Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn yi ele geçiriyorlar dikkat. Bazı adreslerden (3 Kullanıcı)

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum, herşeyi ALLAH(cc)a havale etmeyelim birazda kendi işimizi kendimiz halledelim ALLAH(cc)ın izniyle, bu tarz siteler yada virüsler illada o arkadaşının yollamasıyla gelmiyo, virüs kendini otomatik atıyo açık gördüğü yere. mesela benim msnmden sana bi adres bi dosya bişi yollanmaya çalışılıyo, sor bana deki bu gönderdiğin ne ???? makul mantıklı cevap alırsan kabul et ya da linki tıkla gibi, anlatabildimmi şeker kardeşlerim???

aKis

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında bu uyarıları Windows live messenger de yapıyor, hiç bir şekilde şifrelerinizi bilmediğiniz sitelerde girmeyin diye. Ben bu uyarılar olan bir çok mail aldım, o yüzden çok şükür başıma hiç böyle bir şey gelmedi. Tekrardan geçmiş olsun inşallah bir daha başınıza böyle şeyler gelmez.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum, herşeyi ALLAH(cc)a havale etmeyelim birazda kendi işimizi kendimiz halledelim ALLAH(cc)ın izniyle, bu tarz siteler yada virüsler illada o arkadaşının yollamasıyla gelmiyo, virüs kendini otomatik atıyo açık gördüğü yere. mesela benim msnmden sana bi adres bi dosya bişi yollanmaya çalışılıyo, sor bana deki bu gönderdiğin ne ???? makul mantıklı cevap alırsan kabul et ya da linki tıkla gibi, anlatabildimmi şeker kardeşlerim???

aleyküm selam kardeşim..
ben senin gibi akıllı ve uyanık degilim. tamammı...
arkadaşımdan gelince o sırada birazda konuştuk. ben oraya art niyet aramadım..
insanın akıbeti ne ise niyetide odur...

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
lafı doğru bi laf değil, hatta çok yanlış bi laf, ALLAH(cc) göstermesin yakınlarından biri trafik kazası geçirse ya da bu tarz başına çok kötü bi olay gelse niyetinde başına gelen akıbetle aynımı yani?? senmi istemiş oluyosun onu? senin niyetinmiydi bu akıbet????

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

lafı doğru bi laf değil, hatta çok yanlış bi laf, ALLAH(cc) göstermesin yakınlarından biri trafik kazası geçirse ya da bu tarz başına çok kötü bi olay gelse niyetinde başına gelen akıbetle aynımı yani?? senmi istemiş oluyosun onu? senin niyetinmiydi bu akıbet????

Lütfen kardeşim...
Ortamı germiyelim...
Belki başka bir niyetle söylenmiştir o cümle...

Kişinin niyeti önemlidir...
Ameller niyetlere göredir...
Bunu anlatmak istemiş olabilir kardeşimiz...

Önemli olan aynı hatayı tekrarlamamalıdır müslümanlar...
HAdisler bize bunu öğütlüyor...

Allaha emanet olun...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı

bak kardeşim sen kendi niyetine göre anlıyorsun...
ben öyle demek istemedim. insanın kalbinde ne varsa sözleride odur demek istemiştim...
ama bunu sen anlayamazsınkii
sen sadece kendi açından baktıgın için...

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
eyvallah kardeşim eyvallah, doğruyu söylemek hata bu dünyada, sadece herkese he diceksin herkes iyi niyetli bunu düşüneceksin, bilerek ya da bilmeden biri hata yapsa ona doğruyu söylemiceksin dimi. Eyvallah mavci kardeşim eyvallah

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı

bak kardeşim sen kendi niyetine göre anlıyorsun...
ben öyle demek istemedim. insanın kalbinde ne varsa sözleride odur demek istemiştim...
ama bunu sen anlayamazsınkii
sen sadece kendi açından baktıgın için...

belkide o dediğin doğru değildir,belkide ben anlıyorumdurda sen cümleyi yanlış kullanmışsındır???? ayrıca o konuda ben kendi açımdan bakacak bi durum göremedim, sadece olafın yanlış olduğunu söyledim ama görüorumki kimseye hatasını sölemiceksin bırak ne hali varsa görsün diceksin demekki, eleştiriye açık değilseniz olduğunuz yerde saymak akıbetiniz olur.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

eyvallah kardeşim eyvallah, doğruyu söylemek hata bu dünyada, sadece herkese he diceksin herkes iyi niyetli bunu düşüneceksin, bilerek ya da bilmeden biri hata yapsa ona doğruyu söylemiceksin dimi. Eyvallah mavci kardeşim eyvallah

İnsan beşerdir ve şaşar kardeşim...
Yani insan hata yapabilir...
Önmeli olan aynı hatayı bir daha yapmmamasıdır...

Doğruyu söylemek doğruların görevidir...
Her söylediğin doğru olmalı...
Ama her doğruyu söylemen doğru değildir...

Doğruları doğru zamanda, doğru kişiye, doğru bir şekilde söylemek gerekiyor vesselam...

Allaha emanet olun kardeşim...

Y

YAGMURBEY

aleyküm selam açıklamaların ve uyarıların için allah razı olsun selametle kal..

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
benim msn adresimi de ele geçirmişti birisi.zaten çok kullanmıyorum.ele geçirince ne oluyor ki anlamıyorum insanın alnı açık olduktan sonra!!!!!!!!!!!!!

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim..
ben senin gibi akıllı ve uyanık degilim. tamammı...
arkadaşımdan gelince o sırada birazda konuştuk. ben oraya art niyet aramadım..

Lailaheillallah yaf, ben şöle oluyo diye olay anlatıyorum ama bana gelen cevaba bak bi. yani şu yazıda tahrik var ben yinede izah etmeye çalışıyorum ama uyarma ihtiyacı duyuyosun beni öylemi mavci???

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
cüneyt kardeşim...
sen önce kendi yazdıklarını oku. öyle beni eleştirmeye kalk...
tamam hatalıyım herkesi kendim gibi saf, iyi niyetli zannettim hemen kabul ettim. belkide şüpheyle bakıp irdelemedigim için böyle bir durum yaşadım....
her işte vardır bir hayır önemli degil ben başka bir msn alıp kullanıyorum...
ben sadece böyle bir site gelirse kanmasınlar ve böyle olaylar yaşayan arkadaşlar bizleri uyarsınlar daha dikkatli olalım diye açtım..
senin uyarıların içinde teşekkürler...
mavci abiyede bir söz söyleme hakkın yok....
bu konuyu burada kapatalım uzatmayalım tamammı...
hayırlı akşamlar, hayırlı ifatarlar sana..

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
cüneyt kardeşim...
sen önce kendi yazdıklarını oku. öyle beni eleştirmeye kalk...
tamam hatalıyım herkesi kendim gibi saf, iyi niyetli zannettim hemen kabul ettim. belkide şüpheyle bakıp irdelemedigim için böyle bir durum yaşadım....
her işte vardır bir hayır önemli degil ben başka bir msn alıp kullanıyorum...
ben sadece böyle bir site gelirse kanmasınlar ve böyle olaylar yaşayan arkadaşlar bizleri uyarsınlar daha dikkatli olalım diye açtım..
senin uyarıların içinde teşekkürler...
mavci abiyede bir söz söyleme hakkın yok....
bu konuyu burada kapatalım uzatmayalım tamammı...
hayırlı akşamlar, hayırlı ifatarlar sana..

rabbim sana akıl fikir versin ne diyim,ben ne yazdığımı biliorum okumama gerek yok, ayrıca sana bi uyarıda bulundum sen yersiz alınganlık yapıp ben senin kadar akıllı değilim tamammı falan gibi çocukça cümleler kurdun, bundan sonra senin açtığın konulara bişi yazmıcam okumuycam bile, ayrıcada sen kimseye avukatlık yapma sözü olanın kendisi söyler, mavci abiyede bir söz söyleme hakkın yok.... deme bana birine bişi söliceksem bunun için başkalarından icazet almam ben, ne başkası dedi diye biriyle tartışırım nede aramı düzeltirim, hakkı haklıya veririm sen yorma o güzel kafanı benle mavci arasındaki konuşmaya, buda şahsına ve senin konuna yazdığım son yazıydı, selametle

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim sana akıl fikir versin ne diyim,ben ne yazdığımı biliorum okumama gerek yok, ayrıca sana bi uyarıda bulundum sen yersiz alınganlık yapıp ben senin kadar akıllı değilim tamammı falan gibi çocukça cümleler kurdun, bundan sonra senin açtığın konulara bişi yazmıcam okumuycam bile, ayrıcada sen kimseye avukatlık yapma sözü olanın kendisi söyler, mavci abiyede bir söz söyleme hakkın yok.... deme bana birine bişi söliceksem bunun için başkalarından icazet almam ben, ne başkası dedi diye biriyle tartışırım nede aramı düzeltirim, hakkı haklıya veririm sen yorma o güzel kafanı benle mavci arasındaki konuşmaya, buda şahsına ve senin konuna yazdığım son yazıydı, selametle

bu konu bugun çok uzadı ve bizim tartışmamız yüzünden mustafa abide üzüldü... buna hakkımız yoktu ben o yüzden söylemiştim...
canın sağolsun kardeşim. yazarsanda yazmasanda....
bu konuyu yarın sildirecegim...
amacıma ulaşamadım ama saglık olsun...
kardeşim siz benden büyüksünüz...
belkide büyügüme bu kadar tepkim yanlıştı. saygılı olmak zorundaydım ama işte o sırada pek müsait degildim.kendimi savunacak degilim..
kusura bakmayın hakkınızı helal
edin..

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

Uyarın için Allah razı olsun kardeşim....

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
bizleri bu konuda uyardiginiz içi tesekkur ederim kardesim
evet zaman zaman benim msn'de bu tür mesajlar geliyor ama yaptigim sey hemen silmek oluyor...
neyse olan olmus bundan sonra daha dikkatli olalim insALLAH..
selam ve dua ile..

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
saol kardeşim bilgilerin için selametle.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında bu uyarıları Windows live messenger de yapıyor, hiç bir şekilde şifrelerinizi bilmediğiniz sitelerde girmeyin diye. Ben bu uyarılar olan bir çok mail aldım, o yüzden çok şükür başıma hiç böyle bir şey gelmedi. Tekrardan geçmiş olsun inşallah bir daha başınıza böyle şeyler gelmez.

selamün aleyküm kardeşim. haklısın. olan olmuş artık ben halimden şikayetçi degilim. bunda da vardır bir hayır mutlaka. önemli olan arkadaşlarımla hala görüşebiliyorum. bu yeni msn adresimide seviyorum...
uyarılarınız için teşekkürler...

benim msn adresimi de ele geçirmişti birisi.zaten çok kullanmıyorum.ele geçirince ne oluyor ki anlamıyorum insanın alnı açık olduktan sonra!!!!!!!!!!!!!

evet kardeşim. ne olacaksa sanki ben hemen arkadaşlarıma haber verdim benim eski msn yi silin engelleyin diye uyardım. inşallah bundan sonra kimse böyle tip tuzaklara düşmez tememnimizde bu zaten...

Uyarın için Allah razı olsun kardeşim....

allah c.c cümlemizden razı olsun kardeşim...
inşallah aynı hatalar bir daha başımıza gelmez...
rabbim bizleri tuzaklardan, art niyetli insanlardan korusun inşallah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt