Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lolipoplar, bonbonlar, fondanlar, rengarenk şekerlemeler…!!! (2 Kullanıcı)

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
şahsım adıma konusuyorum bende öyleydım taki bir ay öncesine kadar renkli eşarplar renkli mantolar..birilerine begendirmek değildi belki amacım ama yinede dikkat cektiğinin farkındaydım..şükürler olsun ki artık siyah manto siyah esarp yani özüme döndüm..gençlik hatasımı koysam adını bılmıyorum:)belkide o cümlenin altına sığındım ne oldugu bilinmez ama bir gercek vardiki ortada hata yapmısım..rabbim herkesi uyandırsın..

en azından siz hatanızın yanlışınızın farkına geçte olsa varmışsınız ne güzel..rabbim şaşırtmasın..

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Bu yazıyı okuyunca acaba ben tesettürün neresindeyim diye düşünmeden edemedim Allah'ım beni ve tüm inanan kız kardeşlerimi hakkıyla örtünmeyi nasip eyle bizlere örtünün amacının ne olduğunu görebilme basireti nasip eyle selam ile kardeşim emeğine sağlık

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
Bu yazıyı okuyunca acaba ben tesettürün neresindeyim diye düşünmeden edemedim Allah'ım beni ve tüm inanan kız kardeşlerimi hakkıyla örtünmeyi nasip eyle bizlere örtünün amacının ne olduğunu görebilme basireti nasip eyle selam ile kardeşim emeğine sağlık

AH kardeşim AH..ALLAH(c.c)islah etsin hidayetine erdirsin inşallah..inşallah kısa zamanda ölüm gelip çatmadan size bu emrin hakkını verenlerden olursunuz..selametle

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:)

şahsım adıma konusuyorum bende öyleydım taki bir ay öncesine kadar renkli eşarplar renkli mantolar..birilerine begendirmek değildi belki amacım ama yinede dikkat cektiğinin farkındaydım..şükürler olsun ki artık siyah manto siyah esarp yani özüme döndüm..gençlik hatasımı koysam adını bılmıyorum:)belkide o cümlenin altına sığındım ne oldugu bilinmez ama bir gercek vardiki ortada hata yapmısım..rabbim herkesi uyandırsın..

**************** bu konunun bir de şu yönüyle bakmak nasıl olur acaba;;;*********************zamanımızda genç kızların birçoğu ya okumaya çalışıyor,ya da çalışıyor.insanların tesettürün anlamını dahi bilmediği,anlayamadığı hatta anlamak istemediği bu zamanda,siyah eşarp-siyah pardüseli bir bayana ;ön yargıyla beraber yargısız infaz yapılabilir ve toplumun sosyal hayatından uzaklaştırılabilir.bu ihtimali de göz ardı edemeyiz.kadının değerinin heryerini teşhir ettirerek,hatta reklamlarda bile ayrıntılarıyla kadın ihtiyaç malzemelerinin tanıtılması dahil çok tartışılabilir.***********_______bu konudan fazla uzaklaşmadan sonuç olarak;renkli giysilerle tesettür anlamını yitirmiş olmaz,yeter ki örtsün,yeter ki kadınlığını teşhir ettirmesin,yeter ki cahil,gerici denmesin.____ALLAH CC BENİ VE ÜMMET_İ MUHAMMEDİ AFFETSİN___*******************************amin.... selam ve baki dualarımla..

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
**************** bu konunun bir de şu yönüyle bakmak nasıl olur acaba;;;*********************zamanımızda genç kızların birçoğu ya okumaya çalışıyor,ya da çalışıyor.insanların tesettürün anlamını dahi bilmediği,anlayamadığı hatta anlamak istemediği bu zamanda,siyah eşarp-siyah pardüseli bir bayana ;ön yargıyla beraber yargısız infaz yapılabilir ve toplumun sosyal hayatından uzaklaştırılabilir.bu ihtimali de göz ardı edemeyiz.kadının değerinin heryerini teşhir ettirerek,hatta reklamlarda bile ayrıntılarıyla kadın ihtiyaç malzemelerinin tanıtılması dahil çok tartışılabilir.***********_______bu konudan fazla uzaklaşmadan sonuç olarak;renkli giysilerle tesettür anlamını yitirmiş olmaz,yeter ki örtsün,yeter ki kadınlığını teşhir ettirmesin,yeter ki cahil,gerici denmesin.____ALLAH CC BENİ VE ÜMMET_İ MUHAMMEDİ AFFETSİN___*******************************amin.... selam ve baki dualarımla..

kardeşim yazdıklarınızı bir kere daha okuyabilirseniz ne denli yanlış yazdıgınızı görecek ve kendinizle çeliştiğinizin farkına varabileceksiniz..

çünkü hem örtünsün diyorsunuz hemde renkli,süslü örtünürsede bişey olmaz diyorsunuz yeterki örtülü olsun diyorsunuz..

bu mantık yanlış bir kere süslü ve renkli örtünen biri zaten kendini teşhir etmiştir illa dar elbise giymesine gerek yokki teşhir için yani bir kere 500 metreden belli olacak bir süslü pardesü veya eşarp giyersen zaten kendini teşhir etmiş oluyorsun heyy bakın şu tarafa ben burdayım diye..

bir eleştirdiğim noktada şu elalem ne der kaygısı!
demişsiniz ki efendim siyah giyerse millet ne der gerici der cahil der millet farklı düşünür onu uzaklaştırırlar yanlarından diyorsunuz?

yahu kardeşim biz hayatımızı müslümanlıgımızı millete mi bırakmışız yani tamam o halde millet bunu diyorsa bunu yapalım şuna karşı geliyorsa şunuda yapmayalım oh ne ala memleket!!

eğer bir kadın Allaha inanıp onun emirlerini yerine getiriyorsa o kadın için Allah yeter sadece Allah sevsin onu Allah gözetsin millet sevmese ne olacak millet istediğini söylese ne olacak!!

yani hülasa diyeceğim o ki biz hayatımızı Allah'ın emirlerine göre değilde millete göre o ne der bu ne der şu ne der diye düzenliyoruz!

ve bu yüzdende bu içler acısı durumdayız malesef..

vesselam..

yunbet

Kayıtlı Kullanıcı
ahir zaman dedikleri zamandayız artık kimseye insan güvenemiyor..

artık başörtülü birine ben gerçekten bu kadın çok salihadır haralde çok dindardır haralde diyemiyorum..

neden diyemiyorum;çünkü onlar kendilerine acaba biz başörtülüyüz diyebiliyorlar mı?! ben diyeyim..

kim ki dinimizin emri olan en kutsal emir olan özellikle haya ve edep timsali bir örtüyü bu fani dünyada ayaklar altına alıyorsa elbetteki rabbim zülcelalda ahirette onları zebanilerin ayakları altına alacaktır!!

şunu unutmayın beyler bayanlar bu Allah'ın bizlere verdiği beden kimseye yar olmadı peygamberlere yar olmadı ashaba yar olmadı fatımalara,zehralara yar olmadı bizede yar olmayacak!!

bu yüzden bize yar olmayacak bir bedeni teşhir etmeyin yoksa sonra çok pişman olursunuz!

vesselam...

çok dogru kardeşim allahım bizleri affetsin hatalarımızı bagışlasın inşallah

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:(

ben sözlerimin ardındayım.üniversite mezunu genç biri,ya da özel şirkette çalışan biri,ya da kamuya açık yerlerde çalışan biri....sadece siyahlarla çalışabilir mi,kim çalıştırır soruyorum size""""ha,bunu da SORULARLA İSLAMİYET BÖLÜMÜ "ne sor diyecekseniz artık bileyim. kadın sosyal hayatta,olmamalı diyorsanız,olmadan olmaz.olması için de zamana ayak uydurmalı,zamana ayak uydururken,ALLAH tan cc uzaklaşmayacak şekilde yaşamaya çalışmalıdır.neden kendini teşhir etsinki,bol olduktan sonra,neden kendini teşhir etsin ki,örtüsünü yakasına indirdikten sonra,neden teşhir etsin ki""""kahkahayla gülmedikten-topuklu ayakkabıyla varlığını hissettirmedikten sonra.. başka söze gerek varsa,ben buralardayım vesselam..((ALLAH IN CC VE RESULÜNÜN sav SÖZLERİ YETER))) SELAM VE BAKİ DUALARIMLA..

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

((allah ın cc ve resulünün SAV sözleri yeter))) selam ve baki dualarımla

anlamazdın

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler bunda erkeklerinde suçu var
geçenlerde okudum genç kız siyah pardesü giyiyor ve siyah uzun bir başörtüsü
ama nişanlısı normal giyin renkli giyin demeye başlamış
hadi bu nişan at nişanı biter
ya evlendikten sonra eşi dese normal kapan renkli renkli
o zaman ne olucak kardeşlerim

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

((allah ın cc ve resulünün SAV sözleri yeter))) selam ve baki dualarımla

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
ben sözlerimin ardındayım.üniversite mezunu genç biri,ya da özel şirkette çalışan biri,ya da kamuya açık yerlerde çalışan biri....sadece siyahlarla çalışabilir mi,kim çalıştırır soruyorum kardeşim böyle bişeyde ilk defa sizden duyuyorum kamuda veya şirketlerde hangi renk elbise giyileceğine dair bir yasamı var yönetmelik mi var!isteyen istediği renkte elbisesini giyer mini etekle çalıştırıyorlarsa siyah başörtüylede çalıştırırlar!lütfen abesle iştigal şeyler söylemeyelim!size""""ha,bunu da SORULARLA İSLAMİYET BÖLÜMÜ "ne sor diyecekseniz artık bileyim. kadın sosyal hayatta,olmamalı diyorsanız,olmadan olmaz.kadın sosyal hayatta olmadan olmaz da ne demek oluyor kadının yeri evidir kadın illa erkeklerle iç içe olmak zorundamı dinimizin neresinde yazılı kadın sosyal hayatta olmak zorunda diye!olması için de zamana ayak uydurmalı,zamana değil Allah(c.c) emirlerine yasaklarına ayak uydurmalı!zamana ayak uydururken,ALLAH tan cc uzaklaşmayacak şekilde yaşamaya çalışmalıdır.zamana ayak uydurmaya çalışan biri malesef Allahtan uzaklaşmyacak şekilde bir yaşantı sürdüremez çünkü adı üstünde zamana ayak uyduracak ve zaman buna müsade etmez!neden kendini teşhir etsinki,bol olduktan sonra,neden kendini teşhir etsin ki,örtüsünü yakasına indirdikten sonra,neden teşhir etsin ki""""kahkahayla gülmedikten-topuklu ayakkabıyla varlığını hissettirmedikten sonra.. başka söze gerek varsa,ben buralardayım vesselam..bende buralardayım kardeşim sizin içinde herkesin dua etmesi lazım dogru yolu bulmanız için..((ALLAH IN CC VE RESULÜNÜN sav SÖZLERİ YETER))) SELAM VE BAKİ DUALARIMLA..

vesselam...

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler bunda erkeklerinde suçu var
geçenlerde okudum genç kız siyah pardesü giyiyor ve siyah uzun bir başörtüsü
ama nişanlısı normal giyin renkli giyin demeye başlamış
hadi bu nişan at nişanı biter
ya evlendikten sonra eşi dese normal kapan renkli renkli
o zaman ne olucak kardeşlerim

evet bu tür erkekler var dogrudur çünkü bu tür erkeklerde kıskançlık bitmiş namus kavramı gevşemiş avrupai erkek modeline dogru giidlmeye başlanmış yani yavaş yavaş erkeklerimiz deyyuslaşıyorlar malesef!!

bilmem Anlatabildimmi.

vesselam...

heartbroken

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir yazı, Allah razı olsun.
Allah bizi günümüzün fitnelerinden ve gaflette olmaktan muhafaza eylesin.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
zamana değil Allah(c.c) emirlerine yasaklarına ayak uydurmalı!^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^EVET ALLAH IN CC YASAK VE EMİRLERİNE UYARKEN,YAŞAMAMIZ GEREKİR DEĞİLMİ?YAŞAYAN BİRİ ANCAK KULLUK VAZİFESİNİ YERİNE GETİRİR.YAŞAMAK İÇİN MADDİYAT GEREKLİDİR. ÇALIŞMAK -OKUMAK-KARİYER VE MESLEK SAHİBİ OLMAK KADINLARIN DA HAKKI.BABASININ EVİNDE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN BİR KIZ,KOCASININ YANIN DA DA ÇALIŞMAK ZORUNDA OLABİLİR.ŞARTLAR VE YAŞAMIN GETİRDİĞİ ŞEYLER BUNLAR. TEKRAR BELİRTMEK İSTİYORUM;RENKLİ GİYSİLER,KULLUĞA ASLA ENGEL DEĞİLDİR.YETER Kİ BİR KADIN İSLAMİYETİ YAŞAMAK İSTESİN.HANGİMİZ TAM OLARAK YAŞIYORUZ DİYEEBİLİRİZ?BİR KUSURUMUZ DA RENKLİ GYSİLER OLSUN,VESSELAM. SELAM VE BAKİ DUALARIMLA..

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
zamana değil Allah(c.c) emirlerine yasaklarına ayak uydurmalı!^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^EVET ALLAH IN CC YASAK VE EMİRLERİNE UYARKEN,YAŞAMAMIZ GEREKİR DEĞİLMİ?YAŞAYAN BİRİ ANCAK KULLUK VAZİFESİNİ YERİNE GETİRİR.YAŞAMAK İÇİN MADDİYAT GEREKLİDİR. ÇALIŞMAK -OKUMAK-KARİYER VE MESLEK SAHİBİ OLMAK KADINLARIN DA HAKKI.BABASININ EVİNDE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN BİR KIZ,KOCASININ YANIN DA DA ÇALIŞMAK ZORUNDA OLABİLİR.ŞARTLAR VE YAŞAMIN GETİRDİĞİ ŞEYLER BUNLAR. TEKRAR BELİRTMEK İSTİYORUM;RENKLİ GİYSİLER,KULLUĞA ASLA ENGEL DEĞİLDİR.YETER Kİ BİR KADIN İSLAMİYETİ YAŞAMAK İSTESİN.HANGİMİZ TAM OLARAK YAŞIYORUZ DİYEEBİLİRİZ?BİR KUSURUMUZ DA RENKLİ GYSİLER OLSUN,VESSELAM. SELAM VE BAKİ DUALARIMLA..

kardeşim ben size yaşamayın mı diyorum ben yaşamak için maddiyat gerekmezmi diyorum ben kadınlar okumasın kariyer sahibi olmasın mı diyorum veya zaruret hallerinde çalışmasın mı diyorum lütfen konuyu farklı yerlere çekmeyelim gerçekten bu söylediklerinizin hiç biri Allah'ın emri olan örtünme emrinden daha efdal değildir ve geçerli mazeretler değildir..

1-kadın zaruret hallerinde çalışabilir eğer annesi babası çalışacak durumda değilse çalışabilir veya kocasının maaşıyla evi geçindiremiyorlarsa evet kadın çalışabilir lakin namusuna ve iffetine zarar getirmeyecek şekilde..

2-kadın kariyer sahibi olabilir ama bunun için çok taviz vermesi lazım en başta türkiyede keriyer sahibi olmak isteyen kadın kariyer sahibi olana dek örtünmeyi askıya alacak ve Allah'ın emrini çiğneyerek bir yerlere gelecektir bu yüzden kadının bu ülkede kariyer sahibi olması islama ne kadar uygundur sizin idrakınıza bırakıyorum.

3-kadın okuyabilir lakin üniversitede değil kadın evde kütüphanede bitirebilir evde kitaplar okuyarak bir üniversiteliden kat kat bilgili olabilir buna islam hayır dememiştir bilakis okuyun demiştir ama yine iffetinize leke getirmeyecek yerlerde okuyun demiştir.

4-kadın renkli giysilerde giyebilir ama bu giysileri evde giyebilir kocasına karşı giyebilir dışarıda el aleme güzel görünmek için kadının renkli elbise giymesini dinimiz uygun görmemiştir zira bu erkeğin şehvetinin uyanmasına sebep olabilir ve bu şekilde giyinenlerinde günaha girmelerine sebeb olabilir.Mümine kadın öyle giyinmeliki kimse dönüp bakmasın erkek oralı bile olmasın,yani hülasa irade sahibi olan sizlersiniz nefsiniz tabiki renkli giysi isteyecek daha şık ve güzel görünmenizi isteyecektir ve kararınızı siz vereceksiniz..

5-hangimiz tam anlamıyla yaşıyoruz islamı diyorsunuz varsın bir kusurumuz renkli elbise giymemiz olsun diyorsunuz?!
acaba ne kadar doğru düşünüyorsunuz bunuda forumdaki diğer kardeşlerimizin yorumlarına bırakıyorum..

Rabbim şu bayram arafesinde bizlere Hakkı Hak olarak gösterip Hakka tabi olanlardan Batılıda Batıl olarak gösterip Batıldan Sakınanlardan Eylesin..(AMiNN)

Vesselam...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

[sıze="3"]kardeşim ben size yaşamayın mı diyorum ben yaşamak için maddiyat gerekmezmi diyorum ben kadınlar okumasın kariyer sahibi olmasın mı diyorum veya zaruret hallerinde çalışmasın mı diyorum lütfen konuyu farklı yerlere çekmeyelim gerçekten bu söylediklerinizin hiç biri allah'ın emri olan örtünme emrinden daha efdal değildir ve geçerli mazeretler değildir..

1-kadın zaruret hallerinde çalışabilir eğer annesi babası çalışacak durumda değilse çalışabilir veya kocasının maaşıyla evi geçindiremiyorlarsa evet kadın çalışabilir lakin namusuna ve iffetine zarar getirmeyecek şekilde..((herkes namusuna leke gelmesin diye dikkat eder.))

2-kadın kariyer sahibi olabilir ama bunun için çok taviz vermesi lazım en başta türkiyede keriyer sahibi olmak isteyen kadın kariyer sahibi olana dek örtünmeyi askıya alacak ve allah'ın emrini çiğneyerek bir yerlere gelecektir bu yüzden kadının bu ülkede kariyer sahibi olması islama ne kadar uygundur sizin idrakınıza bırakıyorum.((bu yüzyılda da kadınlar örtünerek kariyer sahibi olabilirler.yeter ki deneyimli ve işlerine konsantre olarak çalışsınlar.buna engel olmak isteyenler"kadının yeri evidir"diyenler kadının örtülü olmasını istemeyenlerdir.kadın her zorlukla tabi başa çıkamaz,çünkü erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz ))

3-kadın okuyabilir lakin üniversitede değil kadın evde kütüphanede bitirebilir evde kitaplar okuyarak bir üniversiteliden kat kat bilgili olabilir buna islam hayır dememiştir bilakis okuyun demiştir ama yine iffetinize leke getirmeyecek yerlerde okuyun demiştir.(("ilim çinde dahi olsa gidiniz" bu sözden yola çıkarak,üniversitede okumanın kadının da hakkı olduğu kanaatindeyim))

4-kadın renkli giysilerde giyebilir ama bu giysileri evde giyebilir kocasına karşı giyebilir dışarıda el aleme güzel görünmek için kadının renkli elbise giymesini dinimiz uygun görmemiştir zira bu erkeğin şehvetinin uyanmasına sebep olabilir ve bu şekilde giyinenlerinde günaha girmelerine sebeb olabilir.mümine kadın öyle giyinmeliki kimse dönüp bakmasın erkek oralı bile olmasın,yani hülasa irade sahibi olan sizlersiniz nefsiniz tabiki renkli giysi isteyecek daha şık ve güzel görünmenizi isteyecektir ve kararınızı siz vereceksiniz..((eğer kadın başkaları için makyaj yapıyor,süsleniyorsa bu onun vebalidir.ama mecburi haller çerçevesinde renkli giymek engel olamaz-dar veya şehvete hitap etmedikten sonra))

5-hangimiz tam anlamıyla yaşıyoruz islamı diyorsunuz varsın bir kusurumuz renkli elbise giymemiz olsun diyorsunuz?!
Acaba ne kadar doğru düşünüyorsunuz bunuda forumdaki diğer kardeşlerimizin yorumlarına bırakıyorum..

rabbim şu bayram arafesinde bizlere hakkı hak olarak gösterip hakka tabi olanlardan batılıda batıl olarak gösterip batıldan sakınanlardan eylesin..(aminn)((amin))

vesselam...
[/sıze]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
selam ve baki dualarımla..

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
bu konu hakkında artık fazla söze hacet yoktur diyorum çünkü görünen köy klavuz istemez..

bugün magazalarda örtülü lolipoplar mı artık ne deniyorsa örtülü çıplaklar mı gördüğüm için artık midem kaldırmıyor!!(bu konu hakkında yorum yapmaya)

herkes görüyor olanları yozlaşmaları hicab emrinin örtünme emrinin neresinde oldugumuzu!

bugün üç tane büyük magazayı dolaştım yahu arkadaş bir tanemi düzğün örtülü olmaz şaştım kaldım böyle midem bulanacaktı nerdeyse çirkefliklerden!!

neyse...

ben yazılarımda gerekenleri islamda olması gerekenleri nacizana açıklamaya çalıştım gerisi size kalmıştır..

inşAllah dogru yolu bulmanız ümidiyle..

Allah'a Emanet olunuz..

vesselam...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı

[sıze="4"]bu konu hakkında artık fazla söze hacet yoktur diyorum çünkü görünen köy klavuz istemez..

Bugün magazalarda örtülü lolipoplar mı artık ne deniyorsa örtülü çıplaklar mı gördüğüm için artık midem kaldırmıyor!!(bu konu hakkında yorum yapmaya)

herkes görüyor olanları yozlaşmaları hicab emrinin örtünme emrinin neresinde oldugumuzu!

Bugün üç tane büyük magazayı dolaştım yahu arkadaş bir tanemi düzğün örtülü olmaz şaştım kaldım böyle midem bulanacaktı nerdeyse çirkefliklerden!!

Neyse...

Ben yazılarımda gerekenleri islamda olması gerekenleri nacizana açıklamaya çalıştım gerisi size kalmıştır..

Inşallah dogru yolu bulmanız ümidiyle..

Allah'a emanet olunuz..

Vesselam...
[/sıze]

allah cc razı olsun paylaşımlarınız için.gençlik nefsiyle muhasebe etmeli.anne - babalar evlatlarının dünyasını düşünürken,ahiretini de geri plana bırakmamalı.evlatlar emanettir.onların kendilerini deşifre edecekleri hertürlü giyimden uzak tutmalılardır.****************************
allah cc hepimize hidayet ve doğru yolda sabit kalmayı nasip eylesin.******************************************************************selam ve baki dualarımla..********************
((allahümmesallialaseyyidina muhammedin vealaali muhammed)))

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt