Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kardeşinizden nasihat (1 Kullanıcı)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
ilginc benim de aniden aklima geldi soz veridigim ve linki atayim dedim :)...insallah hepsini okursun icem ama otuz risaleyi ben de okumadim o kitap sana zor olur biraz...sen milleti ibrahimden başla kardeşim...dun için de hakkini helal et

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ilginc benim de aniden aklima geldi soz veridigim ve linki atayim dedim :)...insallah hepsini okursun icem ama otuz risaleyi ben de okumadim o kitap sana zor olur biraz...sen milleti ibrahimden başla kardeşim...dun için de hakkini helal et
hepsini okumak istiyorum ama bilgisayardan okumak gözlerimi çok yoruyor,elindeki kitap gibi olmuyor.
onun için biraz geç de olsa ,inşaAllah hepsini okumak isterim.
helal olsun size hakkım daima helaldir.tabi biraz çabuk sinirlenen bir yapınız var bunu kabullenin:) ama ben alıştım artık :D bence siz yatın kalkın eşinize dua edin iyi sabrediyor:D:p
:a39:

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
anladım kardeş...yok estağfurullah ben sert tepki verdiysem sen kusura bakma...ben elimde olmadan çabuk sinirleniyorum...kırmak istemem kimseyi...heleki sizi kardeşim..Allah biliyor ki bu forumda benim için en değerli kardeş sizsiniz...hem de en eskiden beri burada tanıdığım...ben sanırım biraz sert yazdığım için pek kimse sevmiyor :), karşı çıkıyor neyse kusura bakma inşallah...
duan için Allah razı olsun...bir yıl olmadı ocakta oldu ama benim meselem oldukça karışık ben bile baş çıkarmıyorum..Allah hakkımda hayırlısını etsin...Allah yardımcın olsun kardeşim

Rabbim yardımcınız olsun.. Hayırlısını nasip etsin inşaAllah..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
hepsini okumak istiyorum ama bilgisayardan okumak gözlerimi çok yoruyor,elindeki kitap gibi olmuyor.
onun için biraz geç de olsa ,inşaAllah hepsini okumak isterim.
helal olsun size hakkım daima helaldir.tabi biraz çabuk sinirlenen bir yapınız var bunu kabullenin:) ama ben alıştım artık :D bence siz yatın kalkın eşinize dua edin iyi sabrediyor:D:p
:a39:

insallah kardesim...kabullenin derken ben bunu biliyorum...evlenmeden once esime soledigim sartlardan bir tanesi cok cabuk sinirlendigim ve bunu onun kabul etmesiydi... :) sorun yok yani

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
insallah kardesim...kabullenin derken ben bunu biliyorum...evlenmeden once esime soledigim sartlardan bir tanesi cok cabuk sinirlendigim ve bunu onun kabul etmesiydi... :) sorun yok yani

şaka yapıyorum zaten abi o işin latifesi.ama kabullenmiş ne güzel.
Allah şifa versin sanırım rahatsızdınız.inşaAllah aklımdan geçen değildir.
Şafi ismi tecelli etsin ..
dua eder dua beklerim

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
şaka yapıyorum zaten abi o işin latifesi.ama kabullenmiş ne güzel.
Allah şifa versin sanırım rahatsızdınız.inşaAllah aklımdan geçen değildir.
Şafi ismi tecelli etsin ..
dua eder dua beklerim[/B]

Allah razi olsun dualarin icin...ben de unutmam sizi duamda...yok rahatsizligim olesineydi bobrek tasi yani....o da gecmedi...Allah gunahlarimiza keffaret etsin...

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Gül Berra;haklisiniz ama yazilari ben yazmiyorum ki hem okumadan nasil bilgi sahibi olabilirizki malasef okumayi sevmiyen milletiz kitap okumaktan bir cok insan hoslanmaz ama bura oyle guzel bir sey varki her bir konu altinda tamam konu bir ama oyle farkli guzel yazilar paylasiliyorki yani bence uzun kisa fark etmez cunki farkli yazarlarin goruslerini okuyoruz ve bizde bunlari okuyarak idarak ederek kendi hayatimaza tatbik ediyoruz..tesekkur ederim

GÜLBERRA KARDEŞİM;

senin yazmadığını anladım o yazıların sana ait olmadığını biliyordum ben bunu kastetmedim benim demek istediğim alıntı yaparken olduğu gibi değilde en gereklı en önemle vurgulanmış cümleleri paragrafları biraz daha kısa tutmaya çalışarak insanlara kolaylık sağlayarak sunmak.elbetteki hepimiz paylaşılan yararlı bilgileri okuyup kavrayıp kendi hayatlarımıza yansıtmaya çalışıyoruz ama bu benim kişisel görüşümdü seni eleştirmek vs maksadıyla söylemedim kendim dahi elimden geldiğince kısa ve öz yazılar paylaşmayı tercih ediyorum uzun yazılarda yazıyorum yorumlar katıyorum fakat bazı insanlarında benim gibi uzun yazılar okuyamadığını düşünüyorum. benim sana bir kastım yok bunu bilmen gerekir.kitap konusuna gelince benim için kitaptan okumak ayrıdır, bilgasayardan yazılan yazıları okumak farklıdır.kitap okumayı çok severim elime alıp tek tek yapraklarını çevirerek okumanın zevki bir başkadır ama bilgisayar için aynı şeyi söyleyemem.bu beni yoruyor buyuzden okuyamıyorum ve belki benim gibi olanlar vardır diye düşünüp kolaylık sağlamaya çalışıyorum bunlar benim görüşlerimdir lütfen kimse farklı yorumlamasın
.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Amiin inşaAllah.. Rabbim cümlemize nasip etsin inşaAllah..

ablacim bu konun ucuncu sayfasinda gull berra kardese de hatirlatmistim size de hatirlatayim...

Hz. Enes(ra) anlatıyor: Resulullah(sav) buyurdu ki: "Sizden biri dua edince 'Ya Rab! Dİlersen beni affet! Ya Rab! Dilersen bana rahmet et! demesin. Bilakis, azimle (kesin bir uslubla) istesin."
Hadisiyle bağlantılı olarak günlük hayatta kullandığımız "inşaALLAH " kelimesini dua ederken dahi ağız alışkanlığı olarak kullanıyoruz.
"ALLAH razı olsun inşaALLAH" dediğimiz de "ALLAH dilerse ALLAH razı olsun" anlamı çıkıyor. Kesin bir dil kullanmamız gerektiği hadiste belirtilmiş yalnızca "ALLAH razı olsun " dememiz lazım. dua edince de insallah denmez kardeşim...hatirlatmak istedim sadece...

Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir. (zariyat 55)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
haklisiniz ama yazilari ben yazmiyorum ki hem okumadan nasil bilgi sahibi olabilirizki malasef okumayi sevmiyen milletiz kitap okumaktan bir cok insan hoslanmaz ama bura oyle guzel bir sey varki her bir konu altinda tamam konu bir ama oyle farkli guzel yazilar paylasiliyorki yani bence uzun kisa fark etmez cunki farkli yazarlarin goruslerini okuyoruz ve bizde bunlari okuyarak idarak ederek kendi hayatimaza tatbik ediyoruz..tesekkur ederim

senin yazmadığını anladım o yazıların sana ait olmadığını biliyordum ben bunu kastetmedim benim demek istediğim alıntı yaparken olduğu gibi değilde en gereklı en önemle vurgulanmış cümleleri paragrafları biraz daha kısa tutmaya çalışarak insanlara kolaylık sağlayarak sunmak.elbetteki hepimiz paylaşılan yararlı bilgileri okuyup kavrayıp kendi hayatlarımıza yansıtmaya çalışıyoruz ama bu benim kişisel görüşümdü seni eleştirmek vs maksadıyla söylemedim kendim dahi elimden geldiğince kısa ve öz yazılar paylaşmayı tercih ediyorum uzun yazılarda yazıyorum yorumlar katıyorum fakat daha çok insanlarında benim gibi uzun yazılar okuyamadığını fark ediyorum benim sana bir kastım yok bunu bilmen gerekir.kitap konusuna gelince benim için kitaptan okumak ayrıdır bilgasayardan yazılan yazıları okumak farklıdır kitap okumayı çok severim elime alıp tek tek yapraklarını çevirerek okumanın zevki bir başkadır ama bilgisayar için aynı şeyi söyleyemem bu beni yoruyor buyuzden okuyamıyorum ve belki benim gibi olanlar vardır diye düşünüp kolaylık sağlamaya çalışıyorum bunlar benim görüşlerimdir lütfen kimse farklı yorumlamasın.

yok soylediklerinde yanlis anlasilacak bir durum yok..evet tabiki kitap okumanin zevki bir baskadir ve ben kitap okumayi cok ama cok severim sanirim bu sefer ben kendimi yanlis ifade ettim..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
ablacim bu konun ucuncu sayfasinda gull berra kardese de hatirlatmistim size de hatirlatayim...

Hz. Enes(ra) anlatıyor: Resulullah(sav) buyurdu ki: "Sizden biri dua edince 'Ya Rab! Dİlersen beni affet! Ya Rab! Dilersen bana rahmet et! demesin. Bilakis, azimle (kesin bir uslubla) istesin."
Hadisiyle bağlantılı olarak günlük hayatta kullandığımız "inşaALLAH " kelimesini dua ederken dahi ağız alışkanlığı olarak kullanıyoruz.
"ALLAH razı olsun inşaALLAH" dediğimiz de "ALLAH dilerse ALLAH razı olsun" anlamı çıkıyor. Kesin bir dil kullanmamız gerektiği hadiste belirtilmiş yalnızca "ALLAH razı olsun " dememiz lazım. dua edince de insallah denmez kardeşim...hatirlatmak istedim sadece...

Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir. (zariyat 55)

evet abi soylediginiz gibi gercekten aliskanlik elimden geldikce cok dikkat etme calisiyorum..duanizda unutmayin

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm :)

Ve akeyküm selam ve rahmetullah...
Selam vermek sünnet almak farz

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bir genç kızı istemeye gitmişti.. Kızın kardeşi ona su soruları sorar;

Genç: Diploman var mı?

Mücahid: Evet benim diplomam Lailehe ilallah'dır.

Genç: İşin, mesleğin var mı?

Mücahid :Mesleğim cihattır.

Genç: Evin var mı?

Mücahid: En güzel ev cennettir.

Ben ev isteyen değil bana cihad topraklarına gitmede arkadaşlık yapacak bir eş istiyorum diyordu..

{Şehid İnş'Allah Abdullah Azzam}

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
güzel nasihatlar Allah razı olsun...bende merak ediyorum çevremde hiçte küçümsenmiyecek kadar sayıları fazla...kadın 5 vakit namazında saliha ama bunların kocaları hep alemde ...bunu anlayamıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt