDE OLMALI.BUYÜZDEN GECE NAMAZLARI(TEHECCÜD)GÖSTERİŞ İHTİMALİ OLMADIĞINDAN DEĞER KAZANMAKTADIR.İNSANLAR İBADETLERİYLE BULUNDUKLARI ALANLARI MESCİDLERE ÇEVİRMEKTEDİRLER.BENCE KORİDORLAR VS.GİBİ YERLER YERİNE NAMAZDAKİ GÜZELLİKLERİ DAHA İYİ EDEBİLECEĞİMİZ ALANLARI TERCİH ETMEMİZ DAHA UYGUN OLACAKTIR.SELAM VE DUA İLE KALIN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZLARINDA GEVŞEK DAVRANANLARI BEKLEYEN MUSİBETLer

arrow.gif
Hazreti Ali RadıyAllah (c.c.)u Anh'dan gelen bir rivayette Resulullah SallAllah (c.c.)u Aleyhi ve Selem efendimiz şöyle buyurdu:
"Bir kimse, namazına gevşek davranırsa Allah (c.c.)–ü Teâlâ; o kimseye, on beş çeşit ceza verir. Şöyle ki:
*Altı tanesi ölümden evvel...
*Üç tanesi ölüm anında…
*Üç tanesi kabirde…
*Üç tanesi kabirden çıkarken…

* * *
Ölümden evvel, başa gelecek altı musibet şunlardır:
1–İsmi salih zatların arasından silinir.
2–Hayatının uğur ve bereketi kalkar.
3–Rızkında bereket olmaz.
4–Namazını tamamlayıncaya kadar, yaptığı hayır işlerden hiç biri kabul edilmez.
5–Duası, makbul olmaz.
6–Salih zatların dualarından nasibi olmaz.
Ölüm anında başına gelecek üç musibet şunlardır:
1–Susuz ölür. Yedi denizi boğazından aşağı akıtsalar, yine suya kanmaz.
2–Aniden gelen gafil ölümü ile ölür.
3–Kendisini bir ağırlık basar. Dünyanın demiri, odunu, taşları onun omuzlarına yüklenmiş gibi olur.
Kabirde başına gelecek musibetler;
1. Kabir sıkar.
2. Kabri karanlık olur.
3. Sorgu suale cevap vermesi ayıplı olur.

* * *
Kabirden çıkarken, karşılaşacağı musibetler:
1.Allah (c.c.)–ü Teala'nın huzuruna çıktığında kendisini gazaplı bulur.
2. Çetin bir hesaba çekilir.
3. Allah (c.c.)–ü Teâlâ'nın huzurundan ayrılınca, doğruca cehenneme gider. Ancak, Allah (c.c.)–ü Teâlâ onu affederse kurtulur

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun

Cok Hatirlayici Bir Yazi Olmuş

Allah Bizleri Namazlarimizdan Ayirmasin

Allaha Emanet Olun

Dua Ile Kalin

zozan83

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Hafize Ana Ne Güzel Bir Sohpet Oldu Bizim Için Namazin Ne Kadar önemli Olduğunu Biliyordum Ama Bu Musibetlerden Haberim Yoktu Açikçasi Bilgilendirdiğin Için Allah Senden Razi Olsun A.e.o.:H

arzuersan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun. Bende bilmiyordum bunları sayende okumuş öğrenmiş oldum eline emeğine sağlık. Hakkını helal et...:H

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
:A
şu an yatsı namazını eda etmeyenlere inşALLAH yüksek tesir eder bu paylaşım ve kalkıp kılarlar.

selam ve baki dua ile saygılarımla.
:A

medineyolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
peygamber efendimiz (SAV) BUYURUYORKİ kişi namaza kalkar ve kendisine birinin baktığını görünce namazını güzelleştirir bu riyadır ve riyada şirktir. uyanık olalım arkadaşlar hazırcı müslüman olmayalım MEVLANIN gönderdiği Kuranı Kerim i anlayarak Meali ile hangimiz hatmetti nedense en kolay yol sormak Rabbim demiyormuki Bilerek ve anlayarak iman edenler müstesna lütfen okuyalım arkadaşlar Biz o Kuranı okuyup anlayasınız diye apaçık bir şekilde indirdik diyor Rabbimiz öyle ise ne olur okuyalım

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
her namaz vakitlerimizde düsünecemiz gereken konular, bilgilendirdiginiz için allah sizden razi olsun, birde varki devamli nefsimizle bogustumuz için ya unutkanlik veya tembelik içinde ibadetmizde uzaklasiyoruz. Tekrar rabbim (cc) sizden razi olsun, uzun zamandir takip edemiyorum sizleri, özledim huzur yuvamiz gibi bilirim sizleri, allah'im insallah benide yararli bilgilerinizde faydalanmayi nasib eder. Rabbim (cc) yar ve yardimcimiz olsun.

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH C.C KIMSEYI namazından ayrı dusurmesın....
Biz namaz kıldığımız, oruç tuttuğumuz, haramdan uzak durmaya çalıştığımız, sadaka verdiğimiz, zekat verdiğimiz vs. vs. vs. halde. Biliriz ki Allah C.C rahmandır, rahimdir, Hz.Muhammed Mustafa S.A.S in ağlayışlarına feryatlarına onun yüzü suyu hurmetıune bizi affedeceği bildiğimiz ve tek umudumuzun da bu olmasına rağmen. işine geldi mi müslümanım diyen ve Allah yolunda hiç bir şey yapmayıp kalpleri paslanan insanlar ne yapsınlar.... Allah C.C onları ıslah eylesin inşallah.
ALLAH (C.C) YE EMANET OLUN. SELAM VE DUA İLE.

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm kardeşim;kendi fikirlerimi yazacağım bunu ister yap ister yapma karışmıyorum....Onlar bence Namaza değil sana tahammül edemiyorlar...Kendini sevdirememiş olabilirsin....ve senin Namaz kılmanda onların Nefislerini körüklüyor...benimde çalıştıgım yerde inancı cok zayıf hatta islama hakaret eden insanlar var...ve çok dindar bir Abim var bu abi birgün calıstıgımız bu resmi kurumun kolidorunda NAMAZ kılarken bu ATATURK resmını ters cevirmişti,inancı zayıf hatta islam düşmanı diyebileceğim zatlardan biri bunu gördü ve onun namazını bitirmesini bekledi.namaz bittiğinde ise abiye birsürü laf söyledi ve o abi bir daha orada namaz kılmadı,aradan 1 hafta gecmedi ben aynı yerde aynı şekilde namaza durdum ..yine resmi ters çevirerek...o kişi beni de o şekilde yakaladı...ve odasına gitti...namaz bittikten sonra ne yanıma geldi nede o konuyu sordu ...O ABİYLE BENİM ARAMDAKİ TERK FARK NEYDİ SENCE ?...söyleyeyim ben HERZAMAN O İNANCI ZAYIF KİŞİYLE VE DİYERLERİYLE ÇOK İYİ GEÇİNİRİM..kendimi sevdirir ve onu sevdiğimi ona yansıtırım ....bence orda namaz kılmayı bırak önce sosyal birlikteliğinizi kuvvetlendir....yazdıklarımı seni tanımadan yazıyorum,yanılıyorsam zaten demek istediğimi anlamış olacağına güveniyorum...selam ve duaile kal

A.S sevgili kardesim ASLINDA bende de hata var yanlıs yazdım ama duzeltmeye usendeım. Bu gızlı yap dıyen arkadasım aslın da sunu demek ıstedı de ben yanlıs yazdım sımdı duzeltecegım... o arkadaslar yukardakılere ufurecek soylıyecek demek ıstıuoo soylerler se demek ıstıyoo yoksa ben onlar ıle cook ıyı anlasıyor ve cok hos sohbet edıyorum.. ben kımseye ayrım yapmam Allah c.c nun yarattıgı her ınsanla konusurum ben

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.KARDEŞİM.İSLAMİYET BİZE ÇOK GÜZEL İMKANLAR TANIMAKTA.DİĞER DİNLERE BAKTIĞIMIZDA İBADETLERİNİ SADECE KENDİ MESCİDLERİNDE YAPABİLMEKTELER.FAKAT İSLAMİYETTE TEMİZ PAK OLAN HER YERDE İBADET YAPILA BİLMEKTEDİR.NAMAZIMIZI İSTEDİĞİMİZ HER YERDE KILABİLMEKTEYİZ.FAKAT İBADETLERİMİZİ YAPAR İKEN GÖSTERİŞ VEYA NAMAZDAKİ İHLASI ZEDELEYİCİ ALANLARI TERCİH ETMEZ İSEK NAMAZIN SIHHATİ BAKIMINDAN DAHA GÜZEL OLUR.İNSAN NAMAZDA İKEN ALLAH'LA BİR RABITA BİR HUŞU HALİNDE OLMALI.BUYÜZDEN GECE NAMAZLARI(TEHECCÜD)GÖSTERİŞ İHTİMALİ OLMADIĞINDAN DEĞER KAZANMAKTADIR.İNSANLAR İBADETLERİYLE BULUNDUKLARI ALANLARI MESCİDLERE ÇEVİRMEKTEDİRLER.BENCE KORİDORLAR VS.GİBİ YERLER YERİNE NAMAZDAKİ GÜZELLİKLERİ DAHA İYİ EDEBİLECEĞİMİZ ALANLARI TERCİH ETMEMİZ DAHA UYGUN OLACAKTIR.SELAM VE DUA İLE KALIN

s.a sevgili kardesim benım kıldıgım yerde korıdor degıl atolyenın ıcı zaten onumde de kımse gemce ve durma ıhtımalı yok. Arkadaslar da saygılı muzık dınledıklerı vakıt hemem kapatırlar. Fazla yuksek sesle konusmazlar… benım anlatmak ısteyıp de anlatamadıgım sey bızım amir memur takımına laf gıderse olayı… bende bana gızlı yap dıyen arkadasa Allah bana yeter ben kımse ıcın yalan soylemem ve namazımdan da vaz gecmeyecegım dedım olay buydu. SELAM VE DUA ILE. ALLAH’IN RAHMETI VE BEREKETI UZERINIZE OLSUN.AMİN

ahsarmıznası

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim elmadja;o zaman mesele yok .o arkadasın niye öyle düşünüyor bende anlamadım....eger senın hakkında bır yerde konusulurken falan duyduysa tehlikeyi sana bu şekilde söylüyordur belkıde....ona önce bunu sormalısın o zaman..eger öyle birsey varsa ŞİKAYETTE BULUNANI BUL ONUNLA DAHA COK SAMIMI OLMAYA CALIS...eger oyle bi şey yoksa AYNEN DEVAM ET ...ve asla tedirgin olma etrafına öyle tedirgin bir enerji yayma ŞEYTAN HABER ALMASIN SENDEN :-=....SELAM VE DUA İLE KAL

omer58

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim ben turizmde otelde çalışıyorum.
bu halde iken bile çok şükür namazımı eda ediyorum
buna allah ın izniyle kimse dur diyemez
allah yardımcın olacaktır

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt