Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kulağınız Çınladığında...!!! (1 Kullanıcı)

evşan

Eposta Onaylanmamış Üyeler
KULAĞIMIZ ÇINLADIĞINDA ;
HEP 'BİRİ BENİ ANDI' DERİZ YA ,

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve ‘zekerallahü men zekerani bi-hayrin’ desin”Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallallahü aleyhi ve selem” ve bunun benzeri salava-ı şerife okumak ile zikredilir, anılır.

Mü’minin kulağı çınladığı esnada Resulullah (s.a.v.) onu Cenab’ı Hak katında anmış, ona dua etmiştir. Mü’minin ruhu bunu duyduğu zaman kulağı çınlar. Bunun için salavat’ı şerife okuması tavsiye buyurulmuştur.

Nitekim ayak uyuşup karıncalandığında da salavat getirmek tavsiye edilmiştir.
paylaşarak dostlarınızın öğrenmesine de vesile olun.

Kaynak: bk. İbnu’l-Cevzî, el-Mevzuat, 3/76)

GüL_ne_OLuR

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar güzel bir paylaşım........Ben de kulak çınlamasının sebebini daha geçenlerde öğrenmiştim...

Şimdi bir de burda duymuş oldum..........

..Resullullah efendimiz ve HZ.ALLAH bizleri inşllh güzel anarlar her zaman..........

ALLAHın sevgili kulu olmak dileğiyle.........

neyzenözkan

Kayıtlı Kullanıcı
vay maşallahhhh yüreğinize sağlık allah razı olsun paylaşımınızdan dolayı hayırlı günler....

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Kütüb-ü Tis'a yı okuyan ve amel eden cennette çok büyük dereceler kazanır inşaallahu teala..

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ben de böyle okumuştum...
Kulak çınlamasından muzdariptim...
Çok doktora hastanelere gittim ama herhangi bir elle tutulur teşhis koyamadılar...
Bu hadis i şerifi okuyunca kulağım çınladığımda hemen salavat getiriyorum...geçiyor?
Rahatliyorum...
Tekrar olunca tekrar salavat getiriyorum??
Şükür her halimize...
Elhamdülillah ?

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
KULAĞIMIZ ÇINLADIĞINDA ;

HEP 'BİRİ BENİ ANDI' DERİZ YA ,

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve ‘zekerallahü men zekerani bi-hayrin’ desin”Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallallahü aleyhi ve selem” ve bunun benzeri salava-ı şerife okumak ile zikredilir, anılır.

Mü’minin kulağı çınladığı esnada Resulullah (s.a.v.) onu Cenab’ı Hak katında anmış, ona dua etmiştir. Mü’minin ruhu bunu duyduğu zaman kulağı çınlar. Bunun için salavat’ı şerife okuması tavsiye buyurulmuştur.

Nitekim ayak uyuşup karıncalandığında da salavat getirmek tavsiye edilmiştir.

paylaşarak dostlarınızın öğrenmesine de vesile olun.

Kaynak: bk. İbnu’l-Cevzî, el-Mevzuat, 3/76)

Teşekkürler,
Kulağım hemen hemen her an , çınlıyor..
Inşallah Muhammed Mustafa A.S efendimiz, her zaman anıyordur.

" Allahümme salli alâ Seyyidena Muhammed ve alâ Al-i Seyyidena Muhammed Mustafa A.S Resulullah. "

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt