Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<<Mü`min Hanımlara Öğütler>> (2 Kullanıcı)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
tabiki kapnmakta öncalikle Allahımn emri olduğu için sonra bazı günahlardan kişinin kendisini ve başkasını koruması için çok önemli ama ben çncelikle namaz diyorum her şeye rağmen başörtü dış görünüş insan önce düşünmeli çok düşünmeli önce içindeki proplemleri halletmeli bilinçli bi şekilde o başörtüyü takmalı namaz kılmayıp başörtüsü örtenleri benim mantığım almıyo böyle bi tezatlık olamaz

Güzel kardeşim namaz ve tesettürü ayırt edemeyiz.Rabbimiz in katında ikisindende sorumlu tutulduğumuzu unutmamalıyız.
Allah ın getirdiği emir ve yasaklarından birini alamayız tümüne uymak zorundayız.Kişilere göre islamı yorumlayamayız.Kapalı bir kişi namaz kılmıyorsa Rabbime hesabını verecektir namaz kılmadığına dair, tesettüre uymayan kişi namaz kılıyorsa tesettüre uymadığı için Allah a hesabını verecektir.
Rabbimin getirdiği hükümler açık bir şekille bize sunulmaktadır.
İslamı tam olarak almalıyız bütünlük dinidir.Rabbimizin emirlerine uymanın mükafatı kat ve kat verilecektir ve uymamanın bedelide elbet vardır.
Başkaların hayatını gözlemleyerek islamı yaşayamayız.Ancak doğru kaynaklardan araştırarak yaşayabiliriz.
Kişi tefekkür etmeli tabiki aynı zamanda bildikleriyle amel etmek zorundadır.Rabbim bizleri Kendisinin ipine sımsıkı sarılan kullarından eylesin inşaallah...
selam ve dua ile...Essselamun aleyküm.​

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Peygamberimiz buyurdu: «Sizden biriniz evinde oturup bir ihtiyacı olmadıkça evinden çıkmaz ise, mücahidinin nâil olduğu fazilet ve sevaba o dahi nail olur. »

selamunaleyküm...ALLAH C.C.razı olsun emeğinize sağlık...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim...

çok Güzel Ve Anlamli Bir Paylaşim Olmuş...

A.e.ol.dua Ile....

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz buyurdu: «Sizden biriniz evinde oturup bir ihtiyacı olmadıkça evinden çıkmaz ise, mücahidinin nâil olduğu fazilet ve sevaba o dahi nail olur. »

selamunaleyküm...ALLAH C.C.razı olsun emeğinize sağlık...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

وعليكم سلام
Ecmain olsun inşaallah kardeşim.Sağolun.
sizde Allah a emanetsiniz...selam ve dua ile...

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ İSLAM BAYRAĞINI KUCAKLAYAN KALBİ GÜZEL VE DEĞERLİ KARDEŞİM RAYLAŞIMINIZ ÇOK AMA ÇOK GÜZEL RABBİM SEVABINA NAİL EYLESİN İNŞALLAH RABBİM PAYLAŞIMINIZI ÜMMETİ MUHAMMEDE TESİRİNİ HALK EYLESİN KABUKSUZ BİR MEYVEYİ YARATMAYAN RABBİM BUNUN KIYMETİNİ BİLDİRSİN BİZLERE GÜZEL KARDEŞİM İKİ CİHANIN SAHİBİ OLAN RABBİME EMANET OLUN SELAM VE BAKİ DUALARINIZDA BU ACİZEDE YER VERMENİZ ÜMİDİYLE :AB)B)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Edep Bir Tac Imiş Nuru Hüdadan ;giy O Taci Kurtul Her Türlü Beladan Allah Razi Olsun çok Güzel Bir Paylaşim Selametle

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ İSLAM BAYRAĞINI KUCAKLAYAN KALBİ GÜZEL VE DEĞERLİ KARDEŞİM RAYLAŞIMINIZ ÇOK AMA ÇOK GÜZEL RABBİM SEVABINA NAİL EYLESİN İNŞALLAH RABBİM PAYLAŞIMINIZI ÜMMETİ MUHAMMEDE TESİRİNİ HALK EYLESİN KABUKSUZ BİR MEYVEYİ YARATMAYAN RABBİM BUNUN KIYMETİNİ BİLDİRSİN BİZLERE GÜZEL KARDEŞİM İKİ CİHANIN SAHİBİ OLAN RABBİME EMANET OLUN SELAM VE BAKİ DUALARINIZDA BU ACİZEDE YER VERMENİZ ÜMİDİYLE :AB)

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatüh
Allah razı olsun kıymetli kardeşim topluca kucaklayalım inşaallah.
Güzel yorumun için Rahman razı olsun doğru söze ne hacet...
Zikretmiş olduğunuz yorumunuza katılıyorum inşaallah.
Amin kardeşim...
Güzel Yaratanın güzel insanı sizide Yaradan a emanet ediyorum.
Baki selam ve dua ile...B):H

D-e-R-y-A

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim. benim çevremdeki bazı insanlar dinimizde kapanmanın olmadığını falan söylüyolar. ben kapalı olduğum için beni fazla sıkıştırıyolar. bunu o tanıdıklarıma mutlaka okumam lazım.
Allah razı olsun teşekkür ederim.

syk

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Paylaşim çok Güzel Emeginize Saglik Kardeşim.

Yeni

Kayıtlı Kullanıcı
kadın veya kızlar iyi okusun :)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim. benim çevremdeki bazı insanlar dinimizde kapanmanın olmadığını falan söylüyolar. ben kapalı olduğum için beni fazla sıkıştırıyolar. bunu o tanıdıklarıma mutlaka okumam lazım.
Allah razı olsun teşekkür ederim.

Rabbim sizi bu güzel yoldan ayırmasın inşaallah kardeşim.Dinimizde kapanmanın olmadığını söyleyen şahıslara Kuran ı Kerimden ayetler verebilirsiniz inşaallah.

Tesettürün ehemmiyetini anlamak için iki âyet meâli :

"Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin hanımlarına söyle, evlerinden çıktıklarında dış örtülerini üzerlerine alsınlar. Bu, onların hür ve iffetli hanımlar olarak tanınmaları ve eziyete uğramamaları için daha uygundur. Allah ise, çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir." (Ahzab: 59)

"Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, namuslarını da korusunlar. Zînetlerini ise görünmesi zarurî olan kısımlar müstesnâ, açığa vurmasınlar. Başörtülerini de yakalarının üzerini kapatacak şekilde iyice örtsünler. Kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kardeşlerinden, kardeşlerinin oğullarından, kızkardeşlerinin oğullarından, mü'min kadınlardan, câriyelerden, cinsî iktidarı olmayan hizmetçilerinden ve şehvet çağına gelmemiş çocuklardan başkasına zînet yerini göstermesinler. Gizledikleri zînetleri belli olsun diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hepiniz Allah'a tevbe edin, ey mü'minler, tâ ki kurtuluşa eresiniz." (Nûr: 31)

Allah yardımcınız olsun kardeşim Selam ve dua ile...

D-e-R-y-A

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sizi bu güzel yoldan ayırmasın inşaallah kardeşim.Dinimizde kapanmanın olmadığını söyleyen şahıslara Kuran ı Kerimden ayetler verebilirsiniz inşaallah.

Tesettürün ehemmiyetini anlamak için iki âyet meâli :

"Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin hanımlarına söyle, evlerinden çıktıklarında dış örtülerini üzerlerine alsınlar. Bu, onların hür ve iffetli hanımlar olarak tanınmaları ve eziyete uğramamaları için daha uygundur. Allah ise, çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir." (Ahzab: 59)

"Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, namuslarını da korusunlar. Zînetlerini ise görünmesi zarurî olan kısımlar müstesnâ, açığa vurmasınlar. Başörtülerini de yakalarının üzerini kapatacak şekilde iyice örtsünler. Kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kardeşlerinden, kardeşlerinin oğullarından, kızkardeşlerinin oğullarından, mü'min kadınlardan, câriyelerden, cinsî iktidarı olmayan hizmetçilerinden ve şehvet çağına gelmemiş çocuklardan başkasına zînet yerini göstermesinler. Gizledikleri zînetleri belli olsun diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hepiniz Allah'a tevbe edin, ey mü'minler, tâ ki kurtuluşa eresiniz." (Nûr: 31)

Allah yardımcınız olsun kardeşim Selam ve dua ile...

çok teşekkür ederim
Allah razı olsun :)

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum kardeşim Allah razı olsun cok güzel ve yerinde olmuş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt