Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalbinizi zemzem suyu ile yıkamak ister misiniz? (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Tem 2006
Mesajlar
1,474
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
45
Konum
ALMANYA/MANISA
Kalbimiz ayna gibidir.. Eğer aynamız düzgün ise, düzgün gösterir, eğri ise eğri gösterir. Aynamız kirli ise puslu, temiz ise net görürüz. Yaşamı, kainatı algılama biçimimizin Kur’ânî ve Peygamberî olmasını istiyorsak eğer, şimdi aynamızı temizlemeye bakmamız gerek. Üstad Hazretleri şöyle ifade ediyor : "İstiğfar, meyelanı hayra kuvvet verir, meyelanı şerrin kökünü keser".

Bu ne demektir?

İstiğfar yani en kısa haliyle "estağfirullah" kelamını sürekli olarak zikretmek, hayır yapma, hayırlı işler işleme, konuşma, düşünme vs. meylimize kuvvet verirken, şer işleme, şerli şeyler yapma, konuşma, düşünme vs. meyillerimizin de kökünü kesiyor.

Bir ağacın kökünü kesersek ne olur? O ağaç tamamen kurur gider.

Şer işler işlemeye olan meylimizin kökünü kesmek ve her daim hayır işler işlemek istiyorsak eğer, istiğfara ehemmiyet vermemiz gerekir.

Evi süpürürken, bulşaıkları yıkarken, yolda yürürken, her yerde küçük bir ağız kıpırtısıyla bile söyleyebilecegimiz "estağfirullah" kelamı, içimizi zemzem suyu olup yıkayacaktır inşaallah..

(sitede yer alan "suya tesir eden dua" makalesini hatırlayınız)


Kalp yıkanınca mü'minin bakışı ile kuranın bakışı ile Peygamberin bakışı ile görüp değerlendirme kabiliyetini kazanır herşeyi inşaallah..
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt