Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KUR'AN DA geçen PEYGAMBER DuaLaRı... (1 Kullanıcı)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Kur'an da geçen peygamber duaları..

Hz.Adem ve Havva'nın Duaları..
Rabbimiz!Biz kendimize zulmettik.Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka zarara uğrayanlardan oluruz.(Araf23)

Hz.Nuh'un Duası..
Ey Rabbim!Ben yenilgiye uğradım bana yardım et.(Kamer10)

Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım.Eğer beni affetmez,bana merhamet etmezsen her şeyi kaybedenlerden olurum.(Hud47)

Hz.İbrahim'in Duası..
Ey rabbimiz!bizden kabul buyur.Şüphesiz sen hakkıyla iştensin,hakkıyla bilensin(Bakara127)

Hz.Lut'un Duası..
Ey Rabbim!Beni ve ailemi onların yaptıkları çirkin işten kurtar(Şuara169)

Hz.Yakup'un Duası..
Sıkıntımı,keder ve üzüntümü sadece Allah'a arz ediyorum(Yusuf86)

Hz.Yusuf'un Duası..
Rabbim!Gerçekten bana mülk verdin ve bana sözlerin yorumunu öğrettin.Ey gökleri ve yeri yaratan.Dünya ve ahirette yardımcım sensin.Benim canımı müslüman plarak al ve beni iyiler arasına kat(Yusuf101)

Hz.Eyyüp'ün Duası..
Eyyüp'ü de hatırla.Hani o rabbine,şüphesiz ki ben derde uğradım,sen ise merhametlilerin en merhametlisisin diye niyaz etmişti(Enbiya83)

Hz.Şuayp'ın Duası..
Allah,bizi sizin dininizden kurtardıktan sonra eğer ona dönersek mutlaka Allah'a karşı yalan uydurmuş oluruz.Rabbimiz Allah'ın dilemesi olmadıkça,sizin dininize dönmemiz bizim için olacak şey değildir.Rabbimiz herşeyi ilmiyle kuşatmiştır.Biz yanlız Allah'a tevekkül ettik.Ey Rabbimiz!Bizimle toplumumuz arasında gerçekle hükmet.Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın(Araf89)

Hz.Musa'nın Duası..
Ey Rabbim!Beni ve kardeşimi bağışla.Bize rahmet et.Sen merhametlilerin en merhametlisisin.(Araf151)

Rabbim!Gönlüme ferahlık ver,işimi bana kolaylaştır,dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar(Taha25-28)

Hz.Sülayman'ın Duası..
Ey Rabbim!Beni bağışla.Bana benden sonra kimseye layık olmayacak bir hükümdarlık bahşet.Şüphesiz sen çok bahşedicisin(Sad35)

Hz.Yunus'un Duası..
Senden başka hiçbir ilah yoktur.Seni eksikliklerden uzak tutarım.Ben gerçekten kendime zulmedenlerden oldum.(Enbiya87)

Hz.İsa'nın Duası..
Eğer onlara azap edersen,şüphe yok ki onlar senin kullarındır.Eğer onları bağışlarsan,yine şüphe yok ki sen mutlat güç sahibisin,hüküm ve hikmet sahibisin(Maide 118)

Hz.Muhammed'in Duası..
Rabbim!Gireceğim yere doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla.Çıkacağım yerden de beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar.Katından bana yardıma bir kuvvet ver(İsra80)

De ki! Ya Rabbi ilmimi arttır.(Taha114
)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt