Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kaşlarınızı alıyo musunuz?kaşları birazcık toparlanması için almak günah olur mu? (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Ben sildim kardeşim ilgili mesajları...
Yönetim tarafından size verilen hata puanı yok şuan...
İçiniz rahat olsun inşallah...
Selam ve DUA ile...

Allah celle celaluhu razı olsun abi. Sağolasın..
Biraz meşgul ettik forumu..
Tamam abi.. Çok sağolun..

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
kaş alanlar lanetlenmiştir ama mesela ben evliyim eşim bakımlı olmamı istiyor kaşlarımı ve yüzümü aldırmadığım zaman laf sokuyo temizlenmemi istiyo. ne yapçaz biz şimdi

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
Kenarlardan bi kaç tel düzeltiyorum ben , bu da mı günah ? İnceltmiyorum düzeltiyorum

çelebiler

Yasaklı Kullanıcı
Bir şeyi ancak Allah haram kılar hadislerle birşey haram kılınamaz.Haram olan şeyler Kuran'da bildirilmiştir.Allah lanetlediği kişileri de Kuran'da bildirmiştir.Kaş aldırmak haram günah değildir.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Bir şeyi ancak Allah haram kılar hadislerle birşey haram kılınamaz.Haram olan şeyler Kuran'da bildirilmiştir.Allah lanetlediği kişileri de Kuran'da bildirmiştir.Kaş aldırmak haram günah değildir.

sen git kendi tayfana anlat bunları buradaki insanlar ehli sünnet olarak ölmeyi murad ediyorlar.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Haşr suresi 7.ayetin mealini ve tefsirini okusun çelebiler denilen akıl çelicinin sözü doğru olabilir mi diye düşünen kardeşlerimiz..

çelebiler

Yasaklı Kullanıcı
sen git kendi tayfana anlat bunları buradaki insanlar ehli sünnet olarak ölmeyi murad ediyorlar.

Nereden biliyorsun insanların kalplerini mi okuyorsun?Belki de müslüman olarak ölmek istiyorlardır.İnançlarına Allah'ın dininden başka birşey karıştırmak istemiyorlardır.

"Bütün peygamberlere Rab’leri tarafından verilen kitaplara iman ettik. Onlar arasında asla bir ayrım yapmayız. Biz yalnız O’na teslim olan Müslümanlarız."(Bakara 136)

"Ey îmân edenler! ALLÂH’a karşı gelmekten nasıl sakınmak gerekirse öylece sakının. O’na layık olduğu ta’zîmi gösterin ve ancak O’na teslim olan müslüman olarak can verin."(Ali İmran 102)

RAbbimiz bizlere müslüman isminden başka bir şekilde hitab etmiyor.Ne isim üzerine can vermemizi de istediğini belirtiyor.Sen bu ayete rağmen halen kendinin ehli sünnet olarak öleceğin mi düşünüyorsun.

Haşr suresi 7.ayetin mealini ve tefsirini okusun çelebiler denilen akıl çelicinin sözü doğru olabilir mi diye düşünen kardeşlerimiz..

Bakalım Haşr Suresi 7. ayette Rabbimiz bizlere ne buyurmaktadır.

"Allah'ın, kentler halkından resulüne zahmetsizce aktardığı mal ve nimetler şunlar içindir: Allah, Peygamber, yakınlar, yetimler, yoksullar, yolda kalmışlar. Bu böyle düzenlenmiştir ki, o mal ve nimetler sizden yalnız zengin olanlar arasında dönüp duran bir kudret aracı olmasın. Resul size ne verdiyse onu alın; sizi neden yasakladıysa ona son verin ve Allah'tan korkun. Hiç kuşkusuz, Allah'ın azabı çok şiddetlidir." (Haşr 7)

Rabbimiz bahsettiğiniz ayette bizlere ganimet paylaşımının nasıl yapılması gerektiğinden bahsetmektedir.Bu paylaştırmadan "Peygamber sizlere ne verdiyse alın ve itiraz etmeyin" hükmü çıkmaktadır.

Hayırdır,kaş almayı rabbimiz haram kılmamıştır dediğimiz halde akşam akşam bu mevzuda konuşmak varken neden ganimet taksimine başladın aklı başında bir izahın var mı?

"Akıl çelici" çok komiksin aklınızı çelmek istiyorum dikkat edin banaaa :) Evet aklınızı Tek doğru olan Kuran'a çekmek istiyorum.Biraz onun bunun dediklerini bırakın da Rabbimizin dediklerine kulak verin.Aklınızın Kuran'a çekilmesine itirazınız yoktur herhalde?

"Allah, hadisin(sözün)en güzelini, birbirine benzer iç içe ikili manalar ifade eden bir Kitap halinde indirmiştir. Rablerinden korkanların ondan derileri ürperir. Sonra da hem derileri hem de kalpleri, Allah'ın Zikri/Kur'an'ı karşısında yumuşar. Bu, Allah'ın kılavuzudur ki, onunla dilediğini/dileyeni hidayete erdirir. Allah'ın saptırdığına gelince, ona kılavuzluk edecek yoktur." (Zumer 23)

"Artık onlar, bundan sonra hangi hadise(söze) inanacaklar? (Mürselat50)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt