Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mücahidemisin? O zaman "Oku" (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
3,521
Tepki puanı
2
Puanları
0
Konum
Fatih - İstanbul
"Teşekkür ederim ey mümine bacım, teşekkür ederim kamburlaşmış zihniyetleri temsilen mücadeleniz için, teşekkür ederim peygamberin sünnetlerine tabi olduğunuz için, Kendinize Rabia’tül adeviye'yi, Hz.Aişe'yi Hz.Fatıma'yı örnek aldığınız için..

Düşmana fırsat verip, Müslümanlığı gülünç duruma düşürdüğünüz için, içerdeki ve dışarıda ki düşmanlara müdafaa olduğunuz için teşekkür ederim mümine bacılarım...Sözlerime hazreti Peygamber(s.av.)in sözüyle başlıyacağım, "Duymuyor musunuz? Sade giyinmek imandandır!" [1] Zamanımız Müslüman kadınları çoğu kez bu hadisi kulak ardı etmiş nefislerinin şaşalı sesine kulak kabartmıştır. Taviz tavizi doğurur mantığının yaygınlaştığı bir zamanın Müslümanlığını ve giyim kuşamını tartışmak belki bana düşmez ama bir Müslüman olarak bazı şeylerin hatırlatılmasında sakınca olmadığının taraftarıyım, nitekim sözlerimiz umulur ki anlaşıla gelsin, ancak bu hatırlatmalara rağmen nasihatler da kulak ardı edilecektir, Peygamberin sözünü kulak ardı eden benim gibi zavallı aciz bir kulun sözüne nasıl olurda duyar ya da işitir. Ama yinede bir hardal tanesi kadar iman girmiş kalpler eminim hatıra gelecek ve uyanacaktır düşüncesindeyim buna nazaran da kendimde yazma ihtiyacı hissetmiş bulunmaktayım.

Geçenlerde bir TV programını izlemekteydim, Programın konusu Günümüzdeki insan toplum ve muhafazakârlıkları idi yanlış hatırlamıyorsam epey bir zaman olmuştu bu programı izleyeli çünkü ele alınan konu ise muhafazakâr kesim diye nitelendirilen islam inancına mensup olan toplum, Avrupa da yapılan istatistik bir araştırma sonucu Dünya ve Türkiye Müslümanlığı incelenmiş ve en zengin kimseler olarak nitelendirilmiştir. Bunda ne var ki ne güzel işte diyenlerimiz eminim olacaktır, Evet dışardan bakılınca ne güzel ancak cümle şöyle devam etmekte idi, Zengin Müslümanlar dünyanın en gözde markalarını tercih etmiş ilk sıralamada listeye eklenmiştir, Krizin dünyanı vurduğu gibi anlaşılan o ki Müslümanları vuran bir kriz yoktu, son derece şık şaşalı giyimleriyle göz kamaştıran zengin İslamcılar. Diye giden bir cümle, Allah hak edenlere de versin kimsenin parasında pulunda gözümüz yok elhamdülillah Ve yine kâinatın efendisinin bir sözü Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "iki kurdun bir bahçeye gelip yemesi ve orayı bozması, mal ve makam sevgisinin, müslüman kişinin dinine verdiği zarardan daha zararlı değildir." [2] Öyle ya mal ve makam sevgisi bize itaatkârlığı, saygınlığı ve sevilmeyi öğretiyor, Bir hikaye vardır, Bir gün padişah vezirine buyurmuş falancı vilayetin falancı beldesine padişahımız gidecektir diye herkese haber salın demiş, Vilayetin önde gelenleri toplanmış kuzu çevirmeler, dolmalar tatlılar derken padişahın hoşuna gidecek ne varsa hazırlanmış padişah bu gördükleri karşısında hoşnut olduğunu gösterse de kalben hoşnut olmamış rahatsızlık duymuş, yaldızlı kaftanı göz kamaştırır zümrütlerle bezeli hançeri görülmeye değer düzeyde imiş, çalgılar, efeler, köçekler, derken güzel bir geçe geçirmiş daha sonra sarayına dönen padişah bir kaç gün sonra vezirini çağırıp falanca vilayetin belde halkına duyurun dünya hayatından yoksun Allah aşkı ile yanan bir âlim camii de vaaz verecek duyan gelsin demiş. Kılık değiştirip falanca beldeye giden padişah asası ile camiye girer ne vilayetten nede halktan kimsecikleri göremez, üzülür üzülür ağlar padişah, dünya şaşaası Allah sevgisine değişilmiş görür. Ne kuş sütü ikram eden vardı nede yamalı kaftanına hayretler içinde bakan vardı. İşte zaman bu zaman olmuş İlim ve takva itibar görmemiş Allah sevgisi malla mülkle elde edilmeye çalışılan bir zamanın fitnesinde yaşıyoruz. Cahillere âlim, âlimlere de ahmak denilen bir devirde yamalı yırtık imanımızı korumaya çalışıyoruz. Vakko'dan giyinen bacılarım, pierre cardin tutkusu olan Müslümanlar sorarım sizlere bu zaman içinde dininiz inancınız için ne yaptınız? ne yaptık.. Kafir tahribata uğramış yetkisini ve himayesini kaybeden inancım dediği hikayeleri yaymak için dünyayı ayağa kaldırıp Müslüman kanı döktüğünde, hala vakko dan alınmış renk cümbüşü olmuş bir yağlı boya çalışmasını andıran Müslüman bacım korkmaz mısın Allah'ın zulmünden adaletinden bir avuç kefereden korktuğun kadar....?

Canlarımızı ve mallarımızı bizlere Müslüman olup Müslüman gibi yaşayalım diye vermedi mi Allah. Mallarımızı onun yolunda ona cihad için heba edelim diye vermedi mi zenginliği? Oysa bizler vakko dan bilmem nereden en pahalı en lüks en şık görüntü içinde olmak için harcamıyor muyuz bu malı mülkü? Hani nerde kaldı Allah yolunda mallarının tamamını harcayan Hz. Haticeler Dünya onun aşkı ile kurulmuşken Evren ona sultanım demişken birçok makamdan üstün olan peygamber efendimizin isteseydi olmaz mıydı malı onun kızı Hz. Fatıma evine halı diye serdiği hasırında, Son nefesini verirken üzerinde bulunan yırtık yamalı yeleği babasının ona miras bırakamayışından mıdır? Zaman ve mekân farklılıkları var diyen Müslüman her zamanın bir zorluğu varken ve onlar zorluklarla mücadele ederken sense vakko dan pierre cardin den giyiniyorsun öyle mi? Ve dünyanın en zengin Müslümanları arasında Allahın laneti uğramış toplumları Allah'ın sana vermiş olduğu helal rızkla doyuruyorsun öyle mi? zamanında babaanneleri çarşaf giyerlerdi, anneler pardösüye terfi etti pardösü giyen annelerin kızları ise hiç bir şey giyinmiyor bir devrim yaşıyor ılımlı İslam ve ilkel Müslümanlık öyle mi? Babaannen zamanında çarşaf giyerdi de o zaman Allah vardı da hâşâ bugün kızın hiçbir şey giymezken Allah yok mudur Hâşâ? Müslümanlığı gelenek olarak yaşatan Müslümanlar kişi sevdiği dostunun dini üzerinedir o halde arkadaşlarınızı iyi huylu ve Allah korkusu olanlardan seçiniz Müslümanlığı yaşıyanlar dini İslam için ne katkıda bulunduğunuz sorulmayacak mı sanıyorsunuz? Allah'ın sizlere vermiş olduğu malı Müslümanlar için hayırlı işlerde buluşlarda mı kullandık diyeceğiz? Yoksa bir avuç kâfire verdim oda kardeşlerimi vursun diye kendine mermi yapmış diyeceğiz? Toplumu toplum yapan toplumu hayâsızlıktan kurtaran kadınlardır, Çocuk anadan babadan öğrenir Allah peygamber sevgisini, Müslümanca yaşamayı öyle ya bu gelenek anneden babadan geçer çocuklarına. Son sözlerim şu olsun ki bu gün tüm Müslümanların yaptıklarına Allah şahittir. O halde aramızda kardeşliği yayalım, Müslümanlar arasında selamı yayalım, uyanan Müslümanlardan olalım ve peygamber efendimizin buyurduğu gibi sade giyinenlerden olalım, Kendi için bayan gökkuşağı olanın dine bir getirisi olmaz olamaz zarardan başka. Muhakkak Bu din garip doğdu garip bitecek Allah nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşallah.."


Selam ve dualarımla
Aşkâ Mecnun


Kaynak:

[1]
Ebû Dâvud Ravi: Ebû Ümâme radıyallahu anh.

[2]Bezzâr. Ravi: İbn Ömer radıyallahu anh.
 

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
6,461
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
34
selamun aleykum kardeşim emeğinize yüreğinize saglık çok güzel bir paylaşım olmuş rabbim razı olsun sizden inşallah kardeşim
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>
 

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Şub 2009
Mesajlar
6,610
Tepki puanı
2
Puanları
0
Yaş
53
Zaman ve mekân farklılıkları var diyen Müslüman her zamanın bir zorluğu varken ve onlar zorluklarla mücadele ederken sense vakko dan pierre cardin den giyiniyorsun öyle mi? Ve dünyanın en zengin Müslümanları arasında ALLAHın laneti uğramış toplumları ALLAH'ın sana vermiş olduğu helal rızkla doyuruyorsun öyle mi? zamanında babaanneleri çarşaf giyerlerdi, anneler pardösüye terfi etti pardösü giyen annelerin kızları ise hiç bir şey giyinmiyor bir devrim yaşıyor ılımlı İslam ve ilkel Müslümanlık öyle mi? Babaannen zamanında çarşaf giyerdi de o zaman ALLAH vardı da hâşâ bugün kızın hiçbir şey giymezken ALLAH yok mudur Hâşâ? Müslümanlığı gelenek olarak yaşatan Müslümanlar kişi sevdiği dostunun dini üzerinedir o halde arkadaşlarınızı iyi huylu ve ALLAH korkusu olanlardan seçiniz Müslümanlığı yaşıyanlar dini İslam için ne katkıda bulunduğunuz sorulmayacak mı sanıyorsunuz? ALLAH'ın sizlere vermiş olduğu malı Müslümanlar için hayırlı işlerde buluşlarda mı kullandık diyeceğiz? Yoksa bir avuç kâfire verdim oda kardeşlerimi vursun diye kendine mermi yapmış diyeceğiz? Toplumu toplum yapan toplumu hayâsızlıktan kurtaran kadınlardır, Çocuk anadan babadan öğrenir ALLAH peygamber sevgisini, Müslümanca yaşamayı öyle ya bu gelenek anneden babadan geçer çocuklarına. Son sözlerim şu olsun ki bu gün tüm Müslümanların yaptıklarına ALLAH şahittir. O halde aramızda kardeşliği yayalım, Müslümanlar arasında selamı yayalım, uyanan Müslümanlardan olalım ve peygamber efendimizin buyurduğu gibi sade giyinenlerden olalım, Kendi için bayan gökkuşağı olanın dine bir getirisi olmaz olamaz zarardan başka. Muhakkak Bu din garip doğdu garip bitecek ALLAH nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşALLAH.."


Selam ve dualarımla
Aşkâ Mecnun
Allahcc razı olsun kardeşimiz...

Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş..
Muhakkak Bu din garip doğdu garip bitecek ALLAH nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşALLAH.."
BESMELE....SELAM....DUA... 

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Eki 2008
Mesajlar
479
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Selamün Aleyküm kardeşim
Allah Azze ve Celle razı olsun. Çok faydalı oldu Elhamdülillah. Emeğine yüreğine sağlık olsun Rabb'im Teala yar ve yardımcın olsun. Selametle kardeşim
 

FIRAT SÖNÜK

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 May 2009
Mesajlar
57
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
45
ALLAH sevgisi malla mülkle elde edilmeye çalışılan bir zamanın fitnesinde yaşıyoruz. Cahillere âlim, âlimlere de ahmak denilen bir devirde yamalı yırtık imanımızı korumaya çalışıyoruz. Vakko'dan giyinen bacılarım, pierre cardin tutkusu olan Müslümanlar sorarım sizlere bu zaman içinde dininiz inancınız için ne yaptınız? ne yaptık.. Kafir tahribata uğramış yetkisini ve himayesini kaybeden inancım dediği hikayeleri yaymak için dünyayı ayağa kaldırıp Müslüman kanı döktüğünde, hala vakko dan alınmış renk cümbüşü olmuş bir yağlı boya çalışmasını andıran Müslüman bacım korkmaz mısın ALLAH'ın zulmünden adaletinden bir avuç kefereden korktuğun kadar....?

Çok güzel paylaşım ALLAH razı olsun.
 

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
3,521
Tepki puanı
2
Puanları
0
Konum
Fatih - İstanbul
selamun aleykum kardeşim emeğinize yüreğinize saglık çok güzel bir paylaşım olmuş rabbim razı olsun sizden inşallah kardeşim
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>


Aleynaaleykümselam
Amin ecmain olsun inşallah,
Elimden geldiğince dilim döndüğünce yazmaya gayret sarfettim kırdım üzdümse hanım kardeşleriminden vesilenizlede özür dilerim..

Selam ve dua ile
 

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Nis 2006
Mesajlar
3,212
Tepki puanı
1
Puanları
38
Bir ah çekerek eyvallah diyorum Muhterem...
Ellerine sağlık...
 

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
3,521
Tepki puanı
2
Puanları
0
Konum
Fatih - İstanbul
Zaman ve mekân farklılıkları var diyen Müslüman her zamanın bir zorluğu varken ve onlar zorluklarla mücadele ederken sense vakko dan pierre cardin den giyiniyorsun öyle mi? Ve dünyanın en zengin Müslümanları arasında ALLAHın laneti uğramış toplumları ALLAH'ın sana vermiş olduğu helal rızkla doyuruyorsun öyle mi? zamanında babaanneleri çarşaf giyerlerdi, anneler pardösüye terfi etti pardösü giyen annelerin kızları ise hiç bir şey giyinmiyor bir devrim yaşıyor ılımlı İslam ve ilkel Müslümanlık öyle mi? Babaannen zamanında çarşaf giyerdi de o zaman ALLAH vardı da hâşâ bugün kızın hiçbir şey giymezken ALLAH yok mudur Hâşâ? Müslümanlığı gelenek olarak yaşatan Müslümanlar kişi sevdiği dostunun dini üzerinedir o halde arkadaşlarınızı iyi huylu ve ALLAH korkusu olanlardan seçiniz Müslümanlığı yaşıyanlar dini İslam için ne katkıda bulunduğunuz sorulmayacak mı sanıyorsunuz? ALLAH'ın sizlere vermiş olduğu malı Müslümanlar için hayırlı işlerde buluşlarda mı kullandık diyeceğiz? Yoksa bir avuç kâfire verdim oda kardeşlerimi vursun diye kendine mermi yapmış diyeceğiz? Toplumu toplum yapan toplumu hayâsızlıktan kurtaran kadınlardır, Çocuk anadan babadan öğrenir ALLAH peygamber sevgisini, Müslümanca yaşamayı öyle ya bu gelenek anneden babadan geçer çocuklarına. Son sözlerim şu olsun ki bu gün tüm Müslümanların yaptıklarına ALLAH şahittir. O halde aramızda kardeşliği yayalım, Müslümanlar arasında selamı yayalım, uyanan Müslümanlardan olalım ve peygamber efendimizin buyurduğu gibi sade giyinenlerden olalım, Kendi için bayan gökkuşağı olanın dine bir getirisi olmaz olamaz zarardan başka. Muhakkak Bu din garip doğdu garip bitecek ALLAH nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşALLAH.."


Selam ve dualarımla
Aşkâ Mecnun
Allahcc razı olsun kardeşimiz...

Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş..
Muhakkak Bu din garip doğdu garip bitecek ALLAH nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşALLAH.."
BESMELE....SELAM....DUA...

Aleykümselam;

Amin ecmain olsun inşallah kusura bakmayınız biraz geç oldu cevabım hakkınızı helal ediniz unutmuşum sınavların yoğunluğu iş sıkıntısı derken takip etme gibi imkanım olmadı hakkınızı helal ediniz.

Selam ve dualarımla
 

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
12,148
Tepki puanı
25
Puanları
38
Yaş
39
Selamun aleykümn kardeşim.
Allah razı olsun.
Çok güzel bir paylaşım..
 

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Şub 2008
Mesajlar
2,871
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
46
teşekkürler.
çok güzel bir paylaşım olmuş,ALLAH razı olsun.
 

armour

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
301
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
ALLAH nezdinde en güzel müjdeler o gariplerin olsun inşALLAH.."

AMİN!! PAYLAŞIMA EYVALLAH
 

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Tem 2007
Mesajlar
4,279
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
57
Konum
Bursa
Selamun Aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,ecrini kat kat versin inş.
RABBİM cümlemizi,İslamı layıkıyla anlayıp,layıkıyla yaşayanlardan eylesin.Helale giden yolda haramı vesile kılmaktan bizleri muhafaza eylesin,Efendimizin,''Komşusu aç iken,tok yatan bizden değildir'' hadisine uymayı nasibetsin,bizi bize bırakmasın inş.
Selam ve Dua ile
 
C

ceylin2009

"Bir adam gelerek;

"Ey Allah´in Resulü!Ben Seni Seviyorum"dedi.

Rasülullah:

"Ne Söyledigine dikkat et!" diye cevap verdi.

Adam:

"Vallahi ben seni seviyorum!"deyip,bunu üc kez tekrar etti.

Rasülullah,bunun üzerine adama:

"Eger beni seviyorsan,fakirlik icin bir zirh hazirla.Cünki beni sevene fakirlik,
hedefine kosana selden daha süratli gelir."
 

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Mar 2009
Mesajlar
13,384
Tepki puanı
6
Puanları
0
selamün aleyküm
allah razı olsun
yüreğinize ve emeğinize sağlık
selametle
 

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2007
Mesajlar
939
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
39
güzel bir paylaşım kardeşim allah c.c. Razı olsun sadelik herzaman güzeldir. Peygamberimiz birgün kuru bir hasır üzerinde uyurken yanına bir zat (hz.ömer) gelmiş ve onun yüzünde belirlenen hasır izlerini görünce hüzünlenmiş demişki peygamberim nici krallar şahlar tahlar üstünde yumaşak yatklarında yatarken sen burda kuru bir hasır üzerinde mi yatıyorsun sen en iyisine kayıksın demiş
peygamberimiz s.a.v de
istemezmisin ya ömer bırak dünya onların ahirette bizim olsun demiş

selam ve dua ile kalın
 

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Haz 2008
Mesajlar
2,657
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
42
Selamün Aleyküm..
Allah razı olsun, Yüreğine sağlık..
Selam ve dua ile..

 

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Mar 2009
Mesajlar
13,384
Tepki puanı
6
Puanları
0
güzel bir paylaşım kardeşim allah c.c. Razı olsun sadelik herzaman güzeldir. Peygamberimiz birgün kuru bir hasır üzerinde uyurken yanına bir zat (hz.ömer) gelmiş ve onun yüzünde belirlenen hasır izlerini görünce hüzünlenmiş demişki peygamberim nici krallar şahlar tahlar üstünde yumaşak yatklarında yatarken sen burda kuru bir hasır üzerinde mi yatıyorsun sen en iyisine kayıksın demiş
peygamberimiz s.a.v de
istemezmisin ya ömer bırak dünya onların ahirette bizim olsun demiş

selam ve dua ile kalın

allah razı olsun
emeğinize sağlık
ne kadar çok yiyecek var orda ya
 

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Katılım
25 Ağu 2008
Mesajlar
1,220
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
35
Allah Razı Olsun kardeş.
Gayet güzel bir şekilde ümmetin hanımlarının durumunu açıklamışsın..
Malesef durum vahim.Mümine hanımlar azaldı artık.
 

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
2,454
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
mevlam razı olsun inşaallah emeğine sağlık kardeşim
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt