Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Microsoft, *******'in bir özelliğini kapattı! (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,061
Tepki puanı
33
Puanları
48
Konum
Ankara
H o t m a i l'in bir özelliği artık çalışmıyor! Bu özellik hangisi, kullanıcılar bundan nasıl etkilenecek?

wk7c6yu0ms.jpg

Microsoft'un popüler hizmetinin canı IE açığı yüzünden yandı.

Microsoft, güvenlik riski yüzünden popüler e-posta hizmeti H o t m a i l'den fotoğraf ekleme kaldırdı; daha doğrusu dondurdu.

Kullanıcılar hala H o t m a i l mesajlarına fotoğraf ekleyebiliyor. Ancak aynı şekilde değil. Neyse ki Microsoft bu özelliği Eylül ayının sonunda geri getirmeyi planlıyor. Peki güvenlik riski neden ortaya çıkıyor? İşte bu da Windows Live blog'unda şu şekilde açıklandı:

"Windows Live takımı olarak sürekli olarak H o t m a i l'ı gözden geçiriyoruz. Amacımız kaliteli hizmet sunmak. Son zamanlarda Windows Live H o t m a i l mesajlarına doğrudan fotoğraf eklenemediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bunu özelliği geçici olarak dondurma sebebimiz Internet Explorer'la olan bir uyumsuzluğun güvenlik açığı oluşturması oldu."

Eylül ayında gelecek olan Internet Explorer yaması sorunu giderdikten sonra özellik yeniden açılacak.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt