Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KÜCÜK COCUK VE DUA (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Deniz kenarına oturmuş, gözlerinide ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saattir öylece duruyordu.Onun bu hâli, alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya dönmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini çekti. Yaşlı adam, seke seke onun yanına gidip: - Merhaba delikanlı!. dedi. Bu gün deniz çok harika değil mi?

Küçük çocuk, başını çevirmeden; - Ama rüzgârlı, dedi. Topum denize düşünce sürükleyip götürdü. Adam, çocuğun yanına oturup: - Eğer biraz genç olsaydım, yüzüp onu alırdım!. dedi. Ama şimdi adım

bile atamıyorum.

Küçük çocuk, ona cevap vermedi. Ve kıyıdan uzaklaşan topunu daha iyi görebilmek için, hemen yanındaki tümseğe çıktı. Yaşlı adam, sakin bir ses tonuyla: - Ümidini hiçbir zaman kaybetme!. dedi. Bence dua etsen çok iyi olur. Çocuk, büyük bir sevinçle: - Dua etsem topum geri gelir mi? diye sordu. Denize düştüğü yeri bilir mi? - Allah isterse eğer, ona öğretir!. dedi ihtiyar. Topun geri gelmese de, duaların sevabı sana yeter. Küçük çocuk, yaşlı adamın sözlerini biraz düşündükten sonra, her okuduğunda dedesinden bahşiş kopardığı uaları ard arda sıraladı. Daha sonra da, topun dönmesi için Allah'tan yardım istedi. Ama üzüntüsü azalmamıştı. O topa bir sürü para harcamış, bayram parasını bile ona katmıştı. Şimdi artık tek şansı, bazen

olduğu gibi, rüzgârın

âniden yön değiştirmesiydi. Ama deniz çok büyüktü, topu ise küçücük. Akşam üstü hava biraz daha sertleşti. Ve güneş batmak üzereyken sandallar döndü. Çocuk, eve gitmek istemiyordu. Bu yüzden de ihtiyarla birlikte oyalandı. Yaşlı adam, hep aynı balıkçıdan alışveriş yapardı. Sonunda onu bulup: - Avınız inşallah iyi geçmiştir!. dedi Eğer varsa, birkaç kilo alabilirim. Sandaldaki adam, bir kova içindeki balıkları gösterip: - Zaten ancak o kadarcık tutmuştum, dedi. Denizde "av" diye bir şey kalmadı.- Dua etmeyi denediniz mi? diye atıldı çocuk. Ümidinizi sakın kaybetmeyin!. Balıkçı için her şey tesadüftü. Bnun için de "rasgele" derlerdi. Ama şimdi bir şey hatırlamıştı. Yıllar yılı unuttuğu bir şeyi. Çocuğun yanaklarını

okşarken

- Dua ha!. diye mırıldandı. O zaman tutar mıyım? - Tutamasanız bile, duaların sevabı size yeter, dedi çocuk. Bunu yeni öğrendim. Balıkçı, böyle bir sözü ilk defa duyuyordu. Başını ağır ağır sallayarak: - Ben de yeni öğrendim!. diye gülümsedi. Üstelik de küçük bir öğretmenden. Çcuk, bu sözlerden çok hoşlanmıştı.Artık topun gitmesine üzülmüyordu. Yanındaki yaşlı adam ona bir göz kırparken, balıkçı tekrar sandala yöneldi ve ağların üzerindeki eski örtüyü açtı. Bir top vardı orada.Henüz ıslak olduğundan, ışıl ışıl parıldayan bir futbol topu. Balıkçı, onu çocuğa uzatıp: - Öğretmenlerin hakkı hiç ödenmez!. dedi. Bunu biraz önce denizde buldum!. Küçük çocuk, rüyada olmalıydı. Hiç beklenmedik şeylerin yaşandığı bir rüya. Aceleyle sağa

sola bakındı. Ama

her şey gerçekti. Balıkçı da, sandal da, ihtiyar da... Topu ise, işte ellerindeydi. Ona sıkıca sarılıp: - Bir daha benden izinsiz gezmek yok!. dedi. Ya dua etmeseydim ne olurdun o zaman? SİZLERDE DUA ETMEYİ DENEDİNİZMİ SIKINTILI ANLARINIZDA?... BELKİ DUALARINIZ HEMEN GERÇEKLEŞMEYEBİLİR AMA O DUALARIN SEVABI YETER SİZLERE... DUA EN KIYMETLİ BİR HAZİNE BİZİM İÇİN.. BİTER DİYE KORKMAYIN İSTEDİĞİNİZ KADAR KULLANIN... ÖYLE BİR HAZİNE Kİ SINIRSIZ VE KARŞILIKSIZ VERİLMİŞ HEMDE...

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KÜCÜK COCUK VE DUA

140289-small.jpg

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

SİZLERDE DUA ETMEYİ DENEDİNİZMİ SIKINTILI ANLARINIZDA?... BELKİ DUALARINIZ HEMEN GERÇEKLEŞMEYEBİLİR AMA O DUALARIN SEVABI YETER SİZLERE... DUA EN KIYMETLİ BİR HAZİNE BİZİM İÇİN.. BİTER DİYE KORKMAYIN İSTEDİĞİNİZ KADAR KULLANIN... ÖYLE BİR HAZİNE Kİ SINIRSIZ VE KARŞILIKSIZ VERİLMİŞ HEMDE...
s.aleyküm ablacım elinize sağlık..gerçekten çok ibretlik bir paylaşımdı..rabbim razı olsun sizlerden..evet dua çok mühim bir ibadet ve bizlerin tek sermayesi adeta..hem de bitmeyen ve sürekli artabilecek bir sermaye ve hazine..bize düşense sadece sahip olduğumuz bu hazinenin farkına varmak,bıkmadan usanmadan daima dua etmek..''DUANIZ OLMASA NE EHEMMİYETİNİZ VAR''durum böyle gerçekten..duamızla kendimize geliriz,duamızla BİZ oluruz,duamızla yolumuzdan şaşmayız biiznillah..bizim vazifemiz sadece ve sadece dua etmek..neticesini düşünmeden,mukabilini beklemeden..belki burada kabul olur,belki de ahirette karşımıza çıkar..RABBİM HALİS NİYETLE DUA EDEN KULLARINDAN ETSİN BİZLERİ..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(C.C.) EMANET OLUN..B)B)

-BiLaL-

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm;
çok güzel sizlerde dualarınızı eksik etmeyin İnşAAllah.Çünkü sizin dualarınızla biz bu durumdayız...Rahman c.c. razı olsun selametle dua ile...

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
SİZLERDE DUA ETMEYİ DENEDİNİZMİ SIKINTILI ANLARINIZDA?... BELKİ DUALARINIZ HEMEN GERÇEKLEŞMEYEBİLİR AMA O DUALARIN SEVABI YETER SİZLERE... DUA EN KIYMETLİ BİR HAZİNE BİZİM İÇİN.. BİTER DİYE KORKMAYIN İSTEDİĞİNİZ KADAR KULLANIN... ÖYLE BİR HAZİNE Kİ SINIRSIZ VE KARŞILIKSIZ VERİLMİŞ HEMDE...
s.aleyküm ablacım elinize sağlık..gerçekten çok ibretlik bir paylaşımdı..rabbim razı olsun sizlerden..evet dua çok mühim bir ibadet ve bizlerin tek sermayesi adeta..hem de bitmeyen ve sürekli artabilecek bir sermaye ve hazine..bize düşense sadece sahip olduğumuz bu hazinenin farkına varmak,bıkmadan usanmadan daima dua etmek..''DUANIZ OLMASA NE EHEMMİYETİNİZ VAR''durum böyle gerçekten..duamızla kendimize geliriz,duamızla BİZ oluruz,duamızla yolumuzdan şaşmayız biiznillah..bizim vazifemiz sadece ve sadece dua etmek..neticesini düşünmeden,mukabilini beklemeden..belki burada kabul olur,belki de ahirette karşımıza çıkar..RABBİM HALİS NİYETLE DUA EDEN KULLARINDAN ETSİN BİZLERİ..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(C.C.) EMANET OLUN..B)B)

ALEYKÜMSELAM BENDE COK BEGENDIM VE SIZLERLE PAYLASMAK ISTEDIM! INSALLAH YERINE ULASIR MESAJLAR!ZIRA DÜN HANDANIN DURUMU BENI COK ÜZDÜ.ÖYLE DURUMDA OLAN KARDESLERIM VARSA YARARLI OLUR DIYE DÜSÜNDÜM.DUALARIN KABULÜ DILEGIYLE!SELAM VE DUA ILE

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Topun geri gelmese de, duaların sevabı sana yeter.​

Selamun aleykum ablacım.. Çok güzel bir paylaşım olmuş Allah c.c. razı olsun..
Yukarıda da yazdığı gibi dua ettiğimizde istediğimiz şey olmadı diye üzülmememiz, hayal kırıklığına uğramamamız gerekir.. Duamızın sevabı bize yeter.. Rabbim hiçbir duamızı israf etmez, günün birinde bizim haberimiz bile belki olmadan o dua bizi bir kötülükten kurtarma vesilesi olabilir.. Hiçbirzaman ümidimizi kaybetmeyelim ve dua edelim inşaAllah..
Selametle kal ablacım..B)B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.DUA BAŞLI BAŞINA BİR İBADET DEĞİL Mİ?DUA BENİ YARATAN VAR DEMEK.DUA BENİ GÖZETEN VAR DEMEK.DUALARDA BULUŞALIM İNŞAALLAH.A.E.O.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Topun geri gelmese de, duaların sevabı sana yeter.​

Selamun aleykum ablacım.. Çok güzel bir paylaşım olmuş Allah c.c. razı olsun..
Yukarıda da yazdığı gibi dua ettiğimizde istediğimiz şey olmadı diye üzülmememiz, hayal kırıklığına uğramamamız gerekir.. Duamızın sevabı bize yeter.. Rabbim hiçbir duamızı israf etmez, günün birinde bizim haberimiz bile belki olmadan o dua bizi bir kötülükten kurtarma vesilesi olabilir.. Hiçbirzaman ümidimizi kaybetmeyelim ve dua edelim inşaAllah..
Selametle kal ablacım..B)B)

ALEYKUMSELAM CANIM BENDE COK BEGENIP EKLEMI$TIM SITEYE YAKLASIK 1AY OLUYORDU EKLEYELI YORUMLARI GÖRÜNCE BIRAZ $A$IRDIM ACIKCASI.BENIM FORUMLAR ESKIDIKCE DEGER KAZANIYOR ZATEN:D.UZUN ZAMAN FORUM ACMADIM.HOCAEFENDININ FORUMUNA COK UGRASMISTIM COK EMEK VERMISTIM SANIRIM KALKINCA COK ÜZÜLDÜM.SITEDE SIVRILMEMEK ICINDE UZUN ZAMAN FORUM ACMADIM.ZATEN YETERINCE AKTIF ANA SAYFAMIZ.BAZEN GEREKSIZ YAZILAR OKUYORUM AMA OLSUN DEGERI OLAN FORUMLAR YINEDE ILGI GÖRÜYOR.

SENDE SELAMETLE KAL.BIZLERIDE DUADAN EKSIK ETMEYIN.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN.DUA BAŞLI BAŞINA BİR İBADET DEĞİL Mİ?DUA BENİ YARATAN VAR DEMEK.DUA BENİ GÖZETEN VAR DEMEK.DUALARDA BULUŞALIM İNŞAALLAH.A.E.O.

AMIN DUALARDA BULUSALIM ÖNCE YARADANI SONRA BIRBIRIMIZI ANALIM INSALLAH!!! SELAM VE DUA ILE

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

B) çok güzel bi hikaye emeğine sağlık... insan hiç bi zaman umudunu yitirmemeli dualarını eksik etmemeli...B) selametle...

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

Sabrinnisa

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ ABLACIM.AEOLUN

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN...

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

l@l yazdı:
B) çok güzel bi hikaye emeğine sağlık... insan hiç bi zaman umudunu yitirmemeli dualarını eksik etmemeli...B) selametle...

AMIN AMIN CANIM!SANA KATILIYORUM UMUT DAIMA OLMALI.B)SELAM VE DUA ILE

Lonqinq_Roses

Kayıtlı Kullanıcı

MsELa ßir iNsan dua Eder Samiimi ßir şklde tuM kaLbiyLE .. sonra Duası qerCkleşmez.. Allah bnm duamı Allah kabul etmedı der.. ,fakat hiç ummadıqı bı anda duası qerckleşr .. ßnun kadiri şdur .. ; Allahu TeALa o kuLunun duasını cok ßeqenır ve surekLı dua etmesı ıcın duAsnı qeç kaBuL edermş =) yanı duamız kaBul oLmadı dıe dua etmeı bırakmayalm .. Samımı yapıLan tum hayırLı duaLar kaBul oLunur =)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm Allah razı olsun emeğinize sağlık selam ve dua ile...

uamurat

Kayıtlı Kullanıcı

selamaleyküm güzel paylaşım allah razı olsunB)

bozoklu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Gözyaşı

RE: Gözyaşı

Olmasa da ,,Gelmese de ..sevabı yeter .Ne güzel ,içten ve samimiyet kesbeden ifadeler.Duasız kul kul değil,Dua O na boyun bükme ve acziyetini dile getirme; Kulluğunu ilan etme değil mi zaten ...Yazınız beni hislendirdi..Allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt