Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Koca.1.0 ))) (2 Kullanıcı)

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: .: BİR ÖĞRENCİ EVİ NASILDIR? :.

meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
ÇOK GÜZELMİŞ YA.BEN YURTTA KALDIM.ÇOK FARKLI ORTAMLAR YA.YURDA İLK GİTTİĞİM ZAMAN UYUYAMIYORDUM KAFAYI YİYECEKTİM.ÇÜNKÜ BENİM UYUMAM İÇİN IŞIĞIN KAPALI VE ORTAMIN OLDUKÇA SESSİZ OLMASI LAZIM DI.AMA ORDA ONU BULMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ.TAM 1 AY BOYUNCA AĞLAMIŞTIM.GECE KANTİNE İNERDİK YEMEK YEMEK İÇİN.GECE YARILARINA KADAR SOHBET MUHABBET.SONRA SABAH HOCA SINIFTAN İÇERİYE GİRMEK ÜZEREYKEN HOCAYI DURDURUP BİŞEY SORACAKMIŞ GİBİ YAPAR HOCADAN ÖNCE SINIFA GİRERDİK.HER HAFTA SONU ODA TEMİZLİĞİ.HİZMETLİLERİN TEMİZLEDİĞİNİ BEĞENMEZDİK.YURDA YEMEK SOKARDIK YASAK OLDUĞU HALDE.TRABZON EKMEĞİNİ BİLEN VARMI BİLMEM AMA TRABZON EKMEĞİ BİLE SOKMUŞTUM YURDA.

canım kardeşim benim bak kardeş olduğumuz için aynıyız bende uyuyamadım 2 gün zor durdum yurtta çıktım hemen :D:D

CANIM BENİM EVET ZOR GELDİ BANA DA AMA EVE ÇIKMAK İÇİN DE KİMSEYE GÜVENEMEDİM.

canım benim söleseydin ben gelirdim yanına off trabzon ekmeği bilinmezmi yaa,benim askerlik tokata çıktı senin askerlik nereye çıktı kardeşim :D:D:DB)B):p

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
ÇOK GÜZELMİŞ YA.BEN YURTTA KALDIM.ÇOK FARKLI ORTAMLAR YA.YURDA İLK GİTTİĞİM ZAMAN UYUYAMIYORDUM KAFAYI YİYECEKTİM.ÇÜNKÜ BENİM UYUMAM İÇİN IŞIĞIN KAPALI VE ORTAMIN OLDUKÇA SESSİZ OLMASI LAZIM DI.AMA ORDA ONU BULMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ.TAM 1 AY BOYUNCA AĞLAMIŞTIM.GECE KANTİNE İNERDİK YEMEK YEMEK İÇİN.GECE YARILARINA KADAR SOHBET MUHABBET.SONRA SABAH HOCA SINIFTAN İÇERİYE GİRMEK ÜZEREYKEN HOCAYI DURDURUP BİŞEY SORACAKMIŞ GİBİ YAPAR HOCADAN ÖNCE SINIFA GİRERDİK.HER HAFTA SONU ODA TEMİZLİĞİ.HİZMETLİLERİN TEMİZLEDİĞİNİ BEĞENMEZDİK.YURDA YEMEK SOKARDIK YASAK OLDUĞU HALDE.TRABZON EKMEĞİNİ BİLEN VARMI BİLMEM AMA TRABZON EKMEĞİ BİLE SOKMUŞTUM YURDA.

canım kardeşim benim bak kardeş olduğumuz için aynıyız bende uyuyamadım 2 gün zor durdum yurtta çıktım hemen :D:D

canım benim söleseydin ben gelirdim yanına off trabzon ekmeği bilinmezmi yaa,benim askerlik tokata çıktı senin askerlik nereye çıktı kardeşim :D:D:DB)B):p

ASKERLİKMİ ANLAMADIM.BEN ERKEK DEĞİLİM.

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:

kardeşim :D:Dbiliyom erkek olmadığını bende erkek deilim zaten annem askerlik diyodu benim okula gitmemi eve misafirler geldimi nereye yerleştin diye soruyolarmış brnim kızın askerliği tokata çıktı diyomuş o yüzden söledin hakkını helal et canımB)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:

kardeşim :D:Dbiliyom erkek olmadığını bende erkek deilim zaten annem askerlik diyodu benim okula gitmemi eve misafirler geldimi nereye yerleştin diye soruyolarmış brnim kızın askerliği tokata çıktı diyomuş o yüzden söledin hakkını helal et canımB)

HA CANIM BENİM HELAL OLSUN NE DEMEK.BENİM ASKERLİĞİM MARAŞTAYDI.

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İĞRENÇ ESPRİLER

RE: İĞRENÇ ESPRİLER

:):) :Dvalla ben güldüm kibariye espirisine allah razı olsun kardeşim B)

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:
l_papatya yazdı:
meftun61 yazdı:

HA CANIM BENİM HELAL OLSUN NE DEMEK.BENİM ASKERLİĞİM MARAŞTAYDI.

canım benim yakınmışız bak çok yakın deil ama denizli ile tokat arası kadar uzak deildir dimi kardeşimB)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

Aliye kardeşim, gerçekten çok güzel B)B)elinize sağlık...

ben de 1 sene öğrenci evinde kaldım..Gerçekten unutulmaz günler geçirdim..Evimiz alt kattaydı ve bahçeye açılıyordu..Geneli zaten alt katta oluyor malumunuz

Hava güzel olunca atardık bahçeye masayı, temiz havada ders çalışırdık .. çok zevkli olurdu, çaylar kekler de benden;)...

Tuvalet, banyo nöbeti genelde geçiştirilmeye çalışılırdı, ama ben varken kaçmak olur mu nöbetten, takip ederdim valla, kim yaptı kim kaçtı diye:D...

Evin parası genelde ay sonuna yetişmezdi. Semtteki diğer evlerin bitmeden, bizim paramız hemen biterdi...Küçük misafirlerimiz de çok olurdu ama...B)B)

Bir de genelde öğrenci evlerinde, Evde sofra olmasına rağmen onun yerine gazete kullanılır:D:D:D Ne kadar tembellik değil mi ?Yıkamaya bile üşenilir...

Geceleri erken yatmak istesem bile evdeki çılgın arkadaşlar yatırmazdı, hatta her gece saat 2 de kahvaltı sofrası hazırlamayı adet haline getirmiştik.:D:D

Çok özledim o günleri,
o zamanlar ailemin yanında olsam diye can atardım...Özleyebileceğim hiç aklıma gelmezdi o günleri açıkçası...Şimdi ise evden gidip geliyorum..

Ama Aliye kardeşim, hiç merak etme bence ildışında okumanın nasıl olduğunu, inan güzelliklerinin yanında zorlukları da çok fazla:(:( Hem ailenin yanında, hem de ildışında okumayı yaşamış biri olarak, ailemin yanını tercih ederim açıkcası...
Çok uzattım , hakkınızı helal edin...Selametle...B)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bu resimlerdeki gariplik ne acaba ?

RE: bu resimlerdeki gariplik ne acaba ?

Anlar gibiyim ama tam cikaramadim:D önce sen söyle bakiyim anladigim dogrumu:D

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
nigdeli yazdı:
Aliye kardeşim, gerçekten çok güzel B)B)elinize sağlık...

ben de 1 sene öğrenci evinde kaldım..Gerçekten unutulmaz günler geçirdim..Evimiz alt kattaydı ve bahçeye açılıyordu..Geneli zaten alt katta oluyor malumunuz

Hava güzel olunca atardık bahçeye masayı, temiz havada ders çalışırdık .. çok zevkli olurdu, çaylar kekler de benden;)...

Tuvalet, banyo nöbeti genelde geçiştirilmeye çalışılırdı, ama ben varken kaçmak olur mu nöbetten, takip ederdim valla, kim yaptı kim kaçtı diye:D...

Evin parası genelde ay sonuna yetişmezdi. Semtteki diğer evlerin bitmeden, bizim paramız hemen biterdi...Küçük misafirlerimiz de çok olurdu ama...B)B)

Bir de genelde öğrenci evlerinde, Evde sofra olmasına rağmen onun yerine gazete kullanılır:D:D:D Ne kadar tembellik değil mi ?Yıkamaya bile üşenilir...

Geceleri erken yatmak istesem bile evdeki çılgın arkadaşlar yatırmazdı, hatta her gece saat 2 de kahvaltı sofrası hazırlamayı adet haline getirmiştik.:D:D

Çok özledim o günleri,
o zamanlar ailemin yanında olsam diye can atardım...Özleyebileceğim hiç aklıma gelmezdi o günleri açıkçası...Şimdi ise evden gidip geliyorum..

Ama Aliye kardeşim, hiç merak etme bence ildışında okumanın nasıl olduğunu, inan güzelliklerinin yanında zorlukları da çok fazla:(:( Hem ailenin yanında, hem de ildışında okumayı yaşamış biri olarak, ailemin yanını tercih ederim açıkcası...
Çok uzattım , hakkınızı helal edin...Selametle...B)

:D ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM, NE GÜZEL AÇIKLAMIŞSINIZ.. NE GÜZEL ANILAR DEĞİL Mİ? O GÜNLERİN DE HAYATIMIZDA HEP AYRI BİR YERİ OLACAK... İNSAN HER ŞEYİ AYRI KALINCA ÖĞRENİYOR AİLESİNDEN ASLINDA... KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE İLK KEZ DURMAYA BAŞLIYOR BELKİ.. AMA İYİ BİR PİŞME DÖNEMİ OLUYOR BİZLER İÇİN. DEĞİL Mİ?:D BEN ANILARINIZI PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK MUTLU OLDUM, GÖZ ÖNÜNDE TEKRAR YAŞAMIŞ GİBİ OLDUM.. EST. UZATMADINIZ. İYİ ETTİNİZ:D HAKKIMIZ GEÇMİŞ OLAMAZ.. GEÇMİŞSE DE HELAL HOŞ OLSUN İNŞ. SELAMETLE

ECMAİN ..İNŞ..KARDEŞİM..EVET ÇOK ÖZEL BİR YERİ VAR O GÜNLERİN..
AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLMEYİ ÖĞRETİYOR İNSANA...HER İHTİYACINIZI YANLIZ BAŞINIZA KARŞILIYORSUNUZ ÇÜNKÜ..
HAKKINIZ GEÇMİŞTİR MUTLAKA, ALLAH RAZI OLSUN...

ALLAH A EMANET OLUN GÜZEL KARDEŞİM B)B)B)

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
ERZURUMLU TEYO PEHLİVAN

ERZURUMLU TEYO PEHLİVAN

Teyo'nun şöhreti Amerika'ya ulaşıp, gazeteler, televizyonlar hep ondan bahsetmeye başlayınca Clay ona meydan okur. Lafın kısası Teyo ile birlikte ringe çıkarlar.
-Kılay, gara bir cırbağa. Dutiram dutiram yere çaliram. Ele oldu ki, dermansız dizlerime gapandi.
-Pehlüvan ben ettim sen etme, canimi bağışla.
Dedim ki "ya kelmeyi şahadet getirisen ya canın alıram" O sahat müslüman oldi.
[marq]:D:D:D:D[/marq]
Birgün gahvede oturiram,telefon çaldi.
-Pehlivan seni isdiller diye seslendiler.
Gahdım bahdım, ariyan bizim Kars Valisi:
-Pehlivan Sarıkamış’da denize bir cip düştü!
Biz uğraştık ama çıkaramadık.
Buradakiler de “ bu cipi denizden çıkarsa
Hasankale’li Teyo Pehlivan çıkarır.
“Allahını seversen gel bize yardım et” diye yalvardi.
Bunun üzerine gahdım bindim ata.
Gettim Sarigamış’a.
Atladım denize, suya bir dumdum,
cip suyun dibinde.
Bir goluma cipi tahdım, öteki golumunan da
gulaç atmaya başladım ve cipi sudan çığartdım.
Ama gardaş cip bene çok ağır geldi.
Tikkatli bahdım ne görim.
Megerse cipe bir de vapur tahılmış

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a hayırlı akşamlar,
yorumlar çok güzel keyifle okudum. ben bu duyguları hiç yaşamadım. ailemin yanından hiç ayrılmadım. o anılar güzel olsada aile çok farklı ya. aile ortamını çok seviyorum.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

mavi22 yazdı:
s.a hayırlı akşamlar,
yorumlar çok güzel keyifle okudum. ben bu duyguları hiç yaşamadım. ailemin yanından hiç ayrılmadım. o anılar güzel olsada aile çok farklı ya. aile ortamını çok seviyorum.

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM.. ALLAH RAZI OLSUN. HAYIRLI AKŞAMLAR

mahbusin

Kayıtlı Kullanıcı
BİR IRAKLI....

BİR IRAKLI....

Birgün bir ingiliz bir ıraklı birde amerikalı oturmuş çay içiyorlar.Amerikalı çayı içmiş bardağı havaya atmış demişki bizim amerika'da bardak okadar ucuzdurki bir kere içtiğimiz bardakla bir daha bişey içmeyiz demiş ve bardağa ateş etmiş.İngilizde bardağı havaya atmış bizim ingiliz sahillerinde cam yapmak için okadar kum vardırki bir içtiğimiz bardağı bi daha kullanmayız demiş ve bardağa ateş etmiş. Iraklıda çıkarmış silahı ingilizle amerikalıyı vurmuş. demişki:BİZİM BAĞDAT'TA BU AMERİKAN VE İNGİLİZ ASKERLERİNDEN OKADAR ÇOK VARKİ BUNLARLA BİR ÇAY İÇTİKTEN SONRA Bİ DAHA ÇAY İÇMEYİZ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt