Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran kadını dövmeye izin verir mi? (1 Kullanıcı)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
RE: Kuran kadını dövmeye izin verir mi?

S.A. ARKADAŞLAR,
ÖNCELİKLE RAVZA NUR ABLAYA TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM.
YUKARIDA Kİ YAZILARI VE MAALESEF TARTIŞMALARI OKUDUM İNANIN ÜZÜLDÜM ARKADAŞLAR
ARKADAŞLAR İSLAM TEKTİR, HZ. MUHAMMED S.A.V. TEK OLAN ALLAH C.C. NUN KULU VE ELÇİSİDİR.
ARKADAŞLAR YUKARIDA ABLAMIN ALDIĞI ALINTI YAZI BENCE BAŞKA BİR ŞEYİ BİZE ANLATMAYA ÇALIŞMAKTI.
YAZAN MEDYA : VATAN GHAZETESİ
YAZAR : Y.NURİ ÖZTÜRK
: LALE BAHTİYAR /(TANIMIYORUM YORUM YOK)

ARKADAŞLAR HEPİMİZDE BİLİYORUZ Kİ, VATAN GAZETESİNİN DİNİ HASSASİYETİ YOKTUR, DİNİ KONULARI YAZSA YAZSA ANCAK DİNE SALDIRMAK İÇİN YAZAR.
Y.NURİ ÖZTÜRKÜ TÜM TÜRKİYE ÇOK İYİ TANIYOR, ADAM HADİSLERİ TOPTAN KABUL ETMİYOR, SADECE AYETLER YETER DİYOR VE ONLARADA KENDİNCE YORUMLAR GETİRİYOR. YANİ BUNCA YILLIK TEFSİR İLMİNİ BİR KALEMDE SİLİP ATIYOR.
HALBUKİ BİZ BİLİYORUZ Kİ
AYETİN AYETLE TEFSİRİ
AYETİN HADİSLE TEFSİRİ
VARDIR.
AMA BU ZEVATLAR KENDİLERİNCE MÜSLÜMAN KADINLA MÜSLÜMAN ERKEĞİN ARASINI AÇACAK YA, HEMEN BÖYLE BİR YOLA BAŞVURUYORLAR.
AMA BOŞA KÜREK SALLARLAR. ÇÜNKÜ BİZİM MÜSLÜMAN ERKEĞİMİZ , KEYF İÇİN EŞİNİ DÖVMEZ, SÖVMEZ VE KOVMAZ. ZATEN BU YÜZDENDİR Kİ BİR ÇOK KARDEŞİMİZE KILIBIKLIK YAFTASINI YAPIŞTIRIYORUZ :)
KADINLARIMIZDA HAK HUKUKU BİLDİKLERİ İÇİN ZATEN DAYAK YENECEK YERDEDE DOLAŞMAZLAR.
NE DEMİŞ BÜYÜKLERİMİZ "YİĞİT AT KENDİNE KIRBAÇ VURDURMAZ" , BELKİ ÖRNEK BİRAZ UÇUK OLDU AMA. BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ANLAŞILMIŞTIR İNŞALLAH.
DOLAYISIYLA ARKADAŞLAR, BİZİM BİLMEMİZ GEREKEN , BU AYETTEN ANLAMAMIZ GEREKN ŞUDUR
KADIN : NAMUSUNU , İFFETİNİ YABANCILARA KARŞI KORUMAKLA MÜKELLEFTİR. BUNLARA HELALLİK GETİRECEK DAVRANIŞLARDAN KAÇINMALIDIR. ALLAH C.C. SALİHA BİRER KUL OLACAK VE ONA ASİ OLMAYACAKTIR.
ERKEKLERİMİZ : YUKARIDA BAHSİ GEÇEN KONULARA DİKKAT ETMEYEN KARISINI ÖNCE UYARACAK, SONRA YATAĞINI AYIRACAK (BU YATAK AYIRMA HAFİFE ALINMAMALIDIR, EVLİ OLAN KARDEŞLERİM BİLİRLER KADIN İÇİN EŞİNİN YATAĞINDAN AYRI YATMAK ÇOK BÜYÜK BİR ZULÜMDÜR , DAYAKTAN DAHA KÖTÜDÜR) , YİNE OLMAZSA HAFİF ŞEKİLDE KABA ETLERİNE VURARAK DÖVMELİDİR, YİNE OLMAZSA HAK OLAN BOŞANMAYI YAPMALIDIR.
İNŞALLAH ANLATABİLMİŞİMDİR ARKADAŞLAR.
K.S.E.O.

osmsel

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHın,bazısını bazısına üstün kılması ve onların kendi mallarından harcaması nedeniyle erkekler,kadınlar üzerinde"sorumlu gözeticidir"Saliha kadınlar,gönülden (ALLAHa)itaat edenler,ALLAH nasıl koruduysa görünmeyeni koruyanlardır.Nüşuzundan korktuğunuz kadınlara (önce) öğüt verin,(sonra onları yataklarda yalnız bırakın,(buda yetmezse hafifçe )vurun size itaat ederlerse aleyhlerinde bir yol aramayın.doğrusu ALLAH yücedir büyüktür (nisa süresi ayet 34) kardeşlerim ayeti kerimede buyrulduğu üzere erkekler kadınlar üzerinde gözeticidir hafifçe vurun daki anlam ALLAH cc rızası için olmalıdır günümüzde malesef kadına şiddet dünya işleri için uygulanıyor (peygamber efendimiz veda hutbesinde kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta ALLAHtan korkmanızı tavsiye ederim Siz kadınları ALLHın emaneti olarak aldınız.Ve onların namuslarını ve ismetlerini ALLAH adına söz vererek helal edindiniz.Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız aile şerefinizi korumalar ve evlerinizi sizin hoşlanmadığınız kimselere açmamaları ,çiğnetmemeleridir. eğer onlar razı olamadığınız herhangi bir kimseyi evinize alırlarsa onları hafif bir şekilde dövebilir azarlayabilirsiniz.Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları" örfe göre her türlü giyim ve yiyeceklerini temin etmenizdir ) selam ve dua ile

lillahi

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
ALEYKÜM SELAM,Kardeşim,Allahın izni ile sorduklarınızı cevablamaya çalışalım.
Bugüne kadar site yazmış olduğumuz yazılarda ve yorumlarda asla ve asla site adına bir şey yapmadık,yanlış yapmış olsaydık bu site yönetimimiz tarafından uyarılır ve hatta üyeliğimiz silinirdi,kalbim herzaman rahattır bu konudada rahat,bu yorumda olduğu gibi diğer yorumlarım sadece ravzanuru ilgilendirir,
İslam da kaynak bizim anlayışımıza göre Kuran,hadis,ulemanın görüşleri,mezhep imamlarımızın görüşleri,ve tüm bunlardan yola çıkarak insanlığımızı uyaran din görevlilerinin görüşleridir.
Sözüne güvendiğim alim kimdir sorusuna gelince biz okadar acizizki ALİMLERİMİZ arasında herhangi bir ayrımı yapamayacak kadar aciziz ehli sünnet vel cemaat inancına mensup olan hocalarımız ve alimlerimizin tümü bizim güzendiğimiz alimlerdir.
Yukarıdaki bazı insanlara gelince,o bazı insanlar Kuranda kadınlarınızı dövün diye bir ayet var diye buna sığınarak ayetin tam manasını bilmeyen bundan kasıtın ne olduğunu anlamadan kadını değersiz bir mahlukmuş gib hor gören ve en basit bir yanlışında döven kıran incitenlerdir..
Kaıdnları ezmek isteyenlere gelince etrafınıza bir bakın gördüğünüz insanların çoğu kadınları ezmekte onların sırtlarından kazanç sağlamaktadırlar.Buna inandım diyen insanımızın çoğuda dahildir.
Bizim için delil sadece kuran sünnet icmai kıyasdır,bizler sadece uyarı mahiyetinde bir aytei sanki emir gibi kullananlara karşıyız.
Din hangi kuralları koymuş,kardeşim kadına ve erkeğe gözünü haramdan sakın demiş,erkek veya kadın buna uymazda haram işlemiş olursa bunun elbette bir cezası vardır dinimiz her iyiliğe mükafat verdiği gibi her hatayada bir ceza muhakkak koymuştur ama bu cezaların uygulamasını erkeklerin tekeline vermemiştir.
BUNU HANGİ KANUN BELİRLER(TÜRBANI YASAKLAYAN KANUN MU?kardeşim bu soruyu nasıl sorduğuna inanamıyorum sen ben bizler maddi ve manevi değerlerimize hakkı ile sahip çıksaydık bugün ne başörtüsü sorunu olurdu ve nede kutsallarımızla ilgili bu kadar acıyı bizler yaşıyor olmazdık.Bugün benim türbanlı kardeşim örtüsünün hakkını veremiyorsa bugün benim erkek kardeşim caminin yolunu bilmiyorsa ve bugün benim müslüman kardeşlerim kutsallarına bu kadar hakaret varken hala daha uyuyorsa ve onlara alış verişleriyle katkıda bulunuyorsa ne senin nede benim bir şey söylemeye yüzümüz yoktur kardeşim,müslümanların başlarına ne gelmişse haktandır,ama gliş sebebi haktan ayrılmaktandır .
Şu aciz vede günahkar bedenim bu canı taşıdıkça bu parmaklarla ve nede bu ağızla asla ve asla Rabbimin izni ile ne Kurandan ne Hadisten venede alimlerimizin sözleri dışında bir şey söyleyecektir ve nede yazacaktır.
Biz bu kapıda kıtmır dahi olamazken ne haddimizeki ALLAH VE RASULUNUN SÖZLERİNİN ÖNÜNE GEÇELİM bu sözlerinize ziyadesiyle üzüldüm doğrusu herşeyin hayırlısı olsun.

Kur'an, sahih hadisler, sîret (Hz. Peygamber'in hayatı) ve İslam büyüklerinin sözleri ile tecrübeleri derslerde mutlaka kullanılmalı, konuşulmalı, konular bunlarla desteklenmeli, canlı hale getirilmelidir. Kur'an'ın tertibi ders kitapları gibi değildir, bir konu ile ilgili âyetler farklı yerlerde bulunmaktadır. Bir yerdeki âyeti doğru anlayabilmek için ilgili olan diğer âyetleri de göz önüne almak gerekir. Âyetleri açıklayan hadisler ve uygulamalar vardır, bunları da bilmek ve yararlanmak lazımdır. Âyetleri doğru anlamak ve yerinde uygulayabilmek için belli ölçüde bir "ilmî altyapı"ya sahip olmak gerekir. Bu altyapı her öğretmende bulunmaz; bu takdirde tefsir kitaplarına da bakmak zorunlu hale gelir.
Piyasada ve tarih boyunca yazılmış bir tek tefsir olsaydı seçme problemi de olmazdı. Gerektiği için geçmişten bugüne birçok tefsir yazılmıştır ve daha da yazılacaktır. Herkesin bulunduğu şartlar içinde ihtiyacına cevap verecek tefsir aynı olmamakla beraber, günümüze yakın zamanlarda yazılmış, sağlam kaynaklara dayanmış, bu işten anlayanların "uygun, istifade edilebilir" dedikleri meallere ve tefsirlere bakmak gerekir. Bizim (dört kişilik bir heyet halinde) yazdığımız yeni bir tefsir kitabı, yakında Diyanet tarafından basılıp halkın istifadesine sunulacaktır; bu beş ciltlik tefsiri tavsiye ederim.
Numarasını verdiğiniz âyet, kadının huysuzluğundan, haksız ve saldırgan davranışından ileri gelen aile geçimsizliğinde çözüm yollarını gösteriyor. Bu yollar içinde "saldırıya sopa ile karşılık vermek" de var. Bu çare dini bir vazife değil, aslında dince yasaklanmış olan şiddetin (bu arada sopanın) yalnızca bu durumda ve o günün tarihi, kültürel, sosyal şartları içinde kullanılabileceğinin açıklanmasından ibarettir. Günümüz şartlarında birçok insan şiddet kullansa bile bunu dile getirmek, itiraf etmek problem doğurmakta, tepki ile karşılanmakta, İslam'a mal edilmesi durumunda ise dine zarar vermektedir. Hem bugünkü şartlarda başvurulması düşünülemeyecek hem de sözü edildiğinde bile sakıncalar doğuracak bir konuyu doğrudan ortaya koymak hiç uygun değildir; başkaları ortaya koyar da tartışmak kaçınılmaz hale gelirse o zaman da bunun, dinle değil, kültür ve medeniyetle ilgili bir konu olduğunu, günümüzde İslam'ın (Kur'an'ın ve sünnetin genel kurallarının) bunu tecviz etmeyeceğini söylemek gerekir. Bu konuyla ilgili yorumumuz budur eğer kırıcı olduysak özür dileriz.Hakkınızı helal edin.SELAM VE DUA İLE

TEKEL KONUSU HARİÇ ÇOK İYİ BİR BAĞLANTI VERDİNİZ SAĞOLUN.KONUYA BAKIŞ AÇINIZI YİNEDE UFAK VERİLERLE YAKALADIM BİR BAYAN OLARAK DAHA AÇIK BİR ŞEKİLDE USULE GÖRE EVET DÖVEBİLİRİ YAZABİLİP YAZAMAYACAĞINIZI BEKLİYORDUM.

HAKKIM HELAL OLSUN SİZ DE KAKINIZI HELAL EDİNİZ ÜZÜLDÜĞÜNÜZ KONUYA BENDE ÜZÜLDÜM.

SAYGI SEVGİ SELAM VE DUA İLE...

Kim, (yalnız) dünya hayatını ve onun zinetini istemekte ise, onların işlerinin karşılığını orada onlara tam olarak veririz ve onlar orada hiçbir zarara uğratılmazlar. İşte onlar, ahirette kendileri için ateşten başka hiçbir şeyleri olmayan kimselerdir; (dünyada) yaptıkları da boşa gitmiştir, halen yapmakta oldukları şeyler zaten batıldırØ (Hud, 15-16

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
S.A. ARKADAŞLAR,
ÖNCELİKLE RAVZA NUR ABLAYA TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM.
YUKARIDA Kİ YAZILARI VE MAALESEF TARTIŞMALARI OKUDUM İNANIN ÜZÜLDÜM ARKADAŞLAR
ARKADAŞLAR İSLAM TEKTİR, HZ. MUHAMMED S.A.V. TEK OLAN ALLAH C.C. NUN KULU VE ELÇİSİDİR.
ARKADAŞLAR YUKARIDA ABLAMIN ALDIĞI ALINTI YAZI BENCE BAŞKA BİR ŞEYİ BİZE ANLATMAYA ÇALIŞMAKTI.
YAZAN MEDYA : VATAN GHAZETESİ
YAZAR : Y.NURİ ÖZTÜRK
: LALE BAHTİYAR /(TANIMIYORUM YORUM YOK)

ARKADAŞLAR HEPİMİZDE BİLİYORUZ Kİ, VATAN GAZETESİNİN DİNİ HASSASİYETİ YOKTUR, DİNİ KONULARI YAZSA YAZSA ANCAK DİNE SALDIRMAK İÇİN YAZAR.
Y.NURİ ÖZTÜRKÜ TÜM TÜRKİYE ÇOK İYİ TANIYOR, ADAM HADİSLERİ TOPTAN KABUL ETMİYOR, SADECE AYETLER YETER DİYOR VE ONLARADA KENDİNCE YORUMLAR GETİRİYOR. YANİ BUNCA YILLIK TEFSİR İLMİNİ BİR KALEMDE SİLİP ATIYOR.
HALBUKİ BİZ BİLİYORUZ Kİ
AYETİN AYETLE TEFSİRİ
AYETİN HADİSLE TEFSİRİ
VARDIR.
AMA BU ZEVATLAR KENDİLERİNCE MÜSLÜMAN KADINLA MÜSLÜMAN ERKEĞİN ARASINI AÇACAK YA, HEMEN BÖYLE BİR YOLA BAŞVURUYORLAR.
AMA BOŞA KÜREK SALLARLAR. ÇÜNKÜ BİZİM MÜSLÜMAN ERKEĞİMİZ , KEYF İÇİN EŞİNİ DÖVMEZ, SÖVMEZ VE KOVMAZ. ZATEN BU YÜZDENDİR Kİ BİR ÇOK KARDEŞİMİZE KILIBIKLIK YAFTASINI YAPIŞTIRIYORUZ :)
KADINLARIMIZDA HAK HUKUKU BİLDİKLERİ İÇİN ZATEN DAYAK YENECEK YERDEDE DOLAŞMAZLAR.
NE DEMİŞ BÜYÜKLERİMİZ "YİĞİT AT KENDİNE KIRBAÇ VURDURMAZ" , BELKİ ÖRNEK BİRAZ UÇUK OLDU AMA. BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ANLAŞILMIŞTIR İNŞALLAH.
DOLAYISIYLA ARKADAŞLAR, BİZİM BİLMEMİZ GEREKEN , BU AYETTEN ANLAMAMIZ GEREKN ŞUDUR
KADIN : NAMUSUNU , İFFETİNİ YABANCILARA KARŞI KORUMAKLA MÜKELLEFTİR. BUNLARA HELALLİK GETİRECEK DAVRANIŞLARDAN KAÇINMALIDIR. ALLAH C.C. SALİHA BİRER KUL OLACAK VE ONA ASİ OLMAYACAKTIR.
ERKEKLERİMİZ : YUKARIDA BAHSİ GEÇEN KONULARA DİKKAT ETMEYEN KARISINI ÖNCE UYARACAK, SONRA YATAĞINI AYIRACAK (BU YATAK AYIRMA HAFİFE ALINMAMALIDIR, EVLİ OLAN KARDEŞLERİM BİLİRLER KADIN İÇİN EŞİNİN YATAĞINDAN AYRI YATMAK ÇOK BÜYÜK BİR ZULÜMDÜR , DAYAKTAN DAHA KÖTÜDÜR) , YİNE OLMAZSA HAFİF ŞEKİLDE KABA ETLERİNE VURARAK DÖVMELİDİR, YİNE OLMAZSA HAK OLAN BOŞANMAYI YAPMALIDIR.
İNŞALLAH ANLATABİLMİŞİMDİR ARKADAŞLAR.
K.S.E.O.
A.S.Abim
öncelikle yorumunuz için çok tşk,Rabbim razı olsun.Değerli abim,ben bu yazıyı buraya koyarken sadece görüş olarak koydum bu yazıyı okuyup üzerinde yorum yapalım diye yoksa yazıyı yazanların veya konudaki şahısların fikirlerini onayladığım için değildir.Şunu bilmemiz lazımdırki bizimle aynı görüşte değil diye ne bir insanın yazılarını değersiz görürüz ve nede şahsını SEVGİLİ PEYGAMBER efendimiz mükemmel bir din adamıydı ondaki hoşgörüyü kıyamete kadar hiç bir kul gösteremeyecektir belkide kendisi yeri geldi yahudi yeri geldi hristıyan ilim adamlarıyla görüştü ve fikirlerini görüşlerini öğrendi kabul edilsin veya edilmesin öğrendmiştir.Bugün bizlerde herkesimden insnaın fikirlerini bilmeliyiz ve bu fikirler karşısında kendi fikrimizi söylemeliyiz her zaman kendi fikirlerimiz konuşulacak diye bir kaide yoktur sadece bu niyet üzere bu yazıyı ekledim inş bir yanlış anlaşışlmaya vesile olmamışımdır.Katılan ve katılmayan tüm kardeşlerime tşk ediyorum selam ve dua ile

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

çok haklısınız dinimizce kadını dövmek günah ama erekeler bunu anlamıyor ve habire kadınlara şiddet uyguluyorlar bazıları ise sinirini kadınlarda cıkarır ev olsun iş olsun bence artık biri dur demeli

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt