Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

''müjde'' (1 Kullanıcı)

emsal

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Tem 2006
Mesajlar
36
Tepki puanı
0
Puanları
0
''şu dünya hayatında olabileceğimiz en büyük müjde, allahın varlığıdır. insanların birbirine tanışabilecekleri en büyük müjde budur.
Allahın varlığı müjdesini taşımak, varoluşumuzun anlamını taşımak demektir. niçin yaratıldığımızın anlamına ancak o ışık tutar.Allaha inanmanın müjdesini taşımak, bu dünyanın ufuklarında boğulan insanlara başka dünyaların da varlığınıda müjdelemek demektir,Evet, bu dünyada hakkı verilmeyen, öteki dünyada hakkını alacaktır. Bu dünyada zulme uğruyan, öteki dünyada zalimin nasıl cezalandırıldığını gözleryle görecektir.
Bu dünyada putların boyunduruğunda ezilen halklar, öbür dünyada putlaştırılan kişilerin çektiklerini gözleriyle göreceklerdir.
Allaha inanmanın müjdesini taşımak, öyleyse zulme boyun eğmemeğe çağrıdır. Puta tapmaya başkaldırmaya çağrıdır.
Allaha inanmayan çağrı,insan ruhunun ve gönlünün pak ve tertemiz hale gelmesi için bir ışık tutuşturmaya çağrıdır.
Allaha inanmaya ve ondan başkasını önünde eğilmemeye çağrı, insanlık şerefine, insanlık onuruna, insanlık şanına, insalık haysiyetine bir çağrı ve bir müjdedir.''
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt