Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kana Katliamını Anlattı (1 Kullanıcı)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
12 Tem 2006
Mesajlar
325
Tepki puanı
0
Puanları
0
Kana katliamından sağ kurtulan Hasan’ın annesi yaşadığı dehşeti anlattı: “Enkaz altındakileri kurtarmaya çalışırken İsrail bomba yağdırıyordu.” İşte insanın kanını donduran ifadeler: İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Kana kasabasında önceki gün 60 sivili öldürdüğü hava saldırısından sağ kurtulan tek çocuk Hasan Şelhup, Sur kenti yakınlarındaki Cebel Emel'deki hastanede babası ile birlikte tedavi görüyor.
Eşi ve oğluyla birlikte yerle bir olan evden kurtulan anne Rabia Yusuf, önceki gün uykudayken yakalandıkları saldırıda yaşadıklarını anlattı. Küçük Hasan'ı işaret eden anne, "Bu çocuğum diğer kardeşleriyle birlikte yanımda uyuyorlardı. Bombardımdandan sonra sığınak çöktü.

Bacaklarımın üstünde taş ve toprak vardı. Oradan kendi çabalarımla çıkıp oğlumu çıkardım" diyor. Çocuğu etraftan yetişen komşularına teslim eden Rabia hanım, daha sonra çevredekilerin yardımıyla eşini kurtarmış. Enkaz altındakileri kurtarmaya çalışırken İsrail uçaklarının bomba yağdırmaya devam ettiğini söyleyen anne, bir kızını da çöken sığınağın altından kurtarmayı başarmış.

Annesi ve komşuları enkaz altından baygın olarak çıkardıkları Hasan'ın öldüğünü sanmış. Gün aydınlandığında ayılan Hasan'ın 'Ne oldu. Neden buradayız?' diye sorduğunu söyleyen Rabia Yusuf, "Hamdolsun, bu şekilde kurtulduk" diyor. Saldırıda 6 yaşındaki bir kızını kaybeden Rabia hanım, sığınaktaki çocukların hepsinin öldüğünü, yalnızca Hasan'ın kurtulduğunu ifade ediyor. Kazada yaralanan baba Muhammed Şelhup'un engelli kardeşi de enkaz altında hayatını kaybetmiş.
Çocuk, kadın ve yaşlılarla dolu binayı vuran İsrail'in ve onu destekleyen ABD'yi terörist ükeler olarak nitelendiren acılı anne, "Bunlar, terörle mücadele diyerek çocuklarımızı öldürüyor. Bu, terör değilse nedir?" diyor. Hizbullah'ı kastederek, "Bizler ölene kadar direnişle birlikte olacağız" diyen anne, "Dünya, terörizmin yok edilmesini istiyorsa önce İsrail ve ABD yok olmalı" diyor.Bu izdiraplara son koy Allahim........
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt