Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kutsal görev Annelik nasıl olmalı (2 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kutsal görev Annelik nasıl olmalı

sibel Kayikci yazdı:
Allah'a sukur anneyim. Annem hep derdi"Ancak anne olunca beni anlarsiniz" diye, aman ne icerlerdim bu lafina taa ki anne olana kadar.Ne kadar zor bir zanaatmis bu, ne buyuk sorumlulukmus Yarabbim!

Bebekken ayri zor. Hasta olurlar anlatamazlar, caresiz hissedersiniz kendinizi.Allah'in emanetine hiyanet ediyormussunuz gibi gelir. Gece sesleri cikmasa gidip nefes aliyor mu diye bakarsiniz ve derin bir nefes alirsiniz.

Yurumeye baslarlar ve tehlikeler de baslar. Her yere takip edersiniz, aman dusup bir yerini incitmesin diye.Kendinizce engeller olusturmaya calisirsiniz sandalyeden masadan.

Konusmaya baslar, "nasil bir mucizedir bu Rabbim" dersiniz. Ilk kelimeler hic unutulmaz, hep boyle guzel, temiz ve saf kalsalar diye dua edersiniz Allah(CC)'a. Allah'i uzecek kendini gunaha sokacak seyler soylememesi dualariniz arasindaki yerini alir.

Cocugunuz buyudukce dualariniz da degismektedir. Okula basladiginda hayirli ilim tahsil etmesini ve hayirli arkadaslar edinmesini niyaz edersiniz.Kotulere ve kotuluklere bulasmamasini dilersiniz Rabbinizden.Ve bu konuda uzerinize dusenleri ,tum imkanlarinizi seferber ederek, yerine getirmeye calisirsiniz.

Bu arada evde de terbiyeye devam edersiniz, sadece tevekkul ile olmuyor. Guzel ahlakli, sozunun eri, caliskan,vefakar olmayi ogutlersiniz ve canli ornekler teskil etmeye calisirsiniz.Muslumanligin gereklerini sevdirerek anlatirsiniz. Namazda iken sirtiniza tirmanmasina sinirlenmez,basini oksarsiniz guleryuzle.

Konusmalarinda/tartismalarinda karsisindakini yargilayip rencide etmeden , saygi cercevesinde fikirlerini ileri surmeyi ogretirsiniz elinizden geldigince.

Arkadaslarini nasil sececegi konusunda fikirler verirsiniz ve ona guvendiginizi onu sevdiginizi her zaman vurgularsiniz.AMA ona belli etmeden arkadaslarindan okudugu kitaplara , ne kadar ve nasil, nerede uyudugu ne yiyip ne ictigine kadar herseyini takip edersiniz.

En onemlisi onu can kulagi ile dinlersiniz. Cocuk "Hah annem beni dinliyor ve duyuyor. Benim yaptiklarima, soylediklerime onem veriyor, saygi duyuyor. Bana ayiracak zamani var ve Allah'in izni ile hep olacak" dedigi an sizden baskalarina yonelmeyecektir insaAllah.

Allah hepimizin yuzunu evlatlarimizdan yana guldursun insaAllah. Hem onlara hem de bizlere cok kisilere ornek olabilmeyi nasip etsin. Hepimize hayirli saglikli uzun bir omur nasip etsin ve bu omurler insaAllah Allah katinda da hosnutluk kazansin.AMIN

Cocuklarimizin soylediklerini ve soyleyemediklerini duyabilmemiz niyaziyla...

Allah razı olsun okadar güzel anlatmışsınızki olması gerekenleri eee artık biz bireylere bunca paylaşımlardan sonra uğyulamak kalıyor her birimizden birer tecrube yolumuzu bulmamızda işe yarayacaktır inşAllah tekrar teşekkür ediyorum Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt