Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Koca.1.0 ))) (1 Kullanıcı)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÇOKKKKKKK KOMİKKKKKKK

-Esmani- yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:
remi7781 yazdı:
Eger benim bildiklerimi bilseydiniz. Çok aglar az gülerdiniz. ( Hadis-i Şerif)

bunu biraz açsak kardeşim

S.A

HADİSİ ŞERİF...(Buhari, Küsuf, 2)

ABİM KARDEŞİMİZ BİRAZ AÇSAK DEDİ.HE NEDERSİN BUNU SEN GÜZEL YAPARSIN ABİM Bİ AÇ Bİ AÇ BELKİ HERŞEY DAHA İYİ ANLAŞILIR

deren75

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BURCUNUZA BAKIN...........!çok güzeller

RE: BURCUNUZA BAKIN...........!çok güzeller

BOĞA
ayyyy benim güzeller güzelm.bu bogalar varya dünya tatlısı yer gök harikası şeker mi şeker insanlardır.bal bunlar bal.bunların sohbatine doyum olmaz.iyi sevgili iyi arkadaş...say say bitmez bunlar.hatta bak yazmayayım dedim dayanamıyorum bunlar dünyay bedel insanlardır.

s.a.burçlara inanmam ve okumam bu neymiş acaba diye merak ettim ve açtım meğer ne güzel yorumlanmış emeğinize sağlık

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:
remi7781 yazdı:

S.A

ABİM KARDEŞİMİZ BİRAZ AÇSAK DEDİ.HE NEDERSİN BUNU SEN GÜZEL YAPARSIN ABİM Bİ AÇ Bİ AÇ BELKİ HERŞEY DAHA İYİ ANLAŞILIR

S.A

YOK ABLAM ABİN KAPANDI..KABUĞUNA ÇEKİLDİ..ABİN NEYİ NEDEN AÇSIN..KARDEŞİMİZİN AÇMIŞ OLDUĞU DİĞER FORUM KAFAMA ZEBANİ TOKMAĞI GİBİ İNDİ...
BU FORUMA GÜLMEK İÇİN GİREN BEN ,AZ ÖNCEKİ FORUMUN TESİRİYLE HALA KAHRET YA RAB DEMEKTEN KENDİMİ ALAMIYORUM...

abdjj5.jpg

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:
remi7781 yazdı:

S.A

S.A

YOK ABLAM ABİN KAPANDI..KABUĞUNA ÇEKİLDİ..ABİN NEYİ NEDEN AÇSIN..KARDEŞİMİZİN AÇMIŞ OLDUĞU DİĞER FORUM KAFAMA ZEBANİ TOKMAĞI GİBİ İNDİ...
BU FORUMA GÜLMEK İÇİN GİREN BEN ,AZ ÖNCEKİ FORUMUN TESİRİYLE HALA KAHRET YA RAB DEMEKTEN KENDİMİ ALAMIYORUM...

abdjj5.jpg
[/quote

A.S ABİM YADA KARDEŞİMİZE SADECE AZÖNCE AÇTIĞI AMERİKALI ŞEREFSİZLER FORUMUNU HATIRLATALIM.BENCE O FORUM HEP ANA SAYFADA DURSUN DURSUN Kİ GÜLMEK HİÇ AKLIMIZA GELMESİN.:(:(:(:( ABİM BENİM BEYNİM DONDU.KANIM DONDU.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A...

MUHTEREM KARDEŞLERİM... MÜ'MİNİN YÜZÜNDEN TEBESSÜM EKSİK OLMAMALI...
MİZAH ANLAYIŞINDADA AŞIRI VE KAHKAHAYA BOĞACAK ŞEKİLDE OLANLARDAN KAÇINMALIYIZ.
KONUYU UZMANLARINA BIRAKIP PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİR MİZAHINI NAKLETMEKLE YETİNECEĞİM.

EFENDİMİZ MECLİSİNDE SAHABELERİ İLE SOHBET EDERKEN DİZ ÜSTÜ OTURMAKTAN AYAKLARI UYUŞUR ANCAK UZATMAYADA SAYGISIZLIK OLUR HASEBİYLE UZATMAK İSTEMEZ.ANCAK İYİCE RAHATSIZ OLUR VE BİR AYAĞINI UZATIR VE SORAR:
-BU AYAĞIM NEYE BENZİYOR ?
SAHABELER KİMİ KAZMAYA,KİMİ ÇAPAYA DERKEN EFENDİMİZ DİĞER AYAĞINI UZATIYOR VE DİYOR Kİ:
-BU AYAĞIM DİĞERİNE BENZİYOR.

İNCELİĞE BAKIN LÜTFEN................ALLAHA EMANET OLUNUZ
..

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

erdal yazdı:
S.A...

KONUYU UZMANLARINA BIRAKIP PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİR MİZAHINI NAKLETMEKLE YETİNECEĞİM.

EFENDİMİZ MECLİSİNDE SAHABELERİ İLE SOHBET EDERKEN DİZ ÜSTÜ OTURMAKTAN AYAKLARI UYUŞUR ANCAK UZATMAYADA SAYGISIZLIK OLUR HASEBİYLE UZATMAK İSTEMEZ.ANCAK İYİCE RAHATSIZ OLUR VE BİR AYAĞINI UZATIR VE SORAR:
SAHABELER KİMİ KAZMAYA,KİMİ ÇAPAYA DERKEN EFENDİMİZ DİĞER AYAĞINI UZATIYOR VE DİYOR Kİ:

..

S.A

GÖZLERİMDEKİ BUĞU GİDİNCE İNCELİĞE BAKACAĞIM ELBET...EFENDİMİZ SAV. GEREKTİĞİ ZAMAN TEBESSÜM EDEN ,TEBESSÜM EDİLEMEYECEK DURUMDADA AĞLAYAN DÜŞÜNEN,ALLAHA CC SIĞINANDI...O REHBERDİ...BİZLER ONUN HEP GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ YÜZÜNÜ GÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN BU HALDEYİZ..SORUYORUM O MEKTUBU YAZAN IRAKLI FATMANIN YÜZÜNDE TECAVÜZE UĞRARKEN SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ SÜNNET GEREĞİ TEBESSÜM VARMIYDI..
NEYİ NE ZAMAN YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİLMEDİĞİMİZ İÇİN BU HALDEYİZ...
BEN BAK YORUM DAHİ YAPMADIM..SADECE AÇILMASI İSTENEN SÖZÜN HADİS OLDUĞUNU BELİRTTİM..LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ MEŞRU GERÇEKLERİ GÖREREK BELİRTİN...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

erdal yazdı:
S.A...

..

BAHSETTİĞİM FORUMA CEVAP YAZDINIZ.ABİM HADİ O FATMA KARDEŞİMİZİN MEKTUBUNU OKUDUKTAN SONRA DA SÜNNET DİYE GELİN ŞİMDİ TEBESSÜM EDİN.EFENDİMİZ ÜMMETİM ÜMMETİM HEP AĞLAMAKTA BUNUDA UNUTMAYALIM.:(:(:(:(:(:(:(

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ÖFKELENMEMİZ VE EL-KAHHAR İSMİNE AİNE OLMAMIZ GEREKEN ZAMANLARDA ŞEFKAT AYETLERİNİ VEYA HADİSLERİNİ,ŞEFKAT VE BAĞIŞLAYICILIK VE BİRLİK GEREKEN ZAMANLARDA İSE ŞİDDET VE ÖFKE DUYULMASI GEREKİYORMUŞ YÖNLENDİRMESİNİ YAPAN AYET VE HADİSLERİ KULLANMAK ÇOK BÜYÜK YANILGILARA SEBEBİYET VERİR VE GEREKSİZ HOŞGÖRÜ VEPASİFİZE OLMAK YA DA GEREKSİZ ZAMANLARDA DA ÖFKELENME SONUÇLARINI DOĞURABİLİR.AMAN DİKKAT.:eek:

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

olabilir kardeşlerim herkes her türlü forum açabilir .site ahlakına aykırı olmadıkça .

hem kardeşimiz bu formu daha önce açmıştı.
gülmek istemeyen açmaz .üzerinde yazıyor çok komik diye.
siz daha önce hiç gülmedinizmi. siz hiç fıkra anlatmadınızmı 15 senedir.bu savaş bu zulum yeni değilki ırakta olmasa filistinte orda olmasa bosnada var.daha öncede çanakkalede vardı.hep vardı ve olacak.

eğer siz hiç gülmediyseniz o zaman haklısınız.

bu forum önce açılmış.
eminimki o kardeşte bu gün gülemiyordur.

a.r.o.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

andelib yazdı:
olabilir kardeşlerim herkes her türlü forum açabilir .site ahlakına aykırı olmadıkça .

siz daha önce hiç gülmedinizmi. siz hiç fıkra anlatmadınızmı 15 senedir.bu savaş bu zulum yeni değilki ırakta olmasa filistinte orda olmasa bosnada var.daha öncede çanakkalede vardı.hep vardı ve olacak.

bu forum önce açılmış.

a.r.o.

S.A.KARDEŞİM BENİM SÖZÜM FORUM AÇAN KARDEŞE DEĞİL.A.E.O.

andelib

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
andelib yazdı:

bu forum önce açılmış.

a.r.o.

aleyküm selam
ben bütün yorumların toplamına yazmıştım.herhangi bir isim zikretmedim.inanın direk sizi hedef almadım.biraz insafsızca eleştirilmiş gibi geldi bana.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

andelib yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
andelib yazdı:

bu forum önce açılmış.

a.r.o.

aleyküm selam
ben bütün yorumların toplamına yazmıştım.herhangi bir isim zikretmedim.inanın direk sizi hedef almadım.biraz insafsızca eleştirilmiş gibi geldi bana.

ALEYKÜMSELAM..
BU POLEMİK BİTSİN...GÜLÜNECEKSE GÜLÜNSÜN AĞLANACAKSA AĞLANSIN ,AMA TARTIŞILMASIN...
İNSAN YAŞADIĞI DUYGUSAL YOĞUNLUK ETKİSİ İLE BAZAN YANLIŞ DÜŞÜNEBİLİYOR VE YANLIŞ YORUMLARA SEBEP OLACAK ŞEYLER YAZABİLİYOR...
VE YİNE İNSAN HEM GÜLERKEN HEM AĞLAYAMIYOR...
BU MAZERETİME DAYANARAK SİZLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM..
HAKKINIZI HELAL EDİN..
VE BU POLEMİĞE SON VERİN...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.

HALİSANE DUYGULARLA AÇILMIŞ ,KOMİK OLDUĞU KONU BAŞLIĞINDA YAZILI BİR FORUMA PEYGAMBER EFENDİMİZİN MİZAH ANLAYIŞINI BİR MİSAL İLE NAKLETMEK İSTEDİM...

SADECE NAKLETTİM,,,YORUM YAPMADIM,,,BU YAZININ YAZILMASI GEREKEN FORUMUDA BURASI İDİ.

SONRA ZİKREDİLEN FORUMA GEÇTİM ,OKUDUM ,ÜZÜLDÜM ORAYADA FUZULİNİN BİR BEYİTİNİ YAZDIM...

SİZ KARDEŞLERİMİZİN CEVAP VERİRKEN BİRAZ DAHA DUYARLI DAVRANMANIZI,,,GEREKSİZ TARTIŞMALARA FIRSAT VERMEMENİZİ İRTİRHAM EDER ,HAKKINIZI HELAL ETMENİZİ İRTİRHAM EDERİM.......

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM İNANIN ŞU YAZILARI OKUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM VE AĞLIYORUM KEŞKE YANLIŞ ANLAMASAYDINIZ BENİ TANIDIĞINIZ KADARIYLA BU KADAR DUYARSIZMIYIM,BU KADAR GADDARMIYIM...:(:(:(:(
BU FORMU DAHA ÖNCE AÇMIŞTIM BEN O KADAR DENSİZ DEĞİLİM Kİ O FORMUN ARKASINDAN BUNU AÇAYIM.NEYSE SİZ BÖYLE SÖYLEMİŞSENİZ BOYNUM KILDAN İNCE SADECE SÜKUT EDİYORUM.REMİ7781 KARDEŞİMİN HADİSİNİ AÇALŞIM DEMEM DEKİ MAKSAT BEN RABBİME ŞÜKÜR BİRAZDA OLSA BİLİYORUM BİLMEYENLER OKUSUN DİYE BİRAZDAHA AÇSIN DEMEK İSTEMİŞTİM.LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN KARDEŞLERİM.ELEŞTİRİYE
İKAZA HER ZAMAN AÇIĞIM AMA SANKİ O FATMA BACIMIZ BUNLARI YAŞARKEN SEN BUNU NİYE YAZMIŞSIN GİBİ DENDİLDİ BANA....İNANIN DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM BUNU HAKKINIZI CÜMLETEN HELAL EDİN....CANKARDEŞLERİM

eyhayat

Kayıtlı Kullanıcı
diplomalı kız

diplomalı kız

Kız, babasına diplomasını gösteriyordu.
- Baba, nasıl diplomam? Kimya, fizik, matematik, edebiyat, felsefe, müzik, resim hepsi pekiyi? En iyi notlar benim? Babasının cevabı hazırdı.
- Oh oh? çok memnun kaldım kızım. İnşallah yemek pişirmesini, dikiş dikmesini, çocuk bakmasını, çamaşır yıkamasını iyi bilen bir kocaya düşersin de mutlu olursun?

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: diplomalı kız

RE: diplomalı kız

eyhayat yazdı:
Kız, babasına diplomasını gösteriyordu.
- Baba, nasıl diplomam? Kimya, fizik, matematik, edebiyat, felsefe, müzik, resim hepsi pekiyi? En iyi notlar benim? Babasının cevabı hazırdı.
- Oh oh? çok memnun kaldım kızım. İnşallah yemek pişirmesini, dikiş dikmesini, çocuk bakmasını, çamaşır yıkamasını iyi bilen bir kocaya düşersin de mutlu olursun?

;););)B)B)B)B)B)

eyhayat

Kayıtlı Kullanıcı
cem yılmaz küçükken...

cem yılmaz küçükken...

Cem Yılmaz Çocukken

Edip Akbayram'in ismini Edi zannederdim. Yani o, benim icin "Edi Pakbayram"di.

Ablama, "Nasil olup da koca bir gunu canin sıkılmadan evde oturarak geciriyorsun?" demistim. "Buyuyunceinsanin cani sokakta oynamak istemez ki" cevabini vermisti. Uzunca bir sure buyuyup buyumedigimi anlamak icin kendime, "Canin sokakta oynamayi istiyor mu?" diye sormustum.

Sabahlari kalktigimda aklimin hala yerinde olup olmadigini anlamak icin 2+2, 3+4 gibi toplama islemleri yapardim. Sonuclar dogru olunca da cok sevinirdim.

Dedemle parka gittigimiz bir gun TRT'ciler cekim icin oradaydi. Beni oynarken cektiler. Yayin gunu bizim aile jeneriginde gozuktugum cocuk programini izlemek icin televizyon basina gecti.Kendimi ekranda gorunce, "Beni niye parkta unuttunuuuz?" diye gozyaslarina bogulmustum.

"Geri vites" kavramim yoktu. Sofor, kolunu koltuga atip arkaya dogru bakinca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.

Benden buyuk kuzenlerim dondurmacilarin dondurma kulahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini soylemisti. Inanmistim. Hala da kulahlarin sivri kisimlarini yemem. cope atarim.

Babaannem bir gun gelirse sevdigim dizilerin olmadigi bir gun gelsin istiyordum.

Abimle Karaoglancilik oynardik. O Karaoglan olurdu, beni de Bizans askeri yapardi. Sonra evire ceviredoverdi. cok muhim bir sey yaptigimi sandigim icin canim yansa bile hic sesimi cikarmazdim.

Yesil ve siyah zeytinin ayri agaclarda yetistigini sanirdim.

Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi" kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya calisirdim.

Anaokulunda patates baskisi yapmayi ogrenmistik. O kadar hosuma gitmisti ki, evde duvarlara, masa ortulerine filan basmistim.Ancak sanat merakim annemin yeni aldigi beyaz etege patatesi yapistirmamla son bulmustu.Hem gonlunu almak hem de el koydugu patateslerime kavusmak icin dahiyane bir fikirle ogretmenimin yanina gittim. "Annem" yazisini patatese oydurttum. Sevincle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batirdigim patatesi vucudumun her tarafina bastim. Sonra da annemin karsisina gectim. Beni o halde gorunce aglamaya baslamisti.

Madonna ile Maradona'yi kardes zannederdim. Kendi kendime, "Bunlarin babasi ne sansli be. Bir cocugu futbolun krali,biri muzigin kralicesi" derdim

Birinden ozur diledigim zaman Allah'in bana bir ozur verecegini sanirdim. Sakat olacagimi dusunup hemen "diledigim ozru " geri alirdim.

Kurban Bayrami'nda toplanan derilerden ucak yapildigini sanirdim. Ucaklarin dis yuzeyinin bu derilerle kaplandigi icin Turk Hava Kurumu'nun topladigini dusunuyordum. Ucak kacirma filmlerinde silahla ates edildiginde ya da bomba patladiginda, "Ayyy! Deri delindi!" derdim.

"Gil" diye konusanlari fakir zannederdim.

oyunumuz söyle olacak arkadaşlar herkes küçükken neyi ne zannettiğini yazacak mesela ben küçükken öğretmenleri hiç uyumaz herşeyi bilir zannederdim :Dya siz?

eyhayat

Kayıtlı Kullanıcı
sen fort minibüs bilirmisin

sen fort minibüs bilirmisin

Adamin birisi sehirlerarasi yolcu tasimaciliginda kullanmak üzereFord
minibüs satin alir. Ilk sefere çikacagi gün çok heyecanlidir.Yolculari
tepelemeye doldurur ve yola çikar. Fakat minibüsü öyle hizli
kullanmaktadir ki minibüsün en arka koltugunda oturan 60 yaslarinda bir
ihtiyar amca soföre:
"Yavrum biraz yavas gitsene kaza yapacaksin." deyince soför
heyecanla,
"Beybaba sen Ford minibüsü bilir misin?"der.
Ihtiyar adam "-Hayir bilmiyorum" deyince soför
" O zaman otur yerinebir daha isime karisma" der.
Neyse seyahat bu sekilde devam eder.Ileride keskin bir virajdan 120 Km
hizla dönünce uçuruma yuvarlanmaktan sonanda kurtulurlar.Bu arada
minibüsteki yolculardan orta siralarda oturmakta olan
orta yasli bir kadin:
"Soför bey rica ederim yavas git, evde çoluk çocugumuz bekliyor"
deyince soför kadina
"Abla sen Ford minibüsü bilir misin?" deyince kadin
"hayir nereden bileyim" der. Soför bunun üzerine
"O zaman sus, bana müdahale etme" der.
Yola devam ederler.Artik minibüs öyle süratli gitmektedir ki herkesin
yüregi agzinda soförün insafa gelmesini bekler. Soförün saginda oturan
adam dayanamayip:
"Soför Bey, yavas gitsene canina mi susadin" deyince soför:
"Abi sen Ford minibüsü bilir misin?" deyince, adam:
"Evet **** biliyorum ne olacak! der.
Bunun üzerine soför heyecan içerisinde
"Iyi o zaman çabuk söyle bunun freni nerede

eyhayat

Kayıtlı Kullanıcı
türkler uzaya nasıl çıkardı:D

türkler uzaya nasıl çıkardı:D

Biz bir uzay aracı yapsaydık adı; "Hacı Apollo" olurdu. Çok yakmasın diye tüplü yapar, klima masrafına girmemek için Salı Pazarı’nda 20 YTL’ye satılan vantilatörden koyardık Hacı Apollo’ya.

Arkaya fazladan 2 koltuk atar, nasıl olsa uzayda polis yok diyerek ayakta bile yolcu alırdık. O kadar uzun yol ’git git bitmez’ diyerek; bir kasetçalar alır Müslüm-Ferdi-Orhan üçlüsünün tüm albümlerini unutmazdık,

Biraz ortam ısınınca uzay elbisesini(itfaiye elbisesi)’ni çıkarır, atletle yola devam ederdik, daha da olmadı ayağımızı camdan çıkarırdık.

Karşıdan bir uzay aracı geçme ihtimaline karşı bir klarkson alır giderken kornaya basardık.

Hacı Apollo’nun arkasına "Miras değil alınteri", "Liselim", "Tek rakibim NASA" v.b. yazılar yazardık. Biz uzaya başka çıkardık,

Ay’ı turlamadan inmez, çukur, krater benzeri kasislerde mutlaka yavaşlardık. En kral köşesinde mangal yakardık(havasız ortamda ateş yanmayacağından
ona da bir elbise diktirirdik) Sonra çöpleri orda bırakır, Kocaman bir Türk bayrağı yanlarına ’ GFB, Çarşı ve ultrAslan bayrakları asardık.

Gelmeden Ay Hatırası niyetiyle fotograf çekilir, gelince Foto Color’da çıkartırdık.Biz uzaya başka çıkardık.

baltefsiri

Kayıtlı Kullanıcı
RE: sen fort minibüs bilirmisin

RE: sen fort minibüs bilirmisin

B);)B)B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt