Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mutlu Olmak İçin Para Gerekli mi? (3 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Mutlu Olmak İçin Para Gerekli mi?

FATMA_ERGUN yazdı:
ZATEN SON ZAMANLARDA HERKES ŞAŞIRIYOR ŞAŞI OLUCAKLAR BAŞIMA KALACAKLAR.

AMA ABLA PARASIZDA OLMUYOR.BİR ÇOK BOŞANMALAR,ÇOCUKLARIN OKUYAMAMASINI SEBEBİ PARASIZLIK DEGİL MİDİR.ABLA BİR ŞEY ANLATİM BEN HER SABAH İŞE GELİRKEN YOLDA BİR TEYZE VAR.KAGITLARIN ÜZERİNE OTURUYOR VE PEÇETE SATMAYA ÇALIŞIYOR.TEYZEM 80 YAŞINDA VARDIR.ABLA İNSAN NASIL ANNE BABASINI O DURUMA SOKAR NE KADAR ÇARESİZ OLURSA OLSUN ANNE BABASINA BAKMALI.O TEYZENİN PARASI OLSA BU SOGUKTA BETONLARA OTURUR MU.
ELBETTE PARASIZ OLMUYOR BEN BUNU KABUL EDİYORUM AMA PARA MUTLULUĞUN ANAHTARI DEĞİLDİR BUNA BAĞLAMAYI KABUL EDEMİYORUM ANLATTIĞIN TEYZEYE GELİNCE HERKES KADERİNİ YAŞIYOR İMTİHAN DÜNYASI ÇEKECEK ÇİLESİ VE BUNUN KARŞILIĞINDA ALACAK MÜKAFATI VARDIR İNŞ O TEYZENİN AMA ONUN O HALDE OLMASININ SEBEBLERİ VE BUNA SEYİRCİ KALANLAR SUÇLUDUR YOKSA ALLAH CC KADINA ÇALIŞ PARAN OLSUN DEMEMİŞTİR BU GÖREVİ ERKEĞE VERMİŞTİR AMA GÜNÜMÜZÜN ŞARTLARINDAN DOLAYI KADIN ARIK MADDİ OLARAK KAZANÇ SAĞLAMAK ZORUNA DÜŞTÜ AMA SENDE BİLİYORSUNKİ BU BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL RABBİM SONUMUZU HAYR EYLESİN KARDEŞİM

mesut vatandost

Kayıtlı Kullanıcı

allah razi olsun cok guzel yasmiz sinizB)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Para madde ile yaşayanlar için bir amaç, maddesiz, sade yaşayanlar için de bir araçtır. Para mutluluk kaynağı değil, mutluluğa giden yolda bir çakıl taşıdır. Rabbim kimseyi para ve mal ile sınava tabii tutmasın.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Para madde ile yaşayanlar için bir amaç, maddesiz, sade yaşayanlar için de bir araçtır. Para mutluluk kaynağı değil, mutluluğa giden yolda bir çakıl taşıdır. Rabbim kimseyi para ve mal ile sınava tabii tutmasın.
Selam ve dua ile.
KONAK KARDEŞİM ÇOK TŞK EDERİM ÇOK GÜZEL DEMİŞSİNİZ MADDİYAT MUTLU OLMAK İÇİN BİR KAPI DEĞİL SADECE O KAPININ ANAHTARI OLMALIDIR MADDİYAT YOK DİYE HİÇ KİMSE SEVDİKLERİNİ ÜZMEMELİ BU UĞURDA FEDAKAR OLMALI SEVGİYLE YETİNMESİNİ BİLMELİ VE HERŞEYİ YARATANDAN BİLMELİDİR DUA İLE

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

para için söyleyeceğim tek söz budur benim tartışmaya bile gerek yok

(Ne varsa Devlette var
Aç olan ümmette var
Ağlayan bebekte var
Gülen canide var.
ibret istersen tarihte var
eğlence istersen para var.
Bela istersen oda Allahta var.. telif hakkı bana Muhammed kutsala aittir)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
para için söyleyeceğim tek söz budur benim

(Ne varsa Devlette var
Aç olan ümmette var
Ağlayan bebekte var
Gülen canide var.
Bela istersen oda Allahta var.. telif hakkı bana aittir)

Allah razı olsun kardeşim. Çok güzel yazmışsın.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
para için söyleyeceğim tek söz budur benim tartışmaya bile gerek yok

(Ne varsa Devlette var
Aç olan ümmette var
Ağlayan bebekte var
Gülen canide var.
Bela istersen oda Allahta var.. telif hakkı bana Muhammed kutsala aittir)

VALLA HELAL OLSUN.ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ MAŞLLAH YÜREGİNİZE SAGLIK.

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

UNUTMAYIN arkadaşlar peygamberin hadisi fakirliğimle övünürüm kaçtane zengin çocuğu varki hafız ben zenginim ne olmuş ALLAH MUTLULUK VERSİN ALLAH C.C DOĞMAMIŞ ÇOCUĞUN DAHİ RIZKINI GÖNDERİYOR NE ZAMAN RIZIK BİTERSE ALLAH C.C O ZAMAN İNSANIN CANINI ALIR UNUTMAYIN RIZIKTAN ŞÜPHE İMANSIZLIĞA DALALTETİR SELAMLAR:p:p

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_xtar yazdı:
muhammed kutsal yazdı:
para için söyleyeceğim tek söz budur benim

(Ne varsa Devlette var
Aç olan ümmette var
Ağlayan bebekte var
Gülen canide var.
Bela istersen oda Allahta var.. telif hakkı bana aittir)

Allah razı olsun kardeşim. Çok güzel yazmışsın.

ecmain kardeşim Rabbim konuşturuyor işte

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

YA PARDON AMA BELA hiç ALLAHTAN OLURMU KULUN KENDİSİNDEDİR SELAMLAR KUL AZMADIKÇA HAK BELA YAZMAZ:p

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

atabey76 yazdı:
YA PARDON AMA BELA hiç ALLAHTAN OLURMU KULUN KENDİSİNDEDİR SELAMLAR KUL AZMADIKÇA HAK BELA YAZMAZ:p

zaten ordaki anlamı anlaya bilseydin kardeşim bunu yazmazdın aslında anlamışsın ama tepkin nedir ben onu anlamadım demekki kul azmış Allahta belayı yazmış yine sonuçtarahman yazmız ee kulda azmış dörtlük zaten azmış insalara yazılmış

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
atabey76 yazdı:

zaten ordaki anlamı anlaya bilseydin kardeşim bunu yazmazdın aslında anlamışsın ama tepkin nedir ben onu anlamadım demekki kul azmış Allahta belayı yazmış yine sonuçtarahman yazmız ee kulda azmış dörtlük zaten azmış insalara yazılmış

İmanın şartlarından birisi de;Hayır ve şerrin Allahtan geldiğine iman etmek.
demi kardeşler. Herşey Allahtandır. Ama bela bizim yaptıklarımız için Allahtandır.
Güzellikler Rabbul Aleminin bizlere lutfudur.
İnsan hayat dengesini şunun üzerine kurmalı
Başına bir musibet geldiği zaman kendi hatasından dolayı Rabbul Aleminin onu cezalandırdığını güşünmeli ve
Gelen güzellikleri ise kendine pay biçmemeli Mülkün sahibi olan (Malikül Mülk) Allahın verdiğini onun lütfu ve zenginliği olduğunu düşünmelidir.
Güzelliklerde kendimize pay çıkarmak sonumuzu hazırlamak demektir.
Çünkü şeytan sen ne adamsın bak hele şunu başardın, şu kadar paran var, ne güzel ibadet ediyorsun, bu kadar ibadet sana yeter Allah seni affeder gibi safsatalarla vesvese vermeye başlar. Allaha emanet olun

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

Para hiç birşey değil, parası olana. Bu dünyanın geçeri para. Parasız kaldığınızda paraya ihtiyacınız olduğunda, eliniz kolunuz bağlı kaldığında o zaman anlarsınız para nedemek.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
Para hiç birşey değil, parası olana. Bu dünyanın geçeri para. Parasız kaldığınızda paraya ihtiyacınız olduğunda, eliniz kolunuz bağlı kaldığında o zaman anlarsınız para nedemek.

MÜMİN KARDEŞİNE DUA ETMEDİKÇE BED DUAN KABUL OLMAZ ( bu dünyada geçerli olan parayı veren biri var şükrün ve imanın gevşediği zaman rızkında gevşer)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
DEĞERLİ KARDEŞİM ÖNCELİKLE HOŞ GELDİNİZ İNŞ İYİSİNİZİDİR ELBETTE BU DÜNYANIN GEÇERİ PARADIR PARASIZ OLMUYOR KARDEŞİM AMA MUTLULUĞUMUZU PARA ÜZERİNE KURARSAK BU GERÇEK MUTLULUK OLMAZ SAHTEDİR PARA BİTERSE MUTLULUKTA BİTER PARA SADECE ARAÇ OLMALI KAPNIN ANAHTARI OLMALI GÜNÜMÜZE PARAN YOKSA EKMEK ALAMIYORSUN PARAN YOKSA EVLENEMİYORSUN RABBİM PARANINDA HAYIRLISINI VERSİN HAYATIMIZDA OLAN KİŞİLERİDE PARAYA DEĞİL BİZİMLE MUTLU OLMAYA KARARLI KİŞİLER OLMASINI NASİP EYLESİN...SEVGİ SAYGI MUHABBET HEP RİYADIR HEP RİYA BİR ACAYİP ÜMMET OLDUK EY RASULİ KİBRİYA

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

hamd olsun iyim hocam. siz nasılsınız. Benim hayatımda para asla amaç olmadı olamaz. Benim için para araçtır. Yalnız,yaşadığımız çevre için para vazgeçilme olmuş. İnsanın kendi akrabasıda dahil. Ne kadar acınacak hale gelmişiz de haberimiz yokmuş. Rabbim imandan Kur-an'dan ayırmasın. İmanlı vicdanlı insanlardanda ayırmasın.A.E.O

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm."mutlu olmak için para gerekli mi "güzel soru.bu soruya parası olanlar cevap versin.:)benim param yok şaka bi yana ama ne diyor ibrahim sadri "paramız yoksa da haysiyetimiz var".gerçekten parası olan bi çok insan bunalım içinde,olmayan da öyle.insan rızkını Allah yolunda kazanır ve Allah yolunda harcarsa bunalım mı olur.mutlu olmak için para gerekli değil.B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
hamd olsun iyim hocam. siz nasılsınız. Benim hayatımda para asla amaç olmadı olamaz. Benim için para araçtır. Yalnız,yaşadığımız çevre için para vazgeçilme olmuş. İnsanın kendi akrabasıda dahil. Ne kadar acınacak hale gelmişiz de haberimiz yokmuş. Rabbim imandan Kur-an'dan ayırmasın. İmanlı vicdanlı insanlardanda ayırmasın.A.E.O[/quotERDAL KARDEŞİM ÇOK ŞÜKÜR İYİYİZ ELBETTE ÖYLE BİR DÜNYADA YAŞIYORUZKİ MADDİ DEĞERLER MANEVİ DEĞERLERİNMİZİN ÖNÜNE GEÇMİŞ İNSANIMIZ MUTSUZ MADDİYATA TAMAH EDER OLMUŞUZ İNSANIN EN YAKINI BİLE ELİNDEKİNE BAKAR OLMUŞ RABBİM İMAN ZENGİNLİĞİ VERSİN KARDEŞİM DUA İLE

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA ABLA PEKİ KONUŞAMAY GELİNCE BUNU GENELDE YAPARIZ AMA EĞER HEPİMİZ PARAYA BUKADAR GERÇEKTEN ÖNEM VERMESEYDİK ŞU KONUMDA OLMAZ AÇ Bİ KOMŞUMUZUN EVİ OLMAYAN Bİ SOATUMUZUN DIŞARDA DOLAŞAN HAYVANCAĞIZLARIN BİLE KARNINI DOYURMAK İÇİN KAÇ KİŞİ OLARAK BUNU YAPIYORUZKİ EĞER YAPSAYDIK DIŞARDA AÇ OLAN KAÇ KİŞİ KALIRDIKİ UMUYORUMKİ HEPİMİZ DUYARLI İNSANLARIZDIR İNŞALLAH.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

bezmi safa yazdı:
ZERDA ABLA PEKİ KONUŞAMAY GELİNCE BUNU GENELDE YAPARIZ AMA EĞER HEPİMİZ PARAYA BUKADAR GERÇEKTEN ÖNEM VERMESEYDİK ŞU KONUMDA OLMAZ AÇ Bİ KOMŞUMUZUN EVİ OLMAYAN Bİ SOATUMUZUN DIŞARDA DOLAŞAN HAYVANCAĞIZLARIN BİLE KARNINI DOYURMAK İÇİN KAÇ KİŞİ OLARAK BUNU YAPIYORUZKİ EĞER YAPSAYDIK DIŞARDA AÇ OLAN KAÇ KİŞİ KALIRDIKİ UMUYORUMKİ HEPİMİZ DUYARLI İNSANLARIZDIR İNŞALLAH.

AYŞE GELİN SÜPERSİN.ÇOK DOGRU SÖYLÜYORSUN.HEPİMİZ AMAN PARA NEDİR DİYORSAK NEDEN BUKADAR İNSAN AÇ VE YOKSUL.DOGRU SÖYLEMİŞSİN.TEŞEKKÜR EDERİM CANIM BENİM.

SILAM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt