Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MEVLANA NIN ALTIN SÖZLERİ (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Mevlana'nın sözleri

Mevlana'nın söylediği ve günümüze kadar insanlığa ışık tutan sözlerinden bazıları:

· Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi
ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
· Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.
. Vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazaretin devası ne ilacın şifası deva getirmiş..
. Aşk altın değildir, saklanmaz. Aşıkın bütün sırları meydandadır..
. Yeşillerden, çiçeklerden meydana gelen bahçe geçici, fakat akıllardan meydana gelen gül bahçesi hep yeşil ve güzeldir..
· Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
. Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki..
· Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç?
· İsa'nın eşeğinden şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir.
· Dert, insanı yokluğa götüren rahvan attır.
· Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
· Leş, bize göre rezildir ama, domuza, köpeğe şekerdir,helvadır.
· Kuzgun, bağda kuzgunca bağırır. Ama bülbül, kuzgun bağırıyor diye güzelim sesini keser mi hiç?
· Pisler, pisliklerini yapar ama sular da temizlemeye çalışır.
· Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir.
· Nasıl olur da deniz, köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner?
· Akıl padişahı kafesi kırdı mı, kuşların her biri bir yöne uçar
· Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

ravzanuru

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MEVLANA NIN ALTIN SÖZLERİ

S.A
HAYIRLI SABAHLAR HAFİZE ANNE NEREYE KAYBOLDUN YA SELAM BİLE VERMEDİN AŞK OLSUN:(
Hamdım, piştim, yandım...
İlahi aşkı ruhunda bütünleştirmiş, ariflerin arifi ünlü Türk Mevlana'nın her dönemde her insana rehberlik eden sözlerinden ve öğütlerinden bir seçki yapmak oldukça zor; ama Ziya Elitez'in bu deneysel çalışması bir zaman sonra başucu kitabınız olacak. Her aşk ve iman sahibi insanın Mevlana'dan her zaman öğrenecek bir şeyi vardır. O, gönüllerde parlayan bir ışıktır.

-Gel, gel, gel! Ne olursan ol yine gel!
-Suyun susuzu kandırması gibi, doğru söz de kalbe temizlik getirir.
-Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır.
-İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur.
MEVLANA
SELAM VE DUA İLEB)B)B)
HAYIRLA KALIN İNŞALLAH HAFİZE ANNEYE TESLİMETTİM SİTEYİ AMA ALMADAN GİTTİ YAAA:(

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ravzanuru yazdı:
S.A
HAYIRLI SABAHLAR HAFİZE ANNE NEREYE KAYBOLDUN YA SELAM BİLE VERMEDİN AŞK OLSUN:(
Hamdım, piştim, yandım...
İlahi aşkı ruhunda bütünleştirmiş, ariflerin arifi ünlü Türk Mevlana'nın her dönemde her insana rehberlik eden sözlerinden ve öğütlerinden bir seçki yapmak oldukça zor; ama Ziya Elitez'in bu deneysel çalışması bir zaman sonra başucu kitabınız olacak. Her aşk ve iman sahibi insanın Mevlana'dan her zaman öğrenecek bir şeyi vardır. O, gönüllerde parlayan bir ışıktır.

-Gel, gel, gel! Ne olursan ol yine gel!
-Suyun susuzu kandırması gibi, doğru söz de kalbe temizlik getirir.
-Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır.
-İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur.

MEVLANA
SELAM VE DUA İLE
HAYIRLA KALIN İNŞALLAH HAFİZE ANNEYE TESLİMETTİM SİTEYİ AMA ALMADAN GİTTİ YAAA:([/quot

Annecim bir yere gitmedim oğlumu okula geçirdim hemen Geldim sanada hayırlı sabahlar günün aydın olsun Rabbimin itediği şekilde geçirmeyi nasip etsin inş s.a::D:D:D

miyase

Kayıtlı Kullanıcı

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

MİYASE BÖYLE RESİMLERİ KOPYALAYAMIYORUM TARİF EDERMİSİN DAHA ÖNCE ETTİLER AMA OLMADI S.A

miyase

Kayıtlı Kullanıcı

tabiki ablam msn den yardımcı olayım ben sizi adresime aldım

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN . EMEĞİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.

hatice-e

Kayıtlı Kullanıcı

cümleten hayirli sabahlar.

ALLAH RAZI OLSUN! EMEGINIZE SAGLIK!B)B)B)

MEVLANA NE DE DOGRU SÖYLEMIS: ''AYNI DILI KONUSANLAR DEGIL, AYNI DUYGUYU PAYLASANLAR ANLASIR!''

B) Selam ve Dua ile... B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

HERKEZE HAYIRLI SABAHLAR
SABAH SABAH HZ MEVLANIN ÖGÜTLRINI OKUMAK IYI GELDI
ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

RESİMLERLE YAZILARI SÜSLEMİŞSİNİZ ELLERİNİZE SAĞLIK

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞIR ÇOK DOĞRU HEPİMİZ AYNI DUYGUYU PAYLAŞIYORUZ S.A B)B)B)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun.Canım annem

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Mevlana'nın sözleri

Mevlana'nın söylediği ve günümüze kadar insanlığa ışık tutan sözlerinden bazıları:

· Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi
ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
· Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.
. Vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazaretin devası ne ilacın şifası deva getirmiş..
. Aşk altın değildir, saklanmaz. Aşıkın bütün sırları meydandadır..
. Yeşillerden, çiçeklerden meydana gelen bahçe geçici, fakat akıllardan meydana gelen gül bahçesi hep yeşil ve güzeldir..
· Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.
. Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki..
· Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç?
· İsa'nın eşeğinden şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir.
· Dert, insanı yokluğa götüren rahvan attır.
· Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
· Leş, bize göre rezildir ama, domuza, köpeğe şekerdir,helvadır.
· Kuzgun, bağda kuzgunca bağırır. Ama bülbül, kuzgun bağırıyor diye güzelim sesini keser mi hiç?
· Pisler, pisliklerini yapar ama sular da temizlemeye çalışır.
· Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir.
· Nasıl olur da deniz, köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner?
· Akıl padişahı kafesi kırdı mı, kuşların her biri bir yöne uçar
· Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

ÇOK GÜZELDİ ALLAH RAZI OLSUN B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ELZEM SENDE ŞEYTAN TÜYÜMÜ VAR GÖRMEDEN SENİ KIZIM GİBİ SEVİYORUM GERÇİ ANNE DİYEN HERKEZİ SEVİYORUM BENİM BÜYÜK KIZIMIM ADI ÖZLEM KÜÇÜK KIZIMIN ADI YASEMİN BİLSEYDİM ELZEM KOYARDIM AMA OLSUN BİRTANEDE ELZE MİM VAR :D:D:D

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

[big]HAMDIM,PİŞTİM,YANDIM.....[/big]

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
ELZEM SENDE ŞEYTAN TÜYÜMÜ VAR GÖRMEDEN SENİ KIZIM GİBİ SEVİYORUM GERÇİ ANNE DİYEN HERKEZİ SEVİYORUM BENİM BÜYÜK KIZIMIM ADI ÖZLEM KÜÇÜK KIZIMIN ADI YASEMİN BİLSEYDİM ELZEM KOYARDIM AMA OLSUN BİRTANEDE ELZE MİM VAR :D:D:D

Ay ay şımarsam mı nee RABBİM sizden razı olsun
Ama benim ismim Nuran anneciğim.

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt