Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuru Protestolar (2 Kullanıcı)

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
titrettin hocam..galiba kastı aşan ifade var..siyasi ihanet şebekelerini eleştirirken onları birşey zanneden insanlara kastı aşan bir ifade mevcut...Allahcc e emanet olasınız...

kastini asan varsa o dediklerin insanlardir onlarin yaptiklari is ne kotudur ben ancak onu anlatmaya calistim
o usaklari iktidara getiren onlar oldu ve yaptiklarindan hepsinin payi var kul hakki var onlarda kiyamet gunu bunun vebalini nasil yukleyecekler dusunmek bile korku veriyor..bu masum insanciklar olmazsaydi birsey olmazdi bu oyunlara onlar geldi bu oyunlarda figuran oldular hem cahile hem alime azab var cehalet kimseyi azabtan kurtaramaz

ayikma zamani simdi bu kadar olanlardan sonra akillarini baslarina devsirmeseler artik is isten gecmis olur zaten bugun Filistin ve Filistinle sinirli degil yarin Filistin yerinde Turkiye olacak

Iraga kim ABDnin sevkiyati icin Turkiye sinirlarini acti kim ADBli askerlere dua etti kim bugun Filistinde olanlara karsi birsey yapmayip bosbogazlik yapiyor izin veriyor ve destek cikiyor ...????

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sayın büyüğümüz akp yi anladımda erbakan hocaya neden yüklendiğinizi anlamadım.özür dilerim ama sadece merak ettiğim için sordum.

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
sayın büyüğümüz akp yi anladımda erbakan hocaya neden yüklendiğinizi anlamadım.özür dilerim ama sadece merak ettiğim için sordum.

efendim Israilden yana kim varsa ona yukleniriz o sayin Erbakan hoca Israil ile ne anlasmalar altina imzalar atmis haberiniz varmi ?
yahudiler `Turkiye bize metreslik` yapiyor lafini bundan sonra soylemisler
Filistini bombalayan ucaklarin pilotlari sivasta egitim goruyor askeri anlasmalar var Israilden fuzeler alis verisi var butun bunlar degerli Erbakan hoca tarafindan imzalanmistir ...Turkiyeyi Israile ortak yapmislardir AKP de zaten Refahin devamidir Erdogan Erbakanin devamidir
ozur dilemenize gerek yok

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
bu arada bu anlamli ve samimi imzaniz icin Allah razi olsun diyorum Nuru Secde kardesim

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun inşallah.benim hocam falan da değil.bu cevabınızı bir kardeşime okutturmak için sormuştum .araştırıyorumda.selam ve dua ile kalın..Rabbim Ümmedi Muhammedin yardımcısı olsun.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
efendim Israilden yana kim varsa ona yukleniriz o sayin Erbakan hoca Israil ile ne anlasmalar altina imzalar atmis haberiniz varmi ?
yahudiler `Turkiye bize metreslik` yapiyor lafini bundan sonra soylemisler
Filistini bombalayan ucaklarin pilotlari sivasta egitim goruyor askeri anlasmalar var Israilden fuzeler alis verisi var butun bunlar degerli Erbakan hoca tarafindan imzalanmistir ...Turkiyeyi Israile ortak yapmislardir AKP de zaten Refahin devamidir Erdogan Erbakanin devamidir
ozur dilemenize gerek yok

Lütfen destekli yani belgeli konuşun ki doğruluk,ciddiyet,önem ve saygı barındırsın yazınız...AKP refahın devamı değildir,refah partisinin devamı baska bir isimle zaten sürmektedir..Siyaseti sevmiyorum ama haksızlığı da...
Saygılarımla...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Malezya da menülerden coco cola kalkdrılımış,Türkiye bir bombanın mı gelip kaldırmasını bekliyor? !!!

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı

Lütfen destekli yani belgeli konuşun ki doğruluk,ciddiyet,önem ve saygı barındırsın yazınız...AKP refahın devamı değildir,refah partisinin devamı baska bir isimle zaten sürmektedir..Siyaseti sevmiyorum ama haksızlığı da...
Saygılarımla...

sadece bir isimle degil maalesef bircok isimle
ciddiyetten soz ediyorsun Israil ile anlasmalar yapan muteffik olan Erbakani savunuyorsun ya herseye ragmen Erdogan Erbakanin imzaladigi askeri anlasmalari devam ettirdi zirveye tasidi bu anlasmalar Filistinli kardeslerimizin kani ile imzalanmis da olsa senin derdin hala Erbakani savunmaksa sana ben ne diyeyim sana ben NE diyeyim ?!!! :mad: sen bilmyor da degilsin bilerek Israilin muttefiklerini savunuyorsan biz seninle karsi taraflardayiz

Abdullah Gül, Erbakan’ın talimatıyla, Türkiye’yi askeri anlamda da İsrail’e yakınlaştıracak böyle anlaşmalardan duydukları rahatsızlığı dile getiriyor ve iktidar olduklarında bunun hesabını soracaklarını sinyalini veriyordu. Yine Refah Partisi Konya Milletvekili Lütfü Yalman, Başbakan Mesut Yılmaz tarafından cevaplandırılması Meclise sunduğu soru önergesinde şöyle diyordu:

“1. İsrail uçaklarının Konya’da eğitim gördüğüne dair haberler doğru mudur? Bu durum Konya halkı hatta bütün Türkiye üzerinde büyük infial uyandırmıştır. Konya’da eğitim yapıp, Ortadoğu’da katliam yapan İsrail’e yapılan bu eğitim desteği sizleri rahatsız etmiyor mu?
2. Yapılan katliam karşısında bu anlaşmayı iptal etmeyi düşünüyor musunuz?
3. Ortadoğu’da Müslümanlara karşı terör estiren İsrail’i Türkiye neden hala kınamıyor?”

İşte Hocanın Refah Partisi ve kadrosu böylesine keskin İsrail karşıtı idi ve iktidara geldiklerinde bu mel’un anlaşmaları paçavra gibi yırtıp atacaklardı!
28 Haziran 1996’da Refah Partisi, Doğru Yol Partisi ile koalisyon hükümeti kurdu. Başbakan, İsrail’e haddini bildirecek olan Erbakan’dı!
Herkes anlaşmaların yırtılıp çöpe atılacağı günü bekliyordu. Herkes böyle bir icraatı beklerken şok eden bir gelişme yaşandı. Erbakan hükümeti iktidar koltuğuna oturur oturmaz, iki ay sonra 28 Ağustos 1996’da İsrail’le Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması’nı imzalamıştı.
Bu anlaşma hiçbir Cumhuriyet hükümetinin imzalamaya cesaret edemediği bir anlaşmaydı.
Çünkü Türk Savunma Sanayi, milli görüşçülerin sayesinde resmen İsrail’in dümen suyuna giriyordu.

Muhalefette iken “yırtıp atacağız” diye ahkam kesen kadrolar, iktidarda kuzuya dönmüş, anlaşmaları daha tehlikeli bir çerçeveye sokup parafe etmişlerdi.

Bu gelişmeler üzerine, bu defa ANAP’lı Mustafa Taşar ve arkadaşları “Refah–Yol hükümetine “Türkiye ile İsrail arsındaki askeri eğitim ve işbirliği anlaşmasının iptal edilip edilmeyeceğine dair” verdikleri soru önergesine, Erbakan Başbakanlığındaki hükümetin, 14 Ağustos 1996’da verdiği cevap tarihi bir mesaj niteliğindedir.
Aynen aktarıyorum:

“Hiçbir üçüncü ülkeyi hedef almayan Türkiye–İsrail işbirliğinin, bölge barışına, istikrarına, Ortadoğu Barış sürecinin gelişmesine ve bu sürecin tamamlanmasından sonra doğması beklenen işbirliği ortamına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Dolayısıyla Türkiye ile İsrail arasındaki anlaşmaların iptali sözkonusu değildir.”

Erbakan Başbakanlığı’ndaki, Abdullah Gül’lü, Abdullatif Şener’li, Salih Kapusuz’lu, milli görüş iktidarı muhalefette iken “yırtıp atacağız” dedikleri anlaşmalara yenilerini eklemekle kalmıyorlar üstüne üstlük soru önergelerine “bu anlaşmaları asla iptal etmeyiz” diye cevap verdiriyorlardı. Ve İsraille yaptıkları askeri anlaşmaları “Ortadoğu barışı için!!!” için imzaladıklarını söylüyorlardı.
Balıkesir Altınoluk’ta kıldığı Cuma Namazı’ndan sonra “Biz kırk yıldır İslam dünyasının ittifakı için uğraşıyoruz” diyen Erbakan, iktidara geldiğinde ilk ittifakı İsrail’le yapmıştı!Ve onun kadroları da aynı yoldan devam ediyor.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler titrettin hocayı kendi haline bırakmanızı ve yorumlarına cevap vermemenizi tavsiye ediyorum!

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
sadece bir isimle degil maalesef bircok isimle
ciddiyetten soz ediyorsun Israil ile anlasmalar yapan muteffik olan Erbakani savunuyorsun ya herseye ragmen Erdogan Erbakanin imzaladigi askeri anlasmalari devam ettirdi zirveye tasidi bu anlasmalar Filistinli kardeslerimizin kani ile imzalanmis da olsa senin derdin hala Erbakani savunmaksa sana ben ne diyeyim sana ben NE diyeyim ?!!! :mad: sen bilmyor da degilsin bilerek Israilin muttefiklerini savunuyorsan biz seninle karsi taraflardayiz

ben kendi yazımı başkasının gibi okusam da Erdoğan taraftarı oldugumu cıkarmazdım,derdim doğru bilgiler sunulsun.!!!Güzel konuşmak baskasını alt etmeye çalışmak değildir,güzel konuşmak dogruyu hakkıyla konusmaktır..

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
kardeşler titrettin hocayı kendi haline bırakmanızı ve yorumlarına cevap vermemenizi tavsiye ediyorum!

niye imis gercekler gozunde mi batiyor sizin amaciniz Filistini savunmak degil
Filistinlilerin kani ile de olsa Israil ile anlasmalarini imzalayan Israilden yana olan Erbakani savunmaktir

siz samimi degilsiniz bir onceki sayfada size iltifatlarda bulundum zaten

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı

ben kendi yazımı başkasının gibi okusam da Erdoğan taraftarı oldugumu cıkarmazdım,derdim doğru bilgiler sunulsun.!!!Güzel konuşmak baskasını alt etmeye çalışmak değildir,güzel konuşmak dogruyu hakkıyla konusmaktır..

dogruyu konusmaksa derdin o anlasmalari niye gormezden duymazdan geliyorsun ?

seytan da guzel konusur ama fena yapar

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
Hey gidi Siyonizm düşmanları!

1996 Kasım’ında İsrail’le imzalanan Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması, Bakanlar Kurulu’nun gündemine geldiği zaman, Başbakan Erbakan bütün bakanları tek tek arayarak kararnameye derhal imza atmalarını istedi. (14.11.1996, Hürriyet)
Bütün milli görüşçü, “Siyonist İsrail düşmanı!” RP’li bakanlar, bu talimat üzerine Türk F–16’larının İsrail tarafından modernizasyonunun kapısını açan ve İsrail uçaklarının Türk hava sahasına serbestçe girişini sağlayan kararnameye imza attılar.
Ve anlaşma yürürlüğe girdi.
Muhalefet milletvekillerinin anlaşma ile ilgili olarak verdikleri bir başka soru önergesine ise Refah – Yol hükümetinin Savunma Bakanlığı şu cevabı verecekti:
“…Bu anlaşmanın amacı, Türk hava sahasını İsrail Hava Kuvvetlerine açmak değil, Türk Hava Kuvvetleri’nin de ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İsrail ile askeri eğitim alanında karşılıklı işbirliği yapmaktır. Bu tür anlaşmaların ruhunda karşılıklılık ve karşılıklı yarar vardır.

Türkiye’nin milli menfaatleri gereği yapılan karşılıklı eğitim işbirliğinin,ülkesini düşünen hiç kimseyi rahatsız etmemesi gerektiği değerlendirilmektedir.” (22 Ağustos 1996 tarih 7/1183 sayılı soru önergesine verilen cevap)

Yani Refah Parti’liler, Siyonist İsrail’le bu anlaşmaları “Türkiye’nin milli menfaatleri!” gereği imzalamış, savaş uçaklarımızın modernizasyonu İsrail’e milli menfaatlerimizden dolayı teslim edilmiş, İsrail savaş uçakları milli menfaatlerimiz için Türk hava sahasını kevgire döndürmüş, MOSSAD uçakları Türkiye üzerinde milli menfaatlerimiz için dolanıp duruyordu!

Refah hükümetine göre “ülkesini düşüneneler bu durumdan rahatsız olmamalıydı!”
Herşey Türkiye’nin milli menfaatleri içindi!
İsrail’e Serbest Ticaret Kıyağı!

Erbakan Hoca’nın İsrail’e tanıdığı imtiyazlar bununla da kalmıyor, İsrail’le bir de Serbest Ticaret Alanı Anlaşması imzalıyordu.
TBMM’ne 04.04.1997 tarihinde 1124/358 sayılı emri ile Başbakan Erbakan tarafından şu yazı gönderilir: “Dışişleri Bakanlığı’nca hazırlanan ve Başbakanlığınıza arzı Bakanlar Kurulunun 27 Aralık 1996 tarihinde kararlaştırılan ‘Türkiye Devleti ile İsrail arasında’ Serbest Ticaret Anlaşması ve ilgili notaların uygulanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı ile gerekçesi ilişikte gönderilmiştir. Genel kurulda ve komisyonlarda öncelikle görüşülmesini arzederim.”
10 Ocak 1997’de Başbakan Erbakan imzasıyla TBMM’ye sunulan kanun tasarısının tam metni şöyleydi: “Türkiye Devleti ile İsrail arasında Serbest Ticaret Alanı İle İlgili Notaların Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı...”
Bu Kanun tasarısı 4 Nisan 1997’de Refah Partililerin oylarıyla kabul edildi. 10 Nisan 1997’de Resmi Gazete’de yayınlanan kanunun gerekçesinde “Türkiye ile İsrail arasında tercihli bir ticaret anlaşmasının” yapıldığı belirtilerek şöyle deniliyordu:
“Türkiye ile İsrail arasındaki anlaşmanın, taraflar arasındaki ticaretin geliştirilmesine ilave olarak, bölgesel, ticari, ekonomik ve politik ilişkiler ile işbirliğinin geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağı düşünülmektedir.”

AKP kadrolarının da mimarı olan Erbakan Hoca, muhalefette iken “İslam dinarını devreye koyacağız!” diye meydanları titretirken, iktidara geldiğinde ilk iş olarak İsrail parası Şekel’e değer kazandıracak, İsrail’e Türkiye ile olan ticaretinde serbest ticaret alanları tahsis edecek, siyonizmin ekonomik yönden daha da palazlanmasını sağlayacak yasaları ve anlaşmaları birere birer devreye koyacaktı .
Çok ilginçtir, bugün önemli bölümü AKP içinde bulunan Refah Partisi’nin milletvekillerinden ‘hiç biri!’ evet hiç biri İsaril’le imzalan gerek askeri, gerekse ticari anlaşmalara en küçük bir itirazda bulunmamışlardır.
Ve yine onlar bugün seçmenlerine karşı “Kahrolsun İsrail!” politikası uygulamaya devam ediyorlar.

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
durmaaaak yokkk eyyyy diyalogcularin ikiz kardesleri milli gorusculer Israile hizmete devam

Turk halki akillidir dusunurse elbette oyunlarinizi gorup anlar tekrar bu oyunlara gelmez
mumin bir delikten iki defa isirilmazdi !

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun abı_hayat kardeşim,
Emeğinize, yüreğinize sağlık.

deleterx2.gif

gif078tw8jw5.gif

Düşmanlarım bana ne yapabilir ki ?
Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir.
Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir.
Değil mi ki, göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun abı_hayat kardeşim,
Emeğinize, yüreğinize sağlık.

deleterx2.gif

gif078tw8jw5.gif

Düşmanlarım bana ne yapabilir ki ?
Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir.
Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir.
Değil mi ki, göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!

Vealeykümselam ve Rahmetüllahi vebereketüh.
Amin, ecmain olsun inş. Gözlerinize sağlık kardeşim. Rahmana emanet olun....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt