Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mucizemi dersiniz artık bilmiyorum... (4 Kullanıcı)

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar lütfen okursanız sevinirim.Bugün sohbete gittim.Orada sayın hoca efendi anlattı.Arı nasıl bal yapar ?Lütfen okuyalım lütfen...

Hz.İbrahim (a.s.) büyük bir ateşe Nemrut tarafından atılacaktı.Bütün kainat buna göz yumacak sanıyolar öle olmicak tabi.Arı da buna göz yummayarak 'elimden ne gelir' diyerek ağzına 1 damla olsa da su alır ve ateşe atmaya giderken Hz.İbrahim(a.s.)onu görür ve sorar ''Eyy böcek nereye gidiyorsun'' Arı cevap verir''Eyy Allah ın elçisi senin ateşe atılmana göz yummamak için elimden gelen ağzıma 1 damla da olsa su taşıyorum'' der ve Hz.İbrahim(a.s.)''Allah ta senin o ağzındakini en iyi şey yapsın'' diye dua eder.

Şimdi teknoloji arının nasıl bal yaptığını araştırır.Arının yaptığı kova dünyanın bütün mimarları bir araya gelse yapamazmış.Arının nasıl bal yaptığını araştıranlar kovanın içine kameralar koymuşlar ve arı o kamerayı sıvamış ve kapamış.Tekrar nasıl yaptığını merak ederek bir cam içine koymuşlar ama nafile...arı yine bütün camı sıvamış,kapatmıştır.

Nasıl yaptığını anlatır Peygamber Efendimiz(s.a.v.):
Hz.İbrahim(a.s.)ın duasını Allah kabul eder.Arı çiçekten sert polenler alır ve çiçeğin suyunu alır, o sert polenin için boşaltırmış.Ama daha bal olmaz.Arı o suyun karşısına geçer ve 300 salavat-ı şerif okur üzerine üflermiş.Ve bal olurmuş..

Daha bugün öğrendim.Öğrenmenizi istedim ve beni çok etkilerdi.SELAM VE DUA İLE....

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
13 tane konu yazdım yaklaşık 10 ya var ya yok cevap aldım. Tamam hepsini okuma şansınız yok ama daha yeni öğrendim konu yazmayı .ne bileyim sanki kötü bişi yazıorumda okumuyomuşsunuz gibi gelio onun için hiç öğrenmeseydim diorum konu açmasını...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.
okudum etkilendim.bende ilk defa sizden duydum.Allah razı olsun paylaştığınız için.selam ve dua ile kalınız.

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razı olsun .Sen ilk cvp yazan oldun.Allah senden razı olsun.Allah ne muradın var ise versin.Amin...

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
ALLAH razı olsun güzel kardeşim emeğinize sağlık..sen konu açmaya devm et olur böyle şeyler.B ende ilk zamanlarda böyle düşünürdüm ama bu forumun o ankı durumundan katynaklanna bir şeydir ...hadi kal sağlicakla bunlarıda dert etme ben ce .selametle kardeşim

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Saolasın.Allah senden de razı olsun kardeşim

nrydmrl

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık kesin doğrumu bu kaynak yani 300 salavat okumasıylamı bal oluyor..selam ve dua ile..

evrem1

Kayıtlı Kullanıcı
bal mucizevi bir besin. evet Kovan sıvama bölümünü bende duymuştum.

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
çok ilginç ya emeğine sağlık..

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Essemamu Aleykum, emegine saglik karde$im...

beser

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşımdı sağolasın

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
emeğine sağlık kardeşim. ben de yeni öğrendim senin sayende.
Rabbim razı olsun inşAllah senden.
kimse cevap yazmıyor diye üzülme.
selametle :a12:

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Arınında su taşıdığını yeni öğrendim kardeş.Allah Razı Olsun.Karıcada Su taşımış onu duydum.Ne kadar doğru rabbimizbilir.

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
evet kardeşim kesin çünkü Peygamber Efendimiz(s.a.v.) anlatmış bu olayı...

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Müthiş birşey paylaştığın için sağol...

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden de razı olsun kardeşim 1 cevap yazmanız bni o kadar çok mutlu ettiki inanamazsınızz..Allah hepinizden razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt