Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MEVLANA NIN ALTIN SÖZLERİ (2 Kullanıcı)

dilema

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MEVLANA NIN ALTIN SÖZLERİ

´´NE KADAR ZENGIN OLSAN YIYEBILECEGIN KADAR YERSIN.DENiZE TESTIYI DALDIRSAN ALABILECEGI KADAR ALIR,GERISI KALIR! MEVLANA

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

miyase yazdı:
tabiki ablam msn den yardımcı olayım ben sizi adresime aldım

MİYASE BİZ M.S.N. AÇTIK AMA SENİ BULAMADIK SENİN M.S.N ADRESİNİ NASIL BULURUM VEYA VERİRMİSİN ?

MEKKE

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Mevlana'nın sözleri

Mevlana'nın söylediği ve günümüze kadar insanlığa ışık tutan sözlerinden bazıları:

· Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi
ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
· Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.
. Vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazaretin devası ne ilacın şifası deva getirmiş..
. Aşk altın değildir, saklanmaz. Aşıkın bütün sırları meydandadır..
. Yeşillerden, çiçeklerden meydana gelen bahçe geçici, fakat akıllardan meydana gelen gül bahçesi hep yeşil ve güzeldir..
· Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
. Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki..
· Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç?
· İsa'nın eşeğinden şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir.
· Dert, insanı yokluğa götüren rahvan attır.
· Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
· Leş, bize göre rezildir ama, domuza, köpeğe şekerdir,helvadır.
· Kuzgun, bağda kuzgunca bağırır. Ama bülbül, kuzgun bağırıyor diye güzelim sesini keser mi hiç?
· Pisler, pisliklerini yapar ama sular da temizlemeye çalışır.
· Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir.
· Nasıl olur da deniz, köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner?
· Akıl padişahı kafesi kırdı mı, kuşların her biri bir yöne uçar
· Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

çok güzel Allah razı olsun ellerinize sağlık...B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Yine Mevlana şöyle seslenir:
"Murat sensin. Neden oraya buraya koşuyorsun? O, sen demektir. Ama sen, sakın ben deme, hep sen diye söyle. Göz dürüst görürse, sen O olursun. O da sen olur."
"Ey Tanrı kitabının örneği insanoğlu! Ey şahlık güzelliğinin aynası mutlu varlık. Her şey sensin. Âlemde ne varsa senden dışarı değil. Sen ne ararsan kendinde ara, çünkü her varlık sende."
İnsanın bu şerefi bedava değildir. Bu şerefin beraberinde getirdiği sorumluluk ve ıstırap da büyüktür. İnsanın şerefi gibi, sorumluluğu ve ıstırabı da varlığın en büyük sorumluluk ve ıstırabıdır. Mevlana'nın kavgası eşyaya boyun eğen insanı, eşyayı boyun eğdiren bir yaratıcı benlik haline getirmek içindir.
B)B)B)selam ve dua ile B)B)B)

miyase

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
miyase yazdı:
tabiki ablam msn den yardımcı olayım ben sizi adresime aldım

MİYASE BİZ M.S.N. AÇTIK AMA SENİ BULAMADIK SENİN M.S.N ADRESİNİ NASIL BULURUM VEYA VERİRMİSİN ?
ABLACIĞIM BEN SENİ ADRESİME ALDIM ŞUAN AÇIK MSN KUSURA BAKMA DENK GELMEMİŞİZ ALLAHA EMANET OL.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

MİYASE BEN BECEREMİYORUM BANA OĞLUM GÖSTERİYOR AKŞAM 8 VEYA 9 GİBİ AÇSAK OLURMU BEN M.S.N AÇINCA SANA ULAŞABİLECEKMİYİM

miyase

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
MİYASE BEN BECEREMİYORUM BANA OĞLUM GÖSTERİYOR AKŞAM 8 VEYA 9 GİBİ AÇSAK OLURMU BEN M.S.N AÇINCA SANA ULAŞABİLECEKMİYİM
TAMAM ABLACIĞIM SÖZ VERMİYEYİM NASİPSE AKŞAM GÖRÜŞÜRÜZ O ZAMAN.ALLAHA EMANET OLB)

seherce

Kayıtlı Kullanıcı
S:A ALLAHLA OLDUKTAN SONRA ÖLÜMDE ÖMÜRDE HOSTUR:DÜNYA TUZAKTIR; YEMI ISE ISTEKTIR;ISTEK TUZAKLARINDAN KACININ: (mevlana) aeo

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
S:A ALLAHLA OLDUKTAN SONRA ÖLÜMDE ÖMÜRDE HOSTUR:DÜNYA TUZAKTIR; YEMI ISE ISTEKTIR;ISTEK TUZAKLARINDAN KACININ: (mevlana) aeo

Mutlu olmanın sırrını Peygamber Efendimiz’den öğren de, Allah sana ne verirse ona razı ol. Başına

gelen derde, balaya razı olur da, ses çıkarmazsan, o anda hemen sana cennet kapısı açılır. Eğer gam

elçisi sana gelirse, tanıdık bir dost gibi karşıla, onu kucakla. Zaten o sana yabancı değildir, onunla

aşinalığın vardır. Sevgiliden gelen cefaya karşı sakın suratını asma, onu neşe ile karşıla, merhaba,

hoş geldin de. Onu güler yüzle, tatlı sözle karşıla ki gönül alıcı o eşsiz varlık hoşa gitmeyen çarşafını

üstünden atsın da güzelliği ortaya çıksın.

.sevgi.

Kayıtlı Kullanıcı
işte en sevdiğim sözüü...

işte en sevdiğim sözüü...

Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.:G

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.:G

harika sözler bunlar

işte mevlana adından belli
süpersin mevlanam
herkes seni çok sevdi
bu sözleri sanırım insanlar için yazdı
seni çok seviyoruz mevlanam

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM ANNEM.
ANNECİGİM HEPSİ O KADAR DEGERLİ SÖZLERKİ HEPSİ MÜCEVHER DEGERİNDE. AMA ŞU SÖZE BAKARMISIN LÜTFEN.

Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

YA BU SÖZ NE GÜZEL BİR SÖZ.
HAY ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.
ELLERİNE SAGLIK.SELAMETLE KAL HAFİZE HANIM ANNEM.:H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM ANNEM.
ANNECİGİM HEPSİ O KADAR DEGERLİ SÖZLERKİ HEPSİ MÜCEVHER DEGERİNDE. AMA ŞU SÖZE BAKARMISIN LÜTFEN.

Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

YA BU SÖZ NE GÜZEL BİR SÖZ.
HAY ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.
ELLERİNE SAGLIK.SELAMETLE KAL HAFİZE HANIM ANNEM.:H

TÖVBE KAPISINI HER ZAMAN AÇIK TUTALIM İNŞ TÖVBE KAMPANYASINDAN SONRA HER GÜN 100 TANE ÇEKMEYE GAYRET EDİYORUM İYİ BİR UYARI OLDU ALLAH RAZI OLSUN SEVAPLARINA NAİL ETSİN İNŞ :G

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt