Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

...muhabbet kuşları... (5 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
eyrabbimjp.jpg

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler kardeşim çok güzeller
Ama yeni doğanlardan korktum açıkçası .
Tam bakarken annem içeri girdi ay ne kadar tatlılar demeye başladı:)
Oysa ki ben kokrkmuştum

haşimdoğan

Yasaklı Kullanıcı
selamun aleykum

ben 3 tane yetiştirdim. 50 civarında kelime ya da cümle söyleyebiliyorlardı.

bu kuşlar çok cana yakındırlar ve siz de dayanamazsınız size alışılar ve ağzınızın içine kadar girerler.
benim yetiştirdiklerim banyoya bile benimle geliyordu.
sorun şu ki bu canlılarda kendilerinde rahatsızlık yapmayan ancak insan da rahatsızlık yapan bir çeşit virüs var. kuş gribi değil ancak insanda gribe yakın etkiler gösteriyor.

ele veya vücudunuza geldikten sonra gagasından da öpmeye başlıyorsunuz ve bu virüs aktif hale geçiyor.
beslenilmemesi sağlık açısından daha uygun. belki genlerinden kaynaklanan bir durumdur zira avustralya kökenli canlılar. oradaki şartlara uyum adına böyle bir viral savunma kazanmış olabilirler ancak uzun süreli yaklaşımda virütik etkisi var ve gribe çok benzer komplikasyonlar ortaya çıkıyor.

ALLAH teala bizlerden razı olsun.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Bende senelrce yetiştirdim..muhakkak vardır tehlikeleri ama dediğiniz gibi alışıyor insan..vazgeçmek zor gibi..
Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim bundan sonra daha dikkatli olacağım inşaALLAH iş işten geçmemiştir;)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt