Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kökhücre nedir ? (1 Kullanıcı)

kadircan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Haz 2007
Mesajlar
18
Tepki puanı
0
Puanları
0
KÖK HÜCRE NEDİR ?

22-HAC:
5 - Ey insanlar ! Eğer öldükten sonra dirilmekten şüphede iseniz, (bilin ki) ne olduğunuzu size açıklamak için şüphesiz biz sizi topraktan, sonra nutfeden (spermadan) sonra bir alekadan (embriodan) sonra yapısı belli belirsiz bir et parçasından yaratmışızdır.


Sevgili arkadaşlar son yıllarda tıp ilminde bir KÖK HÜCRE keşfi oldu biliyorsunuz.
Başlangıçta bebeklerin göbek bağındaki bazı dokuların,insan vücudundaki diğer organ dokularından farklı olduğu ve hiçbir organ dokusuna benzemediği görülünce,yapılan araştırmalarda bunun yumurta ve meni birleşiminden meydana gelen ilk insan hücresi olduğu anlaşıldı.

Nedir bu KÖK HÜCRE ??
Bana göre kök hücre YARATILIŞ MUCİZESİNİN başladığı noktadır.
Ana rahminde yumurta ve meni hücresi birleştiğinde KÖK HÜCREYİ meydana getiriyor, ve bu hücreler çoğalmaya başlıyor.Bu hücreler çoğalıp belirli bir büyüklüğe,belki bir pirinç tanesi büyüklüğü ,belki bir fındık büyüklüğüne geldiği anda, İLAHİ EMİR yürürlüğe giriyor.

Yüce kudret bu hücrelere emrini veriyor ve bu emir gereği:
Bir kısım hücreler kendisini değiştirerek KEMİK hücrelerine dönüşüyor ve yaratılacak vücudun iskeletini yani vücuttaki tüm kemikleri oluşturmaya başlıyor.
Bir kısım hücreler kendilerini değiştirerek ET DOKUSU hücrelerine değişiyor ve vücuttaki tüm kemikleri kaplayan ADELE VE ETdokularını oluşturuyorlar..
Bir kısım hücreler değişiyor,tüm vücuttaki KAN hücrelerini,birkısım hücreler değişip DAMAR hücrelerini ve kısım kısım hücreler hep kendilerini değiştirerek, ak ciğer,karaciğer,kalp,dalak,pankreas,mide bağırsaklar ,tırnaklar,saç ve kıllar ve neticede TÜM BİR İNSAN VÜCUDUNU meydana getiriyorlar.

Şimdi gelelim,bu gün müsbet ilimlerin ve tüm bilimlerin cevap veremediği sorulara:

Ana rahminde meni ve yumurta hücrelerinin birleşmesinden snra meydana gelen bu KÖK HÜCRELER gruplara ayrılarak tek tek vücuttaki tüm organları yapacaklarını nereden biliyorlar ?

Bu KÖK HÜCRELERİN çok gelişmiş bir ZEKALARI mı var ?

Bu KÖK HÜCRELER mesela karacigeri yapıyorlar,sonra onu korumak için ince bir zarla kaplıyorlar, bu hücreler bu işi ZEKASIZ olarak mı yapıyorlar ?

GÖZ gibi çok mükemmel ve çok detaylı ve hassas bir organın ZEKA olmadan bu hücreler tarafından yapılması mümkün mü?

Beyin gibi 1 kg lık bir ET parçasının içine ,görme,duyma,koku alma, düşünme gibi merkezleri nasıl yerleştiriyorlar ?

Bir dişi kaplan hamile kaldığında bu KÖK HÜCRELER çoğalarak bir kaplan vücudu yapacaklarını nereden biliyorlar ?

Neden bir defacık olsun yanılıpta kaplan rahmindeki bu kök hücreler kaplan karnında bir KANGURU meydana getirmiyorlar ?
Bu sualler yüzbinlerle çoğaltılabilir.......

Sevgili arkadaşlar,bu sorulara tüm ilim alemi ne bugün cevap verebilir ne de gelecekte cevap verebileceklerdir. Bu sorular YARATILIŞ MUCİZESİ nin mimarının sırrıdır ve O nun sırrı olarak kalacaktır. Ben buna inanıyorum.

Bu olay bize YÜCE YARATANIN nasıl bir güce sahip olduğunu , yaratma fiilinin nasıl muhteşem bir mükemmelliyette,hassas bir dengede yürütüldüğünü göstermesi açısından önemlidir.
Bütün bunlardan sonra yaratanın bize:

95-TİN:
4 - Biz insanı en güzel biçimde yarattık.


Dediğinde ne dediğini iyi anlayalım.

Ayrıca Yüce Yaradanın bizi yaratırken verdiği beyne ,kendi zekasından,kendi yaratıcılığından,kendi nefsinden bir ruh üflediğini de unutmayalım...

ŞÜKRETMESİNİ BİLELİM...

Not: Kendi düşüncelerimdir. Eleştirilere açıktır..
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt