Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kazandibi tatlısını yapmayı bilen varmı aranızda? (1 Kullanıcı)

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
Kazandibi tatlısınız bilen arkadaşlardan mümkünse tarif alabilirmiyim.
Teşekkürler şimdiden

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bilmiyorum ama öğrendim tarifle..:)

damlasakizli-kazandibi.jpg

Malzemeler

1 kilo süt

1,5 su bardağı toz şeker

3 parça damla sakızı

3 çorba kaşığı pirinç unu

2 çorba kaşığı nişasta

Yapılışı

Bir tencereye soğuk sütü, toz şekeri, pirinç ununu, nişastayı koyuyoruz. Bir çorba kaşığı toz şekeri ve damla sakızını havanda dövüyoruz. Tenceremizin içine alıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Ocağa koyuyoruz. Sürekli karıştırarak kaynatıyoruz. Kaynayınca kıvamını kontrol ediyoruz. Kısık ateşte kaynatmaya devam ediyoruz. Alüminyum bir tepsiye biraz pudra şekeri serpip üzerine biraz muhallebiden ilave edip ocağa alıp bir köşesinden başlayarak spatula ile yayıyoruz. Dibini kazımadan muhallebiyi sürekli karıştırarak yakıyoruz. Bütün tepsimizin zeminini kapladıktan sonra üzerine tencerede kaynamakta olan muhallebimizi döküyoruz. Sonra ıslak bir bezi tezgaha serip üzerine kazandibi tepsisini koyup soğumaya bırakıyoruz. Ilıkken buzdolabına kaldırıp, soğuduktan sonra dolaptan alıp dilim dilim kesip spatula yardımıyla ters çevirip, servise hazır hale getiriyoruz.

Afiyet Olsun!

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
tarifin için teşekkürler nazar kardeş. internetten bende bir sürü tarif buldum ama
sitede olan kardeşlerimizden bizzat deneyen devamlı yapan birileri vardır diye düşünmüştüm.

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
bizzat denenmiş ve onaylanmış bi tarif arıyorum hala:)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ben bilmiyordum tarif için teşekkürler nazar kardeşim
artık deneriz:)

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
..............................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt