Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MÜZİK DİNLEMEK CAİZMİ??? (1 Kullanıcı)

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
RE: MÜZİK DİNLEMEK CAİZMİ???

ZEHRA MELEK yazdı:[/b]
ZEHRA MELEK yazdı:

dinci
CEVAPLAR 1 HAYIR 2 HAYIR 3 HAYIR 4HAYIR BİLDİYİM KADARIYLA MÜZİYİN HER TÜRLÜSÜ HARAM SA ALLAHA EMANET OLALIM

ÇOK KATISINIZ AMA Bİ OKADARDA HAKLISINIZ...DOĞRU SÖZE NE DENİRKİ..?
YANLIZ BU SİTEDE YOKMU HİÇ MÜZİK DİNLEYEN???MERAK EDİYORUM.
BEN ŞAHSEN DİNLİYORUM AMA TAM GÜNAH OLDUĞUNU SANMIYORUM (BENİM DURUMUMA GÖRE)

aska mecnun

Lütfen benim durumum senin durumun olmasın Dinimizi kendimize uydurmayalım bu yanlış

Biz dinimize uyalım Dinimizde müzik yoktur Selametle

TABİKİ DİNDE BEN SEN YOKTUR NEYSE DĞORU ODUR KURAL
YANLIZ KİŞİNİN DURUMU İŞE GİRİNCE BİR ŞEYLER DEĞİŞİR,
BUNU SİZDE TAKDİR EDERSİNİZ
MESELA Bİ BAYAN SAÇINI AÇIP BOĞAZINI ÖTRMEYE ÇALIŞIYOR MAKSAT GİYSİSİNDEN DOLAYI ÜSTÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞMASI..
BURDA NİYET İYİ DOLAYISIYLA SORUN YOK
DİĞER TARAFTA Bİ BAYAN KARŞIDA OTURAN GENCE BAKIP SAÇINI AÇIP BOĞAZINA DOĞRU İNDİRİYORSA İŞTE BURDA SORUN VAR
YANİİİ NİYETE GÖRE......[
color=blue]YANLIŞ ANLAMAYIN LÜTFEN[/color]
BURDA İYİİ NİYETLE HER TÜRLÜ İŞ YAPILIR DEMİYORUM.BUNA MÜZİKTE DAHİLDİR.FAKAT BENİM DURUMUMMA GÖRE DEDİM VE MÜZİK DİNLENMESİNE KARŞI OLDUĞUMU DA EKLEDİM...
SLM VE DUA İLE ABİCİM KIMAK İSTEMEM...B)[/quote]
....................................................................................................................................
ZEHRA KARDEŞ SAKİN OL KIZMANA GEREK YOK ABİ GÖRÜŞÜNÜ AÇİKLADI,...
LÜTFEN NEFSİMİZE UYUPDA BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM...
ABİNİN HAKLI YÖNLERİNİDE ELE ALALIM...DAHA İYİ BİLENE SORALIM,,,ZAMANIMIZDADA EVLİYAULLAHDAN ZATLAR VAR,BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM İNŞAALLAH
....B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:

aska mecnun
Canım kardeşim olurmu hiç öyle şey Ben sadece hatırlattım yazarken çok emin yazmışsınızda kırdıysam Hakkını Helal et.. Özürdilerim Helal ettin mi kardeşim

HELAL OLSUN ABİCİM LAFIMI OLUR HATALARIMIN DÜZELTİLMESİNİ İSTERİM
YANLIZ YARGISIZ İNFAZ GİBİ GELDİ BANA KIRILDIM AÇIKÇASI :(
MÜZİĞE KARŞI OLDUĞUMUDA SÖYLEDİM,YANLIŞ OLDUĞUNUDA...
BU KADAR TARTIŞMALI Bİ KONU AÇTIĞIMA PİŞMAN OLDUM...ZATEN YAZACAK HALİM KALMADI BEN İZNİNİZLE ÇIKIYORUM...
ALLAHA EMANET OLUN ...RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

OLURMU ÖYLE ŞEY KARDEŞİM PİŞMANLIK SİZE HİÇ YAKIŞMIYOR... BİZ BİLGİLERİMİZİ ÖĞRENİP EKSİKLERİMİZİ TAMAMLIYCAZ İNŞALLAH HATALARDA OLUR YANLIŞLARDA DOĞRULARDA BÖYLE YORUMLAMA KARDEŞİM ÜZÜLÜRÜM SONRA :(:(:( BEN SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ALLAH YARDIMCIN OLSUN ALLAH'A EMANET OL İNŞALLAH

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

dinci yazdı:
aska mecnun yazdı:
ZEHRA MELEK yazdı:
dinci
CEVAPLAR 1 HAYIR 2 HAYIR 3 HAYIR 4HAYIR BİLDİYİM KADARIYLA MÜZİYİN HER TÜRLÜSÜ HARAM SA ALLAHA EMANET OLALIM

ÇOK KATISINIZ AMA Bİ OKADARDA HAKLISINIZ...DOĞRU SÖZE NE DENİRKİ..?
YANLIZ BU SİTEDE YOKMU HİÇ MÜZİK DİNLEYEN???MERAK EDİYORUM.
BEN ŞAHSEN DİNLİYORUM AMA TAM GÜNAH OLDUĞUNU SANMIYORUM (BENİM DURUMUMA GÖRE)
;)

Lütfen benim durumum senin durumun olmasın Dinimizi kendimize uydurmayalım bu yanlış Biz dinimize uyalım Dinimizde müzik yoktur Selametle
SA AŞKA MECNUN ABİ DİZİ İZLEMEKTEN KURTULDUM AMA MÜZİK MECBUREN HAYATIMDA ÇÜNKİ BENİM ÇOCUKLAR DİNLİYOR İSTER İSTEMEZ BENDE KULAK MİSAFİRİ OLUYORUM ALLAH CC BENİ HEM AFFETSİN HEM ISLAH ETSİN İNŞALLAH MÜZİYİN HER ÇEŞİDİNİNDE HARAM OLDUĞUNU BİLİYORUM :(:(:(

Aleykümselam;

kardeşim darılma kızma ama biran önce kurtulmaya bak inanki sana bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.. müzik Ferah kapısını kapatıyor... Kalbi katılaştırıyor yanlışı kulağa doğru olarak fısıldıyor. Ruh bunalıyor benden bir kardeş tavsiyesi olsun bari o yavrucakların bu tür şeylerden uzak durmasını sağlıyalım inşAllah

dinci

Kayıtlı Kullanıcı

ABİ DİNLETEMİYORUM SÖZÜMÜ ÇOK SIKARSAM DİNİMİZDEN SOĞUMASINLAR DİYE SIKMIYORUM RABBİM BİR ÇARE VERİR İNŞALLAH :(:(:(

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

dinci yazdı:
ABİ DİNLETEMİYORUM SÖZÜMÜ ÇOK SIKARSAM DİNİMİZDEN SOĞUMASINLAR DİYE SIKMIYORUM RABBİM BİR ÇARE VERİR İNŞALLAH :(:(:(

Hakkınızda Allah'tan hayırlısı kardeşim Rabbim yar ve yardımcınız olsun Allah Rahatlık versin inşAllah selametle

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

dinci
ABİ DİNLETEMİYORUM SÖZÜMÜ ÇOK SIKARSAM DİNİMİZDEN SOĞUMASINLAR DİYE SIKMIYORUM RABBİM BİR ÇARE VERİR İNŞALLAH
CANIM KARDEŞİM BEN ÇOCUK DİLİNDEN İYİ ANLIYORUM,
ÖĞRENCİLERİM VAR İYİ BİLİRİM ZORA GELEMEZLER,
HATIRIM YOKMU BENİ KIRACAKMISINIZ GİBİ ŞEYLER SÖYLEYİNCE EN ZOR OLANI BİLE BAŞARIYORLAR.
SENDE ÇOCUKLARINI SIKMA GÜZELLİKLE SÖYLE İNŞLH. ZAMANLA YOLA GELİRLER..;)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

eng-yas
S.A bence müzik pek uygun deyil tam yorum yapmak doğru olmaz ALLAH RAZI OLSUN

ALLAH razı olsun,biraz geç gördüm,ama haklısın müzik konusu biraz karışık yorum yapmak zor ama imkansız değil.
ama dinlenilmesi pek doğru değil tabi!!!

yorum yapan yok bu aralar valla kızacam şimdi...:D

yusuf-85-

Kayıtlı Kullanıcı

hiddet şeytandandır kızma sen...arkadaşlar tarafsız galiba,
ama ben şahsen dinliyorum henmde her türlüsünü...:(
malesef ama bana olumsuz etki yapmıyor yaaa acaba ben mi farketmiyorum???
Zehra melek sen mardinlimisin:eek: bende orda bi süre kaldım çok güzel....tarihi havası var.;)
sohpet meydanına gelsene konuşalım nasıl oralar ben midyatta çalıştım bi süre.
slm ve dua ile..B):D:D

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

YOK ABİCİM SAĞOL BEN GELMİYAYİM O FORUMA BENİM İŞİM VAR.
EVET BENDE MİDYATLIYIM.;)
İYİ BURALAR BAHAR GELİYOR HERŞEY ÇOK İYİ...
YOLUN DÜŞERSE MİDYATA BEKLERİZ.

Kader_sultan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a ya ''dogru oturalim egri konusalim, dogruya dogru egriye egri" bizim oralarda bu söz cok vardir hep derler bunda demek istedim yani dogru olana dogru egri (yanlis) olan da egriyi sölemek gerekir ki bende müzik dinleyen kisilerdenim bunun doru olmadiini bildim halde dinliorum aslinda bu durumuma ve benim gibi bircok kisinin bu durumda olmasina üzülüorum cünkü yanlis bisey dinimize yakismior biliorum ama yinede dinliorum...sinirli müzik tarzlarini dinlesemde hepsini ndogru olmadiini biliorum :( allah hepimizin yardimcisi olsun B)

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm ..ALLAH razı olsun çok güzel şeyler paylaşmışsınız güzel şeylere vesile olmuşsunuz yanlız günümüzün müziklerine hiç dikkat ettinizmi çoğund a isyan var bunları bile bile dinlemek ve günah olmadığını savunmak ne kadar doğru ..savunduklarımız< dikkat edelim ..en basitinden ya..allaha onu aldın beni yaşarmı sandın ...yanlış hatırlamıyorsam bende müzik dinliyorum ama çok dikkat ediyorum türkü dinlerim ilahi dinlerim...herkesin fikrine saygım vardır ..ama dikkat edelim zaten islamıyetı hakkıyla yaşamaya çalıştığımızda bu tip şeylee zaman kalmıyorki ..hakkınızı hella edin kardeşlerim kimseye karşı kırıcı olmak istemem ..Allaha emanet olun ..ve aleyküm selam

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

Kader_sultan
s.a ya ''dogru oturalim egri konusalim, dogruya dogru egriye egri" bizim oralarda bu söz cok vardir hep derler bunda demek istedim yani dogru olana dogru egri (yanlis) olan da egriyi sölemek gerekir ki bende müzik dinleyen kisilerdenim bunun doru olmadiini bildim halde dinliorum aslinda bu durumuma ve benim gibi bircok kisinin bu durumda olmasina üzülüorum cünkü yanlis bisey dinimize yakismior biliorum ama yinede dinliorum...sinirli müzik tarzlarini dinlesemde hepsini ndogru olmadiini biliorum allah hepimizin yardimcisi olsun
teşekkür ederim canım sağol yorumun için.
haklısın aslında dinimizde müziğin her türlüsü yasal yanlız illaki dinliyorum bi şekilde diyorsan,
kardeşim sınır koy kendine belirli müzikleri denle(ilahi-türkü falan)
zamanla onlarıda bırak inşlh.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.:D

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

ararat
selamun aleyküm ..ALLAH razı olsun çok güzel şeyler paylaşmışsınız güzel şeylere vesile olmuşsunuz yanlız günümüzün müziklerine hiç dikkat ettinizmi çoğund a isyan var bunları bile bile dinlemek ve günah olmadığını savunmak ne kadar doğru ..savunduklarımız< dikkat edelim ..en basitinden ya..allaha onu aldın beni yaşarmı sandın ...yanlış hatırlamıyorsam bende müzik dinliyorum ama çok dikkat ediyorum türkü dinlerim ilahi dinlerim...herkesin fikrine saygım vardır ..ama dikkat edelim zaten islamıyetı hakkıyla yaşamaya çalıştığımızda bu tip şeylee zaman kalmıyorki ..hakkınızı hella edin kardeşlerim kimseye karşı kırıcı olmak istemem ..Allaha emanet olun ..ve aleyküm selam
teşekkür ederim kardeşim çok güzel yorumlanmışsın,
vermek istediğim msjı en güzel bi şekilde almışsın.
müziğin her türlüsü yanlış ama ben ilahı dinliyorum,hemde müzikli:(
rabbim kalbimize kasvet vermesin....
her türlü müğzikten kurtarsın...;)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

MÜZİK DİNLEYENLER!!!!!
NERDESİNİZ YAW SİZE SORUYORUM MÜZİK DİMLEMENİZ KALBİNİZE KASVET VERMİYORMU???[big]ARKADAŞLAR MÜZĞİN DİNİMİZDE YERİ YOKTUR[/big]
BUNU DÜŞÜNÜP LÜTFEN DİNLEYENLER AZALTSIN VE SONRA DA SON VERSİN
B)

afilli67

Kayıtlı Kullanıcı
muzik dinlemek caizmi

muzik dinlemek caizmi

caiz degil,bende bunu yeni ögrendim,nefsin hoşuna gittigi için dinledigimizden harammış,nefsin her arzuladıgı yapılmazmış,ama beni kötü yola götürmüyo isyan ettirmiyo yalnızca dinlemesi hoş ne yapsakki

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
bende katılmak istedim... esteeüzibillah benim bildiğim kadarıyla nefsin hoşuna gittiği için müziğin her türlüsü haram ben müzik dinliyormuyum evet çünkü hoşuma gidiyor.. kimisi diyor ki müzik ruhun gıdası belki ruhun gıdası ama bence kalbin karası bu yüzden bütün sorularınıza hayır dicem kardeşim.. selametle kal inş..

mavicik

Kayıtlı Kullanıcı
ne diyim dostlarim allah biliyo kuldanmi sakliyim ben gercekten bilmiyodum bu derece yasaklandigini muzigin
heryerde dinliyoruz nerde calinmiyoki muzik ben de severek dinliyenledenim kizimla beraber arabada dinleyip duruyoduk rabbim yardimcimiz olsun simdi ogrendim haram oldugunu cocuklarda ne cok seviyolar muzigi onlari biktirmadan anlatabilmek ne kadar da zor

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt