Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn ile kur'an öğretimi (1 Kullanıcı)

theimam22

Kayıtlı Kullanıcı
Camiye internet bağlantısı kuran imam, sinevizyon aracılığıyla namaz kılmayı, dua okumayı öğretiyor.

Adana'da bir cami imamının teknolojiden yararlanarak verdiği Kur'an Kursu büyük ilgi görüyor. Merkez Yüreğir ilçesi Tahsilli Mahallesi'ndeki Aksekili Camii'nde görev yapan Ahmet Tokdemir, Yaz Kur'an Kursu'nda klasik öğretimin dışında farklı bir metot uyguluyor. Camiye internet bağlantısı kuran Tokdemir, kursu sinevizyon aracılığıyla veriyor. Namaz kılmayı, abdest almayı, namaz surelerini ve duaların okunuşu, temel dini bilgiler gibi faaliyetleri de internet ve bilgisayar üzerinden sunun sunan Tokdemir, aynı ortamda dini içerikli çizgi film, ilahi, bilmece, fıkra, hafıza ve yap-boz oyunlarıyla çocukların boş zamanlarını eğlenceli daha hale getiriyor.

"YETER Kİ DOĞRU ÖĞRENSİNLER"

Tokdemir, öğleye kadar verdiği dini dersleri anlamayan ya da Kur'an-ı Kerim hakkında sorusu olan çocuklara MSN üzerinden eğitim veriyor. Çocuklar İslamiyet hakkında bilmediklerini Tokdemir'e sorarak öğrenme imkanı bululuyor. Hayatın bir parçası haline gelen internetin Kur'an eğitiminde de kullanılması gerektiğini düşünerek cami ortamında bu kolaylıktan yararlanma yoluna gittiğini belirten Tokdemir, "Yeter ki çocuklarımız güzel dinimizi doğru bir şekilde öğrenebilsinler. Ben onların dinimizi öğrenmesi ve sevmesi için teknolojiyi onların hizmetine sunarım" dedi.

"HEM MUTLU OLUYORLAR HEM DE DİNİMİZİ ÖĞRENİYORLAR"

Çocukların zor kavradıkları dersleri bu suretle çok basit anlaşılır hale getirdiklerini ifade eden Tokdemir, camide öğleye kadar görülen dersleri MSN yoluyla tekrar etme imkanı bulduklarına dikkat çekerek şunları kaydetti: "Çocuklar öğleye kadar camide benimle yüz yüze eğitim alıyorlar. Daha sonra ben onlara evde yapmaları için ödev veriyorum. Çocuklar evde ödevlerini yaparken takıldıkları yerleri MSN'den bana soruyor. Bende onlara yardımcı oluyorum." Artık her evde internet olduğunu, bu nedenle internet üzerinden eğitimin daha kolay olduğunu anlatan Tokdemir, "Çocuklar internet üzerinden eğitimden zevk alıyor. Böyle olunca da daha çabuk öğreniyorlar. Hem mutlu oluyorlar hem dinimizi öğreniyorlar" diye konuştu.

"MSN ÜZERİNDEN ÖĞRENMEK DAHA ZEVKLİ"

Kurstan sonra imam Tokdemir'e anlamadığı konuda sorular soran Onur Molu, anlamadığı konuları MSN üzerinden hocasından öğrendiğini belirterek, "MSN üzerinden dinimi öğrenmek çok zevkli. Bu yöntemle öğrenmek hem daha akılda kalıcı oluyor. Hem de kurs sırasında soramadıklarımı buradan sorma imkanını buluyorum" dedi.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
-MSN üzerinden dinimi öğrenmek çok zevkli. :D

Hayırlısı..

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ögrenmek isterim...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
"MSN ÜZERİNDEN ÖĞRENMEK DAHA ZEVKLİ"

Kurstan sonra imam Tokdemir'e anlamadığı konuda sorular soran Onur Molu, anlamadığı konuları MSN üzerinden hocasından öğrendiğini belirterek, "MSN üzerinden dinimi öğrenmek çok zevkli. Bu yöntemle öğrenmek hem daha akılda kalıcı oluyor. Hem de kurs sırasında soramadıklarımı buradan sorma imkanını buluyorum" dedi.

emeğinize sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt