Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz Kilmayandan Hayvan Bile Kaçar (3 Kullanıcı)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz bir gün çölde abdest alırken bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür.Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamberimiz deveyi durdurur. Devenin sahibi gelir. Peygamberimiz adama deveyi neden kovaladığını sorar.
Adam;
Efendimiz, bu deve hep huysuzluk etmekte sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Bende huysuz olduğu için onu kesmek istedim.O da kaçtı.
Efendimiz (s.a.v);
Birde deveyi dinleyelim bakalım. der
Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;
Efendimiz, sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar.Ben bundan çok rahatsız oluyorum.Çünkü ALLAH'ın azabına uğramaktan korkarım.Şeytan secde etmediği için ALLAH'ın azabına uğramış ve cehennemin ateşinde yanacaktır.Sahibim yatsı namazını kılmadığı için bende bundan korkarım.
Bunun üzerine devenin sahibi çok şaşırmış.Peygamberimiz (s.a.v), bunlar doğrumu diye adama sormuş.Adam hemen tevbe ederek bundan sonra yatsı namazını kılmaya söz vermiş.NAMAZLARIMIZI KILALIM KILMAYA ÖZEN GÖSTERELİM.BİR HAYVAN BİLE BUNUN ÖNEMİNİ BİLMEKTE.HUŞU İÇİNDE NAMAZ KILANLARA NE MUTLU.

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel Bir Hikaye Eline Saglik.ot Devesi Olsa Umursamazdi Ama Hak Devesi Olduğu Için Rahatsiz Olmuş.allah Bizide Namazdan Ayirmasin,gaflete Düşürmesin Her şeyin Helalini Ve Hayirlisini Versin.selam Ve Dua Ile Kal.

yasir34

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir hikaye. Allah kimseyi gaflete düşürmesin kimseyi yolundan ayırmasın..

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
tevhieri

tevhieri

Peygamberimiz bir gün çölde abdest alırken bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür.Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamberimiz deveyi durdurur. Devenin sahibi gelir. Peygamberimiz adama deveyi neden kovaladığını sorar.
Adam;
Efendimiz, bu deve hep huysuzluk etmekte sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Bende huysuz olduğu için onu kesmek istedim.O da kaçtı.
Efendimiz (s.a.v);
Birde deveyi dinleyelim bakalım. der
Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;
Efendimiz, sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar.Ben bundan çok rahatsız oluyorum.Çünkü ALLAH'ın azabına uğramaktan korkarım.Şeytan secde etmediği için ALLAH'ın azabına uğramış ve cehennemin ateşinde yanacaktır.Sahibim yatsı namazını kılmadığı için bende bundan korkarım.
Bunun üzerine devenin sahibi çok şaşırmış.Peygamberimiz (s.a.v), bunlar doğrumu diye adama sormuş.Adam hemen tevbe ederek bundan sonra yatsı namazını kılmaya söz vermiş.NAMAZLARIMIZI KILALIM KILMAYA ÖZEN GÖSTERELİM.BİR HAYVAN BİLE BUNUN ÖNEMİNİ BİLMEKTE.HUŞU İÇİNDE NAMAZ KILANLARA NE MUTLU.
herhalde hakını helal ettin allah razı olsun

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞİM PAYLAŞIMIN ÇOK GÜZEL ALLAH RAZI OLSUN
ALLAH'A EMANET OLUN...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamün aleyküm kardeşim. emeğinize sağlık.Allah razı olsun. çok ibretlik bir kıssadır gerçekten.her okuyuşumda tekrar tekrar ibretlenmemiz gerektiğini hatırlıyorum.. Rahman cümlemizi ''namazı dosdoğru kılanlardan ve namazları kabul olanlardan'' eylesin inşallah..

hatırlattığınız için teşekkürler.selam ve dua ile.

beyzanurekin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim çok Güzel Bi Konuya Temas Etmişsin...rabbim Namaza Devam Edenlerden Etsin Hepimizi...

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim. emeğinize sağlık.Allah razı olsun. çok ibretlik bir kıssadır gerçekten.her okuyuşumda tekrar tekrar ibretlenmemiz gerektiğini hatırlıyorum.. Rahman cümlemizi ''namazı dosdoğru kılanlardan ve namazları kabul olanlardan'' eylesin inşallah..

hatırlattığınız için teşekkürler.selam ve dua ile.

sagool kardesım inşallah rabbımın huzurunda dualarda buluşmayı nasıp eylesın rabbım

beyzanurekin

Kayıtlı Kullanıcı
Sizden Bi Isteğim Olcak özel Msj Nasil Gönderiliyo...şimdiden Allah Razi Olsun...dua Ile Kalin...

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
bacı niye dedin ben erim .bir hikmeti vardır inş.helal olsun

HaMSiYe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun,

gercektende guzel hikaye

yalniz bu bir hadis midir ,hadis ise kim rivayet etmis, kanit ta koyarsaniz iyi olur,

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim ,ibret Verici Bir Paylaşim...a.e.ol.dua Ile....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt