Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

lütfen bilenler kafama takılan şu soruLARA yanıt verebilir mi ?? (2 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kıyamet bilgisi Allah C.C. yanında daima hassas ve hazır olacağız ...korkmadan da ..imanla yaşayacağız...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
anladım,çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.ben yine aklıma takılan şeyler olursa buradan yazarım inşaallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kıyamet nihayette var ama Kabe ortada iken..Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Vücudu Şahanesi yeryüzünde iken kopmaz...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
korkuyorum ,çok eksiklerim var kendi adıma ve yarına garantimiz yok.
ya rabbim karşına sana layık kul olarak çıkmayı nasip eyle hepimize...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bir hafta önce Kabe kalkacak...bir kaç gün içinde Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Vücudu Şahanesi Allah C.C. nun yanına alınacak sonra kıyamet anı...Allahım bizi daima o güne hazır etsin inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. merhametlidir...İnsan insan olduğu zaman mesele yok...İman ehli kıyamet dehşetinden münezzeh... Biz imanımızı düzeltmeliyiz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lütfen silmeyelim okuyan okusun... hatamız varsa doğrusunu yazarlarsa öğreniriz... Ben konuyu şimdilik kapıyorum...İyi geceler...

Cevaplar olursa Kur'an-ı Kerimle sağlamlar doğruyu kabul ederiz...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim merhametini eksik etmesin üzerimizden inşaallah.yaşadığımız müddetçe ilmimizi bilgimizi artırsın,bizi bırakmasın inşaallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İtirazlara cevap vermeyeceğim ki olumsuzluk yaşanmasın...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
tabi ki benim için sorun değil.belki benim gibi kafası bu konulara takılan arkadaşlar vardır.inşaallah onlarada faydası olur.teşekkür ediyorum tekrardan,hayırlı geceler...

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin buyurduğunuz zaman AMA zamanı olup Allah C.C. kendi kudreti ilahesinin aşkı ile Aşkına Aşk katıyordu...Aşk köpüğü oluşturuyor ve o aşk köpüğünde kendine aşık oluyordu...Ki O aşk köpüğü ziyadeleşince YARATMA aşkı ile Aynasında Muhammed Mustafa A.S. a aşkı doğdu ve yaratmak istedi..Kudreti İlahesinin aşkı yaşansın diye...

Allah'ın selamı üzerinize olsun. Doğrusu Allah sizin yakıştırdığınız bu şeyden yücedir.O, bundan uzaktır. O, her bakımdan sınırsız zengindir. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. Bu konuda elinizde hiçbir delil de yoktur. Allah’a karşı bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz? Siz neye dayanarak bunu söylüyorsunuz,bilinki Allah hakkında yalan söyleyenler kurtuluşa eremez. Allah bütün insanları kulu muhammede aşık olduğu için değil bütün insanları ve cinleri kendisine kulluk etsinler diye yaratmıştır. İnsanları da kendinizi de yanıltmayın. Bu dünya hayatı sizi aldatmasın ve çok aldatıcı sizi Allah ile kandırmasın.Haşa Allah'ın eşi de benzeri de yoktur. Yaratan hiç yaratmayan gibi olur mu?Allah bütün inanan kullarını sever ama aşık olmaz. Lütfen Allah’a eş aramayın. Kendisine inandığınız Allah’tan korkun ve O’na tövbe edip teslim olun. O Allah ki sevgiyi kendisine ilke edinmiştir. Kim bir kötülük yapar sonra tevbe edip düzeltici davranırsa Allah’ı çok bağışlayıcı olarak bulur. O kuluna yakındır ve işitendir.

Kovulmuş şeytanın şerrinden, vesvesesinden ve yanımızda bulunmasından Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

6/101. O, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. O’nun bir eşi olmadığı hâlde, nasıl bir çocuğu olabilir?Hâlbuki her şeyi O yarattı. O, her şeyi hakkıyla bilendir.
6/102. İşte sizin Rabbiniz Allah. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O’na kulluk edin. O, her şeye vekildir.
19/93. Göklerdeki ve yerdeki herkes Rahman’a kul olarak gelecektir.
19/94. Andolsun, Allah onları ilmiyle kuşatmış ve tek tek saymıştır.
19/95. Onlar kıyamet günü O’na tek başına gelecektir.
52/56. Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
52/57. Ben, onlardan bir rızık istemiyorum. Bana yedirmelerini de istemiyorum.
52/58. Şüphesiz Allah rızık verendir, güçlüdür, çok kuvvetlidir.
22/1. Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Çünkü kıyamet sarsıntısı çok büyük bir şeydir.
22/2. Onu göreceğiniz gün, her emzikli kadın emzirmekte olduğu çocuğundan geçer ve her hamile kadın da karnındaki çocuğunu düşürür. İnsanları sarhoş görürsün; hâlbuki onlar sarhoş değillerdir. Ne var ki Allah’ın azabı çok şiddetlidir.
22/3. İnsanlardan kimi vardır ki, hiçbir bilgisi olmadığı hâlde, Allah hakkında tartışmaya girer ve her azgın şeytanın ardına düşer.
22/4. Şeytan hakkında, “Her kim onu dost edinirse, mutlaka o kimseyi saptırır ve onu cehennem azabına sürükler” diye yazılmıştır.
22/8,9. İnsanlardan öylesi de vardır ki, bir ilmi, bir yol göstericisi, aydınlatıcı bir kitabı olmadığı hâlde
kibirlenerek insanları Allah’ın yolundan saptırmak için, Allah hakkında tartışmaya kalkar. Ona dünyada
bir rezillik vardır. Ona kıyamet gününde de yangın azabını tattıracağız.
22/10. “İşte bu kendi ellerinin önceden işledikleri yüzündendir. Allah, kesinlikle kullara zulmedici
değildir”
7/33. De ki: “Rabbim ancak, açık ve gizli çirkin işleri, günahı, haksız saldırıyı, hakkında hiçbir delil
indirmediği herhangi bir şeyi Allah’a ortak koşmanızı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi
haram kılmıştır.”

5/101. Ey iman edenler! Size açıklandığı takdirde, sizi üzecek olan şeylere dair soru sormayın. Eğer Kur’an indirilirken bunlara dair soru sorarsanız size açıklanır. Allah onları bağışlamıştır. Allah, çok
bağışlayandır, halîmdir.
5/102. Sizden önceki bir millet o tür şeyleri sordu da sonra o yüzden kâfir oldu.
11/1,2. Elif Lâm Râ.1 Bu Kur’an; âyetleri, hüküm ve hikmet sahibi hakkıyla haberdar olan Allah tarafından sağlamlaştırmış, sonra da Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayrı ayrı açıklanmış bir kitaptır. “Şüphesiz ben size O’nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.”
55/29. Göklerde ve yerde bulunanlar, O’ndan isterler. O, her an yeni bir ilâhî tasarruftadır.
18/1. Hamd, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah’a mahsustur.
17/111. “Hamd, çocuk edinmeyen, mülkte ortağı olmayan, zillet ve âcizliğin gerektirdiği bir yardımcıya ihtiyacı bulunmayan Allah’a mahsustur” de ve O’nu tekbir ile yücelt.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bir hafta önce Kabe kalkacak...bir kaç gün içinde Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Vücudu Şahanesi Allah C.C. nun yanına alınacak sonra kıyamet anı...Allahım bizi daima o güne hazır etsin inşallah...

Elbette Kıyamet günü yeryüzünde ne bir çukur ne de bir tümsek görmeyeceğiz. Muhakkak ki çok cömert ve azametli olan Rabbim dışında herşey yok olacak.Ancak sizin burda anlattığınızdan hz. muhammed a.s. ve kabe kıyameti görmeyecek diye anladım.Oysa ki Allah'ın dilemesi dışında kıyameti görmeyen kalmayacak.Lütfen Kurandan şaşmayın. Çünkü Allah'tan gelen hidayete kim uyarsa o artık sapmaz, ama kim de yüz çevirirse işte ona da hesabın kötüsü vardır.

Kovulmuş şeytanın şerrinden,vesvesesinden ve yanımızda bulunmasından Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

4/87. Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Andolsun, sizi kıyamet gününde mutlaka bir araya
toplayacaktır. Bunda asla şüphe yoktur. Kimdir sözü Allah’ınkinden daha doğru olan?
11/103. Şüphesiz, ahiret azabından korkanlar için bunda bir ibret vardır. Bu, insanların (hesap ve ceza için)
toplanacakları bir gündür. Bu, herkesin toplanıp bir araya geleceği bir gündür.8
11/104. Biz onu ancak belirli bir zamana kadar erteliyoruz.
11/105. O gün geldiği zaman Allah’ın izni olmadan hiçbir kimse konuşamaz. Onlardan mutsuz (cehennemlik)
olanlar da vardır, mutlu (cennetlik) olanlar da.
11/106. Mutsuz olanlara gelince; cehennemdedirler. Onların orada şiddetli bir soluyuşları vardır.
11/107. Onlar, gökler ve yerler durdukça orada ebedî olarak kalacaklardır. Ancak Rabbinin dilemesi başka.
Şüphesiz Rabbin istediğini yapandır.
11/108. Mutlu olanlara gelince, gökler ve yerler durdukça içinde ebedî kalmak üzere cennettedirler. Ancak
Rabbinin dilemesi başka. Bu, onlara ardı kesilmez bir lütuf olarak verilmiştir.
34/3. İnkâr edenler, “Kıyamet bize gelmeyecektir” dediler. De ki: “Hayır, öyle değil, gaybı bilen Rabbime
andolsun ki, Kıyamet size mutlaka gelecektir. Ne göklerde ve ne de yerde zerre ağırlığında bir şey
bile O’ndan gizli kalmaz. Bundan daha küçük ve daha büyük ne varsa, hepsi apaçık bir kitaptadır.”
21/37. İnsan çok aceleci yaratılmıştır. Size yakında âyetlerimi göstereceğim.Şimdi acele
etmeyin.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Y0lcu ;

Kur'an-ı Kerime olan hassasiyetinizi kutluyorum....Amenna hepsi doğrudur... Kur'an-ı Kerime karşı boynumuz kıldan incedir...

Bazı sureleri yazmıştım...okursanız sevinirim ön sayfalarda...

Sakın bizi sizden ,ayrı düşünmeyin... Sırat-ul Mustakim yolu yolumuz ...Kur'an-ı Kerim nurumuz... Muhammed Mustafa A.S. Resulumuz...Allah C.C. Rabbimiz ...

Selamlar...

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın ayetlerinden alarak yazdıklarınıza sözüm yok, haşa Allah'ın sözünün üzerine söz etmek ne haddime. Ancak ben bir kanıtınız olmadan, Allah'ın ayetlerine ters düşen yazılara üzüldüm, bu yüzden içinde bulunduğunuz yanılgıdan doğruya çağırmak istedim.Muhakkak ki inananlarda hata yapar, kusursuz olan Allah'tır. Ancak inananlar hatalarını fark ettiklerinde Allah'ı hatırlayıp O'ndan bağışlanmayı isterler ve yaptıklarında ısrar etmezler. İşte önemli olan yanlışlarımızı terk ederek doğruya, Allah'a yönelmektir. Doğru yola iletmek de Allah'a mahsustur, çünkü yolun bir de eğrisi vardır. şüphesizki sizin de Rabbiniz Allah benim de Rabbim Allah ve bugüne kadar Allah'ın gönderdiği her elçiye ayırt etmeksizin inanıyoruz. Ayrılığa düştüğümüz konularda Allah aramızda hükmedecektir. Kesin inanan kimseler için Allah'tan daha güzel kim hükmedebilir, O hükmedenlerin de hükmedenidir. Unutmamalıyız ki Allah bütün alemlere bir öğüt ve doğru yolda gitmek isteyenlere de yol gösterici olarak Kuran'ı göndermiştir. Allah'ın gösterdiği yol kıyam edilen yoldur ( sıratul müstakimdir. ) Hepimiz dinde ayrılığa düşmemeli, dini dosdoğru tutmalıyız ve Allah'ın ipine sıkıca sarılmalıyız. O hiç ölmeyecek olan diriye güvenmeliyiz.Elbette hepimiz kardeşiz.Rabbim kalplerimizi Kuran ile ısıtır da bizleri ateşten bir çukurun kenarından kurtarır umarım ki...

Kovulmuş şeytanın şerrinden, vesvesesinden ve yanımızda bulunmasından Allah'a sığınırız. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

3/103. Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini
hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti
sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan
kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.
42/13. “Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin!” diye Nûh’a emrettiğini, sana vahyettiğini,
İbrâhim’e, Mûsâ’ya ve İsâ’ya emrettiğini size de din kıldı. Fakat senin kendilerini çağırdığın şey , Allah’a ortak koşanlara ağır geldi. Allah, ona dilediğini seçer. İçtenlikle kendine yönelenleri de ona ulaştırır.
57/28. Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve peygamberine iman edin ki, size rahmetinden iki
kat pay versin, size kendisiyle yürüyeceğiniz bir nur versin ve sizi bağışlasın. Allah çok bağışlayıcıdır,
çok merhamet edicidir.
57/29. Bunları açıkladık ki, kitap ehli, Allah’ın lütfundan hiçbir şeyi kendilerine has kılmaya güçlerinin
yetmeyeceğini ve lütfun, Allah’ın elinde olduğunu, onu dilediği kimseye vereceğini bilsinler. Allah,
büyük lütuf sahibidir.
8/2. Mü’minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. O’nun âyetleri kendilerine
okunduğu zaman onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler.
8/3. Onlar namazı dosdoğru kılan, kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayan
kimselerdir.
8/4. İşte onlar gerçekten mü’minlerdir. Onlara, Rableri katında yüksek mertebeler, bağışlanma ve
cömertçe verilmiş rızık vardır.
8/29. Ey iman edenler! Eğer Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız; O, size iyiyi kötüden ayırt edecek bir
anlayış verir ve sizin kötülüklerinizi örter, sizi bağışlar. Allah, büyük lütuf sahibidir.
koşanlardan değildi.”

Selamlar....

umitbsr58

Kayıtlı Kullanıcı
bütün cevapları okudum.
kalp kırmaya gerek yok
gayet guzel bir tartısma oluyor.
sakince tartısmanız bize yararlı olacaktır.
bilgiler için cok tesekkurler herkese.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Amenna Ve Seddekna ...her konuda mutabıkız...ancak kesin hüküm vermeden bu yazdıklarımı sizin araştırma konunuz olarak saklayın...Kur'an dan destekleyen ayetleri okuduğunuzda yeniden konuşalım...Kur'an-ı Kerime uymazsa ve bunu kesin anlarsak tabi ki yazılarımı silerim.bende destekler ayetler geldikçe size yazarım...konuyu doğruya ulaştırırız...

85- BÜRÛC SÛRESİ

2. Va’dedilmiş güne (kıyamete) andolsun,
3,4,5. Şâhitlik edene ve şahitlik edilene andolsun ki, (mü’minleri yakmak için) hendek kazıp (içinde) alevli
ateş yakanlar lânetlenmiştir.
6,7. O vakit, ateşin etrafında oturmuş, mü’minlere yaptıklarını seyrediyorlardı.
8,9. Onlar mü’minlere ancak; göklerin ve yerin hükümranlığı kendisine ait olan mutlak güç sahibi ve
övülmeye lâyık Allah’a iman ettikleri için kızıyorlardı. Allah, her şeye şahittir.

10. Şüphesiz mü’min erkeklerle mü’min kadınlara işkence edip, sonra da tövbe etmeyenlere; cehennem
azabı ve yangın azabı vardır.
11. İman edip salih ameller işleyenlere gelince; onlara içinden ırmaklar akan cennetler vardır. İşte bu
büyük başarıdır.
12. Şüphesiz, Rabbinin yakalaması çok çetindir.
13. Şüphesiz O, başlangıçta yaratmayı yapar, sonra onu tekrarlar.
14. O, çok bağışlayandır, çok sevendir.
15. Arş’ın sahibidir, şanı yüce olandır.
16. Dilediğini mutlaka yapandır.
17,18. Orduların, Firavun ve Semûd’un haberi sana geldi mi?
19. Hayır, inkâr edenler, hâlâ yalanlamaktadırlar.
20. Oysa Allah, onları arkalarından kuşatmıştır.
21. Hayır, o (yalanlamakta oldukları kitap) şanı yüce bir Kur’an’dır.
22. O, korunmuş bir levhada (Levh-i Mahfuz’da)dır.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
''85- BÜRÛC SÛRESİ ; 13. Şüphesiz O, başlangıçta yaratmayı yapar, sonra onu tekrarlar. 14 .O, çok bağışlayandır, çok sevendir.'' diye Allah C.C. buyuruyor..

Yani Allah C.C. sever vede çok sever ki bu sevilen Muhammed Mustafa A.S. ise daha çok sever aşık dahi olur...

Bilgi için yazdım...tekrar konuyu incelemeniz için...
Selamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt