Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ dersleri (1 Kullanıcı)

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
YA SEN NAMAZINI KILMADAN
SENİN NAMAZINI KILARLARSA !..


"Artık gözünüzü açın! ne zaman ki can köprücük kemiğine dayanır, "tedavi edebilecek kimdir?" denir. (Can çekişen) bunun gerçek bir ayrılış olduğunu anlar. Ve bacak bacağa dolaşır. İşte o (peygamberin getirdiğini) doğru kabul etmemiş, namaz da kılmamıştı. Aksine yalan saymış ve yüz çevirmişti. Sonra da çalım sata sata yürüyerek kendi ehline gitmişti. Layıktır (o azap) sana layık! Evet, layıktır sana (o azap) layık. İşte o gün sevk, ancak Rabbinedir " (Kıyamet Suresi, 75/26-35)

Ölüm gelmeden önce Namazını kıl.

namaz kılmayı öğreniyorum
[FLASH]http://s12.directupload.net/images/090727/aysuq2ih.swf[/FLASH]

Namaz Tesbihatlarını Öğreniyorum
[FLASH]http://s12b.directupload.net/images/090727/zd8gglf4.swf[/FLASH]

Namaz Sureleri Öğreniyorum
[FLASH]http://s1.directupload.net/images/090727/flbb2yh5.swf[/FLASH]

Namaz Duaları Öğreniyorum
[FLASH]http://s7.directupload.net/images/090727/zwl3l7g4.swf[/FLASH]

ABDEST NASIL ALINIR
resimli 5 vakit namaz

http://forum.islamiyet.gen.tr/islami-programlar/84596-7-acidan-namaz.html


NAMAZLA İLGİLİ BİR KAÇ HADİS-İ ŞERİF
Ebû Hüreyre radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i:

"Şüphesiz ki benim ümmetim, kıyamet gününde, abdest izlerinden dolayı yüzleri nurlu, elleri ve ayakları parlak olarak çağırılacaktır. Yüzünün nûrunu artırmaya gücü yeten kimse bunu yapsın" buyururken işittim.

Buhârî, Vudû' 3; Müslim, Tahâret 35Osman İbni Affân radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim güzelce abdest alırsa, o kimsenin günahları tırnaklarının altına varıncaya kadar bütün vücudundan çıkar."

Müslim, Tahâret 33. Ayrıca benzer rivayetler için bk. Nesâî, Tahâret 84; İbni Mâce, Tahâret 6
Ömer İbni Hattâb radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Sizden biriniz güzelce abdest alır -onu tastamam yapar- sonra da: Eşhedü en lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûlüh, derse, o kimseye cennetin sekiz kapısı açılır. O da dilediği kapıdan girer."

Müslim, Tahâret 17. Ayrıca bk. Ebû Dâvud, Tahâret 65; Tirmizî, Tahâret 55; İbni Mâce, Tahâret 60

namazlar hakkında
bilmediğiniz kalmasınnamazla ilgili herşey burda tavsiye ederim
 

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Ocak 2007
Mesajlar
2,128
Tepki puanı
2
Puanları
0
Yaş
53
esselamu aleyküm ismail kardeşim.allah razı olsun senden emeğine sağlık allah ecrini versin bu nekadar güzel bi çalışma olmuş.ihtiyacı olanlar için çok kolay olur inşallah selametle
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
ve Aleykum Selam Rabbim hepimizden razı olsun inşALLAH ablacımhttp://s4.directupload.net/images/090727/7cfizs67.swf
Çeçen mücahitler savaştan henüz dönmüşler, elleri ve ayakları yara içinde, kimisi eğilemiyor bile, rükuya doğru dürüst gidemiyor kimisi, kimisi kıyamda elleri tutmuyor.

Ama bu halde bile kulluklarını unutmuyorlar. Namazlarını bu zalim şartlarda bile kılıyorlar.

Onlar bize her ne durumda olursak olalım kulluğumuzu unutmamamızı haykırıyorlar yaptıklarıyla.

Asıl savaş içimizde, ölmeden önce de kimin kazandığı anlaşılamayacak bir savaş bu. Haydi serin seccadelerinizi de bu mücahitler için ellerimizi açıp dua edelim..
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
Namaz Kılmayı Öğrenmek İstiyorum​
İkrime FIRAT


Öncelikle namaz kılmayı öğrenmek için bir strateji belirlemek gerekiyor. Çünkü kişi, namaz kılmayı öğrenirken bir çok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Hangi bilgiyi önce öğrenecek? Hangisini sonra öğrenecek?

Öğrenilen şeyler kısa süre sonra unutulacak ve tekrarı olmayan bilgiler nasıl zihinde kalacak? En önemlisi de bilgi her alanda karşımıza çıkmasına karşın, o bilgiden faydalanarak bir eylem oluşturmanın zorluğudur. Bu zorlukların üstesinden gelmek için bizim elimizde olan şey: iyi bir yöntemle ve sizin gayretinizdir. Bu ikisi birlikte olursa Allah'ın izniyle başarılı olursunuz.

Öğrenilecek şeyler bir sıraya konur ve aşama aşama öğrenilirse daha verimli bir öğrenme gerçekleşecektir.

1. Boy Abdesti Almayı Öğrenin: Boy abdesti ya da guslü açıklarken bir benzetmeden yararlanabiliriz. İnsanın sokakta dolaşırken bir elbiseye ihtiyacı vardır. O elbise olmadan sokakta dolaşması ahlaki olarak mümkün değildir. İnsan yerken, içerken, çalışırken hasılı her yaşam faaliyetini yaparken elbisesiz düşünülemez. Soğuktan koruyan, güzel gösteren, ayıp yerleri örten hep elbisedir. Hayatımızın devam ettiği her ortamda kişinin elbisesiz olması mümkün değildir.

İşte bu noktadan hareketle "Gusül" manevi olarak günlük giydiğimiz elbise gibidir. O olmadan hayatımızda dini bir vecibeyi yerine getirmemiz söz konusu olamaz. Bu ameliye; mümkün olan dini ibadetleri yapabilmek için temel şarttır. Bundan sonra diğerleri gelir. Boy abdesti olmadan kişi dini ibadetlerini yerine getiremez. İslam'da boy Abdesti (Gusül) olmadan durabilme sınırı iki namaz vakti arasındaki zamandır. Daha fazla vakit geçerse kişi günaha girer. Müslümanın boy abdesti bozulduğunda, ilk fırsatta gusletmelidir.

Namaz kılmayı öğrenmek için öğrenilmesi gereken ilk şey boy abdestidir. Boy abdesti olmadan abdest alınamaz ve buna bağlı olarak ta namaz kılınamaz. Boy Abdestini (Gusül) Öğrenmek İstiyorum. Gusül Abdesti Nasıl alınır?

2. Abdest Almayı Öğrenin: Yukarıdaki örnekten devam edersek abdest; günlük giyilen elbiseden hariç önemli bir toplantı, parti, misafirlik gibi çok özel yerlere gidilirken giyilen özel elbisedir. Bu özel davetin sahibinin alemlerin rabbi olan Allah (c.c.) olduğunu hatırlanırsa elbisenin önemi daha iyi anlaşılır.

Gusülden kılabilmek için gerekli olan şey abdesttir. Abdest olmadan namaz kılınamaz. Çünkü abdest namazın dışında ki şartlardan hadesten taharet (görülmeyen pisliklerden temizlenme) kapsamına girmektedir. Namazdan önce gusletmek ve abdest almak farzdır. Abdest Almayı Öğrenmek İstiyorum. Abdest Nasıl Alınır?

3. Namaz Dua ve Surelerini Ezberleyin: Bu aşamada Namaz Sureleri (Flash ile Namaz Sureleri Öğreniyorum) ve Namaz Duaları (Flash ile Namaz Duaları Öğreniyorum) ezberlenmesi gerekir. Mümkünse bunları Kur'an-ı Kerim'den ezberlenmelidir. Çünkü Kur'an alfabesindeki bazı harfler Türk alfabesinde yoktur. Hatta Latin harflerinde de bu harflerin karşılığı yoktur. Bu yüzden Latin harflerinden ezberlense bile; Kur'an Harflerini bilen birinin rehberliğinde pratik yapılmalı ve olası yanlışlar düzeltilmelidir.

Namaz kılmanıza yetecek derecede sure ve duaların sayısını belirleyin ve onları teker teker ezberleyin.

4. Namaz Hareketlerini Kavrayın: Namaz kılabilmek için, namaz hareketlerinin inceliklerini, nasıl yapıldıklarını bilmemiz gerekir. Namaz kılarken bu hareketleri art arda sıralamamız gerekecektir. Bu kombinasyonu sağlamak içinse hareketlerin nasıl yapıldığını ve inceliklerini bilmemiz icap eder. Namaz Hareketlerini Kavramak İstiyorum.

5. Namaz İçin Temel Bilgileri Öğrenin: Namaz kılmak için temel bilgilerin öğrenilmesi gerekir. Bunlar; Namazın Farzları, Namazın Sünnetleri, Namazın Vacipleri, Namazı Neler Bozar ve Namazı Neler Bozmaz Namaz kılabilmek için tüm bunların bilinmesi gereklidir.

6. Namaz Kılın: Şu aşamada namaz kılabilmek için gereken temel şeyler anlatıldı. Bu bilgiler ilk etapta namaz kılmak isteyen kişinin işini kolaylaştıracaktır. Namazların benzer ve farklı taraflarını anlamak için Benzerlik Tablosundan Yararlanın. Daha sonra öğrendikçe yeni ayrıntı ve incelikleri kavramak mümkün olacaktır. Şimdi namaz için öğrenilen bilgilerin birleştirilmesi gerekli bunun için Görsel namaz kılavuzu kullanılabilir.

Buraya kadar anlatılan aşamaları tamamladıysanız namaz kılabilmek için gerekli olan bilgiler sizde mevcut demektir. Kolay gelsin... Görsel namaz kılavuzundan yararlanarak namaz kılmak İstiyorum. Resimli ve Özet Beş Vakit Namaz Kılınışı (Namaz Hocası)
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
NAMAZ KILDIN MI ???

[FLASH]http://www.metacafe.com/fplayer/yt-9wiZhyQHaXc/namaz_k_ld_nm_namaz.swf[/FLASH]ÖLÜMÜ UNUTANLARA IBRET OLSUN!! ( Türkce Alt Yazili )
[FLASH]http://www.metacafe.com/fplayer/yt-LwETxcH_rlc/l_m_unutanlara_ibret_olsun_t_rkce_alt_yazili.swf[/FLASH]

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim akşam namazdan sonra altı rek'at namaz (evvabin) kılarsa, -deniz köpüğü kadar da olsa- günahları mağfiret olunur."

Hadis-i Şerif; Taberani, Mu'cemu'l-Evsat

dua ile...

NİÇİN NAMAZ KILMIYORSUN
[FLASH]http://www.dailymotion.com/swf/k6d7xr7LPpBClKyiM5&related=1[/FLASH]
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
Namazda şeytan ayartması
İbnü'l-Cevzi - Telbis-i İblis
Namaz Vesveseleri
İblis namazdaki bazı kimselere de okudukları dua ve surelerin okunuşu hususunda vesvese verir. Kişi örneğin Fatiha suresini okurken “elhamdu elhamdu” diye tekrarlar durur. Böylece namaz adabını çiğner şeytan bazen şeddeyi bastırarak okutmada, bazen fatihanın “mağdûbi” kelimesindeki Dâd harfinin çıkartılmasında vesvese verir. Birisini gördüm bu kelimeyi söylerken Dâdın üzerinde öyle duruyordu ki ağzından tükürüğü çıkıyordu. Hâlbuki harfi başka harflere benzemeyecek şekilde, olduğu gibi okumaktır. Ama iblis bu kelimeleri bundan öteye götürüp harfler üzerine durdurtur ve onların okuduklarını anlamaktan alıkoyar. Bu vesveselerin hepsi iblistendir. Sehl b. Ebi Umâme ona şöyle anlattı: Ben ve babam, Enes b. Malik’in (r.) yanına vardık. Sanki yolcu namazı gibi kısa süren hafif bir namaz kıldı. Selam verince babam “Allah (c.) sana rahmet eylesin. Acaba bu namazın Rasulullah’ın (s.) farz namazı gibi mi yoksa nafile mi kıldın?” dedi. O: Bu Rasullullah’ın (s.) namazıdır. Ondan farklı olarak, sadece bir yerde hata yaptım (ve onun için de sehiv secdesi yapmak zorunda kaldım). Rasullullah (s.) şöyle buyururdu: “Kendinize dini zorlaştırmayın, sonra Allah da size zorlaştırır. Çünkü bir takım kimseler (Hıristiyanlar) kendilerine zorlaştırmışlardı; Allah da (c.) onlara zorlaştırmıştı. İşte manastırda yaşayanlar. Onların kalıntılarıdır!” dedi. İcat ettikleri biz onlara yazmamıştık (farz kılmamıştık) (Hadid, 27)

Osman b. Ebî Âs der ki: Rasullullah’a (s.) “Şeytan benimle namazım arasına girdi ve okumamı yanılttı.” dedim. Buyurdu ki: O “Hanzep” adında bir şeytandır. Onu hissettiğinde Allah’a (c.) sığın “Eûzübillahi…”yi oku ve sol tarafına hafifçe tükür!” söylediğini yaptım, Allah (c.) onu benden defetti.

Niyet Vesveseleri İblis pek çok âbidi de kandırmış ve ona ibadetin sadece niyetten olduğu fikrini empoze etmiştir. Şeytan vesvesesine bir kimse namaz öncesi söyleye geldiği niyetle namazın hangi vakit namazı olduğu kaza mı eda mı yoksa hangi namaz olduğu (Kılınan namaz farz ise bunun hangi vakit namazı olduğunu; eda mı kaza mı olduğu hususunu akıldan geçirmek şarttır. Sünnet ve nafilelerde ise bunlar şart değildir. ) gibi hususları bir arada aklından geçirmeye ve diliyle söylemeye çalışır. Bu aslında imkânsız bir şeydir. Bir kişi âlim geldiğinde ayağa kalktığında bunun gibi niyet hazırlamaya kalkışsa zorlanacaktır. Bu örneği bilen kişi niyetin de ne olduğunu öğrenir. Niyetin tekbirden kısa süre öncesinde yapılmasında bir beis yoktur. Hal böyle iken onu tekbirle bitişik yapmaya çalışmanın anlamı nedir? Kaldı ki niyet ettikten sonra onu bozmadığı sürece niyetini tekbirle bitiştirmiş sayılır.

Tekbir VesveseleriBu vesveselilerden bazısı sanki namazdan maksat sadece tekbirmişçesine tekbiri bin bir güçlükle yapıp getirdikten sonra namazdan tamamen gafil olur. Aklı başka yere gider, dikkati dağılır. Bu bir aldatmacadır ve kişi bundan şunu düşünerek kurtulur: tekbirden maksat namaza girmektir. Ev mesabesinde olan namazı ihmal edipte kapı mesabesinde olan tekbire takılıp kalmanın, onunla meşgul olmanın mantığı nedir?

Vacipin Terkiİblisin aldattığı bir takım kimseler asılsız gerekçelerle ve tevillerle birçok sünnetleri terk etmişlerdir. Bunlardan bazısı cemaatte ilk safı terk eder ve “önemli olan kalplerin Allah’a yakın olmasıdır.” der. Bazısı namazda el bağlamaz ve “Kalbimde olmadığı hakkında huşulu görünmek istemiyorum” der. Bazısı büyük kişilerden her iki hareket de rivayet edilmiştir. Bu, bilgi kıtlığının sebep olduğu Buhârî ve Müslim’in Ebû Hureyre (r.) kanalıyla rivayet ettiği bir hadiste Rasullullah (s.) şöyle buyurmuştur: “İnsanlar ezandaki ve ilk saftaki fazileti bilseler ve (bunların sevabını) yakalamada kur’a çekme zorunda kalsalardı kur’a çekerlerdi!” Müslim’in Ebû Hureyre (r.) kanalıyla rivayet ettiği bir başka hadiste Rasullullah (s.) “Erkeklerin en hayırlı safı ilki, en kötüsü sonuncusudur.” buyurmuştur. Eller sadece ayakta bağlanır. Teşehhüd halinde ise diz üzerine konur. Bu kimseler bu tür şeyleri adet haline getirmişlerdir. İblis bunları öyle aldatır ki, bilmeden birçok vacipleri terk ettikleri olur.

Bazısı imam selam verirken kendisinin okuması vacip olan duaları okumadığı halde onunla birlikte selam verir. Hâlbuki bu imamın sorumluluğunu üstlenip cemaatin söylemesine gerek olmayan şeyler değildir. (Hanefilere göre son teşehhüde teşehhüd miktarı oturmakla namaz olur. Salâvatlardan sonra “rabbenâ atinâ” gibi dualar sünnettir.)

İblisin aldattığı başka kimselerde namazları çok uzun kılar, dua ve sureleri çok uzun okurlar, böylece namazlardaki sünnetleri terk ederler ve mekruh işlerler. İbadet düşkünü birini gördüm: gündüz vakti nafile namazını sesli kılıyordu. Ona “Gündüz namazda sesli okumak mekruhtur” dedim. Bana “Sesli okumak suretiyle uyku basmasına engel olmaya çalışıyorum” dedi. Ben “Sabaha kadar uyumayı sünnetleri terk etmen olmaz. Seni uyku bastırdığında hemen uyu. Çünkü bedenin senin üzerinde hakkı vardır.” dedim.

Gece Namazı Vesveseleriİblis bazı âbidleri de gece namazını çok uzun kıldırmak suretiyle aldatır. Onlardan bazısı gece boyunca namaz kılar. Kıldığı gece ve duhâ namazlarına farz namazlarından fazla sevinir. Bu kişi sabah namazı öncesi bitkin düşer böylece bazen sabah namazını kaçırır. Veya kalkıp namaza hazırlık yapana kadar cemaatle namazı kaçırır. Veya bitkin ve yorgun sabahladığından ailesinin geçimi için çalışmaya takati kalmaz.

Hüseyin Kazvinî adında bir âbid bir hoca gördüm. Gündüz vakti Mansur caminde çokça yürüyüp dururdu. Yürümesinin sebebini sordum, “uymamak için” dediler. Dedim ki bu şer’an ve aklen cahilce bir harekettir. Çünkü Rasullullah (s.) Nefsinin senin üzerinde hakkı vardır. Hem (gece namazına) kalk, hem de uyu.” buyurmuştur.

Rasullullah (s.): “Orta yoldan ayrılmayın. Çünkü her kim dine galebe çalmaya çalışırsa o kendisine galebe çalar (Yani sonunda aciz kalır hepsinin üstesinden gelmesi imkânsızdır.)” Enes b. Malik’ten rivayet edildiğine göre Rasullullah (s.) bir gün mescide girdive iki sütun arasında çekilmiş bir ip gördü “Bu nedir?” diye sordu. “Bu ip Zeynep’indir. O burada namaz kılıyor. Gevşediğinde veya tembelleştiğinde ona tutunuyor.” dediler. Rasullullah (s.): “Onu çözün” buyurdu. Sonra “Dinç olduğunuz vakitte namaz kılınız. Yorulduğunuzda veya gevşediğinizde oturunuz.” buyurdu. Âişe (r.) den rivayet edildiğine göre Rasullullah (s.) şöyle buyurmuştur: Sizden birini uyku bastırdığında uykusu gidinceye kadar yatıp uyusun. Uykulu uykulu namaz kıldığında olabilir ki istiğfar ediyorum derken kendine söver!” Bu sahih bir hadistir. Buhârî ve Müslim rivayet etmiştir. Bir önceki hadisi de sadece Buhârî rivayet etmiştir.

Bu hareketin aklen cahillik olduğuna gelince; uyku zayıflayan bedeni yeniler. Kişi ihtiyaç duyduğu vakitte uykuyu defetmeye çalışırsa bu onun bedenine veya aklına olumsuz etki eder. Velhasıl cahillikten Allah’a (c.) sığınırız!

Birisi ancak ben seleften bazı kimselerin geceyi ibadetle ihya ettiklerini söyledim… Derse cevaben deriz ki: onlar bunu tedrici olarak yaptılar, sonunda bunu rahatlıkla yapabilir duruma geldiler. Böylece onlar sabah namazını cemaatle kılacaklarına güveniyorlardı. Kaylûle (gündüz) uykusunu da uyurlar, böylece gece için güç kazanırlardı. Ayrıca az yerlerdi. Bunlardan dolayı onların bu hareketleri doğrudur. Kaldı ki bize Rasullullah’ın (s.) hiç uyumaksızın sabaha kadar namaz kıldığına dair hiçbir rivayet ulaşmadı. Her halükarda, uyulması gereken Rasullullah’ın (s.) sünnetidir.

İblis gecelerini ihya eden bu kimselerden bazılarını kandırdı da gündüz bunu insanlara anlatmalarını sağladı. Onlardan kimi, o vakitte uyanık olduğunu öğrensinler diye “Filan müezzin ezanı şu vakitte okudu” der. Bu kimse riyadan kurtulsa dahi yaptığı hareketin açacağı en küçük zarar; ibadetini gizli olandan açık olana dönüştürmesi, böylece sevabını azaltmasıdır.

Gösteriş Namazı İblis bazılarını da namaz ve başka ibadetler için mescide inzivaya çekilmekle aldatmıştır. İnsanlar bunları bilirler, yanlarına gelip onlar gibi namaz kılarlar. Halleri insanlar arasında yayılır meşhur olurlar, meşhur olurlar. Bu iblisin hilelerindendir. Nefis ibadet için bundan güç alır. Çünkü hareketinin insanlar tarafından duyulduğunu ve kendisine övgüler yağdırıldığını bilir. Zeyd b. Sabit’ten rivayet edildiğine göre Rasullullah (s.) şöyle buyurmuştur: “Kişinin kıldığı en faziletli namaz evinde kıldığı namazdır. Ancak farz namazlar müstesna” Bu hadisi Buharî ve Müslim rivayet etti. Amir b. Abdikays insanların kendilerini namaz kılarken görmelerinden hoşlanmaz ve her gün bir rekât nafile namaz kıldığı halde Hiçbirini camide kılmazdı. İbni Ebî Leyla da namaz kılarken biri yanına girecek olsa hemen yatardı.

Kaynak: İbnü'l Cevzi, Şeytan Ayartması (Telbis-i İblis), Elif Yayınları.
 

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Haz 2008
Mesajlar
136
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
31
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
Allah razı olsun abiciğim...
Kimin ne zaman Hakk'a yürüyeceği belli değil.Daha 2 gün önce kanserden dolayı bir arkadaşımı kaybettik.O yüzden namazlarımızı kılmaya özen gösterelim inşaallah.
İnsanın ömrü namazsız ezanla,ezansız namaz arası kadardır.
Selam ve dua ile...
Allah' a emanet olunuz...
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
Hak Teala hepimizden razı olsun ve sonumuzu sevdiği şekilde eylesin inşALLAH
 

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ara 2008
Mesajlar
1,037
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
33
ALLAH razı olsun karddeşim çok güzel bir paylaşım olmuşşş
emegine saglıkk
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
Namazda şeytan nasıl ayartır?
İbn-i Abbas (r.a) Hz.' inden naklen Muaz b, Cebel'den rivayet edilen bir hadiste, Şeytan Allahın izniyle Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in yanına gelip ona yaptığı hileleri şöyle anlattı:

Ya Muhammed, namazı an be an tehir edilince... Onu da anlatayım. O her ne zaman ki, namaza kalkmak ister; tutarım. Ona vesvese veririm. Derim ki : "Henüz vakti var. Sen de meşgulsün. Hele şimdilik işine bak. Sonra kılarsın." Böylece o, vaktinin dışında namazını kılar ve bu sebepten onun kıldığı namaz yüzüne atılır.

Şayet o kimse beni mağlup ederse, ona insan şeytanlarından birini yollarım. Böylece onu vaktinde namaz kılmaktan alıkoyar. O, bunda da beni mağlup ederse bu sefer onun hesabini namazında görmeye bakarım. O namazın içinde iken;

"- Sağa bak, sola bak. Derim. O da bakar... O ki böyle yaptı. Yüzünü okşar alnından öperim.

Bundan sonra ona: "Sen ebedi yaramaz bir is yaptın." Derim ve böylece onun huzurunu bozarım. Sende bilirsin ki ya Muhammed, her kim namazda, sağa ve sola çokça bakarsa, başka şeyler düşünürse, namazından gafil olursa Allah onun namazını kabul etmez.

Bunda da ona mağlup olursam yalnız basına namaz kıldığında yanına giderim ve ona; çabuk çabuk kılmasını emrederim. O da, baslar; namazını çabuk çabuk kılmaya. Tıpkı horozun, gagası ile yerden bir şeyler topladığı gibi.

Bu isi yaptırmakla da ona başarı kazanamazsam bu sefer, cemaatle namaz kılarken onun yanına varırım. Orada başına bir gem takarım. Başını imamdan evvel secdeden ve rükû'dan kaldırırım. İmamdan evvel de secde ve rükû yaptırırım. İste o böyle yaptığı için, kıyamet günü, Allah onun başını eşekbaşına çevirir.

O kimse bunda da beni yener ise, bu defa ona namazda parmaklarını çıtlatmasını emrederim. Böylece o beni tespih edenlerden olur. Ama bu işi ona namaz içinde yaptırmaya muvaffak olursam.

Bunda da mağlup olursam, bu sefer ona tekrar giderim. Namaz içinde iken burnuna üflerim. Ben üfleyince, o esnemeye baslar. Şayet o, bu esneme esnasında elini ağzına kapamazsa onun içine küçük bir şeytan girer, dunya hırsını ve dünyevi bağlarını çoğaltır. İste bundan sonra o kimse, hep bize itaat eder. Sözümüzü dinler. Dediklerimizi yapar.


 

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
3 Şub 2009
Mesajlar
1,455
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
50
RABBİM razı olsun kardeşim RABBİMİZE en kolay ulaşma yolu namaz selametle.
 

-TUANA-

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Haz 2009
Mesajlar
86
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
namaz kılmayı öğreniyorum setini indirmemiz mümkün mü
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
namaz kılmayı öğreniyorum setini indirmemiz mümkün mü

swf formatında indirebilirsiniz ama exe formatına çevirmeye çalışıcam daha pratik olsun diye işlemi gerçekleştirdiğimde buraya indirme linklerini eklicem inşALLAH

swf formatında indirmek için linklere sağ tkla farklı kaydet de

http://s1.directupload.net/images/090727/flbb2yh5.swf

http://s7.directupload.net/images/090727/zwl3l7g4.swf

http://s12b.directupload.net/images/090727/zd8gglf4.swf

http://s12.directupload.net/images/090727/aysuq2ih.swf
 

hayatısev

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Şub 2008
Mesajlar
171
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Bu ne güze lbir dine hizmettir. Bende bi tanıdığım için tamda böyle bir program arıyordum.

Rabbim ecrini kat kat versin inşallah.
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
amin inşALLAH Amin .....
 

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Haz 2007
Mesajlar
2,120
Tepki puanı
0
Puanları
0
kardeşim emeğine sağlık çok güzel olmuş. Selam ve dua ile
 

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
1,872
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
38
eyvallah abicim Rabbim hakkıyla istifade edenlerden eylesin
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt