Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mutluluk çok yakınınızda belkide.. (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
MUTLU OLMAK İÇİN NEDEN Mİ ARIYORSUNUZ ???

Dün ve daha önceki günlerde okuduğum bir çok yazıda bir çok arkadaşımın,sevgiye ihtiyaç duyduklarını ve mutsuzluklarını okudum.Bazı şeyler söylemek istedim o arkadaşlarıma ; acaba mutsuz olmalarından çok mutlu olmak için sebeplerini gördüler mi? Bir anne merhameti ve şefkatiyle olaylara baktılar mı? Bu en basit haliyle yazdıklarımı hiç yaşadılar mı ? acaba bir annenin evladına parasız olduğunu hisettirmemek için baban bugün para vermeyi unutmuş çocuğum dediğinde o çocuk babamda bugünlerde bunu hep unutuyor dediğinde düştüğü durumu? Bir hastanın ziyarete gelmesini beklediği yakınlarını dostlarını nasıl beklediğini kapılara nasıl baktığını? bir yaşlının evlatlarının gelme gününü nasıl saydığını?Bir babanın evine eli boş geldiğinde kapıyı açan çocuğun aa babam gelmiş galibada arkasına bişi saklamış elleri arkasında bana ne getirdin baba ! dediğindeki orada babanın düştüğü durumu? yürüyemeyen birisinin birgün yürümek için nasıl dualar ettiğini? eli kırılmış birisinin alçının çıkacağı günü ve sabırsızlığını? hapishanede güneşi görmeden yaşamanın nasıl olduğunu? bir ilacı muhakak alması gereken insanın çok az bir paraya ihtiyacı olduğu için bu ilacı alamadığını ? bir anne gibi etrafınza baktınız mı? ne kadarda çok şükredecek elinizde nimetler var.

Ve siz bunların farkındamısınız? Etrafınızda ne kadar sıkıntıda olan insanlar var sizin yaşadıklarınzı yaşamak isteyen insanlar.Bunları artırmanız mümkün ben anneyim.Anne olarak bakıyorum ve şükrediyorum her an yaşadıklarıma. Sizde gelin anne gibi olun.Sevin koşulsuz.Sevmeye çalışın.Bu yaşadıklarınızı olumlu hale getirin.Rica ediyorum olumsuz olmaktan öteye geçin.

Gelin bugünden itibaren değişin.Siz beklemeyin sevilmeyi ne olurrrr siz sevin ve sevdikçe nasıl herşey değişecek onu görün.Bugünlerde elinize pidenizi alın oruç açmaya yetişememiş duraklarda ne çok insan var o ezan saatinde paylaşın o insanlarla pidenizi.Hastaheneye gidin bakın orada sizi bekleyen bir ziyaretçim olsa diyen ne hastalar var.Gidin onlara bir geçmiş olsun dileyin.Kapınızın yanındaki o yaşlı teyzeyle bir merhabalaşın.Ondaki sıcaklığı hissedin.Bir tebessüm getirin yüzünüze bakın nasıl farkedeceksiniz değişimi mutluluğu dışarda aramayın.Sizde o bunlar tecrübe ile sabittir.Ben anneyim.Gelin sizde anne gibi olun.Beklemeden sevin.

Siz zaten mutlu olcaksınız o zaman.Size dönecektir muhakak.Mahallenizdeki yada etrafınızdaki çocuklara alın bir tomar balon alın ve dağıtın o çocuklardaki coşkuyu görün.Sevinci yaşayın gözlerinde bakın gözlerinin derinliğine...Bir avuç misket alın dağıtın :a18: o kadar ucuza geliyor ki toptancılarda var.Bakın bunları da yapın sevdikçe karşılığında sevileceksinizdir.O zaman sevgiye ihtiyacım var serzenişleriniz inanın değişecek bakın görün.

Herkese mulu olmayı diliyorum.Mutlu olmamız için ne çok neden var görebilelim.Sevgiyi hayata bir geçirelim ne olur...

Sevgilerimle...

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim gerçekten mutlu olmak için o kadar nedenimiz varki ama biz hala mutsuzuz diyoruz kendimizden üst seviyedekilere bakıyoruz hep gözümüz yükseklerde ama bizden alt seviyedekiler bakıp şükretmiyoruz belki bir yerlerde bizim yerimizde olmak isteyen o kadar insan varki ve biz bunları göremeyecek kadar kör olmuşuz allah yardımcımız olsun

Cikmaz~Sokak

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel anlatmissin Abla, Halimize sükür aç degiliz..
Açikta degiliz, beter olanlar var; yetim öksüz savas ortasinda..:(
Cok güzel anlatmissin gerçekten, Allah razi olsun.. :(
Dünya halerine kapilip, bosyere belkide kücük seyleri büyütüyoruz..
Selametle kal abla, devamida gelir Ins'Allah..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim gerçekten mutlu olmak için o kadar nedenimiz varki ama biz hala mutsuzuz diyoruz kendimizden üst seviyedekilere bakıyoruz hep gözümüz yükseklerde ama bizden alt seviyedekiler bakıp şükretmiyoruz belki bir yerlerde bizim yerimizde olmak isteyen o kadar insan varki ve biz bunları göremeyecek kadar kör olmuşuz allah yardımcımız olsun

Aleykümselam elanaz Mutlu olmak için öyle çok sebebimiz varki degil mi?
En önemlisi saglıklıysak bence mutlu olmalıyız, gerisi bence teferruat.
Gerçi mutluluk için sadece saglıklı olmak yeterli degil diyenler çogunlukta
Fakat dünyanın hiç bir hazinesi saglık kadar degerli degildir, ve birde sevgi...
Mutluluğun temel taşı, sevgisiz hiç bir insan mutlu ve huzurlu olmaz.
Canım bu mübarek günlerin hatırına ibadetlerimizi kabul edilenlerden eylesin bizi.
Sevgi ve selamlar

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel anlatmissin Abla, Halimize sükür aç degiliz..
Açikta degiliz, beter olanlar var; yetim öksüz savas ortasinda..:(
Cok güzel anlatmissin gerçekten, Allah razi olsun.. :(
Dünya halerine kapilip, bosyere belkide kücük seyleri büyütüyoruz..
Selametle kal abla, devamida gelir Ins'Allah..

Evet kızım sana katılıyorum şükür edecek o kadar çok sebebimiz varki Rabbim bu günlerimizi aratmasın inşallah selam ve dua ile

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
ah ah ah ah cok guzel bir paylaism Allah razi olsun :)"Gelin sizde anne gibi olun.Beklemeden sevin."

evet karşılık beklemeden seven yalnız annelerdir

Y

YAGMURBEY

s.a

paylaşım için tşk ederim

mutlu olmak kişinin elindedir bence.. a.e.o

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt