Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KDE 4.3 hazır (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
Linux masaüstü arabirimleriden KDE'nin yeni sürümü yayınlandı. İşte yapılan yenilikler...

h3gwe8lyqm.jpg

KDE 4.3: Geliştirici takım, popüler masaüstü arabiriminin yeni sürümünü yayımladı.

KDE takımı K-masaüstü arabirimini "Caizen" kod adıyla yayımladı. Yeni masaüstü arabirimi daha fazla performans ve kullanıcı dostu olmayı vaat ediyor.

Geliştiriciler yeni masaüstü arabiriminde yaklaşık 10.000 hatayı giderdiklerini bildiriyor. KDE 4.3'te en çok göze çarpan yenilik görsel olarak Oxygen'den daha sade olan Air temasına geçilmiş olması. Geliştiriciler bunun yaparken arabirimin kaynak kullanımını azalttıklarını söylüyor. Gösterilen widget'ler artık her sanal masaüstü için ayrı ayrı oluşturulabiliyor. Kopyalama işlemleri gibi güncel görevler artık açılır pencerelerde gösterilmiyor; bunun yerine bir ilerleme çubuğuyla birleştiriliyor. İş-durumu önceden de olduğu gibi bir tıklama ile sistem tepsisinden çağrılabiliyor. Yeni bir ikon animasyonu işlenmekte olan görevler hakkında sürekli bilgi veriyor.

Klasör görünümü Plasmoid (Folder-View) kısa bir fare dokunuşundan sonra (Mouse-Over), dokunulan alt klasörlerde hangi dosyaların bulunduğunu gösteriyor. Bu sayede dosya yöneticisi açık olmadan da klasörler ve dizinlerde gezinilebiliyor. Yapılan tüm yeniliklerin listesini resmi duyuruda bulabilirsiniz.

Yeni KDE sürümünün kaynak kodu şu andan itibaren indirilmeye sunuldu. Kısa bir süre sonra kullandığınız Linux dağıtımını da hazır paket olarak yükleyebileceksiniz.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Index of /pub/x11/kde/stable/4.3.0/src
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt