Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn yi ele geçiriyorlar dikkat. Bazı adreslerden (1 Kullanıcı)

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar son zamanlarda sürekli gündemde olan msn yi ele geçirip kontur istemek. Ne yazikki benimde dün başıma geldi... Bir arkadaşım bir adrs yolladı bende kabul ettim msn şifremi girince olan oldu ve artık msn ye giremiyorum. Ve o adrese girip arkadaşlarımdan kontur istiyorlar....
Arkadaşlar böyle tuzaklardan uzak duralım...

Bana gelen adres
www.adresavrupa.net. böyle şeyleri sakın kabul etmeyin...
Sakın arkadaşlar böyle gelen siteleri kabul etmeyin. Benim gibi bi aptallık yapmayın...
Selam ve dua ile...​

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim uyarıların için teşekkürler ALLAH razı olsun selametle kal

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam kardeşim
Teşekkür ediyorum bu uyarın için, evet lütfen sorgulayalım bize gelen şeyleri..
İsterseniz tanıdığınız olsun farketmez hemen herşeyi yazmayın..
Böyle tuzaklara düşmeyin...
Kardeşim sanada çok geçmiş olsun..
selametle inşaallah...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Geçmiş olsun öncelikle kardeşim...
Evet bu yolla çok dolandırıcılık oluyor...
Geçen yıl benim de başıma gelmişti...

TAvsiyem şudur:
Kim olursa olsun gönderen...
Eğer bir link gönderilirse ve siz onu açtğınızda sizden ŞİFRE isteniyorsa...
Sakın ŞİFRE yazmayın...

Daha sonra yazarım inşallah...

gokcennur

Kayıtlı Kullanıcı
uyarıların için teşekkürler kardeşim sana da geçmiş olsun

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
alekümselam
geçmiş olsun
peki adresinizi geri alabildiniz mi ?

yok kardeşim. sürekli arakdaşlarımdan kontur isteyip durdu bugun. hatta birisi anlaşma yoluna gitti ama kabul etmedi. neyse onun olsun. sanki başka msn adresi yok. hayırlıs be kardeşim. ben yandım bari siz dikkatli olun. inş..
selam ve dua ile..​

imported_yunus_emre

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim. sürekli arakdaşlarımdan kontur isteyip durdu bugun. hatta birisi anlaşma yoluna gitti ama kabul etmedi. neyse onun olsun. sanki başka msn adresi yok. hayırlıs be kardeşim. ben yandım bari siz dikkatli olun. inş..
selam ve dua ile..​

Adresinizi geri almanız mümkün sizin için netten şu yazıyı buldum umarım yardımcı olur size
bir büyüğümünde adresi çalınmıştı aynı şekilde bu yolla adresini geri aldı
tabi mesaj sayım yetmediğinden bazı engellemeler oldu mesajda :)
siz isterseniz google'la çalınan msn geri alma şeklinde arama girin 4. çıkan sonuca (.tcpsecurity.com olana) tıklayın size yardımcı olacaktır

Çalınan Msn veya ******* şifresini geri almak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde görmeden önce bazı hatırlatmaları yapmakta yarar var. Çalınan mail veya msn hesabınızı geri almak için ******* ile yapacağınız tüm yazışmalar ingilizce olacaktır bu yüzden ilk önce ingilizce türkçe çevirisi yapan bir program bulun veya ingilizcesi olan bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Diğer bir önemli konu ise bu yazdığım dökümanın tam ve detaylı olarak okunmayışı. Eğer çaldırdığınız e-mail veya msn hesabı sizin için önemli ise biraz çaba ve özen gösterip yazdığım dökümanı detaylı olarak satır satır ve madde madde okuyun. Yine de anlamadıysanız google üzerinde daha önceden şifresini çaldırmış olan kişilerin neler yaptıklarını veya nerelerde hata yaptıklarını araştırın.

1) Evet Şimdi … Bir adet çalınmış Msn veya ******* adresiniz varsa aşağıdakileri okumaya ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

—————————- Çalınan ******* veya MSN adresi için Form dolduralım ——————————-

Not: Windows yardım ekibi formlar için direkt girilen linkleri devamlı olarak değiştirmektedir.Daha önceki yazılarımdaki linklere direkt olarak ulaşamayanlar için ilgili form bilgilerine ulaşmak için takip edilecek yolu aşağıda basitçe anlattım. Lütfen bu yazıyı kopyalayan kişiler veya siteler kaynak olarak bu siteyi göstersinler.

help.live.com/help.aspx?project=liveidv1&market=en-us
(adres cubuğuna kopyala yapıştır)

Bu linkteki servisler şu anda Türkçe destek vermemektedir. Bu yüzden ******* veya Msn destek formunu ingilizce olarak doldurmanız gerekiyor. ******* ile yapacağınız tüm yazışmalarda ingilizce olucaktır. Eğer bu linke girdiğinizde sizi başka bir dil seçenek sayfasına yönlendiriyorsa UK veya United States ingilizcesini seçin.

Şimdi verdiğim link üzerinde form sayfasına ulaşmak için sırasıyla yazdıklarımı uygulayın :

- Sol taraftaki menüden herhangi bir yardım başlığını tıklayın.
- Açılan yardım sayfasının sağ alt köşesindeki ” Get more help ” seçeneğini tıklayın.
- Açılan sayfada tekrar ” Get Support ” seçeneğini tıklayın.
- Doldurmanız gereken ilk form karşınızda.

3) Açılan form sayfasında ilgili yerleri aşağıda gösterdiğim biçimde doldurun.

* Full Name: ( İsim ve Soyad yazın. ) Örnek : Osman Atabey

* The e-mail address for us to send a response: ( Bu bölüme bir e-mail adresi yazın. Çalınan mail hakkında sorulacak olan sorular ve şifre bilgileri buraya yazacağınız e-mail adresine gelicek. Şifrenizi geri alana kadarda Msn servisleriyle yaptığınız tüm yazışmaları buraya yazdığınız mail ile yapın. ) Örnek : simdiki_mail[at]mail.com

* Primary e-mail address/member ID associated with the account you are inquiring about: ( Bu bölüme şifresi çalınan mail adresini yazın. ) Örnek : çalinan_mail[at]mail.com

So that we may better assist you, please provide as many details as possible about your issue.
Service:
Windows Live ID

* What type of problem do you have? (Select the option that most closely matches your problem.Your selections enable us to quickly provide the most accurate response.) (Bu bölümde ******* servisi ile hangi konuda problem yaşadığınızı soruyorlar)

” Sign in and password ” bölümünü seçin ve altında açılacak kutu içinde ise ” I think my account has been hacked or hijacked ” bölümünü seçin.

* Be specific when describing your problem. The details that you include enable us to promptly send you the most likely solution to your issue. : (Bu bölüme aşağıdaki Urgent ile başlayan cümleyi aynı şekilde yazın)

Urgent and important. My mail is hacked . Help me please

* Frequency of the issue: First time ( Bu seçeneği seçin )

* Who is your ISP? : ( Bu bölümde kullandığınız servis sağlayıcısını soruyorlar )

Bu bölümü Turk Telekom Adsl Company şeklinde doldurabilirsiniz.

* Have you recently installed any new software (if you enter yes please add more comments in the text box above)? : No ( Bu bölümde son zamanlarda yeni bir program veya benzer birsey yukleyip yuklemediginiz soruluyor. No seçeneğini seçelim )

*Type the characters that you see in the picture or the numbers that you hear in the audio playback. The characters in the picture are case sensitive. (Verilen güvenlik kodunu ilgili kutuya aynı şekilde yazın. Eğer karakterleri tam olarak göremiyorsanız iki ok işareti olan butonu tıklayın ve yeni bir güvenlik kodu oluşturun.)

Submit ile doldurduğumuz form bilgilerini gönderelim ve beklemeye başlayalım.
———————- Gönderdiğimiz Form karşılığında ******* ‘den Gelen Cevap —————————–

4) Form bilgilerini gönderdikten bir süre sonra aşağıdaki gibi bir mail alıcaksınız.

Not : Msn veya ******* size gönderdiği e-mail ‘de sorduğu soru şeklini, sıralamasını veya sıralama şeklini değiştirebilir. Burda verilen örnek şuanda kullanılan ve çalışan bir örnektir.

Hello OsmanAtabey

Thank you for writing to Windows Live ID Technical Support. This is Von and I understand that you believe that the security of your account has been compromised. I know how important it is for you to get your account back, so let me assist you.

OsmanAtabey, I would like to help you regain access right away, but because we value our members security and privacy, we will need your cooperation in verifying the account ownership. When we receive and verify the necessary information, we can give you the link that will allow you to reset your password. Please provide the following completely and accurately:

1. Your Windows Live ID
2. Your First and Last Names
3. Date of Birth (Month/Date/Year)
4. Country or Region
5. State (if applicable)
6. Zip or Postal Code
7. Your IP address. List the IPs from each computer that you use to access your account. You can go to www .whatismyip. com to find this information. The numbers that appear at the top of this page will be your IP address.
8. Answer to your Secret Question (if applicable)
9. Alternate email address associated with the account (if applicable)
10. Your Internet Service Provider (home or work). An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast.
11. Last date and time you successfully signed in

Additional information that may assist us in verifying account ownership.

For Windows Live Mail customers:
1. Any folders you created (aside from the default folders)
2. Contacts in your address book
3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders

For Windows Live Messenger customers:
1. A list of Contacts in your buddy list
2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name)

Your patience and cooperation on this matter are greatly appreciated. We look forward to your response and resolving your concern.

Sincerely,

Von
Windows Live ID Technical Support

———————— ******* Tarafından gönderilen Sorulara Vereceğiniz Yanıtlar ———————–

5) ******* ‘den gelen bu maile cevabımızda aşağıdaki şekilde olmalıdır.

Not : Çalınan mail hakkında aşağıdaki soruları yanıtlayacak kadar bilgiye sahip değilseniz cevabını hatırlayamadığınız veya bilmediğiniz soruların yan tarafına ( I dont Know and Dont remember ) şeklinde bir cevap yazın. Aşağıdaki soruların çoğu ******* ayarlarına yazdığınız bilgilerin doğruluğunu ögrenmek için sorulmaktadır. İlk başta dediğim gibi ******* ayarlarındaki bilgileri hatırlayamıyorsanız bu bölümleri yanlış bilgilerle doldurmayınız.

İçlerinde cevaplanması gereken en önemli sorular : Eski şifreler ve hangi tarihler arasında kullanıldığı, alternatif mail adresi, msn messengera veya ******* adresinize şifreniz hacklenmeden önce en son giriş tarihi veya hangi saatler arasında olduğu detaylı olarak yazılır, ******* içinde oluşturduğunuz dosyalar klasörler ve hatırladığınız her hangi bir veya birkaç mail içerigi, Msn veya ******* arkadaş listeniz ( Bu bölümde ne kadar çok detay yazarsanız sizin için o kadar iyi olur) .

Kendi bilgilerinizi aşağıda gösterildiği biçimde yazabilirsiniz. ( Kalın yazı ile yazılan soruların karşısında nasıl cevaplar yazmanız gerektiği açıklanmıştır )

Hello

Addition information :

My old passwords : ( Bu seçeneği ek bilgi olarak ben ekledim. Mail için kullandığınız eski şifreleri bu bölüme yazabilirsiniz tabiki şifreleri hangi tarihler arasında kullandığınızı hatırlamanız gerekiyor. Tarih bilgisi şu aylar arasında veya şu sene gibi tahmini olarakta verilebilir ve ingilizce olarak yazılmalıdır. )

Örnek : My old passwords : tcpsecurity.com in 2005-2006 , osmanatabey in 2007 January

1. My Windows Live ID : ( Şifresi çalınan ******* ‘i yazın ) Örnek : çalınan_mail[at]mail.com

2. Your First and Last Names : ( İsim Soyad buraya ) Örnek :Osman Atabey

3. Date of Birth (Month/Date/Year) : ( Doğum Tarihi buraya Ay/Gün/Yıl şeklinde ) Örnek: 06/15/1977

4. Country or Region : ( Ülkeyi yazın ) Örnek : Turkey

5. State (if applicable) : ( Bulunduğunuz İl ‘i buraya yazın ) Örnek : Istanbul / Kadıköy

6. Zip or Postal Code : ( Bulunduğunuz İl ‘in posta kodunu yazın ) Örnek : 34200

7. My IP address : Bu mail i göndermeden önce whatismyip.com What Is My IP Address? - IP Address Lookup, Internet Speed Test, IP Info, plus more[/url] adresinden ip adresinizi ögrenin ve bu bölüme yazın. Örnek: 81.214.175.14

8. Answer to your Secret Question (if applicable) : Gizli soru ve cevabını bu bölüme yazın.

My secret question : ( Gizli sorunuzu yazın ) My answer : (Gizli sorunuza verdiğiniz cevap buraya)

Örnek : My secret question : Encok sevdigim yemek My answer: makarna

9. Alternate email address : ( Eğer şifresi çalınmış olan ******* adresinin ayarlarına alternatif bir mail yazdıysanız o maili buraya yazın.) Örnek : alternatif_mail[at]mail.com

10. My Internet Service Provider : ( ISP yani internet servis sağlayıcınız hangisiyse bu bölüme yazın. Türk Telekom Adsl Company, SuperOnline, E-Kolay vs.. olabilir. )

11. My last date Signed in Time : (Burada ise ******* veya msn ‘ye en son hangi tarihte giriş yaptığınız soruluyor. Hatırlıyorsanız yazın eğer mail şifrenizin ne zaman çalındığını biliyorsanız o tarihide buraya ekleyin ) Örnek : I signed in 03/26/2007 My mail is hacked 03/27/2007

For Windows Live Mail customers Answers : ( ******* için sorulan soruların cevapları )

1. Any folders my created (aside from the default folders) : ( ******* içinde daha önce bir dosya veya klasör oluşturup oluşturmadığınız soruluyor. Eğer hatırlıyorsanız isimlerini yazın )

Örnek : My folders : depo, play, ozel_mailler, eski_mailler

2. Contacts in my address book (please include the e-mail address) : (******* içindeki arkadaş listeniz veya devamlı olarak mail gönderip aldığınız kişilerin mail adreslerini buraya yazın.)

Örnek : Contacts in my adress book : arkadasim1[at]mail.com arkadasim2[at]baskamail.com

3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders : ( ******* içinde aklınızda kalan eski bir mail içeriği, gelen maillerden bir örnek, gönderdiğiniz veya detaylı olarak hatırladığınız bir mail içeriğini bu bölüme yazın )

For Windows Live Messenger customers Answers : ( Msn messenger için sorulan soruların cevapları )

1. A list of Contacts in your buddy list (please include the e-mail address) : (Msn messenger arkadaş listenizde olan kişilerin mail adreslerini detaylı olarak yazın. Ne kadar fazla e-mail adresi hatırlar ve yazarsanız o kadar iyi olur.)

2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name) : ( Msn messenger içinde kullandığınız nick veya görüntü adı (Display) bölümüne en son yazdığınız yazının aynısını buraya yazın.) Örnek: OsmanAtabey & TcpSecurity.com

6) En son olarak gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğu Msn ve ******* tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra size şifrenizi yenilemeniz için bir mail göndericekler o maildeki adımları uygulayarak mailinizi geri alabileceksiniz.

Dökümanı Hazırlayan : Osman Atabey

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim uyarıların için teşekkürler ALLAH razı olsun selametle kal

Ve aleykümselam kardeşim
Teşekkür ediyorum bu uyarın için, evet lütfen sorgulayalım bize gelen şeyleri..
İsterseniz tanıdığınız olsun farketmez hemen herşeyi yazmayın..
Böyle tuzaklara düşmeyin...
Kardeşim sanada çok geçmiş olsun..
selametle inşaallah...

evet arkadaşlar hiçbir zaman sorgulamadan. birşey kabul etmeyin...
teşekkürler arkadaşlar...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
sizlerde saolasınız arkadaşlar....
aman dikkat edin...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
............................?

hanif 2

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmiş olsun kardeşim yakınlarda banada bir mesajla tanımadığım bir aboneden 50 kontör yüklendi. yanlışlık oldu heralde diye düşündüm yarım saat sonra bir mesaj daha geldi yanlış gönderdğini v kontörü geri istediini yazıyordu bende kabul ettim.bütün kontörlerim gitti böle de yapıolar haberiniz olsun selametle kalın

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. bi hatırlatma yapim,müslüman uyanık olmak zorundadır. İyi niyetli olunmalı ama tanımadığın bilmediğin şeylerdende şüphe etmelisin yoksa kandırılırsın ve müslüman=saf imajı doğarki bunu istemeyiz dimi?

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
geçmiş olsun kardeşim
uyarılarının için cok teşekkürler
selametle

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmiş olsun kardeşim yakınlarda banada bir mesajla tanımadığım bir aboneden 50 kontör yüklendi. yanlışlık oldu heralde diye düşündüm yarım saat sonra bir mesaj daha geldi yanlış gönderdğini v kontörü geri istediini yazıyordu bende kabul ettim.bütün kontörlerim gitti böle de yapıolar haberiniz olsun selametle kalın

sağolasın kardeşim.. sanada geçmiş olsun...
evet kardeşim böyle uyanıklarda çok. biz hep iyi niyetliyiz. ama şu yalan dünyada o kadar çok kötü insanlar varki bilemezsiniz...
rabbim böyle insanlardan korusun bizleri inşallah..
selam ve dua ile..​

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. bi hatırlatma yapim,müslüman uyanık olmak zorundadır. İyi niyetli olunmalı ama tanımadığın bilmediğin şeylerdende şüphe etmelisin yoksa kandırılırsın ve müslüman=saf imajı doğarki bunu istemeyiz dimi?

aleyküm selam kardeşim...
haklısın ama bana linki yollayan en yakın arakdaşımdı...
söylermisin insan en yakın arkadaşına güvenemeyecekde kime güvenecek.?.
haklısın müslüman saf olmamalı yoksa çok eziyet ediyorlar. iyi niyetini su istimal ediyorlar...
ne yapalım kardeşim. olmuş bir kere. ben allaha havale ettim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt