Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muhammed Konyevi HZ. Allah Dostu (1 Kullanıcı)

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2009
Mesajlar
447
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
Bismillahirrahmanirrahim
Seyda Muhammed Konyevi (k.s), miladi 1942 yılında Mardin ilinin merkezine bağlı Konaklı köyünde doğdu. Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’in Halifelerinden olan Seyda Muhammed Konyevi (k.s) şu an hayatta olup Konya sivil havaalanı civarında bulunan Reyhani köyünde insanlara Allah-u Zülcelal’ın emir ve nehylerini anlatmak suretiyle insanların dünya da ve Ahirette kurtuluşlarına vesile olmaktadır.

Sevenleri arasında Seyda namıyla tanınmıştır.
seyda_hz.jpg


Seyda Muhammed Konyevi (k.s), anne tarafından Hz. Ömer (r.a)’in soyundandır.

Seyda Muhammed Konyevi (k.s) bir çok Alimden ilim tahsil ederek en son Gavs-ı Bilvanisi (k.s)’nin halifelerinden Abdussamed-i Ferhendi (k.s)’nin yanına geldi. Onun yanında bir yıl kaldıktan sonra zahiri ilimlerden icazet aldı.

Daha sonra Allahu Zülcelal, Abdussamed-i Ferhendi (k.s), onu güzel ahlakından dolayı kızıyla evlendirdi. Bundan sonra bir süre kendi köyünde imamlık yaptı.

O sıralarda Gavs-ı Bilvanisi (k.s) vefat etmiş ve oğlu Seyyid Muhammed Raşid (k.s), insanlara Allah-u Zülcelal’in emir ve nehylerini anlatmak suretiyle irşada başlamıştır.

Seyda Muhammed Konyevi (k.s), Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’nin daveti üzerine, kayınpederi Abdussamed-i Ferhendi (k.s) ile birlikte menzil köyüne geldi. Yirmi üç yıl Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’nin yanında kaldı ve hizmetinde bulundu.

Seyda Muhammed Konyevi (k.s), Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’nin vefatından sonra bir yıla yakın teberrüken Menzil’de kaldı.

seydahz_13.jpg

Daha sonra Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’nin işareti üzerine Konya’ya hicret etti. Halen Konya’da insanlara Allah-u Zülcelal’in emir ve nehylerini anlatmak suretiyle onların dünyada ve ahirette saadete kavuşmalarına vesile olmak gayret ve çabası içinde Ümmeti Muhammede (sav) hizmetlerini yürütmektedir.


Bu Allah ın sevgili Kulu günümüzde yaşıyan ve Allah yolunda insanlara Allah c.c yardımı ile hidayet nasip eden bir zat dır. Altta bir sohbetinden bir video paylaşıyorum Ziyaret etmek isteyenler Konyaya geldikleri vakit beni bulsunlar onlara yardımcı olup tövbe duası aldırım inşallah.

[GVIDEO]http://video.google.com/videoplay?docid=504326320416119830&ei=6LhpSru8HISs2wK36bk2&q=muhammed+konyevi[/GVIDEO]

[GVIDEO]http://video.google.com/videoplay?docid=-8928626824937016419&ei=6LhpSru8HISs2wK36bk2&q=muhammed+konyevi[/GVIDEO]
 

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Nis 2008
Mesajlar
637
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
42
sağol kardeşim allah-u zülcelal razı olsun seydamız şu an istanbulda mimarobada allah-u zülcelal izinden ayırmasın...
 

cesika

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Tem 2009
Mesajlar
14
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
28
böyle bir allah dostunun vidyosunu koymakla çok iyi ettiniz çok saollun çok güzelbir paylaşım teşekkürler...
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt