Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mesajınız var! (1 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Dokka Umarov'dan Ramazan Mesajı​

23/08/2009

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah'ın adıyla

Hamd bizleri Müslümanlar olarak yaratan ve Cihad'la bereketli kılan ve bize Cenneti kazanma şansı veren Allah'a aittir.

Salât ve Selam bütün Mücahidlerin önderi Muhammed Peygambere, ailesine, ashabına ve Kıyamet Gününe kadar O'nun yolunu takip edeceklere olsun.

Ve sonra...

Bir başka Ramazan ayı daha geldi, pişmanlık ve doğru fiillerle Rabbimizin merhametini ümit ettiğimiz ay. Bugün Ümmet için en iyi fiil Allah yolunda savaşmaktır.

Bugün dünyada Müslüman kanının dökülmediği hiç bir köşe yoktur. Düşman sinsi, vahşi ve inatçıdır. Müslümanlar küçük düşürülüyor, Allah'ın dini geri plana atıldı, yöneticiler ve ilim adamları zayıf. Yalan gücü ele geçirdi.

Bizi uyaran Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s) sözlerinin doğruluğuna şahitlik ederiz, O'nun dediği gibi düşmanların aç bir sürü gibi bir tabak yemeğe saldırdığı gibi Müslümanlara saldıracağı ve birbirlerini yardımcılar olarak çağıracakları bir zaman gelecek. Müslümanların zayıflığı, büyük miktarda sayılarına rağmen, bu hayatı sevmeleri ve ölümden hoşlanmamalarıdır.

Biz ayrıca zayıflık ve aşağılanma hastalığının tedavisi için reçete veren Allah'ın elçisi Resulullah (s.a.s) doğruluğuna şahitlik ederiz.

"İyne (alışverişin bir şekli) ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip Allah yolunda Cihadı terk ettiğiniz zaman Allah, size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz"

İslam'da zayıflık ve aşağılanma hastalığının tedavisi Cihad'tır- Âlemlerin Rabbi'nin dinine geri döndüren en doğru yol zulmü kaldırıp adaleti tesis etmektir.

Olup bitten her şeyin Allah'ın iradesiyle O'nun hikmet ve takdiriyle olmakta olduğundan eminiz. Zafer ve yenilgi sadece Allah'tandır. Bizim yükümlülüğümüz Allah'ın yolunda emirleri yerine getirirken sadece O'na güvenmek ve sadece O'ndan yardım istemektir.

"Kıyamet Gününün Efendisi. İbadet ettiğimiz sadece sensin ve sadece senin yardımını dileriz."

Gelen Ramazan'la birlikte bütün Müslümanların Allah'ın merhamet ve yardım ayı olan Ramazan aylarını kutlarım ve iman edenlerin kalplerini iyileştiren savaş ve mücadeleye çağırıyorum.

Yalnızca, gruplar, cemaatler, birimler ve ordulardakiler- Yorulmayın, Allah'ın emir gelene kadar âlemlerin Rabbi'nin düşmanlarına karşı savaşın.

Ramazan Cihad için en iyi zamandır!

Allahu Ekber!

Kafkasya Emirliği Emiri

Dokka Ebu Osman
Kavkaz Center

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun güzel bir paylaşım emeğine sağlık..
Hayırlı ve bereketli ramazanlar..
selam ve dua ile...

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim (cc) tüm müslümanlara yardım etsin islamı dünyaya hakim kılsın inşallah

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun güzel bir paylaşım emeğine sağlık..
Hayırlı ve bereketli ramazanlar..
selam ve dua ile...

Ve aleyküm selam,
Allah cc. cümlemizden razı olsun inşallah.
Ramazanımız hayırlara vesile olsun.
Selametle..​

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Müslümanların zayıflığı, büyük miktarda sayılarına rağmen, bu hayatı sevmeleri ve ölümden hoşlanmamalarıdır.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bir başka Ramazan ayı daha geldi, pişmanlık ve doğru fiillerle Rabbimizin merhametini ümit ettiğimiz ay. Bugün Ümmet için en iyi fiil ALLAH yolunda savaşmaktır.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Bugün dünyada Müslüman kanının dökülmediği hiç bir köşe yoktur. Düşman sinsi, vahşi ve inatçıdır. Müslümanlar küçük düşürülüyor, ALLAH'ın dini geri plana atıldı, yöneticiler ve ilim adamları zayıf. Yalan gücü ele geçirdi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
"İyne (alışverişin bir şekli) ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip ALLAH yolunda Cihadı terk ettiğiniz zaman ALLAH, size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz"

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Olup bitten her şeyin ALLAH'ın iradesiyle O'nun hikmet ve takdiriyle olmakta olduğundan eminiz. Zafer ve yenilgi sadece ALLAH'tandır. Bizim yükümlülüğümüz ALLAH'ın yolunda emirleri yerine getirirken sadece O'na güvenmek ve sadece O'ndan yardım istemektir.

"Kıyamet Gününün Efendisi. İbadet ettiğimiz sadece sensin ve sadece senin yardımını dileriz."

Gelen Ramazan'la birlikte bütün Müslümanların ALLAH'ın merhamet ve yardım ayı olan Ramazan aylarını kutlarım ve iman edenlerin kalplerini iyileştiren savaş ve mücadeleye çağırıyorum.

Yalnızca, gruplar, cemaatler, birimler ve ordulardakiler- Yorulmayın, ALLAH'ın emir gelene kadar âlemlerin Rabbi'nin düşmanlarına karşı savaşın.

Ramazan Cihad için en iyi zamandır!

Allahu Ekber!

Kafkasya Emirliği Emiri
Dokka Ebu Osman

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Okuyucumuzdan Çeçen Mücahidlere Mektup

Gerçek hayat dergiside yayınlanan çeçenli mücahidler mektup istiyor başlıklı habere istinaden onlara ulaşabilir umuduyla sitenize gönderiyorum .

ACİZANE rıcam : islam alemindeki tüm sıkıntıları dert edinen sivil toplum kuruluşları bir araya gelerak canlı toplantılar organize edebilirlermi ve bunun kadar önemlisi bu toplantıları herkesin duyabileceği şekilde ilan edilebilirmi ?

Ey Çeçenistan dağlarında : Gazi Muhammed ve Şeyh Şamille başlayıp Dudayev Aslan Maşhadov Yanlız Kurt Rudayev Şamil Basayev Hattab Komutan Muhammed ve ismini bilmediğim şehitliğe ulaşmış yiğitler ve şehitlik sırasını bekleyen yiğitler : Milliyeti rengi adı ne olursa olsun; Hangi coğrafyadan gelirse gelsin tüm mücahit kardeşlerim ve size yardım eden her kim varsa : ELLERİNİZDEN DEĞİL AYAKLARINIZDAN ÖPÜYORUM . Samimi bir dua edemeyen bu kardeşinizi bağışlarmısınız bilmiyorum.

Üç kuruş dünyalığı istediğimiz ya da bunu elde etmek için çalışırken duyduğumuz heyecanı sizler ve bütün zorda kalan müminlere dua ederken bu heyecanı hissedemiyoruz.

Rabbim bizim gibi beyinsizlerin yüzünden size bir ceza vermesin. Sizlere bir zillet vermesin.Hiçbirinizi Şeyh Şamilden ayrı tutmadığım yiğit kardeşlerim : Benim için tek bir adınız var ŞAMİL.

Böyle mektuplar yerine keşke yüreklenip yanınıza gelsem sizin gibi kahramanların yanında savaşabilsem sizlere hizmet etsem yemeklerinizi yapsam bulaşıklarınızı çamaşırlarınızı yıkasam belki söküklerinizide dikebilirim keşke bu kadarını yapabilecek yüreğim olsaydı da adam diye buralarda gezinip durmasaydım. Allah biliyorya sizler için asla kötü bir zannım bir şüphem olmadı .

Sizler şehid olunca Rabbim karşılığında size cenneti ve rızasını verecek Vallahi ve Billahi . Ama sizler cihaddan vaz geçerseniz bilinki bizler ve bizden sonrakiler kahramanlarını hayallerini ve kalplerimizdeki iman ateşinin heyecanını kaybedecekler. Ne olur benim gibi korkak ve miskinlere bakarak Allah yolunda Cihad ı bırakmayın. Ne olur bu cihadın bir yerine bizide dahil edin. İçinizden bazıları sürekli bizlerin helak olmaması için cihadı maddi manevi desteklemeye bizleri davet etsin. Bizlerin bu kutlu cihadı unutmamıza müsade etmeyin .Ne olur bizlere dua edin.Bizler sizin için dua ediyoruz ama sizin o güzel dualarınız Allah katında daha makbuldür Ve şehitlerin şefaatini umuyoruz.

Kardeşlerim bazen kendimi ruslar kadar bile yürekli bulmuyorum. Bu mektubu yazarken Neyüzle yazayım ve ne yazayım diye düşündüm . cevabımı hala bulmuş değilim aslında . İnşaallah benim için bir tövbe olur. Çeçen dağlarına gelemedik ama sanki cihat bize gelecek gibi Rabbim böyle bir durumda bizleri cihaddan geri bırakmasın . Kardeşlerim size sunabilecek ne bir askeri strateji ne de bir metod bilirim. Bu halimle size akıl verecek ukalalıklar yapamam. Her ne yapıyorsanız en güzeli odur inşaallah. Rabbim bir kurşununuzu bin kurşun çevirsin .

Biz çevremizdeki eş dost akrabave komşularımıza her fırsatta sizi ihtiyaçlarınızı ve yiğitliklerinizi cihadın Allah'ın emri olduğu ve cihada gidenin ihtiyaçlarını gidermenin Allah'a borç vermek gibi olduğunuu hatırlatmaya devam edeceğiz. Buradaki bu konulara hassas sivil toplum örgütlerini mektup telefon ve direk ziyaret ederek sizleri ve Cihadı gündemde tutmaları konusunda ikna edip daha aktif hale getirmeye çalışacağız. İnşaallah bundan sonra gyretimiz daha fazla olacak.

Sizler Takva sahibi fedakar kardeşlerim : sizler önce canınızı veriyor ve Allah'tan rızasını istiyorsunuz. Malesef peşini sevenler gibiyiz önce cennet diyoruz ama cennet için ölmek Allah yolunda ölmek gerekiyor. Rabbim imanımızı yüreğimizle harmanlasın.

Bilmiyorum ne işe yarar ama burada benim durumumda olanlar adına hepinizden özür diliyorum .

Mektubumu bitirirken Rabbimden: Sizi ashab ı kehf teki yiğitlere yardım ettiği gibi Efendimiz herşeyimiz Peygamberimize ve onun sadık dostu Ebubekir Sıddık efendimize mağarada etrafını hayvanların en şerlileri sardıkları zaman yardım ettiği gibi bedir de güzin efendilerimize yardım ettiği gibi Yusufu karanlık kuyularda sahipsiz bırakmayıp yardım ettiği gibi Hz. Musa deniz kenarlarında yardım beklerken onu bırakmayıp yardım ettiği gibi Dost halilim dediği Hz. İbrahim ateşlere atılırken onu ödüllendirip yardım ettıği gibi ve mazlumun gözyaşlarıyla ellerini açınca tüm perdeleri mesafeleri kaldırıp duasına icabet edip yardım ettiği gibi Rabbim sizlerede yardım etsin. Onun hazineleri ona isyan edenlere bile açılırken Rabbim sizi umduklarınıza nail etsin 'onlara korku yoktur' diye bildirdiği kullarına eklesin.

Allah'a emanet olun.

Özcan Çakmak

http://www.delikanforum.net/redirector.php?url=http://www.cecen.org

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Okuyucumuzdan Çeçen Mücahidlere Mektup

Gerçek hayat dergiside yayınlanan çeçenli mücahidler mektup istiyor başlıklı habere istinaden onlara ulaşabilir umuduyla sitenize gönderiyorum .

ACİZANE rıcam : islam alemindeki tüm sıkıntıları dert edinen sivil toplum kuruluşları bir araya gelerak canlı toplantılar organize edebilirlermi ve bunun kadar önemlisi bu toplantıları herkesin duyabileceği şekilde ilan edilebilirmi ?

Ey Çeçenistan dağlarında : Gazi Muhammed ve Şeyh Şamille başlayıp Dudayev Aslan Maşhadov Yanlız Kurt Rudayev Şamil Basayev Hattab Komutan Muhammed ve ismini bilmediğim şehitliğe ulaşmış yiğitler ve şehitlik sırasını bekleyen yiğitler : Milliyeti rengi adı ne olursa olsun; Hangi coğrafyadan gelirse gelsin tüm mücahit kardeşlerim ve size yardım eden her kim varsa : ELLERİNİZDEN DEĞİL AYAKLARINIZDAN ÖPÜYORUM . Samimi bir dua edemeyen bu kardeşinizi bağışlarmısınız bilmiyorum.

Üç kuruş dünyalığı istediğimiz ya da bunu elde etmek için çalışırken duyduğumuz heyecanı sizler ve bütün zorda kalan müminlere dua ederken bu heyecanı hissedemiyoruz.

Rabbim bizim gibi beyinsizlerin yüzünden size bir ceza vermesin. Sizlere bir zillet vermesin.Hiçbirinizi Şeyh Şamilden ayrı tutmadığım yiğit kardeşlerim : Benim için tek bir adınız var ŞAMİL.

Böyle mektuplar yerine keşke yüreklenip yanınıza gelsem sizin gibi kahramanların yanında savaşabilsem sizlere hizmet etsem yemeklerinizi yapsam bulaşıklarınızı çamaşırlarınızı yıkasam belki söküklerinizide dikebilirim keşke bu kadarını yapabilecek yüreğim olsaydı da adam diye buralarda gezinip durmasaydım. Allah biliyorya sizler için asla kötü bir zannım bir şüphem olmadı .

Sizler şehid olunca Rabbim karşılığında size cenneti ve rızasını verecek Vallahi ve Billahi . Ama sizler cihaddan vaz geçerseniz bilinki bizler ve bizden sonrakiler kahramanlarını hayallerini ve kalplerimizdeki iman ateşinin heyecanını kaybedecekler. Ne olur benim gibi korkak ve miskinlere bakarak Allah yolunda Cihad ı bırakmayın. Ne olur bu cihadın bir yerine bizide dahil edin. İçinizden bazıları sürekli bizlerin helak olmaması için cihadı maddi manevi desteklemeye bizleri davet etsin. Bizlerin bu kutlu cihadı unutmamıza müsade etmeyin .Ne olur bizlere dua edin.Bizler sizin için dua ediyoruz ama sizin o güzel dualarınız Allah katında daha makbuldür Ve şehitlerin şefaatini umuyoruz.

Kardeşlerim bazen kendimi ruslar kadar bile yürekli bulmuyorum. Bu mektubu yazarken Neyüzle yazayım ve ne yazayım diye düşündüm . cevabımı hala bulmuş değilim aslında . İnşaallah benim için bir tövbe olur. Çeçen dağlarına gelemedik ama sanki cihat bize gelecek gibi Rabbim böyle bir durumda bizleri cihaddan geri bırakmasın . Kardeşlerim size sunabilecek ne bir askeri strateji ne de bir metod bilirim. Bu halimle size akıl verecek ukalalıklar yapamam. Her ne yapıyorsanız en güzeli odur inşaallah. Rabbim bir kurşununuzu bin kurşun çevirsin .

Biz çevremizdeki eş dost akrabave komşularımıza her fırsatta sizi ihtiyaçlarınızı ve yiğitliklerinizi cihadın Allah'ın emri olduğu ve cihada gidenin ihtiyaçlarını gidermenin Allah'a borç vermek gibi olduğunuu hatırlatmaya devam edeceğiz. Buradaki bu konulara hassas sivil toplum örgütlerini mektup telefon ve direk ziyaret ederek sizleri ve Cihadı gündemde tutmaları konusunda ikna edip daha aktif hale getirmeye çalışacağız. İnşaallah bundan sonra gyretimiz daha fazla olacak.

Sizler Takva sahibi fedakar kardeşlerim : sizler önce canınızı veriyor ve Allah'tan rızasını istiyorsunuz. Malesef peşini sevenler gibiyiz önce cennet diyoruz ama cennet için ölmek Allah yolunda ölmek gerekiyor. Rabbim imanımızı yüreğimizle harmanlasın.

Bilmiyorum ne işe yarar ama burada benim durumumda olanlar adına hepinizden özür diliyorum .

Mektubumu bitirirken Rabbimden: Sizi ashab ı kehf teki yiğitlere yardım ettiği gibi Efendimiz herşeyimiz Peygamberimize ve onun sadık dostu Ebubekir Sıddık efendimize mağarada etrafını hayvanların en şerlileri sardıkları zaman yardım ettiği gibi bedir de güzin efendilerimize yardım ettiği gibi Yusufu karanlık kuyularda sahipsiz bırakmayıp yardım ettiği gibi Hz. Musa deniz kenarlarında yardım beklerken onu bırakmayıp yardım ettiği gibi Dost halilim dediği Hz. İbrahim ateşlere atılırken onu ödüllendirip yardım ettıği gibi ve mazlumun gözyaşlarıyla ellerini açınca tüm perdeleri mesafeleri kaldırıp duasına icabet edip yardım ettiği gibi Rabbim sizlerede yardım etsin. Onun hazineleri ona isyan edenlere bile açılırken Rabbim sizi umduklarınıza nail etsin 'onlara korku yoktur' diye bildirdiği kullarına eklesin.

Allah'a emanet olun.

Özcan Çakmak

http://www.delikanforum.net/redirector.php?url=http://www.cecen.org

Selamun aleyküm değerli abim,
Değerli katkın için teşekkür ederim,
Rabbim razı olsun inşallah.

'' Milliyeti rengi adı ne olursa olsun; Hangi coğrafyadan gelirse gelsin tüm mücahit kardeşlerim ve size yardım eden her kim varsa : ELLERİNİZDEN DEĞİL AYAKLARINIZDAN ÖPÜYORUM.''

Selametle..
Allah'a emanet olun.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamun aleyküm değerli abim,
Değerli katkın için teşekkür ederim,
Rabbim razı olsun inşALLAH.

'' Milliyeti rengi adı ne olursa olsun; Hangi coğrafyadan gelirse gelsin tüm mücahit kardeşlerim ve size yardım eden her kim varsa : ELLERİNİZDEN DEĞİL AYAKLARINIZDAN ÖPÜYORUM.''

Selametle..
ALLAH'a emanet olun.

Aleykümselam gönüldaşım,kardeşim...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun..
BESMELE...SELAM...DUA...

Islamasigi

Yasaklı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim,güzel paylaşım olmuş "ALLAH C.C. "razı olsun ..
dua ile...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Cihad Unutulunca Uyku Sardı Bedeni, Aman Dileyen Batı Sayemizde Devleşti,
Bizlere İrtaca Dendi Onlar İse Medeni,
Kur'an dan Uzaklaştık İşte Budur Nedeni...

BİR İNFİLAK BEKLİYORUM​

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Oysa Kudüste aşk bambaşkadır...
Bazen Mescid-i Aksa'ya bakıp saatlerce ağlamaktır...
Kubbetü_s Sahranın önünden geçince Ömeri anlamaktır...
Selahattine seslenmektir bazense aşk!!!
Tarihe bakmaktır,Miracı yaşamaktır...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'im Islam'a ve Müslümanlara yardim eyle. Amin

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
zalim güçlü olsa da (!) bahsettiğim güç silah,bomba iri vücutlar...bizim direnişimizi Allah görüyordur...evet biz direnmiyoruz belki ama onlar bizim kardeşlerimiz...onlarla kalbim bir olduğu için BİZ olarak kullanmayı uygun gördüm... Onlara bu dünyada edilen eziyetler inşaallah ahirette 100 katı 1000 katı olarak onlara dönsün... :(:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt