Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an-ı Kerimden (1 Kullanıcı)

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
" Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve doğru söz söyleyin ki, Allah sizin işlerinizi düzeltsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah’a ve Resûlüne itaat ederse, muhakkak büyük bir başarıya ulaşmıştır."

Ahzap süresi ayet 70

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
" Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez. "

Nisa suresi ayet 36

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
" Allah'a karşı yalan uydurandan veya kendisine bir şey vahyedilmemişken "Bana vahyolundu, Allah'ın indirdiği gibi ben de indireceğim" diyenden daha zalim kim olabilir? Bu zalimleri can çekişirlerken melekler ellerini uzatmış, "Canlarınızı verin, bugün Allah'a karşı haksız yere söylediklerinizden, O'nun ayetlerine büyüklük taslamanızdan ötürü alçaltıcı azabla cezalandırılacaksınız" derken bir görsen! "

Enam suresi ayet 93

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
" Andolsun biz, Kur’an’ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan? "

Kamer süresi ayet 32

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran-ı Kerim'de Buyuruldu ki:

O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.

Kevser Suresi, Ayet 2

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Hamd, kuluna Kitab’ı (Kur’an’ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah’a mahsustur.

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 1

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

İnsanların hangisinin daha güzel amel yaptığını deneyelim diye şüphesiz biz yeryüzündeki şeyleri ona bir zinet yaptık.

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 7

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

“Fakat O Allah benim Rabbimdir. Ben Rabbime hiç kimseyi ortak koşmam.”

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 38,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Bağına girdiğinde: Mâşâallah! Kuvvet yalnız Allah'ındır, deseydin ya! Eğer malca ve evlâtça beni kendinden güçsüz görüyorsan (şunu bil ki):

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 39,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Belki Rabbim bana, senin bağından daha iyisini verir; senin bağına ise gökten yıldırımlar (afetler) gönderir de bağ kupkuru bir yalçın toprak haline gelir.

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 40,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

“Ya da suyu çekiliverir de (bırak bir daha bulmayı) artık onu arayamazsın bile.”

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 41,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Derken bütün serveti helâk edildi. (Yıkılmış) çardakları üzerine çökmüş hâldeki bağına yaptığı harcamalar karşısında ellerini ovuşturuyor ve şöyle diyordu: “Keşke Rabbime hiçbir kimseyi ortak koşmasaydım.”

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 42,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah’ın Resûlü ve nebîlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Kaynak : Ahzab Suresi, Ayet 40

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin. Namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, (Takva sahipleri ) Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.

Kaynak : Bakara Suresi, Ayet 177

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Melekler, “Seni bütün eksikliklerden uzak tutarız. Senin bize öğrettiklerinden başka bizim hiçbir bilgimiz yoktur. Şüphesiz her şeyi hakkıyla bilen, her şeyi hikmetle yapan sensin” dediler.

Kaynak : Bakara Suresi, Ayet 32

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi

Kehf Süresi 1-10 ayet 10 Tekrar - YouTube

Hamd, kuluna Kitab’ı (Kur’an’ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah’a mahsustur.

Kaynak : Kehf Suresi, Ayet 1

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Öyleyse yalnız beni anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin.

Kaynak : Bakara Suresi, Ayet 152

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı

Allah, meleklerden de resûller seçer, insanlardan da. Şüphesiz Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.

Kaynak : Hac Suresi, Ayet 75,

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ın, kendisine Kitab’ı, hükmü (hikmeti) ve peygamberliği verdiği hiçbir insanın, “Allah’ı bırakıp bana kullar olun” demesi düşünülemez. Fakat (şöyle öğüt verir ) “Öğretmekte ve derinlemesine incelemekte olduğunuz Kitap uyarınca rabbânîler (Allah’ın istediği örnek ve dindar kullar) olun.”

Âl-i İmran Suresi, Ayet 79

Son düzenleme:

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberleri, onlara dedi ki: “Biz ancak sizin gibi birer insanız. Fakat Allah, kullarından dilediğine (peygamberlik) nimetini bahşeder. Allah’ın izni olmadıkça, bizim size bir delil getirmemiz haddimize değil. Müminler ancak Allah’a tevekkül etsinler.”

İbrahim Suresi, Ayet 11

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt