Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz Kilmayandan Hayvan Bile Kaçar (1 Kullanıcı)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam Anladik Hikmetli Sozleri Ama şunuda Deim Allah Rasulu Buyuruyor Ki Kim Benim Soylemediğim Bir Sozu Bana Atfederek Soylerse Cehennemde Yerini Hazirlasin Kardeşler Bu Gibi Hadisleri Birazda Israiliyyat Kokan Bir Yonu Var Artik Rasulu Ekremden Helak Olan Kavimlerin Mucize Saplantilarina Mucize Saplantilarina Duştüğü Gibi Bizde Düşüpte Helakimiza Sebebiyet Vermeyelim Sahihliğini Araştiralim Resulun En Buyuk Mucizesi Kurandir Bilelim Bunu Bu Gibi Hadislerede Fazla Ehemmiyet Vermeyelim .bir Duşunelim Bize Kuran Yetmiyormu Onun Yaşantisi Yetmiyormuda Mucize Beklentisi Içindeyi

hep küçükken hıkaye anlatırlardı ders cıkarın dıye bunun amacı yazılan yazıda anlamak onun için benım kıtabım kuran-ı kerimdir lakin yazılan yazıda rabbımı ınkar etmıyo namaz rabbımın huzurundan bahsedıyo eger yanlış bışey yaptıysam özur dılerım

monece

Kayıtlı Kullanıcı
namaz bilinci ALLAH herkese nasip etsin

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
tevhiteri

tevhiteri

Tamam Anladik Hikmetli Sozleri Ama şunuda Deim Allah Rasulu Buyuruyor Ki Kim Benim Soylemediğim Bir Sozu Bana Atfederek Soylerse Cehennemde Yerini Hazirlasin Kardeşler Bu Gibi Hadisleri Birazda Israiliyyat Kokan Bir Yonu Var Artik Rasulu Ekremden Helak Olan Kavimlerin Mucize Saplantilarina Mucize Saplantilarina Duştüğü Gibi Bizde Düşüpte Helakimiza Sebebiyet Vermeyelim Sahihliğini Araştiralim Resulun En Buyuk Mucizesi Kurandir Bilelim Bunu Bu Gibi Hadislerede Fazla Ehemmiyet Vermeyelim .bir Duşunelim Bize Kuran Yetmiyormu Onun Yaşantisi Yetmiyormuda Mucize Beklentisi Içindeyi
Z
S.A kardeşim bu insanın ibret almasıyla ilgili bir hikayedir.bir defa hadis degildir.burada kimse 5 vakit namazı 8 vakite cıkarmıyor veya haramı helalleştirmiyor hatta israel kokan hadislerdeki gibi esnetmiyorda.bende aynı hataya düştüm 1 gece üzüntümden uyumadım sag olsun kızım hakkını helal ettide rahatladım allaha emanet ol

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın celallenmektede haklısın yanlız burada itikadi bir durum akaidi ilgilendiren bir durum yada islamiyeti esneten bir durm yokki.sadece ibret alınması gerektiren bir hikaye hakikaten çok rahatsız ise daha dikkatli oluruz selametle

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Aba Sunusoyleyeyim Eğer Bu Allaha Ve Rasulune Atfediliyorsa Yanliştir Aliye Veliye Ediliyorsa Oda Yanliştir Benim Kafami Bozan Artik Halkin Dilinde Bu Gibi Sozlerin Allah Rasulüne Atfedilerek Cok Kullanilmasidir O Membayi Bulatmaya çalişani Uyaririm Benim Ve Sizlerinde Gorevi Bu Olmali Allaha Emanet Kalin

bakın sız benı anlamadınız bu yazıda sadece namazın önemı yazıyo yapıştırdım oyle dıyorum demedım

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
SAOL BUNDAN SONRA BİLDİĞİNİ OKUYA BİLİRSİN CELALLENMEK HA BİR YANLIŞI DUZELTMEYE ÇALIŞANA BU MU YAPIYONUZ HELAL BE BENİM HAYATIMDA EFSANE YOKTUR HAKİKAT VARDIR KOÇUM

koçummu bakın ben celallenmedım farkındaysanız sadece yazı benı etkıledı en yazısında güzel şeyden bahsetmesı yanamazdan bahsetmesıydı galıba celallenen sızsınız efendım

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz bir gün çölde abdest alırken bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür.Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamberimiz deveyi durdurur. Devenin sahibi gelir. Peygamberimiz adama deveyi neden kovaladığını sorar.
Adam;
Efendimiz, bu deve hep huysuzluk etmekte sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Bende huysuz olduğu için onu kesmek istedim.O da kaçtı.
Efendimiz (s.a.v);
Birde deveyi dinleyelim bakalım. der
Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;
Efendimiz, sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar.Ben bundan çok rahatsız oluyorum.Çünkü ALLAH'ın azabına uğramaktan korkarım.Şeytan secde etmediği için ALLAH'ın azabına uğramış ve cehennemin ateşinde yanacaktır.Sahibim yatsı namazını kılmadığı için bende bundan korkarım.
Bunun üzerine devenin sahibi çok şaşırmış.Peygamberimiz (s.a.v), bunlar doğrumu diye adama sormuş.Adam hemen tevbe ederek bundan sonra yatsı namazını kılmaya söz vermiş.NAMAZLARIMIZI KILALIM KILMAYA ÖZEN GÖSTERELİM.BİR HAYVAN BİLE BUNUN ÖNEMİNİ BİLMEKTE.HUŞU İÇİNDE NAMAZ KILANLARA NE MUTLU.

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM.
PAYLAŞIMIN İÇİN SAĞOL
ALLAH"A EMANET OLUNUZ.
SELAM VE DUA İLE.

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
tevhiteri

tevhiteri

Bak Kardeş Tevhid Eri Yanliş Yazilmiş Yetmiyo Bide Bu Ağizla Ismail Olmaya Soyunuyon Ki Koç Gele Bi Nikini Deiştir Ondan Sonra Tamammi Ha Biraz Daha Kitap Oku
ismail kardeşim ne sormak istiyorsan şahsımla ilgili yada dini bilgimi sınamak adına sora bilirsin .

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Hanimlarin En Hayirlisi Kardeşim Sana Bi şey Demedim Tevhid Eri Ne Bu O Yazi

ya pişman edıyosunuz benı yapmayın lütfen sadece bı yazı ben demıyomkı bu kuranımızda gectı hadıs demedım lütfen ben kardesı duydum ama koçum kelımesı tuaf geldı yapmayın

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
HUŞU İÇİNDE NAMAZINI KILANLARA NE MUTLU.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Hikayeniz gerçekten güzel namaz kılmak huzur veriyor bende elimden geldiğince kılmaya gayret ediyorum lakin öğlen ve ilkindi namazlarını kaza ediyorum çünkü işde oluyorum o saatlerde ve akşam namazınıda kaza etmiyim diye eve koşdura koşdura gidiyorum akşam 7 de işden çıkıyorum yatsı olmadan kılım diye Rabbim ibadet etmemde yardımcı olsun kolaylık versin Amin

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Hikayeniz gerçekten güzel namaz kılmak huzur veriyor bende elimden geldiğince kılmaya gayret ediyorum lakin öğlen ve ilkindi namazlarını kaza ediyorum çünkü işde oluyorum o saatlerde ve akşam namazınıda kaza etmiyim diye eve koşdura koşdura gidiyorum akşam 7 de işden çıkıyorum yatsı olmadan kılım diye Rabbim ibadet etmemde yardımcı olsun kolaylık versin Amin

amın ınsalah kardesım

kbraa

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim cok güzel bir hikaye...... yatsı namazı gercekten cok önemlı ama bize en zor gelende o sabah namazı bıle okadar zor gelmıyor yatsı namazını kılmayanlar münafıktır diye duydum Allah hepımızı şeytandan ve ona benzeyen şeylerden korusun..... .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt