Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kayıp Ayet-Engin Noyan (1 Kullanıcı)

İLK VAHİY

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevbequran.com
www.yeniresim.com_-_Dini_Resimler_-_slami_-_Kadir_Suresinden_Bir_Ayet.jpg

Yıllardır şu kayıp ayeti arıyorum.
kaba meali şu olmalı..

Bana karşı sorumluluklarının bilincinde olanlara bir rehber olarak indirdiğim,üzerinde hiçbir şüphe olmayan bu ilahi kelamı alın,sıkı sıkıya,hava ve toz girmeyecek şekilde sarıp sarmalayın,şık hatta mümkünse üzeri işleemeli bir torbaya sokun ve onu evinizin en yüksek en erişilmesi zor bir noktasına asın..sonra ey ihlaslı kullarım onu orda bırakın bir dahada sakın dokunmayın sabah akşam altına geçin durun yeter..Rahmet ve bereket üzerinize yağar,ilminiz artar,böylece bana ve muradımı almaya her geçen gün birraz daha yaklaşırsınız..iyi halin salih kullarım olursunuz...

evet dünyalar güzeli mahzun ve mazlum ülkemdeki,mahzun ve mazlum müslüman kardeşlerim belli ve zorunlu durumlarda başta mübarek analarını ak sütü gibi helal kaza ruhsatlarını kullanıp,irili ufaklı tavizler vermeyi zorda içlerine sindirdikleri halde,büyük bir ihlas ve titizikle hatta aşkla ve şevkle asla taviz vermemecesine.. bağlı kaldıkları bu ayeti arıyorum...bulamıyorum..

Kaç defa devrettim,hatmettimsede o mübarek Kuranı,o ayeti bulabilme cehdi içinde gece gündüz demeyip ince eleyip sık dokuyup bir türlü rastlayamadım..
sordum soruşturdum aralştırdım karıştırdım bir türlü rstlayamadım..bulamadım bulamadım..

Mübarek Kuranın içinde yaptığım o tadına doyum olmaz,o zihşn açıcı ruh ferahlatıcı ve bir o kadarda pırıl pırıl aydınlatıcı yolculuuğm esnasında hep dönüp dolaşı gözüm o mübarek alak suresindeki ayetlere takıldı..

Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insani bir asılanmış yumurtadan yarattı. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir. O Rab ki kalemle (yazmayı) ögretti. İnsana bilmedikleri seyi öğretti.

....ve pirim üstadım Muhammed Esedin Rabbimiz ondan ebediyyen razı olsun..rabbimizin oku emrine verdiği yorumu nakşettim...
"Okumak bir dış kaynakta.,burada Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri,yüksek sesle olsun veya olmasın ama anlamak niyetiyle zihne nakşetmeyi ifade eder..
Okumak bir dış kaynakta.,burada Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri,yüksek sesle olsun veya olmasın ama anlamak niyetiyle zihne nakşetmeyi ifade ediyorsa o mübarek kitabı sarıp sarmalayıp bir çivide asılı kalmaya mahkum etmek niye?
yoksa biz Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri, zihne nakşetme niyetinde dğilmiyiz..?

YOOK arkadaş değil cevabını araştırması sorulması bile çook ama çok zor peeek ama pek yaman bu sorular bana göre değil..
en iyi ben yine o kayıp ayeti araştırmaya devam edeyim...
böyle çok daha kolay...

(Kuran günlüğü-Engin Noyan)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insani bir asılanmış yumurtadan yarattı. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir. O Rab ki kalemle (yazmayı) ögretti. İnsana bilmedikleri seyi öğretti. ....
ve pirim üstadım Muhammed Esedin Rabbimiz ondan ebediyyen razı olsun..rabbimizin oku emrine verdiği yorumu nakşettim...
"Okumak bir dış kaynakta.,burada Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri,yüksek sesle olsun veya olmasın ama anlamak niyetiyle zihne nakşetmeyi ifade eder..
Okumak bir dış kaynakta.,burada Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri,yüksek sesle olsun veya olmasın ama anlamak niyetiyle zihne nakşetmeyi ifade ediyorsa o mübarek kitabı sarıp sarmalayıp bir çivide asılı kalmaya mahkum etmek niye?
yoksa biz Kuran mesajından alınan sözleri veya düşünceleri, zihne nakşetme niyetinde değilmiyiz..?

Esselamu Aleyküm değerli kardeşim..
Rabbim razı olsun
emeğinize ve hisseden yüreğinize sağlık..
Nasihat içeren güzel bir paylaşım..
bu hayırlı paylaşımınızdan istifade etmemiz duasıyla
Kuran_ı Kerim'i okumak okuyup anlamak Kuran ile yaşamak..
Rabbimize layık kul Efendimize sallahu aleyhi ve sellem layık bir ümmet Kuran_ı Kerim'e Has bir talebe olmamız duasıyla
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt