Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Masun sivilleri katleden bin ladin (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm cemaldurra abimiz leon yazmış yazıcaklarımı yazmama gerek yok ve bidahada bu konu hakkında bişey yazmıcam...
benim yazdıklarımızıda silin isterseniz...
selam ve dua'ile...

Ve Aleyküm Selam Ve Rahmetullah,

Aydın kardeşim bir anlık öfkeyle ve fevri davranışlarla belki de imanımızı tehlikeye atıyoruz ama farkına varamıyoruz maalesef...
İlk mesajımda biraz kinayeli bir anlatım kullandım eğer alındıysan özür dilerim, hakkını helal et ama asıl maksadım ikinci mesajımdakidir...
Yani günümüzde maalesef haberleri doğru kaynaklardan alamıyoruz ve ne kadar gerçeklere dayandığını bilmeden derhal idam kararı veriyoruz...
Leon kardeşimiz maalesef aşırı derecede agresif davranışlarıyla yanlış yapıyor ama öfkesi basiretini bağlamış sanki...
Sadece biraz daha sakin ve sabırlı olması herkes için daha kolaylık ve anlayışa yol açacaktır aslında...
Her neyse ben bu bölümden sorumlu olmadığım için konu ya da mesaj silmeye yetkili değilim ama arkadaşlarımız muhtemelen değerlendireceklerdir konuyu...
Allah'a emanet ol, Aydın kardeşim...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam Ve Rahmetullah,

Aydın kardeşim bir anlık öfkeyle ve fevri davranışlarla belki de imanımızı tehlikeye atıyoruz ama farkına varamıyoruz maalesef...
İlk mesajımda biraz kinayeli bir anlatım kullandım eğer alındıysan özür dilerim, hakkını helal et ama asıl maksadım ikinci mesajımdakidir...
Yani günümüzde maalesef haberleri doğru kaynaklardan alamıyoruz ve ne kadar gerçeklere dayandığını bilmeden derhal idam kararı veriyoruz...
Leon kardeşimiz maalesef aşırı derecede agresif davranışlarıyla yanlış yapıyor ama öfkesi basiretini bağlamış sanki...
Sadece biraz daha sakin ve sabırlı olması herkes için daha kolaylık ve anlayışa yol açacaktır aslında...
Her neyse ben bu bölümden sorumlu olmadığım için konu ya da mesaj silmeye yetkili değilim ama arkadaşlarımız muhtemelen değerlendireceklerdir konuyu...
Allah'a emanet ol, Aydın kardeşim...

varsa helal olsun abiciğim benim hakkım tüm kardeşlerime helal olsun...
selm ve dua'ile...

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ya abilerim kendini bilmezler yüzünden biribirimiz üzmeyelim
o adamı seviyorlarsa sevsinler
biz kime innıyoruz kim için ibadet yapıyoruz
kimin yolunda gidiyoruz
rabbimin yolunda
hepsini tek tek okudum

zaten bunlara bu kadr değer verilidği için ya bunların hepsi başımıza geliyor
bide ingizi atasözüne örnek cveriyorlar türk atasöüzün naptınız

en güzelime rabbime emanet olun

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
taktınız ingiliz ata sözüne :)...

genc kardeş başka şeylerle uğraş...

düşmelya

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim inanın hangi siteye girmişsem hep bu tarzdaki birilerine ya hak etmediği iltifatlardan dolayı, ya da hak etmediği hakaretlerden dolayı karşılıklı atışmalar var. inanın ben elhamdülillah müslümanım diyen bir insana iki söylemde hiç yakışmıyor, ve istifade etmek amacıyla siteye girenler hep bu manasız tartışmalara muhatap kalıyorlar. inanın oldukça kötü bir görüntü oluşuyor.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aelyküm tüm kardeşlerim
konuyu takip ediyorum açıldığından beridir yazmak istemedim ama gerçekten artık kalp kırma konumuna kadar geldi
lütfen birbirimize bu şekilde ithamlarda bulunmayalım kimse kimsenin görüşünü kabul etmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda, saygı çerçevesi içinde devam edelim lütfen payaşımlara
aksi halde konuyu kapatmak zorunda kalabiliriz, kırmayalım kalplerimizi
Rabbime emanet olun kardeşlerim :a03:

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu takip ediyorum açıldığından beridir yazmak istemedim ama gerçekten artık kalp kırma konumuna kadar geldi
lütfen birbirimize bu şekilde ithamlarda bulunmayalım kimse kimsenin görüşünü kabul etmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda, saygı çerçevesi içinde devam edelim lütfen payaşımlara

ALLAH aşkına kapatmayın konumuzu sayın yönetici,kıymayın bize...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı

Aleykum selam.Ya konuyu kapatın yada bizim yorumlarımızı silmeyin....Kalbim buğz etmeye başlıyor yazılarımı silenlere.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH zor durumda olan gayrimüslimlere dahi yardım etmemizi emrediyor
Hal buyken öldürmekte neyin nesi

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH zor durumda olan gayrimüslimlere dahi yardım etmemizi emrediyor
Hal buyken öldürmekte neyin nesi
Savaş durumu ile normal hali karıştırmayın..sanki ortada savaş yok heryer güllük gülistanlık neden kafirleri öldürüyolar.
Seni bir kere bu kafirler neden müslüman öldürüyorlar diye dedin mi ben hiç duymadım açıkçası.

Sultan Muhammed Fatih Kaleyi koca toplarla bombalarken içinde çocuk var kadın var masun var diye ayırmadı.Çünkü bu savaştır herkes ne şekilde öldüyse öyle dirilecek.Masum ölen masum, çocuk ölen çocuk dirilecek..
Bari Ayet hadisi almıyorsunuz atalarınızın dinine mensuplara söylüyorum atalarınızın yaptıklarını göz önüne getiriniz.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Savaş durumu ile normal hali karıştırmayın..sanki ortada savaş yok heryer güllük gülistanlık neden kafirleri öldürüyolar.
Seni bir kere bu kafirler neden müslüman öldürüyorlar diye dedin mi ben hiç duymadım açıkçası.

Sultan Muhammed Fatih Kaleyi koca toplarla bombalarken içinde çocuk var kadın var masun var diye ayırmadı.Çünkü bu savaştır herkes ne şekilde öldüyse öyle dirilecek.Masum ölen masum, çocuk ölen çocuk dirilecek..
Bari Ayet hadisi almıyorsunuz atalarınızın dinine mensuplara söylüyorum atalarınızın yaptıklarını göz önüne getiriniz.

bin ladin hakkında bilgim yok ne iş yapar ama

Askerler arasında yapıyorlarsa bilemem, ama masum sivil halk ne olursa olsun nefsimudafa haricinde öldürülmesi yalnış değilmi

Ama sizde ozamanki savaş şartları ile bu zamanki savaş şartlarını gözünüze getirim Peygamber efendimiz (S.a) zamanında kılınçlaydı Fatih zamanında topla tüfekle ydi 1950 yılından sonra bunlar değişti Kalem oldu silah.. Dünya islamiyete koşuyor..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
tabi ortadoğuda ne olup bitiyor haberimiz yok ALLAH ordakilerin yardımcısı olsun

Demem oki gidilipte islamiyet anlatılsa daha iyi olur gayrimüslimlere...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı

FATİH SULTAN MEHMET fetih için yaptı, burçları,kaleleri yıktı kangıren olmuş yarayı kökünden kesti attı çağ açıp çağ kapattı,pekiya savunduğun adam ne için uçakları haince suçsuz günahsız inşanların üstüne düşürdü?
atalarınız diyosun senin ataların değillermi,atalarınız diyosun benim atalarım dedelerim 3 kıtada saltanat sürmüş...
senin korkak usameyi FATİH SULTAN MEHMETLE çağ açıp çağ kapatan,dünyayı titreten pi osmanlı imparatoruyla kıyaslaman ne kadar saçma bu adam FATİH'in sol kolu bile olamaz...
abu cehil bu adam ahir zaman abu cehil'i...kendini komik duruma düşürüyosun...
yazmıcam diyorum tutamıyorum kendimi ecdadımla kıyaslayınca dayanamıyorum bu konu kapansın artık...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
FATİH SULTAN MEHMET fetih için yaptı, burçları,kaleleri yıktı kangıren olmuş yarayı kökünden kesti attı çağ açıp çağ kapattı,pekiya savunduğun adam ne için uçakları haince suçsuz günahsız inşanların üstüne düşürdü?
atalarınız diyosun senin ataların değillermi,atalarınız diyosun benim atalarım dedelerim 3 kıtada saltanat sürmüş...
senin korkak usameyi FATİH SULTAN MEHMETLE çağ açıp çağ kapatan,dünyayı titreten pi osmanlı imparatoruyla kıyaslaman ne kadar saçma bu adam FATİH'in sol kolu bile olamaz...
abu cehil bu adam ahir zaman abu cehil'i...

İnsanlar yetiştikleri ortam ve bilgilerine göre konuşur belki ben haklıyım belki sen belki o ama bukadar söz söylemeye ne gerek var abicim bir müslümana yakışırmı

Hem o uçak kazazında birsürü sır perdesi var nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz..

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
abu cehil bu adam ahir zaman abu cehil'i...kendini komik duruma düşürüyosun...
yazmıcam diyorum tutamıyorum kendimi ecdadımla kıyaslayınca dayanamıyorum bu konu kapansın artık...

Ebu cahil senin diyalogçu hocandır..Bak o diyalogçu Gazzeye yardım götürenleri eleştirdi ve neden İsrailden izin almadınız ve otoriteye karşı çıktınız diye eleştirdi müslümanları..Senin diyalogçu hocaefendinin İsraili otorite olarak kabul ediyor ve ondan izin almadan hareket etmiyor...Neden o diyalogçu hocana birşey diyemiyorsun çarpar demi seni )))

Şuan gazzeden israile onlarca roket fırlatılıyor neden o mücahidlere birşey demiyorsun çünkü sende biliyorsun onlarda haklı Ama usame bin ladine laf söylüyorsun.Neden söylüyorsun çünkü senin münafık hocan birşey dedi:Benin en nefret ettiğim adam usamedir ve bush dünyaya barışı getiriyor ondan memnunuz dedi.Sende o münafığa tabi olduğun için usameye düşmansın.Bush'uda sevdiğini söylede hocaefendine muhalefet etme.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu cahil senin diyalogçu hocandır..Bak o diyalogçu Gazzeye yardım götürenleri eleştirdi ve neden İsrailden izin almadınız ve otoriteye karşı çıktınız diye eleştirdi müslümanları..Senin diyalogçu hocaefendinin İsraili otorite olarak kabul ediyor ve ondan izin almadan hareket etmiyor...Neden o diyalogçu hocana birşey diyemiyorsun çarpar demi seni )))

Şuan gazzeden israile onlarca roket fırlatılıyor neden o mücahidlere birşey demiyorsun çünkü sende biliyorsun onlarda haklı Ama usame bin ladine laf söylüyorsun.Neden söylüyorsun çünkü senin münafık hocan birşey dedi:Benin en nefret ettiğim adam usamedir ve bush dünyaya barışı getiriyor ondan memnunuz dedi.Sende o münafığa tabi olduğun için usameye düşmansın.Bush'uda sevdiğini söylede hocaefendine muhalefet etme.
benim hocam kim kardeşim?

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
yazı yazmaz gömez olaydım....

konu kapatılırsa hayırlı olcak gibi ...

Gönlünüzü kırdıysam özür dilerim, hakkım helal olsun sizde helal edin.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
yazı yazmaz gömez olaydım....

konu kapatılırsa hayırlı olcak gibi ...

Gönlünüzü kırdıysam özür dilerim, hakkım helal olsun sizde helal edin.

Helal olsun kardeşim.Sende helal et.Gücümüzü kafirlere harcayacağımıza biribirimize reddiye vermekle harcıyoruz...Lakin mücahidlere düşman olanlara karşı hakkı savunmak onları korumak müslümanların görevidir.Çünkü o kişiler burda yoklar cevap veremiyorlar o kardeşleri korumak bize düşüyor.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
cevap bekliyorum senator kardeşim kimmiş benim hocam...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
cevap bekliyorum senator kardeşim kimmiş benim hocam...

Kaim ile leonun hocası sizin hocanız olarak biliyorum ondan öyle dedim.O diyalogçu münafık sizin hocanız değilse özür dilerim.O diyalıgçu münafık sizinde hocanız sanıyordum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt