Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MİRAÇ KANDİLİNİZ... (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
s.a miraç kandiliniz hayırlara vesile olsun...mübarek olsun inşaallah...namazımız gözümüzün nuru, kalb ilacımız,miracımız,dinimizin direği...müminin miracı namaz olduğuna göre bu gece Allah nasip ederse herkes elinden geldği kadar namaz kılsın,Kuran okusun inşaallah...böyle hayırlı bir gece için uyumamaya bile katlanılabilir...herkesin kandilinin tekrar tekrar güzel geçmesini temenni ederim...dualarınızda beni de unutmayın oldu mu?bu kardeşim hafızlığa gitcekmiş inşaallah hafızlığını kısa sürede tamamlar demeyi unutmayın biricik abilerim ablalarım ve kardeşlerim...sizleri seviyorum...

selam ve dua ile... :)

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
mirac kadilimiz bütün islam alemine hayırlar getirsin bu gece hürmetine Rabbim müslümanların dertlerine devahastalıklarına şifa,gözüne nur,gönlüne huzur,geçmişlerine rahmet ,evlerine bereket getirsin inşaallah hayırlı kandiller...

katrenur

Kayıtlı Kullanıcı
Kandilimiz mübarek olsun .Rabbim dualarınızı kabul eylesin.

elif_14

Kayıtlı Kullanıcı
kandilimiz mübarek olsun....

kandilimiz mübarek olsun....

çok değerli kardeşlerim miraç kandiliniz mubarek olsun
Yüce Rabbimiz bu güzel gecede bizleri af etsin dualarımızı kabul etsin
rahmet ve merhametini üzerimizden eksik etmesin. Allahımız sevdiklerimizle beraber imanla dolu, Allah aşkıyla, Peygamber sevgisiyle dolu nice nice hayırlı günler ihsan eylesin. Ebedi hayatımızda cennet kapılarında buluşmayı bizlere nasip etsin...(AMİN)

delinin biri

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
delininbiriyimiste.tr.gg
Miraç gecemiz mübarek olsun!

Miraç gecemiz mübarek olsun!

mesruk rahimehullah anlatıyor: ‘’hazreti aişe radıyallahu anha’ya dedim ki: ‘’ey anneciğim! Muhammed aleyhisseatü vesselam rabbini gördü mü? bu soru üzerine:
‘’söylediğin sözden tüylerim ürperdi.. Senin üç hatalı sözden haberin yok mu? Kim onları sana söylerse yalan söylemiş olur.. şöyle ki: Kim sana: ‘’muhammed rabbini gördü’’ derse yalan söylemiş olur.. Hazreti aişe bu noktada sözüne delil olarak şu ayeti okudu: bismillahir rahmanir rahıym.. Onu gözler idrak edemez, o ise gözleri idrak eder..’’ (en’am suresi, 103. Ayet)
‘’ey mü’minlerin annesi? Allah azze ve celle ‘’ bismillahir rahmanir rahıym..yemin olsun ki, peygamber onu apaçık ufukta gördü.. Sadakallahül azıym’’(tekvir suresi, 23. Ayet); ‘’bismillahir rahmanir rahıym.. Yemin olsun ki, onu başka bir inişte de gördü..’’ sadakallahül azıym.. (necm suresi, 13. Ayet) buyurmadı mı? Dedim.. Hazreti aişe de: ‘bu ümmetten , o meseleyi resulullah’a ilk soran ben oldum..aleyhisselatü vesselam: O cebraildir.. Ben onu bu iki defadan başka halk edildiği şekilde görmedim.. Onu, semadan inerken vücudunun büyüklüğü arz ile sema arasını kaplamış olarak gördüm’’ buyurdular..
Devamla dedi ki: ‘’kim sana derse ki muhammed yarın olacak şeyi bilir, yalan söylemiştir.. Zira ayet-i kerime’de: ‘’bismillahir rahmanirrahıym.. Hiçbir nefs yarın ne kesbedeceğini bilemez..’’ (lokman suresi, 34. Ayet..) buyrulmuştur.. kim sana muhammed aleyhisselatü vesselam’ın vahiyden bir şey gizlediğini söylerse o da yalan söylemiştir.. çünkü ayet-i kerime de: ‘’bismillahir rahmanir rahıym.. Ey peygamber! Sana rabbinden her indirileni tebliğ et.. şayet bunu yapmazsan allah’ın risaletini tebliğ etmiş olmazsın..’’ (maide suresi, 67. Ayet.. lakin resulullah aleyhisselatü vesselam cebrail aleyhisselam’ı asli suretiyle iki defa görmüştür..’’ (buhari, müslim imam tirmizi) kutubu sitte

imam müslim’de, ebu zerr rivayeti olarak onun resulullah’a bu hususta sorduğu, resulullah’ın: ‘’nurdur’’ nasıl görebilirim?’’ dediği kaydedilmiştir.. Ahmed’de yine ebu zerr’den: ‘’bir nur gördüm’’ cevabını aldığını, ibnu huzeyme’de ebu zerr’in: ‘’allah azze ve celle’yi kalbiyle gördü, gözüyle görmedi’’.dediği kaydedilmiştir.. (kutubu sitte)​

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
tüm din kardeşlerimin bu mübarek gecesi mübarek olsun..
duanızda beni de eksik etmeyin inşallah.. benim duamda olacaksınız nasipse..
Selamunaleykum selam ve dua ile..

Jasmini

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı kandiller

Hayırlı kandiller

Tüm İslam aleminin, mümin kardeşlerimizin kandili mübarek olsun.

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gecede Allah tüm mümin kullarına hdiayet nasip eylesin onlara bu dunyada da iyilik ahirettete de iyilik nasip eylesin bizleri cehennem azabından korusun A M İ N

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam
tüm islam aleminin miraç kandili mübarek olsun
selametle

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Amin İnşALLAH ALLAH raz olsun ümmeti Muhammedin kandili mübarek olsun

GEVHER

Yönetici
'' Miraç Gecesi, göklere ve ötesine uzatılmış bir merdiven olarak, insanoğluna sınırları hakkında altüst edici sorular soruyor...

Tüm bildikleri ve bildiğini zannettikleriyle, allak bullak edici bir tecrübeye tabi tutuluyor Kainatın Efendisi...
Dünyevi boyutları, yol aldığı her bir berzahta biraz daha geride bırakarak, kapılar üstüne kapılardan geçerek harikulade ve biricik bir yolculuğa çıkarılıyor...

Miraç’ın zamanlama olarak Mekke’nin kuşatıcı boykot günlerinin akabinde yaşandığını da aklımızın bir köşesinde tutalım...
Açlık, yoksulluk, işkence, dışlanmak ve hoyratlığın hemen her türüyle denenmiş bir Peygamber...
Sevdikleri, kendisine kol kanat geren eşi ve amcası bir bir göçmüş, yapayalnızlık hissi had safhada...
Hasılı “cana tak edecek” raddeye varmış...
Miraç işte böylesi ağır bir sınır aşımı sonrası yaşanan bir hadisedir...

Bir kapı olarak Miraç, en zorlu deneyimlerden geçtikten sonra, insan olarak bize kendi sınırlarımızı aşmanın, nice güçlük ve belalarla dolu vadilerin akabinde, Rab tarafından ikram edilecek bir dönüm noktası olduğunu anlatmıyor mu?

Miraç gecesi, nice badirelerden sonra açılacak bir kapı olarak, hâlâ umudumuzdur.
Rab, gönlü Miraç ile genişleyenlerden eylesin...
Kendini, nefsini aşabilenlerden, ruhunun hakikatini işitip, kalbini aklıyla bir edip, gerçek vicdan sahibi olabilenlerden eylesin... ''

Miraç Kandilimiz mübarek olsun.

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim (Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla)

Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...

4aieqotobg.jpg

İsra, gece gitmek... Kuran'da ismi
Bir yolculuk... İsra
Zamandan mekandan azattır cismi
İlahi ibra...

Seven, sevilenle buluşmak diler.
En mahrem meclis...
''Geceleyin beni alıp gittiler. ''
En güzel hadis !

Çıktı, çıktı... ahenk ahenk merdiven...
Her katta bir iş...
Döndürüp yıldızlar üstünde düven
Kat kat yükseliş...

Miraç Kandilimiz mübarek olsun.​

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeslerim hepimizin kandılı mubarek olsun

σпця 1905

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.
Kandiliniz mübarek ola insallah.
Dua edelim birbirimize..

muazzez35

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar bütün din kardeşlerimin bu mubarek MİRAÇ KANDİLİ mübarek olsun bu gecede günahlarımız bağışlansın inşallah rabbim bizleri cennetine layık gördüğü kullarından eylesin amin amin amin...

K

kazak hacı

Allah'ım şu anda bu mesajımı okuyan kulunu ben seviyorum sende onu sev ve ona taşıyamayacağı yük yükleme ona dünyada ve ahirette güzellik ver daima kötülüklerden koru iyilikte yolunu aç Kandiliniz mubarek olsun

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı kandiller Rabbim bu mubarek günlerden faydalanan
ve böyle güzel gecelerin nurundan nasiplenen
sevgili kullarından eylesin inşALLAH

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt