Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslümanın hayvan öldürmesi; Kıyamayız. (1 Kullanıcı)

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Müslümanlar !

Hayvanlara kıymayın. Yolda yürürken karıncaya bile basmayın.

Haşeratı bile öldürmeyin. sinekciklere bile kıymayın.

Sanki İhram yasaklarında oldugunuzu düşünün. hicbir canlıya kıymayın.

Mesela; Tüfeğinizi aldınız dağa gittiniz keklik denk geldi

Yemek maksadınız oldugu icin vurabilirsiniz. Zevk için değil.

Yada evdesiniz.

Evinizde sinekler var ilac sıkabilirsiniz. sineklikle öldirebilirsiniz.

Burada size eziyet oldugu için sivri sinekleri öldürmeniz zaruret oldugu için sizden sorulmaz.

Yada Bahçenize bir yılan girmiş oynayan cocuğunuzu sokmasından endişe ettiğiniz için onu öldürebilirsiniz.

Yoksa kıra gittiniz yılan gördünüz

Öldüremezsiniz. Yazıktır kıyılmaz hayvancığa Yılan olsa bile. oradan uzaklasmanız en doğrusudur.

G

Goldenrose

Şimdi ailemle yaşıyorum bir problem yok şimdilik. Koskocaman bir köpeği gösterin bana. Korkmam :) Ama ufacık bir böcek gördüğümde arkama bakmadan kaçarım. Komik ya da ilginç gelebilir ama inanılmaz derecede korkuyorum böceklerden. Küçük çocuk alıp eline oynuyor ben ağacın tepesine çıkıyorum.. Ayy bahsederken bile kötü oldum. Böcekler benden uzak sevenlere yakın olsun :)

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
sokak hayvanları da sizlerden razı olsun. sizin için istifar etsinler.

Nasıl?

Hiç olmasa yemek artıklarınızı çöpe dökmek yerine evinizin kenarına koyun

kedicikler yesinler.

kemikli birşey yediğimde hep hayvanlara veriyorum.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi ailemle yaşıyorum bir problem yok şimdilik. Koskocaman bir köpeği gösterin bana. Korkmam :) Ama ufacık bir böcek gördüğümde arkama bakmadan kaçarım. Komik ya da ilginç gelebilir ama inanılmaz derecede korkuyorum böceklerden. Küçük çocuk alıp eline oynuyor ben ağacın tepesine çıkıyorum.. Ayy bahsederken bile kötü oldum. Böcekler benden uzak sevenlere yakın olsun :)

böcek korkusu cocukluktan kalma psikolojik bir korkudur.

:D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt