Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mehdi (a.s.) 20 yıl içinde mi gelecek ? (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burakburak

Kayıtlı Kullanıcı
Selam'ün aleyküm.

HaberTürk adlı kanalda Harun Yahya adıyla da bilinen ; Adnan Oktar iddia etti ki ; "Mehdi (a.s.) 20 yıl içinde gelecek"...

Bu ne kadar doğru ?

atris

Kayıtlı Kullanıcı
kardesım bunlara ınanmak sirk kosmaktır herseyı bılen rabbımdır lutfen sorgulamayınız

tolgabirol

Kayıtlı Kullanıcı
beklentilerimiz nelerdir.

beklentilerimiz nelerdir.

YENİ KONU AÇMAK İSTEDİM çünkü bu konu çok önemli!!!!!!!

Bir arkadaşımızın yazısı ile ilgili
şimdi ben size bir hamile bir bayanın 9 ay içinde doğuracağını söylesem şirk mi koşarım ?

Yada 100 yıl içinde istanbul depremi olacak desem şirk mi koşarım ?

Yada akciğer kanserli bir hastanın ortalama 2 yıl içinde öleceğini söylesem şirk mi koşarım ?

Bilim artık çoğu şeyi önceden bilebiliyor , emarelerinden anlıyor,

Buda böyledir bütün küçük alametler çıkmış, büyük alametlerin de bir kısmı çıkmış ,

ama sizin gibi yok o bilinmez yok bu bilinmez diyenler oldukça Mehdi A.S gelir gider de ruhunuz duymaz

S.a Değerli Kardeşim
bilim herşeyi önceden biliyor. kelimesinde biliminde bazı konuları bilemediğini
anlamamız lazım.
örnekler vermişsiniz.
hamile bir bayanın 9 ay içerisinde doğuracağını söylüyorsunuz. tabiki 9 ay içerisinde doğuracak yaradılış kanunu bu bunu sölemek şirk olurmu.
ama 7 aylık doğumlarda oluyor. 10 ay veya 11 aylık hamilelik olmuyor.
100 yıl içerisinde istanbulda deprem olacak diyorsunuz bu şirk koşmak değildir.bilimin cihazlarla ve kayıtlarla yapmış olduğu bir tahmindir. 100 sene içerisinde deprem değilde bir sel felaketi olsa bilim bunu kabul etmeyecekmi? hayır biz deprem bekliyorduk bu sel nereden geldi kayıtlarımız da bu yok mu diyecek.
akciger kanserine yakalanmış bir hasta nın 2 yıl içerisinde öleceğini söylemek ne sizin nede tıbbın bilgisindedir. tahmin kullanılmaktadır. kayıtlar incelenir çoğunluga göre hareket edilir. ama unutmayın hastalığı veren şifasınıda vermiştir. 3 ay ömür biçilen insanlar hala daha yaşamaktadırlar.

Şimdi gelelim esas konumuza Bilim Tasdik etmek için vardır. İnkar etmek için değil. Tüm Kainat ALLAH derken bilimin olaylara at gözlükleri ile bakması doğru değildir. bu konuyu toparlayalım mertebelere bakalım. alim bir kişi öldüğünde kabir hayatında da ilim üzerinedir denir. hayatını bilim yoluna adayan bir bilim adamı insanlara kainatın yaratıcısını mükemmel bir şekilde anlatıyor, yazıyor bir başka bilim adamıda ALLAH (cc) ı hayatı boyunca inkar (haşa) ediyor. Bu iki kişi bir olabilirmi? ama ikisininde ilgili konusu bilim. Burada bize düşenler bilimin doğru yönlerini almaktır.

Hz.Mehdi Hakkında
Ben size bir soru sormak istiyorum.
Bazı kişiler Hz. Mehdiyi Bekliyor.
Bazı Kişiler Hz.İsa yı Bekliyor.

Peki Hz.Mehdi Şu an Geldi diyelimki bizlere neyden konuşacak neyden emirler verecek?
Hz.İsa Şu an geldi diyelim nasıl ibadet edecek?

Hz.Mehdi geldimi Kur'an-ı Kerim den konuşacak ve mukaddes kitabımızdan emirler vermeyecekmi? verecek.

Hz.İsa geldimi Namaz Kılmayacakmı İslam Ümmetine İmam olmayacakmı? Olacak.

1400 senedir, Kur'an_ı Kerim evlerimizin baş köşesinde değilmi?
Türkiye de en çok okunan kitaptır Kur'an_ı Kerim ama anlaşılmıyor.

İmamlar Peygamber varisleri değilmidir?
İmamlara ne kadar değer veriyoruz?

farzedelim ki hastalandık, doktora gittik ve doktor bize dediki senin hastalığına derman olacak ilaçları şu reçeteye yazıyorum bu ilaçları al şifa bulursun.

bizde reçeteyi aldık bir camcıya gittik ve camcıya bu reçeteyi güzel bir çerçevenin içerisine yerleştir , ben bu çarçeveyi evin bir köşesine asacam dedik.
çerçevenin içerisindeki reçeteyi evinimizin bir duvarına astık.
çerçevenin içerisindeki reçetenin karşısına geçip bakıp bakıp şifa bulabilirmiyiz.

İşte öyle bir zamanda yaşıyoruz ki evimizde kur'an-ı Kerim duvarlarımızda bir muhafaza içinde asılı bulunuyor.
kur'an-ı Kerim bize bakıyor bizde kur'an-ı Kerim e

NASIL ŞİFA BULACAĞIZ.

SELAM VE DUA İLE

Ferat MAVİYILDIR

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşlerim;

İstişare etmekte olduğunuz konuları açıklamaya kalksam sayfa uzun diye okuyup bakmaya bilirsiniz..

Size tek tafsiyem şudur;

Mehdi gelecek,Hz.isa gelecek diye yorumlar var..

Mahşer gününde herkes kendisinden sorumlu tutulacaktır..

Mahşer gününde mehdi geldimi gördünmü diye sorular sorulmayacaktır..

Bir olay hakkında bu böyle olacak,şöyle olacak diyemeyiz..

Gaybı birtek Yüce Allah bilir..

Bizler sadece tahmin yürütebiliriz ve sonunda ise ''Doğrusunu bir tek Yüce Allah bilir'' demeliyiz..

Kuranı Kerim asırlar önce inmiş ve kıyamete kadar Allahın emir ve yasakları geçmektedir..

Kuranı Kerimde nasıl iman edilmesi gerektiğini,''Müslümanın ve müminin ne olduğu''açıklanmaktadır.

Yüce Allah bizlere;

''Kutsal Kitabımız Kuranı Kerimi okumayı,hayatımıza geçirmeyi,okuyup öğrenmeyi,hakkıyla kulluk etmeyi emretmiştir''.

Eğerki Allahın varlığına ve birliğine inanmaktaysak,dinimizi,imanımızı ayakta tutmak istemekteysek,Yüce Allahın ve Peygamber Efendimizin (s.a.v) sevgisi kazanmak ve kurtuluşa ermek isitiyorsak;

Kutsal Kitabımız Kuranı Kerimi anladığımız dilde,aklettiğimiz dilde okuyup hayatımıza geçirmeye çalışmalıyız,Yüce Allahın birtek emir ve yasakları Kuranı Kerim'de mevcuttur..

Saygılarımla
Ferat MAVİYILDIRIM

ysmin

Kayıtlı Kullanıcı
değerli arkadaşlar,

adnan oktar,namı diğer harun yahya ya vahiymi inmişte 20 yıl sonra mesihin geleceğini söylüyür,

yazılarını okursanız nasıl bir komedyen olduğunu görürsünüz,

mimar sinan ünv. güzel sanatlar mezunu bu zat bildim bileli evrim teorisi aleyhine yazılar ve kitaplar yazar,

benim buna karşı çıktığım yok,tabiki yazar da tuhaf olan güzel sanatlar mezunu hayatında mikroskopla bir kez olsun mikroorganizmaları incelememiş bu zatın harıl harıl biyoloji jeoloji palentoloji ve kimya alanında yazılar ve makaleler yazması.

adamın yazılarını okuyun evrime karşıysanız dahi inanasınız gelir,

saygılarımla....

ysmin

Kayıtlı Kullanıcı
Ben adnan oktarı tanımam ama evrim aldatmacası kitabını okudum , hemde dediğiniz mikroskopla da canlıları incelemiş biri olarak okudum...

Evrim aldatmacasını okuyup da evrim teorisine destek verecek kimse olacağını sanmıyorum , gayet güzel bir şekilde bilimsel veriler ışığında anti tez olarak yayınlamışlar kitabı.

Adnan oktar şöyledir böyledir , o konu tartışma dışında ...

Amma evrim teorisine adam akıllı başkaldırı yapan Türkçe kaynak olarak benim gördüğüm tek isim..

Sizlere de yorum yaparken adeletli davranmaya çağırıyorum .
Yiğidi ölüdürün ama hakkını verin ,
Başka fikirlerine kızıp da yaptığı iyi işleri görmemezlikten gelmek hoş değil.

Ayrıca madem eleştiriyorsunuz siz evrim teorisine karşı çıkmak için ne yaptınız ?
Yaptıysanız yazın
yok yapmadıysanız gölge etmeyin başka ihsan istemez (madem desteklemiyorsunuz)

son çıkardığı yaradılış atlası bilim dünyasında alay konusu olmuş bir zattan bahsettiğinin farkındamısın...

YaEyyühennas

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimiz sas bir hadislerinde hadis uzun oldugundan sadece bır kısmını anlatayım
Cebrail aleyhissselam ona ashabın önünde insan kılığında kıyamet ne zaman kopacağını sorar ve efendimizin cevabı sorulanın bilgisi sorandan fazla değildir cevabını vermiştir.
Daha başka bir çok ayeti kerimede gaybı yanlız Allah'u tealanın bildiğini Allah'u teala açık açık beyanetmektedir.Yani gaybı Allah'u teala peygamberine dahi bildirmemiştir.Bunu açıkça kuranda beyan etmektedir.Melekleri görmek gaybi bir bilgi değildir
O nedenle insanların neye dayanırsa dayansın gaybi bir meselede kesin bir kanaat ile konuşması şirktir.Ancak Kur'andaki ve sünnetteki delillere dayanarak tahmini bir şey söleyebilir buda şirk olurmu olmazmı Allah'u alem diyoruz

Değerli üye

Alıntı
Gaybı birtek Yüce ALLAH bilir..
diye yazmışsınız

Peki siz melekleri görüyormusunuz ? cinleri görüyor musunuz ?
peki siz görmüyorsanız yani bu gaybi bizler için ;

ama ResulAllah görmüş değil mi melekleride cinleride
Yani onlrın gaybi olmasına karşın ResulAllah onları görmüş onlarla görüşmüş

demek ki gerçek ne :
Gaybi Allah bilir, Bir de gaybi Allah'ın bildirdiği bilir .

Size bildirmemiş olması bir başkasına bildirmedeği yada bildirmeyeceği anlamı taşımaz.

YaEyyühennas

Kayıtlı Kullanıcı
Konunun bağlamında (mehdi olayı) melekler bir gaybi bilgi olarak lanse edilmemesini idrak edememeniz doğrusu bu kadar akıllı geçinen sizler için ahmakça bir yaklaşım olmuş
''Onlar gayba inanırlar'' Bakara 3
Onlar gayba iman eden kimselerdir. Veya gıyaben iman eder*ler onlar gayb Gâbe fiilinin mastarı olup, gözden ve duyulardan gizli olan, görülüp bilinmeyen anlamınadır. Gayb Duyularla algılanama*yan, insanın deney ve gözlemlerine konu olmayan, Allah, cennet, ce*hennem, melek, vahiy, öldükten sonra dirilmek, hesap, kitap gibi tadı*lıp koklanamayan, ölçülüp tartılamayan Allah’ın verdiği haberlerdir ki işte bunlara iman gayba imandır. Veya gıyaben imandır.
Gayb, bilginin konusu değil imanın konusudur. Gaybı bilen kişi üstün değil, gayba inanan kişi üstündür. Çünkü gaybı bilme türünde bir kulluk istememiştir Allah bizden. Eğer gaybı bilme, gayptan haber*dar olma gibi bir sorumluluğumuz olsaydı, şu anda hepimizin buna sa’yi gerekecekti.O nedenle Allahın bizden istemediği bir şeyi(yani bilerek inanmayı değil sadece iman etmeyi istiyor rabbimiz)burda tartışarak imanınızı zedelemeyiniz.Gaybı bilmek gibi bir yükümlülüğümüz yok bilemeyizde zaten sadece gayba iman ederiz ayeti kerimedede açıklandığı gibi
vesselam

sÖZLÜK ANLAMI

gayb: Gizli olan. Görünmeyen. Belirsiz.
gayb: Güman. Hislerle veya akıl ile bilinmeyen şey.

Melekler gaybi değil diyorsunuz , herkes görüyor mu melekleri ?

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
hak-ul beyan tavsiye ettiğinehli .................LÜTFEN SİTE REKLAMI YAPMAYINIZ..sitene girdim...
HZ EBUBEKR RA VE HZ ÖMER RA EFENDİLERİMİZE İFTİRALAR DÜZMÜŞSÜNÜZ...
FİKİRLERİNİ OLDUĞU GİBİ TANITTA HERKES ONA GÖRE KONUŞSUN...
BURDA DURMUŞSUN ÖNÜNE GELENE VAAZ VERİYORSUN...
HİÇ UTANMA YOKMU SİZDE BÜYÜK SAHABELERİMİZE ÇATIYORSUNUZ...
EHLİ BEYTLE SAHABELERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN GÖSTERMEK DİN YIKICILIĞIDIR...

YaEyyühennas

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'u telanın ayetleri ile kendı mantık çerçevesinde yorumlayıp burada yüzlerce insana mantığınızdan çıkardığınız cevapları doğruymuş gibi insanlara lanse ettirmenize musaade edileceğinimi zannettiniz siz ayetlere karşı terbiyeli olun önce sonra terbiye bekleyin siz bu şekilde davranarak zaten edep dışına çıktınız.
Siz bu gidişle ancak şeytanın size verdiği vesveselerine dürtülerine iman edersiniz

Öncelikle AHMAKça sözünüzü size iade ediyor , TEBİYELİ EDEPLİ OLMAYA DAVET EDİYORUM ...

AMA ZATEN HİTAP TARZINIZDAN VE ADABINIZDAN ne olduğunuz belli olduğundan bu şekilde ikili diyaloglara sizinle girerek kendimi adap ve terbiye dışına çıkaracak değilim ....

Siz bildiğinize inanın bende bildiğime inanacağım ...

Sİz gaybi bilgiye sadece İLMEL YAKİN iman edin

BEN İSE HAKKAL YAKİN OLARAK İMAN EDEYİM İNŞAALLAH.

bir gün tebiyeli ve edepli olmayı öğrenirseniz konuşuruz , öğrenemeseniz de kul hakkından dolayı nasılsa gaybi bir yerde görüşeceğiz sizinle ...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşlerim,
Tartışmalarınızı lütfen seviyeyle,hakaret içeren sözler yazmadan,bilgiye ulaşmak amacıyla devam ettiriniz.
İkinci bir nokta forum içerisinde soru sormak YASAKTIR.
Genel bir uyarıdır.
Konu tarafımdan kapatılmıştır.

Bilginize...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt